گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / فرهنگ و هنر / سینما و تلویزیون / سکانس پایانی حریم سلطان جنجال آفرید
loading...

سکانس پایانی حریم سلطان جنجال آفرید

 

سریال حریم سلطان

پخش صحنه هایی در قسمت آخر این سریال ترکی که در آن سلطان سلیمان، به دست خود پسرش مصطفی را خفه می کند، بخش عمده ای از مخاطبان را به واکنش علیه این شاه عثمانی واداشته است.

پخش این قسمت از سریال در عین حال تاثیر مثبتی در رویکرد مردم ترکیه نسبت به شاهزاده مصطفی و مقبره او داشته، چرا که شمار زیادی از شهروندان در شهر بورسا به زیارت مقبره این شاهزاده شتافته و استاندار بورسا هم تصمیم به ترمیم مقبره و توسعه محوطه آن گرفته است.

در همین حال، روزنامه “جمهوریت” چاپ ترکیه درباره واکنش مردم ترکیه به سلطان سلیمان نوشت: خشم و غضب مردم ترکیه درباره سلطان سلیمان قانونی به اوج خود رسیده، به گونه ای که “حسن کوز” یک شهروند 47 ساله ترک با ارائه دادخواستی به دادستان کل، خواهان حذف صفت “سلطان” از نام سلیمان و بازگرداندن “اعتبار و جایگاه معنوی” به پسرش شاهزاده مصطفی شد.

به نوشته این روزنامه، یکی از نوه های سطان عبدالمجید که مقیم استانبول است، تماس های تلفنی و نامه هایی با مضمون خشم و توهین و ناسزا دریافت کرده که در آن ها وی را با صفت “نواده قاتلان” خطاب قرار داده اند.

همچنین درهفته گذشته، در شبکه های تلویزیونی ترکیه ده ها برنامه گفتگو پخش شد که به طور مفصل به بررسی حادثه قتل سلطان سلیمان و شاهزاده مصطفی اختصاص یافت.

در همین حال برخی از مخالفان دولت ترکیه نیز تلاش کردند تا از جار وجنجال های به وجود آمده درخصوص این واقعه تاریخی در ارتباط با اوضاع کنونی ترکیه بهره برداری کنند.

مخالفان ترک این سوال را مطرح کردند که آیا همان گونه که سلطان سلیمان پسرش را قربانی کرد، رجب طیب اردوعان نخست وزیر ترکیه نیز برای باقی ماندن درقدرت، پسرش بلال را در ارتباط با قضیه فساد قربانی خواهد کرد؟

موضوع سریال حریم سلطان به زندگی سلطان سلیمان قانونی شاه عثمانی ها مربوط می شود و این سریال به زندگی شخصی سلطان سلیمان و زوایای پنهان وقایع و حوادث کاخ او می پردازد.

سلطان سليمان اول ملقب به “قانونى” دهمین سلطان امپراتوری عثمانی بود که از سال ۱۵۲۰ تا لحظه مرگش در سال ۱۵۶۶ بر امپراتوری عثمانی حکم راند و از این لحاظ طولانی‌ترین دوره سلطنت را در میان خاندان عثمانی داراست.

loading...

6 دیدگاه ها

  1. شیخ الطوایف منحونات الکمنات مفید خواجوی

    خیلی جالب بود پس رو خودشون هم تاثیر گذاشته ..راستش من از وقتی پاشا مرد و گفتن مصطفی هم میمیره دیگه واسه اینکه اعصابم بیشتر از این خراب نشه اصلن نگاهش نمی کنم چون وقتی اول و آخر بد جنسی های خرم برنده میشه ..دیگه چه فایده …مثل کارتون فوتبالیست ها که هی کاکرو تلاش میکرد و هی تلاش میکرد آخرش سواسا برنده میشد

  2. کل این سریال پیامی نداشت جز شهوت پرستی، ظلم و خونخواری، استفاده از سیاستهای کثیف و حقه های بیرحمانه برای از بین بردن رقیب.

  3. مهدی فرامرزی

    مصطفی بیچاره خیلی بدمرد از اون بدتر مرگ جهانگیر بود

  4. به نظر من خرم یه هرزه بوده که زن سوم شده…و بقیه رو از چشم سلطان انداخته،اون یه جلاد و قاتل و کثافت خونخواره….واقعا این فیلم بی مفهومه اخه یعنی خدا انقدر بیرحمه که تمام شانسای دنیا رو به یه اشغال قاتل بده…متاسفم

  5. فقط خرم سلطان(مریم اوزلی)مصطفی بدبخت تقاص کار مادرش(ماه دوران)رو پس داد

  6. فیلمه خیلی قشنگی بود حیف تموم شد به نظر من خرم واسه بلاهایی که سره مصطفی اومد هیچ تقصیری نداشت خوب ماهی دورانم مهمت رو کشت نمسدونم چرا همه فقط اط خرم ناراحتن ماهیدوران آب نمیدید وگرنه شناگر ماهری بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *