گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار اجتماعی / آمنه: از بخشش اسیدپاش پشیمانم!
loading...

آمنه: از بخشش اسیدپاش پشیمانم!

آمنه: از بخشش اسیدپاش پشیمانم!

« خودم را در برابر قربانیان اسیدپاشی اصفهان مقصر می‌دانم … من از بخشش کسی که به من اسید پاشید، پشیمانم . » این پاسخ آمنه بهرامی قربانی اسیدپاشی آبان سال 1383 است به همه آنها که پس از ماجرای اسیدپاشی اصفهان از احساس او می‌پرسند.

کمتر کسی خبر دارد که این روزها آمنه بهرامی از اسپانیا به ایران آمده است تا شکایت کند و پیگیر علت آزادی مجید موحدی از زندان شود که حدود 10 سال پیش به صورت و بدن او اسید پاشید و سوی چشم ها، زیبایی و سلامتش را از او دزدید.

آمنه که از زمان حادثه اسیدپاشی برای درمان خود در شهر بارسلونا بسر می برد، درباره علت سفرش به ایران و حضور در دادگاه به خبرنگار جام جم آنلاین می گوید: از آقای فریدون امیرآبادی که زمانی معاونت اجرای احکام را داشتند شکایت کرده ام چرا که من مجید را فقط به شرط پرداخت دیه کامل اعضای بدنم بخشیدم اما او بدون پرداخت این مبلغ که امسال مقدار آن تقریبا 600 میلیون تومان است، از شهریور امسال آزاد شد در حالی که فقط 50 میلیون تومان به حساب دادگستری واریز کرده است.

آمنه: از بخشش اسیدپاش پشیمانم!

آمنه که روز گذشته برای عیادت یکی از قربانیان اسیدپاشی در اصفهان ، به بیمارستان مطهری مراجعه کرده بود اعتراف می کند : هر بار که خبری درباره اسیدپاشی ها بویژه اسیدپاشی اصفهان می شنوم ، خودم را مسئول می دانم و حس می کنم شاید درست تر آن بود که اسیدپاش را نمی بخشیدم .

او البته دولت و دادگستری را نیز در کشدار شدن 10 ساله پرونده اش در قوه قضائیه دخیل می داند و با این حال اعتقاد دارد در بخشش موحدی اشتباه کرده است وتوضیح می دهد: اگر فرصت دوباره ای به من داده شود تا درباره اسیدپاشم تصمیم بگیرم دیگر از قصاصش نمی گذرم بخصوص که حالا او بدون پرداخت دیه من که شرط بخشش او بوده ، آزاد شده است.

او با تأثر اظهار می کند: از لحظه ای که گفتم مجید را به شرط پرداخت کامل دیه ام می بخشم و او در لحظه عفوش به من فحاشی کرد، فهمیدم اشتباه بزرگی مرتکب شده ام و گرگی را در جامعه رها کرده ام.

به گفته این قربانی اسیدپاشی هنوز حکم دادگاه قضایی قضات مشخص نیست و نکته عجیب این است که امروز نامه بخشش او که در آن شرط آزادی مجید پرداخت دیه قید شده بود، در پرونده اش پیدا نشده است در حالی که وکلیش نسخه ای از این نامه را در اختیار دارد.

آمنه می گوید: خوشحالم که سخنگوی قوه قضائیه ، بر پیگیری سریع پرونده و حکم اشد مجازات برای عامل اسیدپاشی های اصفهان تاکید می کند و اعتقاد دارم این نوع احکام باید برای همه اسیدپاش های دیگر در کشور هم صادر شود.

loading...

3 دیدگاه ها

  1. واقعا تا کی بی عدالتی!!!!!! به نظرم کسی که قتل عمد میکنه یا از رو عمد به جون کسی آسیب میرسونه اونم در این حد به هیچ وجه نباید بخشیده بشه من بودم همچین دل بزرگی نداشتم واسه بخشیدن.میبینید که آمنه بخشید ولی اون حیوون بعد بخشش بهش توهین هم کرد و الانم بدون پرداخت دیه خیلی راحت و آزاد داره زندگی میکنه.عجب دنیایی شده .میان به جسمو روحت آسیب میزنن پشیمون که نمیشن طلبکارم هستن.امیدوارم خدا هم آدمی که وجودش باعث شر حتی برای یه آدم دیگس از زمین برداره.چه شر رسوندن از لحاظ جسمی چه روحی.اسم ابلیس بد رفته

  2. توباطمع خودت وشیرین کردن خودت اسیدپاشتو بخشیدی و اینم بدون که باعث تباه شدن زندگی این دختران فقط تو بودی .تو بااین کارت باعث شدی این حیوونای آدم نما گستاختر بشن.

  3. لعنت بر بی ناموس بی وجدان بی شرف بی همه چیز بی دین اسید پاش، ……………….. جواب بدین ، جواب بدین جواب بدین.متاسفم واسه زن و مرد ایرانی با این همه لیاقت و شرف و فرهنگ همچین مواقع فقط بلدن عکس و فیلم بگیرن، این کار یک انسان نیست، ما در مقابل همنوع خودمون نباید بی تفاوت باشیم …… ما خواستار رسیدگی هر چه بیشتر و جدی تر مسئولان و همه مردم متدین با شرف ایران واصفهان به پرونده های شوم اسید پاشی هستیم منتظر یم تا……………….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *