گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار حوادث / مرد جوان به دلیل ردیابی اشتباه مخابرات نزدیک بود اعدام شود و سه سال در زندان بود!
loading...

مرد جوان به دلیل ردیابی اشتباه مخابرات نزدیک بود اعدام شود و سه سال در زندان بود!

مرد جوان به دلیل ردیابی اشتباه مخابرات نزدیک بود اعدام شود و سه سال در زندان بود!

ردگیری اشتباه تماس از طرف مخابرات باعث شد مرد جوان سه سال در زندانب ماند و سپس به جرم قتل به اعدام محکوم شود.

 

ردیابی اشتباه تماس باعث رفتن به پای چوبه دار یک جوان شد

اخبار حوادث : رسیدگی به پرونده این جنایت شامگاه 28 آبان سال 92 و همزمان با کشف جسد مرد جوانی توسط خواهرش آغاز شد. دختر جوان که پس از پایان کار خود، شب هنگام به خانه شان رفته بود، پس از ورود به خانه برادرش را صدا زد اما جوابی نشنید. تا اینکه پس از ورود به اتاق برادر 26 ساله اش، با پیکر بی جان و خون آلود او روبه رو شد.

 پس از اعلام این جنایت، تیم جنایی راهی محل حادثه در حوالی خیابان پیروزی شد و پس از بررسی های مقدماتی، جسد مرد عکاس با دستور بازپرس جنایی به پزشکی قانونی انتقال یافت.

 تحقیقات پلیسی برای افشای راز این جنایت مرموز ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان از شرکت مخابرات خواستند فهرست آخرین تماس های قربانی را در اختیارشان قرار دهد. به این ترتیب، مرد جوانی که آخرین بار با مقتول تماس گرفته بود شناسایی و دستگیر شد اما وی در بازجویی ها منکر قتل شد و گفت که مقتول را نمی شناخته و روز حادثه نیز اشتباهی با وی تماس گرفته است. با وجود این، وی به خاطر تناقض گویی هایش به اتهام قتل محاکمه و به قصاص محکوم شد اما قضات دیوان عالی کشور پس از بررسی دقیق پرونده، این حکم را نقض کردند و پرونده را به دادگاه کیفری بازگرداندند.

 صبح دیروز بار دیگر متهم به قتل از زندان به دادگاه منتقل شد تا از خود دفاع کند. او گفت:روز حادثه حدود ساعت چهار بعدازظهر برای فروش کفش به بازار تهران آمده بودم که موقع برگشت در ایستگاه 15 خرداد با «مقتول» آشنا شدم. او وقتی فهمید شغل من کفاشی است، شماره اش را داد و گفت که آشناهای زیادی دارد و می تواند در این زمینه کمکم کند. من نیز شماره اش را در گوشی تلفن همراه ثبت کردم. ساعتی بعد او به من زنگ زد و موضوعی را مطرح کرد و بعد هم خداحافظی کردیم. سپس از مترو آزادی بیرون آمدم و راهی شهرستان سلماس شدم.

 قاضی گفت:آن روز خط تلفن همراه شما در ورامین ردگیری شده است اما شما مدعی هستید به سلماس رفته اید؟

 متهم گفت:من هرگز آنجا نرفتم و مطمئنم شرکت مخابرات اشتباه کرده است.

 سپس وکیل متهم در جایگاه ایستاد و در دفاع از موکلش گفت:با بررسی های دقیق متوجه شدیم که شرکت مخابرات در ردیابی تلفن اشتباه کرده است.

 وی سپس به تشریح ابعاد فنی اشتباه در ردیابی تلفن همراه متهم پرداخت.

 به این ترتیب بی گناهی متهم برای دادگاه ثابت شد و قاضی عبداللهی و قاضی کیخواه از شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران وارد شور شدند و پس از برگزاری جلسه ای با اولیای دم، رأی خود را صادر و متهم را تبرئه کردند.

 گفت وگو با متهم

 * چند ساله ای؟

 32 ساله و دارای همسر و دو فرزند هستم.

 * شغلت چیست؟

 کفاشی.

 * اهل کجایی؟

 شهرستان سلماس.

 * آن روز در تهران چه می کردی؟

 برای فروش کفش آمده بودم که با مرد عکاس در مترو آشنا شدم و بعد هم تا یک قدمی مرگ رفتم و برگشتم.

 * حالا که تبرئه شدی چه احساسی داری؟

 من قربانی اشتباه شرکت مخابرات شدم و سه سال از بهترین لحظه های زندگی ام نابود شد. به محض آزادی این موضوع را پیگیری خواهم کرد اما خدا را شکر می کنم که با لطف خدا و تلاش های وکیل پرونده ام از چوبه دار نجات یافتم. هر چند که من همیشه ایمان داشتم که بی گناه تا پای دار می رود اما بالای دار نمی رود. حالا هم خدا را شکر می کنم که بی گناهی ام ثابت شد.

ردگیری اشتباه یک تماس و حکم اعدام یک مرد جوان

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *