مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ

راز تناسب اندام آرنولد شوارتزنگر چیست؟ توصی های آرنولد شوارتزنگر به بدنسازان

راز تناسب اندام آرنولد شوارتزنگر چیست؟ توصی های آرنولد شوارتزنگر به بدنسازان

آرنولد شوارتزنگر معروف ترین بدنساز تاریخ است که قهرمان 7 دوره المپیاد است. اما راز تناسب اندام و هیکل ورزیده آرنولد شوارتزنگر چیست و آرنولد شوارتزنگر چه توصیه هایی برای افرادی دارد که به تازگی حرفه بدنسازی شده اند دارد؟

 

تناسب اندام آرنولد شوارتزنگر و توصیه های مهم آرنولد برای بدنسازان

اگر به بدنسازی و تناسب‌ اندام علاقه دارید، باید از حرفه ای ترین بدنسازان مشورت بگیرید. یکی از این افراد آرنولد شوارتزنگر است که توانسته در 7 دوره بدنسازان المپیاد برگزیده شود. قهرمانی آرنولد برای بسیاری از دوستداران تناسب‌اندام یک پدیده آرمانی است. چیزی که در رویاهای‌تان دائما آن را مرور می‌کنید. آرنولد برای کسانی‌ که دنبال بدنسازی هستند نکات بی‌شماری برای گفتن دارد.

در این مطلب قصد داریم 13 نکته غذایی آرنولد را جهت رسیدن به موفقیت برای شما بیان کنیم، نکاتی‌ که خود آرنولد آنها را رعایت می‌کرد و توانست به بهترین و ماندگار‌ترین بدن در تاریخ بدنسازی دست یابد. ما این نکات را برای‌تان آورده‌ایم تا کارتان راحت‌تر باشد.

 

دانش‌تان را در‌مورد تغذیه افزایش دهید

با اینکه بسیاری از بدنسازان به‌صورت دقیق و موشکافانه برنامه تمرینی و تکنیک‌های خود را مورد بررسی قرار می‌دهند، اما مطالعه و دقت در مورد اصول تغذیه متاسفانه مورد‌ توجه چندانی قرار ندارد و به‌ همین دلیل این بدنسازان هیچ‌وقت به تمام ظرفیت عضلانی خود دست پیدا نمی‌کنند.  همان‌طور که در کتاب دائره‌المعارف جدید بدنسازی بیان شده است، اصول تغذیه به اندازه یادگیری اصول تمرینی ارزشمندی است. موفق‌ترین بدنسازان کسانی‌ هستند که به‌طور دقیق و مفهومی‌ نکات تغذیه را مطالعه و درک می‌کنند.

 

بیشتر بدانید : عکس های دیدنی اندام آرنولد شوارتزنگر در پیری

 

پروتئین را در اولویت قرار دهید

یک بدنساز سختکوش هیچ‌ وقت نمی‌تواند از اهمیت پروتئین چشم‌ پوشی کند. در دورانی که بدنسازی می‌کردم، در هر وعده غذایی که می‌خواستم بخورم اول از همه به این موضوع دقت داشتم که در آن وعده چه مقدار پروتئین وجود دارد. رژیم غذایی‌ ام طوری نبود که هر چه هوس کنم، بخورم، بلکه هدف اولم این بود که روزانه به مقدار مورد‌نیاز بدنم پروتئین مصرف کنم. استیک، مرغ، ماهی‌، تخم‌مرغ و لبنیات منابع اصلی‌ پروتئین هستند که می‌توانید از آنها استفاده کنید. تمام منابع کامل پروتئینی دارای آمینو‌اسید‌های ضروری هستند و جای تعجب ندارد که همچنان همین منابع جزء بهترین‌ها هستند.

 

میزان دریافت پروتئین‌تان را بشمارید

قانون من برای مصرف پروتئین این است که باید روزانه به ازای هر نیم کیلوگرم از وزن بدن خود یک گرم پروتئین مصرف کنید. برخی‌ اوقات به افراد گفته می‌شود که نیاز روزانه شما کمتر از این مقدار است و برخی‌ دیگر نیز هستند که بسیار بیشتر از این مقدار مصرف می‌کنند، اما تنها دلیل مهمی‌ که من یک گرم به‌ازای هر نیم کیلو را ترجیح می‌دهم، آسان بودن محاسبه آن است. با این روش، محاسبه پروتئین روزانه در هر وعده بسیار آسان خواهد بود. با این مقدار شما مطمئن خواهید بود که آمینو‌اسید کافی‌ جهت ترمیم و ساخت عضلات را دریافت خواهید کرد.

 

زرده تخم‌مرغ را دور نریزید

بدنسازان به‌دلیل وجود چربی‌‌های اشباع و کلسترول از زرده تخم‌مرغ دوری می‌کنند. اگر هدف‌تان کاهش وزن است یا سطح کلسترول‌تان بالاست، مصرف نکردن زرده قابل‌ توجیه خواهد بود. اما باید بدانید که زرده تقریبا به اندازه سفیده پروتئین دارد. بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی تخم‌مرغ در زرده آن وجود دارد. اگر قصد دارید میزان مصرف چربی‌ رژیم خود را محدود کنید، توصیه می‌کنم از چربی‌‌های سایر مواد غذایی بکاهید و هیچ‌وقت از مصرف بهترین بخش تخم‌مرغ یعنی‌ زرده پرهیز نکنید. تخم‌مرغ یکی‌ از بهترین منابع پروتئینی در دنیاست و بالاتر از مرغ، ماهی‌ و حتی گوشت قرار دارد.

 

بیشتر بدانید : برای داشتن تناسب اندام این 6 حرکت را انجام دهید +عکس

 

گول رژیم‌های بدون چربی‌ را نخورید

چندین سال قبل، مصرف نکردن چربی‌ طرفداران زیادی داشت و همه چربی‌‌ها را عامل اصلی‌ چاقی می‌دانستند. در آن زمان، محصولات با برچسب «بدون چربی» ناگهان محبوبیت پیدا کردند، غافل از اینکه این محصولات سرشار از شکر هستند. با اینکه مصرف بیش از حد چربی‌ می‎تواند مشکل‌آفرین باشد، مصرف نکردن آن هم می‌تواند آثار منفی‌ به بار بیاورد. چربی‌‌های اشباع برای ساخت تستوسترون در بدن ضروری‌اند و اگر هدف شما عضله‌‌سازی، ریکاوری سریع‌تر و حتی چربی‌سوزی است، وجود این هورمون بسیار ضروری خواهد بود. کاهش بیش از حد چربی‌‌ها در رژیم غذایی می‌تواند تاثیرات بدی روی فرآیند عضله‌‌سازی شما بگذارد؛ پس گول رژیم‌ها و محصولات غذایی بدون چربی‌ را نخورید.

 

مکمل‌های پروتئینی، خوب یا بد؟

در دورانی که فعالیت بیشتری در حوزه ورزشی داشتم، بهترین مکمل‌های پروتئینی موجود مثل پودر‌های شیرخشک بدون چربی‌ امروزی بودند که به نسبت زمان خود محصولات بدی به‌شمار نمی‌رفتند و مصرف آنها نیز نسبتا آسان بود. پودر شیرخشک کم‌چرب، تخم‌مرغ و عسل را در یک قمقمه مخلوط می‌کردم و می‌خوردم. با پیشرفت تکنولوژی، کیفیت پروتئین‌های امروزی بسیار بهتر از آن چیزی است که چند دهه پیش مصرف می‌کردیم. همیشه گفته‌ام که مکمل‌های پروتئینی برای آن افرادی که فرصت کافی‌ برای تهیه غذا ندارند و نمی‌توانند در روز 5 تا 7 وعده غذایی تهیه کنند، بسیار مناسب است.

 

با مولتی‌ ویتامین آشتی کنید

اگر فردی هستید که تمرینات پرفشار و سنگین‌ انجام می‌دهید، مقادیر طبیعی ویتامین‌های موجود در غذاها برای شما کافی‌ نخواهند بود و قطعا می‌توانید مقادیر بیشتری ویتامین‌ و موادمعدنی بخورید. این امر بیشتر در‌مورد افراد کم‌تحرک صدق می‌کند تا ورزشکارانی که سخت تمرین می‌کنند.
اگر سخت تمرین می‌کنید و می‌خواهید همیشه در بهترین فرم خود باشید و در عین حال از یک رژیم غذایی ثابت و با تنوع کم نیز پیروی می‌کنید، پس احتمال اینکه دچار فقدان ویتامین باشید، وجود دارد. بهترین راه برای تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد‌نیاز روزانه، مصرف یک مولتی‌ویتامین با‌کیفیت است.

 

قند و شکر را فراموش کنید

متاسفانه در چند سال اخیر نرخ چاقی بین افراد با سرعت زیادی افزایش یافته و نه‌ تنها افراد زیادی دچار چاقی و اضافه وزن بوده‌اند، بلکه بسیاری نیز درگیر مشکلات و بیماری‌های مختلف شدند. برای این موضوع دلایل زیادی وجود داشت، اما دو عامل اصلی‌ عدم ورزش کردن و مصرف بیش از اندازه شکر بود. اگر تنها اجازه داشتم یک تغییر در رژیم غذایی مردم ایجاد کنم، آن تغییر، حذف مواد غذایی دارای شکر از رژیم غذایی‌شان بود. متاسفانه بسیاری از شرکت‌های مواد غذایی محصولات خود را به‌صورت عمده در سوپر‌مارکت‌ها عرضه می‌کنند و با اینکه مصرف این غذا‌ها ابتدا مشکلی‌ ایجاد نمی‌کند، اما کم‌کم با افزایش دریافت کالری اضافی از این غذا‌ها شما به سمت اضافه‌وزن و کمبود انرژی پیش خواهید رفت.

 

کمتر سراغ فرآوری شده ها بروید

در باشگاه برخی‌ حرکات بهتر از حرکات دیگر هستند. در آشپزخانه هم این موضوع صدق می‌کند. برخی‌ مواد غذایی بهتر از بقیه‌اند. تکیه بر مواد غذایی سالم در مقایسه با مواد غذایی فرآوری‌شده و فست‌فود‌ها، شما را زودتر به اهداف بدنسازی‌تان می‌رساند. امروزه نیز شاهد این هستید که بسیاری از بدنسازان حرفه‌ای می‌گویند که بدون یک رژیم غذایی صحیح نمی‌توانید تمرین کنید و این موضوع کاملا درست است. شما در هر جلسه یک ساعت یا بیشتر تمرین می‌کنید، پس چرا زحمات خود را با مصرف مواد غذایی ناسالم هدر دهید؟!

 

وعده بعد از تمرین را جدی بگیرید

در دورانی که من در صحنه بودم، عادت داشتم بلافاصله بعد از تمرین یک وعده غذایی بخورم. حتی بعضا یک نوشیدنی‌ پروتئینی با کربوهیدرات بالا نیز می‌نوشیدم تا سریع‌تر ریکاوری کنم. تهیه یک نوشیدنی‌ پروتئینی بعد از تمرین برای من نسبت به تهیه یک وعده غذایی کامل بسیار آسان‌تر بود.اگر شما هم مثل من در روز دو جلسه تمرینی دارید، به رساندن مواد غذایی مورد‌نیاز بدن بعد از هر جلسه تمرینی بیشتر دقت کنید.

 

 

برای افزایش حجم بدن بیشتر بخورید

اگر تمرین‌تان مناسب است و رژیم غذایی‌تان نیز به درستی تنظیم شده، اما باز هم افزایش وزن و حجم ندارید، 350 تا 500 کالری بیشتر در روز مصرف کنید. مصرف این مقدار کالری به شکل مایع بسیار آسان‌تر است و از آنجا که هضم مایعات نسبت به مواد غذایی جامد سریع‌تر صورت می‌گیرد، می‌توانید همچنان وعده‌های غذایی‌تان را طبق برنامه بخورید. بیشتر از این مقدار کالری در روز مصرف نکنید وگرنه ممکن است افزایش وزن‌تان به شکل چربی‌ باشد.

 

دسر نخورید

من عاشق غذا خوردن هستم و علاقه زیادی به غذاهای محلی مثل کتلت گوشت گوساله با کلم ترش دارم. اما وقتی می‌خواهم در یک مسابقه شرکت کنم، بیشتر از مواد پروتئینی کم‌چرب ازجمله استیک استفاده می‌کنم. من به این شهرت دارم که وعده‌های غذایی بزرگ می‌خورم، اما نوع غذا از اهمیت بیشتری برخوردار است. وعده‌های غذایی بزرگ پیش از یک مسابقه به شما کمک می‌کنند، البته اگر سرشار از پروتئین و کراتین طبیعی باشند. اما خوردن دسر هیچ کمکی به افزایش حجم عضلات شما نمی‌کند. وعده‌های غذایی بزرگ بخورید، اما غذای‌تان را هوشمندانه انتخاب کنید.

 

به حجم غذای تان توجه کنید

بدنسازان مراقب غذاهایی که می‌خورند، هستند. آنها آمار تک‌تک کالری‌های مصرفی‌شان را دارند. اماچیزی که بسیاری از بدنسازان از آن چشم‌پوشی می‌کنند، توجه به اندازه وعده‌های غذایی است. آشنایی با اندازه و محتوای مغذی هر یک از مواد غذایی به شما کمک می‌کند انتخاب سالم‌تری داشته باشید. البته لازم نیست اطلاعات هر وعده غذایی را به‌خاطر بسپارید، فقط آنهایی را به‌خاطر بسپارید که هسته اصلی رژیم غذایی شما را تشکیل می‌دهند.

 

منابع پروتئین

در دورانی که بدنسازی می‌کردم، در هر وعده غذایی که می‌خواستم بخورم اول از همه به این موضوع دقت داشتم که در آن وعده چه مقدار پروتئین وجود دارد. رژیم غذایی‌ام طوری نبود که هر چه هوس کنم، بخورم، بلکه هدف اولم این بود که روزانه به مقدار مورد‌نیاز بدنم پروتئین مصرف کنم. استیک، مرغ، ماهی‌، تخم‌مرغ و لبنیات منابع اصلی‌ پروتئین هستند که می‌توانید از آنها استفاده کنید. تمام منابع کامل پروتئینی دارای آمینو‌اسید‌های ضروری هستند و جای تعجب ندارد که همچنان همین منابع جزء بهترین‌ها هستند.

 • مجردها - با یک کلیک همسر آینده خود را انتخاب کنید
 • چجوري تا عيد 12 کيلو کم کنم؟؟
 • چجوري بدون عمل جراحي بيني خود را کوچک و خوش فرم کنيم
 • بیش از 650 انتخاب برای هدیه روز مادر
 • چجوري ميتونم بدون تزريق ژل و بوتاکس صورتم رو چاق کنم
 • عکس های دختران سوپر نینجای ایرانی! (فیلم)
 • سریال اکیا خلاصه داستان قسمت آخر اکیا و داستان تمام قسمت های سریال اکیا
 • عکس های دختر 17 ساله زیباترین سوپر مدل جهان
 • داستان تلخ تجاوز جنسی به دختر 13 ساله توسط شوهر خواهر!
 • عکس های زیباترین زنان دنیا در سواحل دبی
 • تجاوز جنسی به دختر جوان در ماشین در حال حرکت! +عکس
 • داغ ترین عکس های بازیگران ایرانی و همسرانشان
 • بالا بردن سوخت و ساز و متابولسیم بدن با این روش ها
 • فال روزانه فال امروز جمعه 4 فروردین 1396
 • آموزش ساخت گوشواره چرمی زیبا
 • انواع مدل های طلا جواهرات برند Zen Pırlanta
 • طرز تهیه پودینگ توت فرنگی
 • برای رونق کسب و کار این آیه ها را بخوانید
 • قبل از دویدن هرگز این کارها را انجام ندهید
 • عکس نوشته های عاشقانه پسران و دختران متولد فروردین
 • شخصیت زن متولد ماه فروردین
 • شخصیت مردان متولد فروردین ماه
 • افراد معروف که در ماه فروردین متولد شدند
 • عکس های کیت میدلتون با مدل لباس و تیپ جذاب در فرانسه
 • یک مرد وفادار چگونه است و چه نشانه هایی دارد؟
 • روش کم کردن استرس در روز خواستگاری
 • طرز تهیه خوراک ماهی سالمون با عدس
 • زن جوان جسد پسرش را به مدت 11 سال در خانه نگهداری کرد! + عکس
 • ست لباس و مدل مانتو بهاری برند آرتمیس Artmis
 • عکس های زیباترین و رویایی ترین روستاهای جهان
 • شیک ترین مدل های آرایش صورت ویژه عید نوروز
 • کامران و هومن بیوگرافی و عکس های کامران و هومن خواننده
 • داغترین ها

 • عکس نوشته های طنز و خنده دار ایرانی جدید
 • ارزان‌ترین خودروهای جدید بازار آمریکا
 • روش هایی برای رشد کردن سریع تر موها
 • جاستین بیبر روی صحنه بالا آورد+عکس
 • عکس از 2 دختر اتریشی که تن به جهاد نکاح دادند!
 • تبلیغات مخفی در فیلم های هالیوودی+تصاویر
 • عکسهای جدید هیلاری داف و پسرش لوکا
 • بیوگرافی آزیتا حاجیان و عکس های آزیتا حاجیان
 • کلیپی چندش آور از خوردن ادرار
 • سازندگان «من مادر هستم»، انصار حزب ا.. را به تماشای فیلم خود دعوت کردند!
 • قیمت یک عدد از این ساندویچ 7 میلیون تومان است!! +عکس
 • عکس سریال کارادایی (4)
 • نحوه ارسال شارژ همراه اول
 • دسر خوشمزه تابستانی دسر انبه پرتقالی
 • طبقه بندی انواع پراید +عکس جالب
 • اختلال و مشکلات جنسی را با طب سنتی درمان کنید
 • عدسی برای صبحانه و میان وعده
 • مشکل ایجاد گودی کمر بین دختران جوان و حل مشکل گودی زیاد کمر
 • مدل لوسترهای عجیب ولی زیبا
 • رابطه بی شرمانه معلم های زن در تگزاس با شاگردانشان! +عکس
 • واکنش وزارت امورخارجه آمریکا به پایان مذاکرات ایران و 1+5 در وین
 • عکس امیر عباس گلاب در حرم امام رضا (ع)
 • مدل تاج عروس 2015
 • شعر شب یلدا ار مریم اسدی
 • زیباترین مدل مانتو بهاری و تابستانی برند Maroon
 • بستن تبلیغ