گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / سرگرمی / بیوگرافی / حماسه کوهستانی اولین دختر شایسته مسلمان کشور انگلیس این دختر افغان بوده
loading...

حماسه کوهستانی اولین دختر شایسته مسلمان کشور انگلیس این دختر افغان بوده

حماسه کوهستانی
حماسه کوهستانی

عکس های جذاب حماسه کوهستانی دختر افغان که دختر شایسته شد

حماسه کوهستانی (به انگلیسی: Hammasa Kohistani)‏ (زاده ۱۹۸۷) مدلبریتانیایی—افغانستانی  و اولین ملکه زیبایی مسلمان انگلستان می‌باشد. او از تاجیک‌های‌ فارسی‌زبان افغانستان است.

وی در سن ۱۸ سالگی در ۳ سپتامبر ۲۰۰۵ پس از رقابت دو روزه در “المپیا تئاتر لیورپول” از بین ۴۰ مسابقه‌دهنده به عنوان ملکه زیبایی انگلستان انتخاب شد. کوهستانی در هانسلو در مدرسه لمپتون به عنوان دانش‌اموز ممتاز تحصیل کرد و در حال حاضر در کالج آکسبریج مشغول به تحصیل است. او همچنین پس از این مسابقه در سال ۲۰۰۶ در مسابقه دوشیزه دنیا شرکت کرد و به دوره نیمه‌نهایی راه یافت. حماسه از سوی “خانه مد آسیا” لقب دوشیزه مایا را گرفت.

حماسه کوهستانی
حماسه کوهستانی

زندگی‌نامه 

حماسه کوهستانی در تاشکند ازبکستان، پس از اینکه پدرش و مادرش مجبور به سفر از افغانستان شده بودند، به دنیا آمد. پدرش خوشحال و مادرش لیلا افغان‌های آزادی‌خواهی بودند که پس از به قدرت رسیدن طالبان در سال ۱۹۹۶ میلادی مجبور به ترک افغانستان شدند. او در زمان ترک از افغانستان حدود ۱۰ سال عمر داشت و به گفته خودش خاطرات سختی از جنگ‌های داخلی افغانستان که باعث از بین رفتن بسیار از مردم افغانستان شد دارد. او در حال حاضر در ساوت‌هال لندن زندگی می‌کند. به گفته او، “مردم وقتی مرا می‌بینند باور نمی‌کنند که یک مسلمان و اهل افغانستان هستم، زیرا می‌پرسند پس چرا روسری بر سر ندارم.”

دختر شایسته افغانستان

کوهستانی به شش زبان شامل انگلیسی و روسی و زبان مادری‌اش فارسی به طور روان سخن می‌گوید. او به کمک مادرش لیلا کوهستانی، موسسه‌ای خیریه به نام “بنیاد روشنی” تاسیس کرد تا برای زنان و کودکان بی بضاعت افغانستان کمک کند.

حماسه کوهستانی
حماسه کوهستانی

او به عنوان فردی سبزه در پوششی در پارچه ابریشمی کِرِمی رنگ و جامه ابریشمی برنده شد. او بعدها گفت: “در وقت برنده شدن آن‌قدر شوکه نشده بودم، چون روی خودم اعتماد داشتم، اما هنوز هم شما نمی‌توانید تصور کنید که همان حالت بر شما اتفاق بیفتد، به همین خاطر وقتی آن‌ها اعلام کرد که من برنده شده‌ام، با خودم فکر کردم شاید اشتباه شنیده‌ام. دعا می‌کردم اشتباه نکرده باشند، اما لحظه‌ای طول کشید تا متوجه شوم.”او همچنین گفت که او خوشحال است که “تاریخ‌ساز شده است”، و این که او مشتاقانه منتظر است تا به نمایندگی از انگلستان در مسابقات دوشیزه جهان نیز شرکت کند.

او همچنین پس از حمایت “خانه مد آسیا” (به انگلیسی: Asian Fashion House)‏ به عنوان “دوشیزه مایا” شناخته شد و گزارش شده بود که پیشنهادی برای بازی در قسمتی از یکی از فیلم‌های بالیوود به او پیشنهاد شده بود.

حماسه کوهستانی
حماسه کوهستانی

حماسه در مسابقه انتخاب ملکه زيبايی انگلستان، بر دختر مسلمان ديگری به نام سارا مندلی که ۲۳ سال داشت پيشی گرفت. سارا نيز از بخت‌های اين مسابقه بود، اما “شورای مسلمانان شهر ليورپول”، به اين دليل که شرکت کنندگان در رقابت‌های ملکه زيبايی، در مراحلی بايد لباسهای نيمه عريان بپوشند او را از ادامه مسابقه برحذر داشتند. کوهستانی در دسامبر ۲۰۰۵ از در مسابقه دوشیزه جهان به نمایندگی از انگلستان شرکت کرد اما با وجود انتخاب به عنوان یکی از بهترین‌ها، نتوانست به دور نیمه‌نهایی راه پیدا کند. کوهستانی در مجله نوجوان عادی در مه ۲۰۰۶ ظاهر شد.

حماسه کوهستانی دختر شایسته
حماسه کوهستانی دختر شایسته

کشمکش‌ها

پس سخنرانی تونی بلر نخست وزیر وقت بریتانیا در بین اعضای پارلمان در سالگرد بمب‌گذاری‌های ۷ ژوئیه ۲۰۰۵ لندن که اعلام کرده بود مسلمانان بایدافراط‌گرایی‌شان را فروبنشانند، کوهستانی از دولت انتقاد کرده بود و اعلام کرده بود که دولت باید دشمنی را برعلیه مسلمانان کنار بگذارد.با این‌حال، مسلمانان افراطی کوهستانی را به خاطر شرکت در اين مسابقه تهديد به مرگ کرده بودند.

او در مصاحبه‌ای با روزنامه ایندی‌پندنت انگلستان گفت، “جهان در حال کلیشه‌ای کردن مسلمانان است. اول افغانستان، بعد عراق و حالاایران. هر جامعه مسلمان یک‌به‌یک در حال استسفار و تجسس شدن است. این توجه اول روی جوامع ایرلندی بود، بعد روی کمونیزم و حالا روی اسلام. ما فقط می‌توانیم همراهش زندگی کنیم.

من تاریخ‌ساز شده‌ام و خوشحالم و خوشبختانه آخرین هم نخواهم بود.“

حماسه کوهستانی، بی‌بی‌سی

 

حماسه کوهستانی
حماسه کوهستانی
حماسه کوهستانی
حماسه کوهستانی
حماسه کوهستانی
حماسه کوهستانی
دختر شایسته افغانستان
دختر شایسته افغانستان
دختر شایسته افغانستان
دختر شایسته افغانستان

 

loading...

30 دیدگاه ها

 1. خیلی جای تعجب داره

 2. به نظر من هم این حرف خیلی خنده داره! آدم یا به دینی اعتقاد داره یا نداره. ما حتی در اسلام بد حجابی نداریم چه برسه به بی حجابی!!! یه دفعه بگید طرف می ره میکده و هر روز شراب می خوره ولی بابا بنده خدا مسلمونه! کسانی که دین رو این طور نشون می دن جز تخریب اون هدف دیگه ای ندارند.

 3. بابا صد رحمت به ارمیای خودمون!!!!

 4. خدا لعنتش کنه که با بی حجابی اسلام رو برده زیر سوال
  مرگ بر حماسه کوهستانی

 5. اگه این دختر زیبای انگلستانه شقایق ثلمن اخرشه خیلی قیافش خوب نسیت ……………………………………… ………………………………….

 6. مهسا جون برای اونا قیافش مهم نیست. همین عنوان رو که تیتر کردن همه جا مهمه “حماسه کوهستانی اولین دختر شایسته مسلمان کشور انگلیس” وگرنه تو خود انگلیس انقدر دخترای خوشگل تر از اون ریخته که هم تحصیل کرده اند هم چند تا زبان بلدند. در ضمن معجزۀ گریم این روزا هر قیافۀ معمولی و حتی زشتی رو سنم و زیبارو می کنه. برعکس کشورهای دیگه، انگلیس هیچ وقت پناهنده ای رو که نه سرمایه داره و نه فایده نگهداری نمی کنه . پس تمام اینا برنامه است. اگه به تاریخ نگاه کنیم انگلیسی ها همیشه از قدرت ایمان مسلمونا می ترسیدند. برای همین هم یا با تفرقه انداختن و ایجاد فرقه های جعلی در اسلام و یا از راه هایی مثل این سعی در گرفتن اعتقادات جوونا دارند.

 7. مهسا خانوم شما حسودیت میشه دختر به این خشگلی

 8. فهمیدید افغانیه این چیزا رو مینویسید .
  اخه به شما چه که حجاب نداره …

 9. آقای دارا اتفاقاً ایشونه که به مسلمونا گیر داده نه ما. بنا به عقیده ایشون هرکسی نماز می خونه و حجاب و رعایت می کنه مسلمون افراطیه ولی ایشون که خودشو برهنه می کنه و به نمایش می گذاره مسلمون واقعیه!!! البته این حرف ممکنه برای بعضی ها خوشایند باشه ولی نه برای مسلمونا که به قرآن و احکامش معتقدند. اگه نمی دونی بدون که این کار یعنی بازی با عقاید مردم و مسخره کردن اونا. حالا چه افغانی چه ایرلندی تفاوتی در اصل قضیه نمی کنه! لابد این هم یه فرقه جدیده! مسلمون به سبک و مذاق انگلیسی ها. در ضمن ما ایرانی ها این هم و غیرت و که شما نشون می دید برای حفاظت از کشورمون می گذاریم جوری که اگه یه بیگانه بخواد کشورمون رو بگیره جفت قلم پاهاشو خورد می کنیم.

 10. من نمیدنم حقیقت یا نه اما از شایع هم خسته شدم فرناز تو چقدر میدونی همه چیزم برای تو شایعس . امیدوارم مرگ عسل بدیعی باور کرده باشی. روحش شاد

 11. من واقعا از حرفهای شما سر در نمی یارم علی آقا. مرگ خانم عسل بدیعی چه ربطی به این قضیه داره!!!!!

 12. فرناز منظور من این بود که همه چی برای تو شایعس. پس چه حرف هایی رو باور میکنی ؟ توی قسمت جولی گفتی ساختگی نه اینا فقط قسمتی از بدن برهنه جولی سانسور کردن

 13. با فرناز خیلی موافقمممممممممممم

 14. چرا عکسارو سانسور میکنید. فرناز خیلی زرنگی با اسمای دیگه میای و میگی من با فرناز موافقم

 15. اصلا شما ها چرا این قدر با همم بحث میکنید؟حالا هرچی هست دیگه ول کنید . اما راستشو بخواید انگلیسی ها سیاست بالایی دارن من که باور نکردم.فرناز علی راست میگه مشکوک میزنی

 16. علی آقا به گفته خودت کمتر به بقیه گیر بده! حالا خوبه من بحث میکردم تو که رسما داری دعوا میکنی!!!!!!!!!!!!!

 17. ولی درکل باید به نظر و عقاید انسانها احترام گذاشت. این خانوم حق نداشته حجاب رو برای ما افراطی بدونه با اینکه دیگه خیلی وقته چیزی به نام حجاب اسلامی در بین بسیاری از ما وجود نداره. و البته ما هم حق نداریم به عقاید ایشون توهین کنیم. این خانوم اسلام و آدمیت رو تو چیزای دیگه دیده.

 18. ,وقتی مسلمونه وظیفه شه که حجاب داشته باشه.به بعضی ازایرانیای بی ظرفیت نگانکن.حجاب توریستای خارجی،ازاین دسته ایرانی جوگیرخیلی بهتره.

 19. افسون جان موضوع فقط ما ایرانی ها نیستیم. اون درباره کل جهان اسلام به عنوان یک مسلمان نظر داده. مثل این یکی بگه من میسحی ام ولی صلیب رو پرستش نمی کنم و تثلیث مسیحیت رو قبول ندارم و عیسی رو پسر خدا نمی دونم. اگه اون به عنوان فرد لا مذهب یا معتقد به دین دیگه این صحبتو بکنه حرفی نیست. عقیده اش برای خودش محترمه ولی ایشون به عمد می خواد شکل دیگه ای از اسلام رو نشون بده که وجود خارجی نداره. این هم مطمئناً دنبالۀ همون سیاست کوبیدن اسلامه که چند وقته یا از طریق نمایش فیلم و یا کاریکاتور شروع شده. من با شخص ایشون مشکلی ندارم که بخوام توهین کنم اما نخهای متصل به ایشونو به وضوح می بینم که چطور حرکتش می دن. این صحبت ها هم برای همون گرداننده است که بدونه ما جوونای مسلمان با این حرفها خام نمی شیم و اعتقاداتمونو برای خوشی های کاذب دنیوی نمی فروشیم. دین ما به ما یاد داده که خوشی هیچ وقت پایدار نیست. ماجرای پینوکیو که یادتونه برای صرفا خوش گذرنونی رفت شهر احمقا و تبدیل به خر شد.

 20. من که هرکاری میکنم نمیتونم باور کنم . اخه انگلیس با این همه ادعا مگه میشه!!!.افسون خانوم بیکاری علی که دیگه با تو کاری نداره

 21. شاهرخ جان شما از طرف خودت نظر بده. زشته بخدا!!!!!!!!!!!!!!!

 22. افسون خانم شما هنوز متوجه نشدید شاهرخ و علی یک نفرند. تازه خودش هم یک بار تو نظرات قبلی اعتراف کرده یادتون رفته؟!

 23. آره راست میگی ساراجون. اصلا حواسم نبود. مردم چه کارا که نمیکنن. با یه اسم دیگه میان و نظرات خودشونو تایید میکنن!!!!!!!!

 24. خوبه والا اونوقت کاری رو که خودش می کنه به دیگران نسبت می ده!!!!

 25. ادمای تیز بینی هستید. ماجرا این دختر شایع…… .دیروز مطلبی شنیدم که باور نکردم پسری که به 23 زبان زنده دنیا از جمله فارسی مسلط بود. از کارکنان محترم خواهش میکنم از اون پسرم عهکس یا بیوگرافیش را بزارید 17 ساله است. قبلا گفتم حوصله کل کل ندارم تمومش کنید شما بردید!!!!!!!

 26. ببخشيد ب نظر شما مسلمون فقط ب اينه ک حجاب داشته باشی؟اگه ی نفر حجاب نداشته. باشه ولی شخصيتش معنوی باشه و قلبش پاک ب نظر من ی مسلمونه

 27. عزیزانم این دختر به اندازه کافی زیبایی داره که نشه زشت خطابش کرد…
  مسلمان یا غیر مسلمان فرقی نداره…دوستان من مگه ما که ادعای مسلمانی داریم این دینو کامل اجرا میکنیم حاضرم قسم بخورم بیشتر 90درصد مسلمونا فقظ به چیزایی ظاهری اهمیت میدن…اینکه طرف حجاب داره ونماز میخونه یانه هزارتا کثافت کاری کنه اصلا مهم نیست…شاید من حجاب داشته باشم وهزارتا عیب دیگه داشته باشم …غیبت کنم…دروغ بگم…تهمت بزنم…ولی این دختر حجاب نداشته باشه و این صفات منم نداشته باشه….مسلمانی ی سرشت پاک میخواد عزیزانم بهتر به جای عیب گذاشتن روی دیگران خودمونو اصلاح کنیم…همین

 28. باسلام و عرض ادب . من میخوام چندتا سوال طرح کنم : این خانم مسلمانه دیگه درسته؟ مشخصات خیلی سطحی یک مسلمان چیه؟ ملاک های یک خانم مسلمان چیه؟ حجاب این خانم مسلمان کجاست ؟ آیا مسلمان بودن با گفتن اینکه من مسلمان هستم تمام میشه؟
  اگر اینطور باشه من میگم شیطان پرست هستم ولی هیچکدام از کار هایی که اونا انجام میدمن رو انجام نمیدم آیا اونها من رو بعنوان یکی از خودشون قبول میکنن؟ خیر و به هیچ عنوان همچنین کاری رو انجام نمیدن چرا؟ بخاطر اینکه حتی مدل مویی که اونها استفاده میکنن براشون حکم یک نماد رو داره!!!
  این خانم کدوم یکی از نماد های اسلام رو یدک میکشه؟؟؟
  حجاب ؟ طبعیت از آموزه های دینی؟ سنت پیامبر؟ آموزه های صریح قرآنی؟مرتبط با کدوم یکی از مذاهب اسلامیه شافعی حنبلی شیعه ؟ کدوم یکی از بزرگان این مکاتب ایشون رو قبول دارن؟
  عزیزان شما بهتر از من میدونید که نه اسلام و نه بزرگان و متفکران اسلامی ونه حتی من وشما این خانم رو نماد یک زن مسلمان نمیدونیم!!!
  حالا هر چقدر هم ایشون دم از اسلام و مسلمانی هم بزنه شما باید بدونید که این کار برای زیبا جلوه دادن گناهه و اینکه با پوز بروز بودن زن مسلمان عیبی ندارد بخوان سر ما رو با پنبه ببرند!!! شرمنده اگر بحس به درازا کشید.
  دوستدار شما عزیزان مسیح دوستی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *