گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / کامپیوتر و اینترنت / اخبار آی تی / رفع فیلتر فیس‌بوک در برخی استان‌ها!
loading...

رفع فیلتر فیس‌بوک در برخی استان‌ها!

رفع فیلتر فیس‌بوک در برخی استان‌ها!

رفع فیلتر فیس‌بوک در برخی استان‌ها!

شبکه فیسبوک شبکه ای که حتی صاحبان اینترنت و دشمنان ما از مضرات آن کاملا آگاه هستند ،تا آنجایی که باراک اوباما در یک برنامه تلویزیونی می گوید: “من به دخترانم اجازه نمی دهم که عضو فیس بوک شوند”.

چندروزی است که شبکه اجتماعی فیس بوک در شهرستان پلدختر رفع فیلتر شد؛ یک بام و دوهوای فیلترینگ فیس‌بوک حتی وزیر خارجه سوئد را که به تازگی به ایران سفر کرده، شگفت زده می‌کند تا آنجا که بعد از بازگشت نوشته بود: در ایران اتفاق شگفتی افتاده است، مسئولان ارشد کشور صفحه فیس‌بوک را غیرقانونی اعلام و فیلتر کرده‌اند، اما همان مسئولان خودشان با «فیلتر شکن» وارد فیس‌بوک شده‌اند و صفحه باز کرده‌اند و با مردمی که آنها هم با فیلترشکن وارد فیس‌بوک می‌شوند، ارتباط برقرار می‌کنند!

پارسینه در ادامه نوشت: نظرسنجی اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور در فیس‌بوک درباره موضوع مهم هدفمندی یارانه‌ها، شاهد دیگری بر دغدغه‌های فیس‌بوکی است. او به تازگی انتشار مطلبی در صفحه شخصی فیس‌بوک خود ضمن اشاره به قانون هدفمندی یارانه‌ها و اجرای فاز دوم آن، از «مردم» فیس‌بوکی‌ها درخواست کرده بود نظر خود را در خصوص میزان کف در آمد برای تعیین مرز یارانه بگیران و دهک‌هایی که از دریافت یارانه حدف خواهند شد بیان کنند!

حالا دیگر شاید فیلتر بودن یا نبودن فیس‌بوک چندان مهم نباشد؛ آن هم در جایی که فیس‌بوک خود درگیری بودن یا نبودن است. چندی پیش محققان دانشگاه «پرینستون» آمریکا در تحقیقی به این نتیجه رسیدند که شبکه اجتماعی فیس‌بوک احتمالاً تا سال ۲۰۱۷، ۸۰ درصد از کاربران خود را از دست می‌دهد. گرچه در آن زمان واکنش‌های فیس‌بوک به این نتیجه تحقیق طنزآلود و تمسخر‌آمیز بود اما خرید ۱۹ میلیارد دلاری اخیر فیس‌بوک برای حاکمیت در سیستم‌های پیام‌رسانی موبایلی حکایت از آن دارد که فیس‌بوک دارد برای ماندن تلاش می‌کند.

حال این سوال ها پیش می آید که آیا بستر برای رفع فیلتر فیسبوک در کشور فراهم شده است؟ آیا رفع فیلترینگ فیسبوک در پلدختر اتفاقی بوده یا نه؟ آیا در نقاط دیگر کشور این اتفاق هم افتاده و واقعا دلایل این اتفاق چیست؟اگر فیسبوک فیلتر است چرا دولتمردان می توانند در این شبکه اجتماعی فعالیت کنند؟

شبکه فیسبوک شبکه ای که حتی صاحبان اینترنت و دشمنان ما از مضرات آن کاملا آگاه هستند ،تا آنجایی که باراک اوباما در یک برنامه تلویزیونی می گوید: “من به دخترانم اجازه نمی دهم که عضو فیس بوک شوند”.

این سیکل از ابتدای دولت یازدهم تا به حال بارها طی شده است؛ یک اظهار نظر دولتی درباره رفع فیلتر فیس‌بوک، یک تکذیب و البته کارگروهی که گویا تا به حال هیچ‌وقت موضوع رفع فیلتر فیس‌بوک را بررسی نکرده است و اتفاقا ۶ وزیر هم عضو آن هستند.

گفتنی است فیسبوک از سال ۸۸ به بعد در سراسر کشور فیلتر می باشد.

فیس بوک در کرمان و همدان هم رفع فیلتر شد
پس ار رفع فیلتر فیس‌بوک در برخی از شهرستان ها و استان ها ،این‌بار شبکه اجتماعی فیس بوک در کرمان و همدان هم رفع فیلتر شد؛ این در حالی است که امسال در مورد رفع فیلتر شدن فیسبوک در ایران حرف وحدیث های زیادی در رسانه های مختلف پخش شد.

loading...

2 دیدگاه ها

  1. آره منم سخنان کارل بیلدت وزیر خارجه سوئد روشنیده بودم برام جالب بود(خب ایشون در اروپا به همچی دسترسی دارن) اما چشم من آب نمیخوره ! آخه اینجور تصمیمات فقط به دولت منتهی نمیشه گرچه آقای جنتی وزیر ارشاد هم چنین سخنانی گفتن ! اما تا چه پیش آید …

  2. تجربه کار با اینستاگرام 1تا فالو نکنی کسی فالوت نمیکه..همین اول بگم گور بابای همشون 2فوقالعاده مزخرف 3اول دو تا عکس حسابی آدم ایزادی گزاشتم هیشکی نگاهم نکرد..حتی محل س هم نزاشت 4بعد چند تا عکس خانم خارجی گزاشتم مشتری پیدا شد 5نتیجه گیری کردم مسایل جنسی خرش بیشتر میره 6طرف عکس اینور اونورشو میزاره فک میکنه هنرمنده 7عکس هنری از محیط اطراف شانس بیاره بالا بیاد 8باید سری تو سرا باشی مدل بازیگر خواننده یا یه فاحشه زیبا روی 9دوباره مزخرف واقعا آدم بیکاری میطلبه طرف بیست هزار نفرو فالو کرده تا پونصد نفر فالوش کردن 10فقط به درد دختر خارجیها میخوره چون اونا که ناموس سرشون نمیشه فقط اینور اونورشونو بزارن و اسم هنرو زیگزاگ کنن کلا سیستمش با فیسبوک یه جوره برنامه های چت رو هم که نگو به شدت به شعور آدم توهین میکنه بله منم دوست دارم برنامه بسازم تو بیایی توش نظر بدی یا چت کنی منم بدون هیچ درد سری بدون اینکه خودت بدونی بخونمش.و بهره برداری کنم جالب اینجاس تو که نظر میزاری یا چت میکنی مسولی ولی سازنده نه واقعا که. البته تمام منظورم یا این دست برنامه هاس وگرنه نظرات مربوط به سازندگی در سایتهای خبری بحثش جداس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *