گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / فرهنگ و هنر / فیلم و سریال / انتقاد کارگردان ایرانی از تولید بفرمایید شام ایرانی
loading...

انتقاد کارگردان ایرانی از تولید بفرمایید شام ایرانی

بفرمایید شام

«جوجه‌های پاییزی»خردادماه در تهران
سعید اسدی در این باره گفت: این مجموعه تلویزیونی در 50 قسمت مراحل نگارش فیلمنامه را سپری می‌کند و قرار است طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده خردادماه در تهران جلوی دوربین رود.
وی در ادامه افزود: «جوجه‌های پاییزی» به سفارش وازرت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه می‌شود و جمال شیرمحمدی و علی هشامی تهیه کنندگی این مجموعه را عهده‌دار هستند.

اشاعه فرهنگ اخلاق حرفه‌ای در اولین تجربه سریال‌سازی اسدی
اسدی در توضیح بیشتر افزود: این سریال که قرار است به اشاعه فرهنگ اخلاق حرفه‌ای و معضلات جوانان از جمله بیکاری بپردازد دارای هفت شخصیت اصلی است و بقیه شخصیت‌ها پررنگ هستند. در حال حاضر انتخابی در حوزه بازیگری نداشته‌ایم و ‌ابراهیم غفوری‌فر(مدیر تصویربرداری)، کریم کاشانی (مدیر صدابرداری)، علی‌شایان فر(طراح صحنه)، ستاره قلی‌زاده(طراح لباس)، حسین خضوعی(دستیار یک کارگردان) و اشکان سپهر(برنامه‌ریز) از جمله عواملی هستند که تاکنون حضورشان در این پروژه قطعی شده است.

در سریال‌سازی هم استاندارد‌های سینمایی را رعایت کنیم
این فیلمساز در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص لزوم پایبندی به حساسیت و دقت فیلمسازان در ورود به حوزه سریال‌سازی خاطرنشان کرد: کیفیت تله‌فیلم‌هایی که تاکنون کارگردانی کرده‌ام موید این واقعیت است که حوزه تلویزیون و سینما برای من تفاوتی ندارد و تلاش کرده‌ام همان حساسیت و دقت را لحاظ کنم امیدوارم در این سریال هم استاندارد‌های سینمایی را در کار رعایت کنیم.

بیینده ما چقدر حقیر شده است …
وی همچنین در خصوص عملکرد صداوسیما برای حفظ مخاطب در رقابت با شبکه‌های ماهواره‌ای اذعان داشت: متاسفانه تلویزیون در این زمینه عملکرد موفقی نداشته است و پر بیننده بودن شبکه‌های هجوی مثل فارسی‌وان و بفرمایید شام شاهد این مدعاست. و از آن تاسف‌بارتر این‌که در کشور خودمان هم به تقلید، به ساخت برنامه‌ای مشابه با عنوان بفرمایید شام ایرانی مبادرت می‌شود. ایجاد چنین شرایطی توهین به مخاطب است؛ چرا باید برنامه رسانه ملی فاقد استانداردهایی باشد که بیننده بومی را مجبور به تماشای سریال‌های نازل فارسی‌وان و برنامه سطحی و مزخرفی مثل بفرمایید شام کند.
این کارگردان در پایان تاکید کرد: بیینده ما چقدر حقیر شده است که آقایان در ایران به خودشان اجازه می‌دهند که بفرمایید شام ایرانی تولید کنند.
سعید اسدی کارگردانی فیلم‌هایی چون «عشق گمشده»، «سیب سرخ حوا»، «آواز قو»، «مهمان»، «فرود در غربت»‌و «تلافی» را در کارنامه سینمایی خود در ایران دارد.

 

منبع : تماشاچی

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *