گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / سرگرمی / گردشگری / آرامش‌ بخش‌ترین مناطق جهان + تصاویر
loading...

آرامش‌ بخش‌ترین مناطق جهان + تصاویر

آرامش‌ بخش‌ترین مناطق جهان + تصاویر

برای تعطیلات بهاره چه فکری کرده‌اید؟ اگر از آلودگی و شلوغی شهرهای پرجمعیت خسته شده یا نیاز به تغییر آب‌و‌هوا دارید، شاید مقصد بعدی شما هم یکی شهرها و مکان‌هایی باشد که قصد معرفی آنها را داریم. در این سفرنامه کوتاه، شما را با تعدادی از مناطق زیبا و آرامش‌بخش دنیا آشنا می‌کنیم. با زومیت همراه شوید.

تعطیلات یعنی مجالی برای دور شدن از شلوغی و شتاب حاکم بر زندگی امروز ما و اینکه تمامی استرس‌ها را برای مدتی هر چند کوتاه، کنار بگذاریم؛ و بهترین روش برای این کار، سفر به مناطق آرامش‌بخش جهان می‌باشد. این مناطق به داشتن سواحل تمیز، جنگل‌های بکر و دست نخورده، جمعیت توریستی اندک و البته آب‌و‌هوای مناسب  برای فعالیت در هوای آزاد، به خود می‌بالند. از جزایر ویرجین گرفته تا بالی و حتی جزیره مرموز ایستر، مقصدهای توریستی مناسب برای استراحت و تمدد اعصاب به شمار می‌روند.

کوای

 آرامش‌ بخش‌ترین مناطق جهان + تصاویر

کوای قدیمی‌ترین جزیره در میان مجموعه جزایر هاوایی بوده و در آن بر خلاف سایر جزایر، از اقامتگاه‌های مجلل و سواحل شلوغ خبری نیست. پس در واقع این جزیره چه چیزی برای عرضه دارد؟ سواحلی بکر و  طبیعتی دست نخورده. اینجا مکانی ایده‌آل برای آندسته مسافرینی است که می‌خواهند فقط استراحت کرده و از هیاهوی معمول تعطیلات به دور باشند. در این جزیره، تنها دو اتوبان وجود داشته و می‌بایست برای بازدید از بیشتر نقاط دیدنی پیاده روی کرد. در واقع این محل، پاداش کسانی است که می‌خواهند یک روز کامل در دل طبیعت، به حال خود رها شوند.
جزیره وانوآ لوو(Vanua Levu) ، فیجی

آرامش‌ بخش‌ترین مناطق جهان,گردشگری,تور گردشگری

فیجی به عنوان یکی از آرامش‌بخش ترین اماکن جهان معروف شده است؛ بویژه این جزیره که دومین جزیره بزرگ فیجی است. اما مزیتی که این جزیره را برای مسافرین خسته  ایده‌آل نموده، حس آسودگی خاطر و انزوایی است که برای آنان به ارمغان می‌آورد. مسافران می‌توانند تمام روز در ساحل لم داده، از قلمروی کوهستانی دیدن کنند یا شاید هم به غواصی در میان صخره‌های مرجانی بپردازند. این اقامتگاه تفریحی، به دلیل تجربیات غواصی غیر معمول‌ش  هم به شهرت رسیده است و مردم محلی آن را “بهشت گمشده “می‌نامند.
جامائیکا

آرامش‌ بخش‌ترین مناطق جهان,گردشگری,تور گردشگری

اگر در جستجوی منقطه‌ای مناسب برای استراحت و تفریح هستید، چرا سری به جامائیکا نمی‌زنید؟ برای دوست‌داران آرامش جایی بهتر از این کشور نیست. مهمانان می‌توانند در سواحل اردو زده، در مهمانی‌های شبانه که در ساحل برگزار شده و با آهنگ‌های شاد جامائیکایی همراهی می‌شوند، شرکت نموده یا به کوهستان آبی سفر کنند. از آنجایی که در این ناحیه وضعیت اقلیمی مناسبی حکفرماست، فعالیت‌هایی که در هوای آزاد انجام می‌شوند، همچون پیاده‌روی یا تجربه کردن ورزش‌های آبی برای نخستین بار، لذت بخش‌تر خواهند بود. همچنین در این ناحیه استراحت‌گاه‌های متفاوت با قیمت‌های مناسب برای هر بودجه‌ای وجود دارند. پس چه بوجه کمی داشته و چه قصد استراحت در یک هتل 5 ستاره را داشته باشید، جامائیکا با رویی باز از شما استقبال می‌کند.
تبت

آرامش‌ بخش‌ترین مناطق جهان,گردشگری,تور گردشگری

تکنیک استادانه زِن و تجربه ریلکسیشن عمیق را می‌توان تنها در این نقطه از جهان به دست آورد. اینجا مقصد نهایی کسانی است که مایلند “زِن” (Zen) یاد بگیرند؛ مکتب فکری خاص که طرفداران بودا از قرن هفتم پس از میلاد تا کنون از آن پیروی می‌کنند؛ از این رو می‌توان انتظار مکانی آرام و دوستانه را داشت. علاوه بر این مسافرین می‌توانند در دل کوهستان اطراق نمود یا با مردم محلی معاشرت کنند تا با فرهنگ این مردمان بهتر آشنا شوند. گردشگران زیادی به این ناحیه سفر نمی‌کنند؛ پس می‌توان به دور از هیاهو و ازدحام، از تعطیلات لذت برد.
بورا بورا(Bora Bora)

آرامش‌ بخش‌ترین مناطق جهان,گردشگری,تور گردشگری

بورا بورا جزیره‌ای است از مجموعه جزایر پولینزی متعلق به کشور فرانسه که در اقیانوس آرام و در نزدیکی استرالیا قرار گرفته است. از زمان راه‌اندازی‌اش به عنوان مقصدی توریستی تا کنون، بیشتر به دلیل ستارگان مشهوری که برای فرار از فلش دوربین خبرنگاران به آنجا فرار می‌کنند، به شهرت رسیده است. اینجا مکانی است مناسب برای افرادی که طالب تعطیلاتی توأم با آرامش و دور از شلوغی و شتاب زندگی شهری هستند. در کنار این آب‌های زلال، فعالیت‌هایی همچون اردو زدن و پیاده‌روی هم از دیگر دلایل جذابیت این جزیره به شمار می‌روند. اگرچه دراز کشیدن در ساحل برای تمام روز، خود به تنهایی تفریحی مناسب می‌باشد.

 

سنت وینسنت و گرنادین(St. Vincent, the Grenadines)

آرامش‌ بخش‌ترین مناطق جهان,گردشگری,تور گردشگری

سنت وینسنت و گرنادین جزیره‌ای است کوچک در دریای کارائیب که در جنوب سنت لوچیا و باربادوس قرار گرفته است. اینجا هم شرایط اقلیمی خوبی برای فعالیت‌های بیرون از منزل حکم‌فرماست. به علاوه از زمانی که هزینه اقامت در آن بالا رفت، تعداد گردشگران کمتری به آن رفت و آمد می‌کنند. از این جهت می‌توان از تعطیلاتی کاملا متعلق به خود لذت برد. همچنین تفریحات آبی همچون اسکی، معاشرت با مردم بومی که فوق‌العاده مؤدب هستند و غواصی در میان صخره‌های مرجانی، از دیگر تفریحات مرسوم این جزیره به شمار می‌آیند. اینجا همه چیز برای احساس آرامشی کامل، در دسترس مسافران است.
سیشل

آرامش‌ بخش‌ترین مناطق جهان,گردشگری,تور گردشگری

سیشل زنجیره‌ای است متشکل از 115 جزیره که در اقیانوس هند قرار گرفته‌اند. این ناحیه به عنوان جزایر گرمسیری به شهرت چندانی دست نیافته و هنوز جای رشد و توسعه بیشتری دارد. از این مقدمه می‌توان چنین نتیجه گرفت: جزایری بکر که دست بشر هنوز اقدام به تغییر آن نکرده و سواحلی که هنوز رنگ آلودگی به خود ندیده‌ و با مجموعه ساختمان‌های تجاری به اشغال در نیامده‌اند، در انتظار گردشگران و مسافرین خسته هستند. اینجا برای کسانی که قصد گشت‌و‌گذار در جزیره‌ها را دارند، مکانی ایده‌آل می‌باشد. به عنوان یک راهنمایی توریستی می‌توان گفت سفر در این جزایر لذت‌بخش و مسیریابی در آنها بسیار ساده است.
جزیره ایستر، شیلی

آرامش‌ بخش‌ترین مناطق جهان,گردشگری,تور گردشگری

جزیره مرموز ایستر در کشور شیلی، بهترین جا برای برخورداری از اوقاتی آرام است؛ علاوه بر این که تعداد توریست اندکی به این جزیره سفر کرده و در نتیجه از دیگر نقاط توریستی خلوت‌تر  می‌باشد. در این جا شما سرهای حجاری شده و سنگی بزرگی را می‌بینید که در نقاط مختلف جزیره قرار گرفته‌اند و در باور بومیان قدیم، خدایان آنها محسوب می‌شدند. فرضیه‌های گوناگونی پیرامون نحوه و دلیل ساخت این سازه‌ها وجود دارند؛ اما هنوز اطلاع ما در موردشان بسیار اندک و ناچیز است.
جزایر ویرجین، بریتانیا

آرامش‌ بخش‌ترین مناطق جهان,گردشگری,تور گردشگری

تجربیات مربوط به جزایر کارائیب را می‌توان با تجربه جزایر ویرجین کامل‌تر کرد. مهمانان این جزایر می‌توانند از انواع گوناگونی از فعالیت‌های خلاقانه استفاده کرده و در کنار آنها از شنا و غواصی در آب‌های زلال لذت ببرند. مسافران با بازدید از آثار باستانی باقیمانده از کلیسای سنت فیلیپ که در جزیره تورتولا (Tortola) قرار گرفته، سفری آموزنده در تاریخ و فرهنگ غنی این ناحیه خواهند داشت. همچنین می‌توان با غواصی در عمق اقیانوس، از لاشه کشتی‌های غرق شده در این نواحی نیز دیدن کرده یا در جستجوی اشکال سنگی منحصر بفرد اعماق غارها را مورد کند و کاو قرار داد.
بالی، اندونزی

آرامش‌ بخش‌ترین مناطق جهان,گردشگری,تور گردشگری

انتخاب اصلی اکثر مردم برای سپری کردن تعطیلاتی سرگرم کننده، بالی در کشور اندونزی است. بالی که در بخش آسیایی اقیانوس آرام قرار گرفته است، جایی است که افراد می‌توانند از تجربه‌ای کاملا شرقی لذت ببرند. گردشگران در طول این سفر با فرهنگ غنی، اما ساده این مردمان آشنا شده و راه و رسم زندگی آنان را بهتر درک می‌کنند. همچنین از معابد و اماکن تاریخی این کشور دیدن کرده و در سواحل و استراحت‌گاه‌ها، اوقاتی آرام را سپری می‌کنند و از چشمه‌های آب معدنی سرگرم‌کننده و ماساژ درمانی حین نوشیدن لیوانی معجون خنک، لذت می‌برند. اینجا به دلیل خانه‌های ویلایی قشنگ، به شهرت رسیده؛ جایی که شما از مناظری بدیع در روز و شب بهره‌مند می‌شوید.

امیدواریم از این گشت و گذار لذت برده باشید. اگر روز گذرتان به یکی از این نقاط افتاد تجربیات‌تان را با ما هم در میان بگذارید.

loading...

8 دیدگاه ها

 1. آرامبخش ترین جا برای من قبرستونه،پرسه زدن بین قبرها*اگه اونجا بمیری دیگه از این بهتر وجود نداره

 2. سلام به شما آقا علیرضا …چرا اینطوری میگید خدا این دنیا رو آفریده فقط به مرگ فک نکنی به بزرگیش به عظمتش فکر کنی …درسته وقتی میریم قبرستان یاد مردن میافتیم ولی اونجا جای آرامش بخش نیس اونجا جایی که آدم به اعمالش فک می کنه و می فهمه یه روزی بین جماعت مردگان قرار میگیره پس نباید زیاد به شادی ها و غم های زودگذر دل ببنده…و ظالمانه ترین کارهارو انجام بده ….و آرامش نمیاره بلکه دلشوره میاره که آیا من میتونم با آرامش یه روزی تو این قبرا بخوابم یا نه ؟یا انقده گناه دارم که صد بار آرزو می کنم برگردم بدنیا و کارهای بدم رو جبران کنم ….بنظرمن زیباهای این دنیا و دیدن قدرت خداوند که چطوری این همه زیبایی رو خلق کرده که از دست هیچ بنی بشری بوجود نیومده حتی از دست ظالمانه ترین افراد که خود را چنان برتر می بینند که بعضی وقتا فک میکنن خدایی وجود نداره .. ما رو به فکر میندازه که نه تنها خدا وجود داره بلکه بفکر آسایش ما هم هست که چنین طبیعت زیبا و بکری آفریده . این به انسان آرامش میده

 3. این حرفهای ناامید کننده چیه آقا علیرضا از شما بعیده. باور کنید شما میرید اونجا مرده ها هم دارن آرزو می کنن حتی برای چند روز هم که شده خدا دوباره برشون گردونه به دنیا تا حداقل چهار تا کار خوب انجام بدن و اعمالشونو درست کنن.
  از این حرفها بگذریم در مورد راز مجسمه های جزیرۀ ایستر شیلی می خواستم بگم. باستان شناسان کشف کردن که این مجسمه ها نگهبانان جزیره هستن و برای همین هم اونا رو رو به دریا گذاشته بودن البته مهاجمان از این مجسمه ها نترسیدن و به اونجا راه پیدا کردن و جنگهای خونینی هم براه انداختن و نهایتاً خیلی از این مجسمه ها که همگی بدنه هم داشتن و به صورت سرپا درست شده بودن از بین رفتن.

 4. صنم جان با حرفهای قشنگتم کاملاً موافقم.

 5. فدات بشم فرناز جونم شما اگه موافق باشی یا نباشی همه جوره برام عزیزی …..مرسی بنظرم که این مجسمه ها حالشم خیلی ترسناکه ببین حالا اون مهاجمان کی بودند که از این مجسمه های غول پیکر نترسیدن…فرناز عزیزم یه سوال شخصی خییییییلی ببخش میتونم بپرسم رشته ی تحصیلی شما چیه فدات بشم؟اخه خیلی اطلاعات داری و بهم بگی چطور میتونی این همه اطلاعات داشته باشی ..میدونی از چیه شما بیشتر خوشم میاد؟؟اینک خیلی دختر خاکی هستی و خودتو نمیگیری فدات شم واسه همین خیلی دوست دارم

 6. صنم جان تو خیلی مهربون و خوبی و همیشه به من لطف داری. اطلاعات زیاد داشتن من چندان عجیب نیست یادمه یه بار خودت هم گفتی که سفر کردن تجربیات آدمو زیاد می کنه. راستش یه مطلبی هم هست که شاید در اضافه شدن اطلاعات نقش داشته باشه. این که هر مطلبی رو سرسری نخونیم و اگه برامون جالب بود حتما چند مطلب جانبی دیگه هم درباره اش پیدا کنیم.
  دوست خوب و عزیزم، من دانشجوی دکتری تخصصی دانشگاه تهران دورۀ روزانه هستم و همون جا هم بورسیه شدم و تدریس می کنم. اکثر دانشجوهام همسن خودم هستن و این باعث می شه خیلی با هم صمیمی باشیم. خودشون هم می گن که با من خیلی راحت تر از اساتید دیگه هستن. البته این روش تدریس رو از آلمان یاد گرفتم که صمیمت بین استاد و دانشجو اضطراب رو از بین می بره و میزان یادگیری رو بیشتر می کنه. این ها رو گفتم که فکر نکنی نوبت به تعریف از خودم باشه کم می گذارم!! اما از شوخی بگذریم حقیقتاً چیزی نیستم که بخوام خودمو بگیرم. هر چیزی هم الان دارم همش از لطف خداست که اگه اراده کنه همشو ازم می گیره. به نظر من مفید بودن ارزشمنده نه مهم بودن و آدم وقتی مفیده که باعث آسایش هموطنانش باشه نه اینکه خودشو از اونا بالاتر ببینه و فکر کنه خیلی آدمه مهمیه. یعنی آدم باید پیشرفت کنه برای خدمت به کشور و مردمش نه برای سروری خودش. این چیزیه که خیلی دوست دارم باشم.
  بازم ازت ممنونم صنم نازنینم.

 7. مرسی فرناز عزیزم ….بهت از صمیم قلبم آفرین میگم و امیدوارم که خدا همیشه همراهت باشه و همیشه لطفش شامل حالت بشه که جامعه ما به انسان های مثل شما نیازمند هست …و البته که جای تعریف داری عزیزم …امیدوارم شاد و همیشه سرزنده باشی…فدات

 8. قربون محبتت صنم نازنینم. من هم از خدای مهربون بهترین ها رو برات می خوام و امیدوارم همیشه در پناه خداوند سلامت و خوشبخت و خوشحال باشی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *