گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / گوناگون / مطالب علمی / رابطه اندازه انگشت مردان و باروری
loading...

رابطه اندازه انگشت مردان و باروری

باروری

ارتباط انگشت حلقه آقایان و بارور شدن

اگر مرد هستید انگشتانتان بیشتر از آنچه فکر می‌کنید حرف برای گفتن دارند! محققان می‌گویند اندازه انگشت دست راست مردان بزرگسال، شاخص خوبی برای اندازه بیضه و میزان باروری آن‌ها است.

به گزارش ایسنا، مردانی که انگشت حلقه آن‌ها از انگشت اشاره‌شان بزرگ‌تر است بیضه‌های بزرگ‌تری دارند و احتمال پدر شدنشان از کسانی‎که این چنین نیستند بیشتر است.

محققان کره جنوبی ابتدا طول انگشتان دوم و چهارم مردان را اندازه‎گیری کردند و سپس به‎طور جداگانه و مستقل اندازه بیضه آن‌ها توسط یک متخصص مجاری ادراری مورد آزمون قرار گرفت.

نتایج نشان داد که نسبت انگشت اشاره و حلقه به طور معکوس سهم حجم بیضه یک مرد بالغ را تعیین می‌کند، به این معنا که داشتن انگشت حلقه کشیده‌تر با داشتن بیضه بزرگ‌تر در ارتباط است و بر عکس.

همچنین این آزمایش نشان داد که سن و قد تأثیر چندانی بر حجم بیضه ندارند در حالی‎که وزن اثری حاشیه‌ای دارد، مطالعات قبلی نشان داده بود که اندازه انگشت دوم تا چهارم با سیستم تولید مثل مردان در ارتباط است.

ژن‌های هاکس که چگونگی تکوین اندام‌ها را تعیین می‌کند وظیفه رشد انگشت و رشد آلت تناسلی را در مرحله جنینی بر عهده دارند و در این مطالعه تأثیر تقدم و تأخر انگشتان دست مردان در سبقت از بقیه در باروری مشخص شده است.

loading...

اولین دیدگاه

  1. تحقیقات دانشمندان نشون می ده که رشد انگشت حلقه وابسته به تراکم هورمون های زنانه (استروژن) و مردانه (تستوسترون) جنین در دوران بارداریه. اگه در این دوران هورمون های مردانه تأثیر بیشتری روی جنین بگذارن خصوصیات مردانه در فرد بیشتر می شه و انگشت انگشتری این افراد بلندتر از انگشت اشاره است. این افراد عضلات قوی تری دارن بنابراین در رشته های ورزشی موفق تر هستند. اما اگه هورمون زنانه تأثیر بیشتری روی جنین داشته باشه انگشت انگشتری کوتاه تر از انگشت نشانه است و فرد اگه مرد باشه مهربان تر و از نظر زنها جذاب تره. مردهایی از این نوع در تربیت و بزرگ کردن بچه ها نقش بیشتری دارن و خشونتشون کمتره. البته باید توجه داشت که عوامل دیگه ای هم در تعیین خصوصیات فرد نقش دارن و فقط نباید به هورمون توجه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *