گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / گوناگون / آداب و رسوم / آداب رسوم عجیب کشورها در کریسمس
loading...

آداب رسوم عجیب کشورها در کریسمس

کریسمس

عجیب ترین آداب و رسوم در کشورهای مختلف در جشن کریسمس

آفریقای جنوبی
مردم آفریقای جنوبی در روز کریسمس برای جشن گرفتن این روز کرم ابریشم سرخ شده می خورند.

 

نروژ
نروژی ها بر خلاف سایر کشورها که روز قبل عید خانه خود را تمیز می کنند و گرد و خاک را از خانه دور می کنند چنین نمی کنند. آنها هر چه خاک و غبار در خانه هست در جایی جمع می کنند و می گویند جادوگران و ارواح این خاک ها را با خود خواهند برد.

 

آلمان
آلمانی ها شب عید یک خیار شور را روی درخت کریسمس مخفی می کنند و صبح روز بعد هر کدام از بچه های خانه که زودتر آن را پیدا کند از پدر و مادر هدیه می گیرد. همچنین در آلمان بچه ها شب عید کفش خود را بیرون خانه می گذارند. روز بعد داخل کفش بچه های خوب شکلات و داخل کفش آنهایی که سربه هوا و بازیگوش باشند یک شاخه درخت پیدا می شود.

 

اکراین
در اکراین شب سال نو به جای اینکه درخت کاج تزئین کنند به طور مصنوعی تار عنکبوتی گوشه خانه درست می کنند و آن را تزئین می کنند.

 

جمهوری چک
در جمهوری چک دختران مجرد شب سال نو یک لنگه کفش را از خانه به بیرون پرتاب می کنند. اگر نوک پنجه کفش وقتی به زمین افتاد سمت در خانه بود نشان این است که در سال جدید ازدواج می کنند.

 

فنلاند
مردم فنلاند در شب سال نو به گورستان می روند و برای رفتگان خود شمع روشن می کنند. به این ترتیب شب سال نو در گورستان های فنلاند همه جا از نور شمع روشن می شود.

 

ایسلند
در ایسلند کوچکترهای خانه از شب کریسمس به مدت 12 روز بالای بالش خود در شب یک لنگه کفش می گذارند و هر روز صبح شکلات هایی که برای آنها داخل کفش گذاشته می شود را می خورند.

 

انگلیس
در انگلیس بچه ها شب عید جوراب خود را آویزان می کنند تا صبح داخل آن هدیه باشد . اما بچه های بازیگوش در صبح روز بعد چیزی جز یک تکه زغال داخل جوراب خود پیدا نمی کنند.

loading...

اولین دیدگاه

  1. این رسم آلمانی ها که در این پست بهش اشاره شده برای من تازگی داره. تا حالا ندیدم خیار شور تو درخت مخفی کنن! شاید این رسم مختص منطقۀ خاصی از آلمانه. بیشتر خانواده های آلمانی قبل از تولد مسیح بیسکویت کریسمس درست می کنن که شکل های زیبایی داره. مثل درخت کاج، عروسک، قلب و … بچه ها با شوق و ذوق زیاد در درست کردن این بیسکویت ها به بزرگترا کمک می کنن. جشن هم خانوادگی و در خونه برگزار میشه. درخت رو تزیین می کنن و هدایا رو زیرش می گذارن.
    به نظر من بریدن درخت برای این مراسم اصلا کار درستی نیست. این که ما یه موجود زنده رو از حیات ساقط کنیم تا چند روز تو خونمون باشه و بعد هم بندازیمش دور هیچ وقت باعث شادی نمی شه. برای این مراسم می شه از درخت های کاج مصنوعی استفاده کرد. این طوری محیط زیست آسیب نمی بینه و هزینه خرید هرساله درخت هم کاهش پیدا می کنه چون می شه از یک درخت سالها استفاده کرد. البته این فقط نظر منه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *