گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / سرگرمی / گردشگری / عکس های پل شیطان در سوئیس
loading...

عکس های پل شیطان در سوئیس

اگر سری به قاره‌ی سبز بزنید، حداقل با یک دوجین پل برخورد خواهید کرد که با عنوان “پل شیطان” شناخته می‌شوند. اما چه این تفکر ریشه در اساطیر و افسانه‌ها داشته باشد و چه خرافات محلی، بازدید از این پل‌های باستانی خالی از لطف نخواهد بود. در این مطلب سری خواهیم زد به یکی از این سازه‌های دیدنی، با ما همراه باشید.

 عکس های پل شیطان در سوئیس

  این پل‌ها اغلب از سنگ ساخته شده و محصول کار ماسون‌ها یا همان استادان سنگتراش هستند. عموماً و به اشتباه زمان ساخت این پل‌ها را به دوران شکوه امپراتوری روم باستان نسبت می‌دهند، اما در واقع این سازه‌ها در قرون وسطی و در بازه زمانی 1000 تا 1600 پس از میلاد بنیان نهاده شده‌اند. داستان‌های مرتبط با احداث آنها اغلب با فولکلورهای محلی بیان شده است، افسانه‌هایی که دست داشتن شیطان در ساخت این پل‌ها را محرز و حتمی نشان می‌دهند.

پل شیطان در سوئیس,تصلویر پل شیطان در پل شیطان در سوئیس

 این پل به ویژه در منطقه‌ای زیبا و خوش منظره ساخته شده و از دیدی مناسب رو به رودخانه‌ی ریوس (Reuss) و تنگه‌ی شلونن (Schollenen) برخوردار است. بر طبق یک افسانه‌ی محلی، ساختن پلی در این منطقه کاری دشوار و تقریباً غیر ممکن بوده است. این مسئله سبب شده در قرن سیزدهم یک شهردار از جان گذشته دست به دامان شیطان شده و از او کمک بخواهد. شیطان در نهایت موافقت می‌کند، اما در مقابل روح نخستین کسی که از روی پل عبور کند را طلب می‌کند. اهالی باهوش ظاهراً این شرط را می‌پذیرند ولی شیطان را فریفته و یک بز را به روی پل می‌فرستند، همچنین روی سنگی در همان حوالی صلیبی را حکاکی می‌کنند تا از مزاحمت‌های بعدی شیطان در امان باشند.

 پل شیطان در سوئیس,تصلویر پل شیطان در پل شیطان در سوئیس

 امروزه معمولاً عاشقان پیاده روی در مسیر خود از روی این پل نیز عبور کرده و از چشم انداز زیبای تنگه لذت می‌برند. به یمن ساخته شدن این پل علی رغم وجود صخره‌های متعدد در این ناحیه، پیاده روی آسانی پیش روی افراد است. مسیری که در نهایت تنها سی دقیقه به طول خواهد انجامید.

 پل شیطان در سوئیس,تصلویر پل شیطان در پل شیطان در سوئیس

 این نقطه به دلیل مناظر زیبا، مسیرهای پیاده روی اید‌ه‌آل و یک پل باستانی، مقصد گردشگران بیشماری است که در تمامی طول سال به جز فصل زمستان، رهسپار این نقطه می‌شوند.
پل شیطان در سوئیس,تصلویر پل شیطان در پل شیطان در سوئیس

 پل شیطان در سوئیس,تصلویر پل شیطان در پل شیطان در سوئیس

 منبع

loading...

اولین دیدگاه

  1. نقش شیطان و هم پیمان شدن با شیطان در داستان های اساطیری آلمان و کشورهای آلمانی زبان چشمگیره در اغلب این داستانها فردی جاه طلب برای رسیدن به هدف خودش دست از اخلافیات کشیده و دست به دامان شیطان می شود. رمان فاوست اثر گوته نویسندۀ آلمانی که در سال 1808 چاپ شد نیز برگرفته از این افسانه هاست. فاوست داستان يک دانشمند است که تمام عمر خود را صرف علم کرده اما مفیستوفلس شیطان به او پيشنهاد جواني و عشق مي‌دهد و در عوض روح فاوست را طلب مي‌کند.) رمان مفیستو اثر کلاوس مان (پسر توماس مان نویسنده) که در سال 1939 زمانی که کلاوس در تبعید به سر می برد منتشر شد نیز الهامی از این افسانه است که در اعتراض به سیاست‌های حزب نازی در آلمان نوشته شده. کلاوس مان در این کتاب ماجراهای زندگی واقعی بازیگر تئاتری به نام گوستاو گروندگن رو در طی ۱۰ سال را روایت می‌کنه که برای پیشرفت شغلی‌اش با شیطان یا همان دولت نازی‌ها پیمان می‌بنده.
    با این روایت بر می گردیم به پل شیطان در سوئیس. نام گذاری این پل هم با داستانهای فولکلور محلی بی ارتباط نیست. می گن که ساخت این پل سنگی در منطقه مذکور کاری غیر ممکن بوده و وقتی اهالی برای ساخت پل جمع شده بودن فردی از سر ناامیدی فریاد می زنه “مگه این که شیطان خودش این پل رو بسازه” شیطان بلافاصله جواب می ده که حاضره کمک کنه ولی در عوض روح اولین کسی رو که از این پل عبور می کنه می خواد. اهالی قبول می کنن ولی بعد از ساخته شدن پل بزی رو به جای انسان روی پل می فرستن. و صلیبی هم بر روی سنگی در پل نصب می کنن تا از خشم شیطان در امان باشن.
    امروزه این پل باستانی به دلیل مناظر کوهستانی بسیار زیبایی که داره مقصد گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهانه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *