گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار اجتماعی / بر روسپی‌های تهران چه می گذرد؟
loading...

بر روسپی‌های تهران چه می گذرد؟

بر روسپی‌های تهران چه می گذرد؟

بر روسپی‌های تهران چه می گذرد؟

شاید شما هم در تاریکی های شب چشم هایتان به زنانی که با سر و وضعی زننده کنار خیابان ایستاده اند را دیده یا شنیده اید، زنانی که بر خلاف ظاهر خوش آب و رنگشان سینه ای پر از درد دارند.

به گزارش خبرنگار عصر خبر، ساعاتی از آخر شب را در خیابان های پایتخت  می گذرانیم ، می گویند، قیمت هایشان متفاوت است، اول گمانمان این بود که تنشان قیمت اجناس را می گویند اما انگار قیمت بود که با هم فرق داشت، اتحادیه خاصی هم ندارد، هر کسی خودش قیمت می دهد. میدان مادر مقصد اولمان بود، راهی آنجا شدیم، انگار کاسبی های آخر شب هم سرقفلی دارند، اگر یک خانم بیش از 10 دقیقه در محلی بایستد مقصود این است که روسپی است و به دنبال مشتری می گردد، شاید تذکر هم بدهند چرا اینجا ایستاده ای!

یک خودروی خارجی توقف می کند ، زن با شتاب به سمت خودرو می رود، چند کلمه ای صحبت و به آرامی در صندلی جلو جای می گیرد و به سمت مقصد نامعلومی حرکت می کنند.

به بزرگراه اشرفی اصفهانی می رسیم، پاساژی معروف در این بزرگراه قرار دارد که درست رو به روی آن کنار بزرگراه پاتوق زنانی است که با تاریکی هوا برای کار کردن به خیابان می آیند، نام یکی از آن ها مژده است ، مژده فقط 19 سال دارد اما چهره اش با آن همه آرایش و پروتز های گوناگون به سان 35 ساله هاست و برای کار به تهران آمده اما پردرآمد تر از این کار پیدا نکرده، به قول خودش هر جا کار کنی نظر سو، به تو دارند چه بهتر که خودت دست به کار شوی که سرت کلاه نرود و خیالت راحت باشد که اجباری در کار نیست و با رضایت کامل تن به این کار می دهی.

از مژده می پرسم نام شغلت چیست؟ بدون درنگ می گوید تن فروشی….

مژده از درآمد های شبانه اش می گوید و اینکه در هفته یک شب را کاملا تعطیل می کند چون به استراحت نیاز دارد.

یک سال و اندی است که تن فروشی می کند، می گوید پولش برکت ندارد اما درآمد خوبی دارد، اگر مشتری باشد تا شبی 500 هزار تومان را کاسبم ، اما اگر نباشد باید به 100 هزار تومان قانع بایم.

پرسیدم اذیت نمی شوی آدم های جور واجور و در سن های مختلف ، اما هم صحبت ما اینگونه پاسخ داد : فقط پولش برایم مهم است و گرنه فقط چند ساعت مهمانش هستم ، به من چه ربطی دارد آن مرد زن دارد یا ندارد، پیر است یا جوان، دوستش خواهم داشت یا نه، تمامی این مسائل زمانی مهم است که آن آدم بخواهد برای همیشه برای من بماند که نمی ماند.

مژده بر خلاف ظاهر بسیار مهربانش به قول خودش هنوز مثل دوستانش کارکشته نشده و هنوز هم مثل برخی از دوستانش از شغلش زده نشده تا آن را ترک کند. برای مژده همبستری با هر فردی مهم نیست او فقط پولش را می خواهد و بس.

او در پاسخ به این سوال که تا به حال شده از تو استفاده کنند و پول هم ندهند، گفت: اوایل کارم چون زیاد وارد نبودم چندین بار برایم پیش آمده حتی یکبار تا سرحد مرگ از 2 پسر نوجوان پس از برآورده کردن نیازشان کتک هم خوردم.

مژده علاقه ای به صحبت راجع به خانواده اش ندارد  و می گوید: اگر آن ها مرا دوست داشتند خواسته های مرا برآورده می کردند تا من مجبور نشوم تن به این کار بدهم، گاهی اوقات دوست دارم برایشان بیش از اندازه ای که گفته ام درآمد دارم پول بفرستم، اما با خود می گویم شاید شک کنند، همان اندازه ای که ماه به ماه می فرستم کافیست.

مژده می گوید اگر کار درست و حسابی بود ، هیچگاه درگیر این کار نمی شدم ، هنوز به مرز انزجار از شغلم نرسیدم فکر کنم 5 سال دیگر جا داشته باشم برای تن فروشی اما ترس بعد از آن اذیتم می کند.

مژده به ازدواج هم فکر می کند ، گفتم اگر ازدواج کنی گذشته ات تاثیری در رفتار همسرت داشته باشد، در جواب گفت : شاید با فردی ازدواج کنم که از گذشته ام هیچ نداند چون مرد ایرانی به دنبال نجابت است و هر چقدر هم روشنفکر باشد و اروپایی فکر کند، نمی تواند با تن فروشی همسرش حتی قبل از ازدواج کنار بیاید.

loading...

20 دیدگاه ها

 1. مرسی ادمین جان …خیلی جالب بود…واقعا از خدا میخوام هیچ وقت سایه ی پدر ومادرم رو از سرم برنداره و همچنین لطف خودشو واقعاً ما جوونا علاوه بعقل و خرد به کمک خدا هم نیاز داریم که هیچ وقت تو دام انسان های شیطان صفت نیفتیم…از فامیلای ما که تو شهرستان زندگی میکنه و همسرش بازرگانه وقتی تهران میاد از اوضاع تهران میترسه که نکنه همسرش گمراه شه

 2. جالبه که از بیماریهای جوراجور که از ارتباط با افراد مختلف بوجود می یاد و از همه مهمتر بیماری ایدز که خود این افراد خیابانی در معرض ابتلا و همینطور انتقالش هستند صحبتی نشده که درمانی هم نداره. بیچاره همسران این افراد شهوتران که مدام در معرض آلودگی های مختلفی هستن که این آقایون با خودشون به ارمغان می یارن. شایع ترین این آلودگی ها زگیل های تناسلی هستن که در خانمها منجر به سرطان دهانۀ رحم می شه. زنهای آلوده به ویروس ایدز هم هرگز از بیماریشون صحبت نمی کنن. اونا افراد افسرده و بیماری هستن که سرنوشت دیگران براشون مهم نیست شاید برای انتقام گرفتن از امثال کسی که اونا رو آلوده کرده بدشون هم نیاد این بیماری رو تا جایی که می شه منتقل کنن. در ایران واکسن گارداسیل برای هر کسی تجویز نمی شه و البته این واکسن هم صد در صد جواب نمی ده پس کاش افراد شهوتران دقیقه ای هم به خانواده و البته خودشون فکر می کردن.

 3. فرناز نازنین من خوبی دوست خوبم ..موافق نظرت هستم

 4. سلام به دوست خوبم صنم جان. دلم برات تنگ شده بود. به نظر من خیلی از این زنهای خیابانی در خانوادۀ بدی رشد کردن. مثلا پدر و مادر معتاد داشتن یا ناپدری و نامادری و نتونستن شرایط خونه رو تحمل کنن. بعضی ها هم با دیدن فیلمهای تحریک کننده که قهرمانش از خونه با عشقش فرار می کنه و رمانتیک زندگی می کنن. همون کار رو تقلید کردن اما همۀ اونا اگه ازشون بپرسی تصدیق می کنن که وحشتناکترین جا خیابونه. حتی اگه آدم زیر کتک له و لورده بشه بهتره تا تو خیابون باشه. شنیده بودم یه مرکزی به اسم ریحانه دایر شده بود برای این جور آدما و دولت بهشون یه حرفه ای یاد می داد. اما نمی دونم هنوز هم پابرجاست یا نه. اگه از عهدۀ هزینه اش بر نمی یان مردم حاضرن کمک کنن. این کمک ها به اجتماع خودمون کمک می کنه و در واقع به خودمون بر می گرده. به غیر از عده ای که این شغل براشون عادت شده هستن کسانی که به حمایت و پشتگرمی دیگران برای داشتن زندگی سالم نیاز دارن.

 5. فرناز جان با نظرت موافقم…کاش همچین مردایی فکر این چیزا رو هم میکردن!!

 6. فرناز عزیزم ببخش فدات بشم من بعضی وقتا میرم اون پست های گردشگری که اسمت رو ببینم یا نمیبینم یا وقتی می بینم که شما چند روز پیشش نظرتونو گذاشتین برا همین میدونم دیگه اگه نظرمو هم بذارم شما سر نمیزنین به اون پست واسه همین منتظر نظرهای جدیدت میشم تو پست ها… الان هم تا وقتی نظرت ثبت شد اومدم بهت سلام دادم فدات بشم که همیشه بیاد دوستان خوبی مثل شما هستم یادت نره گلم…شما همیشه عاقلانه نظر میدین فدات بشم ..

 7. خواهش می کنم صنم جان اصلا بحث گله مندی نبود بخدا بی اغراق می گم یه روز نظرت رو نمی بینم دلم برات تنگ می شه. به هرحال ازت ممنونم منم همیشه از نظرات خوبت استفاده می کنم. قربون مرام دوست با محبتم برم.
  نیایش جان از شما هم تشکر می کنم.

 8. به نظر من آدم بره کلفتی کنه بهتره تا خودفروشی کنه. البته خوب درآمدشون اصلا قابل قیاس نیست. ولی خوب خدا بندشو رها نمیکنه. متاسفانه این آقایون هوسباز فکر میکنند چون از ابزار جلوگیری استفاده میکنند بیماری بهشون منتقل نمیشه غافل از این که بعضی از بیماریها حتی از راه تماس پوست بدن هم منتقل میشه

 9. ببینید خانومای محترم خواهشآ دلتون واسه این انگلای اجتماع نسوزه اینایی که فقرو بهانه میکنن خودشونم میدونن بهانست مطمئن باشید اینا دلشون واسه شما نمیسوزه وگرنه به قول سحر خانوم بره کلفتی کنه بهتره یا دزدی کنه شرف داره به این کثافت کاریشون. کم نیستن زنایی که با وجود سختی و مشکلات بسیار نجابتشونو حفظ می کنن.اما اینجور پول هرزگی زیر زبون این زنای( بلا نسبت )خراب مزه کرده .اون مردای کثافت هرزه هم کمتر از این زنها نیستن هر مرضی هم بگیرن حقشونه اون وسیله های جلوگیری هم 100% جواب نمیده فقطم بیماریه ایدز نیست هپاتیت و هزار کوفت دیگه هم هست که کافیه جایی از بدنش زخمی باشه.حالا اینا که خیابونی هستن خیلیا بلانسبت خانمای محترم سایت خونواده دارن اما هرزن به درد آشغال دونی هم نمیخورن فقط دندون تیز کردن برای بهم زدن زندگیه دیگران ..طرفو دیدم به شوهر دوست صمیمیش رحم نکرده خوب این زن با همون زن خیابونی هیچ تفاوتی نداره و همون مرد عوضی که تو اول ازدواجش به همچین آشغالایی پا میده خودش با آشغال فرق نداره.هیچوقت کثافت کاریه یه مشت هرزه دلسوزی نداره چه مردش چه زنش

 10. دلتون فقط به حال زن و بچه ی مردایی بسوزه که به قول فرناز خانوم باید جونشون به خاطر هرزگی مرد زندگیشون تو خطر باشه .من یه تیکه از سرگذشت دختریو میخوندم که سن خیلی کمی داشت و از خانواده ی ثروتمندی هم بود حرفش این بود پدرو مادرش بهش توجه نمیکنن.اگه سر هر مشکلی آدم بخواد بره عوضی بشه که دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه.بازم میگم حرف اینجور هرزه ها فقط بهانست اگرم خیلی تو تنگناست بره زن یه پیر مرد بشه که خرجشو بکشه بهتر از اینه که بیاد یه اجتماع آلوده کنه.اما مشکل اینجاست که اینا به هرزگی علاقه دارن نه آدم بودن

 11. عجب حرصی داره دختره ی کثافت که ارزشش از لجن کمتره به ازدواجم فکر میکنه بد بخت اونی که تو بخوای خودتو بندازی بهش اونم به اسم یه دختر نجیب. امثال تو بعد ازدواجم همون حیوونی هستن که بودن…دوستان ببخشید بی ادبی میکنم آخه از این همه پررویی آدم حرصش میگیره

 12. سلام به دوست خیلی ماه من فرناز عزیزم امیدوارم روز خوبی رو در پیش داشته باشی …سحر جان سلام عزیزم .. فرناز جان باعث خوشحالیمه که شما دلتون واسم تنگ میشه و انگیزه پیدا می کنم که بیشتر به این سایت بیام البته انگیزه من بحد کافی زیاد هست چون دوستای گلی مثل شما دارم فدات بشم منم دلم وقتی نمی بینمت تنگ می شه دل به دل راه داره…سحر جان آدم کثیف حتی به کلفت هم رحم نمی کنه

 13. سلام صنم جان عزیز منی. با نظرت هم موافقم آدم کثیف به کلفتم رحم نمی کنه. مسأله سر بی کسیه. یه آدم بی کس و کار مجبوره تو خونۀ مردم کار کنه. تمام محیط ها سالم نیستن و کسی که مورد تعرض قرار می گیره و دستش هم بجایی بند نیست و هیچ کس رو هم نداره که بهش تکیه باید توی این جامعه چکار کنه. من اصلا قصدم دفاع از این جور آدما نیست فقط سعی می کنم دنیا رو از دید اونا ببینم. من خانواده ای دارم که پشتم ایستادن و حمایتم می کنن اما اگه قرار بود تنهایی حتی اگه شغل هم داشتم با عنوان دختر تنها زندگی کنم مردم چه طوری نگام می کردن و با چه خطراتی مواجه بودم. همه از اول دلشون نمی خواد خیابونی باشن بعضی ها گول می خورن و فرار می کنن بعضی ها هم از سر بی کسی بهشون تعرض می شه. یادمه تو روزنامه خبر وحشتناکی رو خوندم یه پدر معتاد که بدهی داشته دختر یازده سالشو تقدیم یه مغازۀ مکانیکی می کنه تو همون خبر هم نوشته بود که دولت دختربچه بدبخت و از اون محیط بیرون می یاره و می فرستنش به خونه ای به اسم ریحانه که از این جور دخترا نگهداری می کرد. اما اگه این جور آدما حمایت نشن بعد از تعرض و دربدری توسط عده ای وارد باند فساد می شن و بهشون فقط غذا و جای خواب داده می شه و معتادشون می کنن تا نتونن فرار کنن. این حرفهایی هم که می زنن همش دروغه اگه کسی هم برای خودش کار کنه توسط این باند شناسایی می شه و بالاخره می دزدنش و وارد باندش می کنن درست مثل گدایی کردن مگه گداها می ذارن کسی برای خودش کار کنه. برای همین می گم باید به این جور آدما هم فرصت زندگی داد چون اکثراً نا خواسته وارد این سرنوشت شدن. ولی با این حرف سحر جان هم کاملا موافقم که اگه توکل آدم به خدا باشه و در بی کسی ها از اون کمک بخواد خدا هم بنده های شایستۀ خودشو سر راهش قرار می ده تا کمکش کنن و به اون زیرکی و هوشیاری می ده تا خوب و از بد تشخیص بده. ما هم به عنوان مسلمان وظیفه داریم به بی پناه ها و کسانی که در معرض خطر هستن کمک کنیم تا جامعۀ سالمی داشته باشیم.

 14. سلام صنم خانم گل و فرناز عزیز. بله صنم عزیز آدم عوضی نه به کلفت نه به منشی، نه به دختر خیابونی به هیچ احدی رحم نمیکنه. ولی یه داستان جالب میخوام بگم. من دختری رو میشناختم که پدر و مادرش رو تو یه سانحه از دست داد. اون موقع 18 سال داشت و از اون جایی که والدینش فقیر بودن این دختر خونه برادرش رفت و چون زن برادرش با حضور اون مخالف بود، از ظریق یکی از سازمانای معتبر که با گرفتن شناسنامه و مدارک، به خونه سالمندان و معلولین پرستار میفرستند، به خونه های مردم فرستاده شد ولی بعد ازیه مدتی به یه دلیلی عذرشو میخواستن و دوباره برمیگشت خونه برادر و تحمل نیش و کنایه های زن برادر. آخرش تو خونه یه خانم سالمند فوق العاده ثروتمند ولی معلول مشغول به صورت 24 ساعته مشغول به کار شدو وقتی صداقت و درستی خودش رو ثابت کرد اون خانم با خرج خودش این دختر رو به کلاس کنکور و دانشگاه فرستاد و الان این دختر دانشجوی سال چهارم دندانپزشکیه.

 15. خیلی حرف زدم سرتون هم درد اوردم. فقط میخواستم بگم اگه انسان صبر داشته باشه و به خدا توکل کنه، خدا خودش گره های زندگی رو باز میکنه. و انسانهای خوب رو سر راه آدم قرار میده چیزی که من خودم هم تجربه کردم

 16. فرناز جوونم سلام عزیزم منتظرت بودم فدات بشم…موافقم عزیزم من خودم یه دخترم و میدونم یه دختر خیییییلی احساسی هستش یعنی ذاتشه و خیلی دل رحم….واسه همین زود قول میخوره ….من یجا می خوندم یه پسری که تازه ماشین گرفته بوده افتاده دنبال دختر مردم و بهش شماره داده دختره اول زنگ نزده اینم با هزار جور واسطه بدختره فهمونده عاشقشه و ازش خواسته باهاش تماس بگیره خلاصه دختره زنگ زده بعد پسره کلی دروغ تحویل دادن به دختره که باباش بسازبفروش و خودش مهندس ساختمان و غیره (در حالی که نگهبان ساختمان های نیمه کاره بوده )دختره رو گول زده اونم فک کرده پسره خر پول و عاشق…..با دختره قرارمیذاره به همه دوستاشم میگه وقتی من با اونم صدام کنین مهندس و از کارای نقشه کشی و ساختمان حرف بزنین خلاصه دختره هم باورش شده پسره پودار عاشقش شده بعد بردتش خونه یکی از دوستاش بعد کلی کارای دیگه ولش کرده ….چی بگم آخه یه نفر هم مهریه یه زن بی کس رو با جمله های عاشقانه اینکه عاشقتم و اینجور حرف ها از چنگش درآورده رفته باهاش عروسی کرده و به زنه هم گفته بری شکایت کنی آبروتو می برم !!!!!!واسه اینه که میگم خدا هیچ بنده ای رو بی کس و بی عقل بی پناه نکنه تا ازش سوءاستفاده کنن

 17. *دوست خوبم سحر جان سلام منم با حرفهای شما موافقم. می دونم که خدا بندۀ بی پناهی رو که ازش کمک می خواد تنها نمی گذاره.
  *سلام به دوسن نازنینم صنم جان. کاملاً درسته این هم نقطه ضعف خیلی از دختراست که فکر می کنن هرکسی بهشون می گه دوست دارم از ته قلبه و واقعاً عاشقشونه. دوست عزیزم دعای قشنگی کردی و آمین گفتن هم داره تا هیچ بنده ای بی کس و بی عقل و بی پناه نباشه.

 18. من با نظر امیر آقا موافقم…سحر جون کلفت که سهله یه نفرو میشناسم گفته بود تو محلشون یه دختر شیرین عقل عقب مونده بود به اونم رحم نکرده بودن .البته دخترا و زنهای کثیف هم از عمله ی افغانی هم نمیگذرن .من تعریف کسایی رو شنیدم و دیدم تو اجتماعی که داریم زندگی میکنیم خانم با وجود وضع مالیه خوب و داشتن شوهر دست به همچین کثافت کاریهایی میزنه اکثرآ بهونشون اینه که شوهرمونو دوست نداریم به نظر من هیچ توجیهی برای همچین آدمایی وجود نداره اینا به اینجور روابط کثیف و جورواجور علاقه دارن و همشونم از روی فقر وارد این راه نمیشن و زن هرزه هم فقط این نیست که تو خیابون بره وایسه تا یکی سوارش کنه .خیلیاشون به قول خودشون رفاقتی کار میکنن.و هرزه ای بیش نیستن.امیر خان راست میگه دلتون واسه اینا نسوزه .این کثافتا پاش بکشه به شما رحم نمیکنن البته خدا نکنه که قسمت دخترای خوب مرد هوس باز بشه

 19. ندا جان سلام. همۀ آدما رو نباید به یک دید نگاه کرد. منم از زنهایی که تعریفشو کردی متنفرم و کاری هم باهاشون ندارم. ولی هستن کسانی که نیاز به کمک دارن و به دام افتادن مثل همون دختر بچه ای که مثالشو زدم. یا اونی که صنم جان تعریفشو کرد. اونایی که تو خیابونن و سرپناهی ندارن و مورد سوء استفاده مکرر قرار می گیرن. حالا یه بار گول خوردن و به یه پسر اعتماد کردن روی برگشت به خونه رو هم ندارن. به نظر شما اینا رو باید طرد کرد تا وارد باند فساد بشن و معتادشون کنن تا به قول شما برای هزینه زهر ماریشون به افغانی هم رحم نکنن. من می گم دولت باید جایی رو برای این جور آدما بسازه و بهشون حرفه ای یاد بده تا از لجن بیان بیرون. عوض مصاحبه با این جور آدما هم باید سریع و ضربتی از تو خیابون جمعشون کنن. حرف من اصلا حمایت از کار کثیف اینا نیست. یه آدم معتاد هم نیاز به کمک داره بله هستن کسانی که صد بار ترکشون می دی بازم می رن دنبالش ولی کسانی هم بودن که با حمایت دیگران ترک کردن و زندگی سالمی دارن آیا باید همه رو به یه چشم نگاه کرد.

 20. فرناز جون کاملآ درست میگی اون اشخاصی که مورد سو استفاده قرار میگیرن کاملآ فرق دارن منظور من کساییه که خودشون با اختیار خودشون وارد اینکار شدن و بعضی مسائل زندگیشونم شده توجیحی برای این کار کثیفشون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *