گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / فرهنگ و هنر / سینما و تلویزیون / ستاره هایی که با بدشانسی افسانه نشدند! +عکس
loading...

ستاره هایی که با بدشانسی افسانه نشدند! +عکس

بازیگرانی که خود نخواستند افسانه ای شوند!

با خواندن این مطلب متعجب خواهید شد! تازه خواهید فهمید که کاراکترهای بعضی از فیلم های مشهور تاریخ سینما که مورد علاقه خیلی هاست و با آنها خاطرات زیادی داریم اول به چه بازیگران بزرگی پیشنهاد شده بود که آنها رد کردند و بعدها شاید پشیمان شدند.

با خواندن این مطلب متعجب خواهید شد! تازه خواهید فهمید که کاراکترهای بعضی از فیلم های مشهور تاریخ سینما که مورد علاقه خیلی هاست و با آنها خاطرات زیادی داریم اول به چه بازیگران بزرگی پیشنهاد شده بود که آنها رد کردند و بعدها شاید پشیمان شدند.

ویل اسمیت – نقش “نئو” در فیلم های “ماتریکس”

ستاره هایی که با بدشانسی افسانه نشدند! +عکس


ویل اسمیت در فیلم های پرفروش و بزرگی از تاریخ سینما بازی کرده است، از “روز استقلال” گرفته تا سری فیلم های “مردان سیاه پوش”، ولی او فرصت بازی در سری فیلم های افسانه ای “ماتریکس” را از دست داد و پیشنهاد بازی در نقش “نئو” را نپذیرفت.

در اصل نقش “نئو” به او پیشنهاد شده بود، ولی او این پیشنهاد را رد کرد تا در فیلم “غرب وحشی وحشی” در کنار کوین کلاین بازی کند. البته گویا موفقیت عظیم سری فیلم های “ماتریکس” زیاد هم ویل را پشیمان نکرده و خودش در این باره گفته بود: «می دونی، درک مفهوم ماتریکس سخته. من بازی کیانو رو تماشا کردم و باید بگم اگه من جای اون بود گند می زدم.»

مت دیمون – فیلم های “آواتار” و “شوالیه تاریکی”

اخبار ,اخبار فرهنگی ,مت دیمون
مت دیمون که بخاطر نوشتن فیلمنامه و بازی در فیلم Good Will Hunting از همان شروع حرفه بازیگری اش برنده جایزه اسکار شده بود، با موفقیت های سینمایی بیگانه نیست، به خصوص در فیلم های “اوشن”، سه گانه “بورن” و “نجات سرباز رایان”.

ولی دیمون هم در زمان خودش پیشنهاد بازی در چند مورد از پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینما را رد کرده است. او پیشنهاد بازی در فیلم جیمز کامرون، یعنی آواتار، که پرسود ترین فیلم تاریخ است را بخاطر تداخل زمانی با فیلمبرداری The Bourne Ultimatum رد کرد. او همچنین نقش هاروی دنت در فیلم “شوالیه تاریکی” را بخاطر تداخل زمانی فیلمبرداری فیلم کلینت ایستوود با عنوان Invictus از دست داد.

جک نیکولسون – نقش “مایکل کورلئونه” در فیلم “پدرخوانده”

 

اخبار ,اخبار فرهنگی ,ولی دیمون
این بازیگر افسانه ای فرصت داشت تا یکی از بزرگترین شخصیت های تاریخ سینما را بازی کند. در واقع قبل از ال پاچینو، نقش مایکل کورلئونه اول به جک نیکولسون پیشنهاد شده بود. نیکولسون این نقش را رد کرد و دلیل این کار خود را بعدها اینطور تشریح کرد: «می دونستم که پدرخوانده فیلم بزرگی میشه، ولی اون موقع فکر می کردم هندیا باید نقش های هندیا رو بازی کنن و ایتالیاییا نقش های ایتالیایی رو بازی کنن.»

دنزل واشینگتن – نقش “دیوید میلز” در فیلم ” Se7en”

اخبار ,اخبار فرهنگی , نیکولسون
فیلم “هفت” فیلمی بود که باعث شد دیوید فینچر و برد پیت تبدیل به کارگردان درجه یک و بازیگر درجه یک شوند. بعد از این فیلم، فینچر و پیت با هم در فیلم های “Fight Club” و “The Curious Case of Benjamin Button” کار کردند. ولی اگر برد پیت این نقش را بازی نمی کرد این دو این قدر با هم جور نمی شدند. زیرا فینچر این نقش را قبل از برد پیت به دنزل واشینگتن پیشنهاد کرده بود، ولی دنزل این نقش را رد کرده بود، زیرا حس می کرد موضوع فیلم خیلی تاریک است.

امیلی بلانت – نقش “بیوه سیاه” در فیلم “مرد آهنی 2”

 

اخبار ,اخبار فرهنگی , امیلی بلانت
این هنرپیشه موفق انگلیسی که در فیلم های “The Devil Wears Prada”، ” The Adjustment Bureau” و “Looper” خوش درخشید و معروف شد، فرصت بازی در یک فیلم مهم و پرفروش تاریخ سینما را از دست داد. نقش “بیوه سیاه” در فیلم سینمایی “مرد آهنی 2” در اصل به امیلی بلانت پیشنهاد شده بود ولی او این نقش را نپذیرفت. زیرا این فیلم با فیلمبرداری فیلم “سفرهای گالیور” که قرار بود فیلم پرفروشی در گیشه باشد، تداخل زمانی داشت.

شان کانری – فیلم های “ارباب حلقه ها” و “ماتریکس”

اخبار ,اخبار فرهنگی , شان کانری
شان کانری، بازیگر افسانه ای سینما می توانست دو دنباله سینمایی پرفروش و موفق دیگر نیز علاوه بر چند دهه موفقیت در کارنامه اش داشته باشد. نقش “گاندالف” در سه گانه “ارباب حلقه ها” و نقش “مورفیوس” در سه گانه “ماتریکس” اول به شان کانری پیشنهاد شده بود. سال ها بعد از رد این نقش ها، کانری اعتراف کرد که از این تصمیم خود پشیمان است.

سیلوستر استالونه – فیلم “ترمیناتور”

اخبار ,اخبار فرهنگی , سیلوستر
شایعات زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه جیمز کامرون قبل از پیشنهاد بازی در فیلم ترمیناتور به آرنولد شوارتزنگر، از بازیگران مختلفی برای این فیلم تست گرفت. او نقش اصلی را برای سیلوستر استالونه در نظر گرفته بود و حتی به او پیشنهاد بازی داده بود. ولی سیل این نقش را رد کرد و آرنولد تبدیل به ستاره این فیلم پرفروش تاریخ سینما شد.

آرنولد شوارتزنگر – نقش “جان مک کلین” در فیلم “جان سخت”

اخبار ,اخبار فرهنگی , آرنولد شوارتزنگر
آرنولد هم به نوبه خود تابحال نقش های مهمی را رد کرده است. او نقش جان مک کلین در فیلم “جان سخت” (Die Hard) را رد کرد چون تهیه کننده یعنی جوئل سیلور فیلمنامه کامل نشده ای به او داده بود. با آنکه تصور بازیگرانی غیر از بروس ویلیس در این نقش عجیب به نظر می رسد، ولی بازیگرانی مانند سیلوستر استالونه، مل گیبسون، هریسون فورد، برت رینولدز و ریچارد گیر قبل از آنکه ویلیس این نقش را بپذیرد، آن را رد کرده بودند.

loading...

4 دیدگاه ها

  1. ایول به ویل اسمیت شاید اگه بعضی از بازیگرای ما(البته بعضیاشون نه همه) تو موقعیت ویل اسمیت بودند میگفتند” اگه ما به جای اون طرف بازی میکردیم خیلی بهتر بازی میکردیم و….” ولی ویل اسمیت در نهایت فروتنی و صداقت میگه ” اگه من جای کیانوریوز بازی میکردم گند میزدم”

  2. آقای جک نیکلسون متاسفانه مبتلا به بیماری آلزایمر شدند و دیگه بازی نمیکنن و توو آخرین فیلمش گویا دیالوگ ها رو نمی تونست حفظ کنه ! توو فیلم درخشش (محصول 1980) یکی ازبهترین فیلمایی بود که من از ایشون دیدم.
    همچنین فیلم دیوانه از قفس پرید(1975) در نقش مک مورفی و با صدای بی نظیر دوبلور آقای ناصر طهماسب این فیلم دیدنی بود.
    به نظرم هنرپیشه هایی مانند مارلون براندو (با صدای چنگیز جلیلوند) و خانم ژاله کاظمی که با صدای دلنشینشون بجای الیزابت تیلور و سوفیا لورن , ویوین لی (بازیگرفیلم برباد رفته) ماندگارترین صداهایی بودند که در شخصیت و محبوبیت بازیگران خارجی نقش زیادی داشتن..
    اما درباره آل پاچینوی عزیز و دوست داشتنی به نظرم فقط خودش میتونست از پس نقش مایکل توو فیلم پدر خوانده بربیاد.

  3. آقا محسن عجب فیلمی رو گفتید” دیوانه ای از قفس پرید” یاد اون تیمارستان و رفتار نامناسب اون سرپرستار با بیماران روانی افتادم. فوق العده بود. من فیلم “پاپیون” رو هم خیلی دوست داشتم اونم یه شاهکار بود

  4. آره سحر خانم , فیلمای اون دوره واقعآ شاهکار بودن ! اصولآ هر وقت میبینم بازیگری از سینمای کلاسیک اون دوره از دست میره مثل همین الیزابت تیلور که 3 سال پیش فوت کرد اینا جاشون خالی میمونه ! من توو بازیگرای زن هالیوود به خانم ناتالی وود(که ایشون هم توو جوونی ازدست رفت) و اینایی که نام بردم بینهایت از فیلماشون لذت میبرم ..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *