گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار ورزشی / نتیجه بازی ایران و آرژانتین در جام جهانی 2014 +فیلم
loading...

نتیجه بازی ایران و آرژانتین در جام جهانی 2014 +فیلم

نتیجه بازی ایران و آرژانتین در جام جهانی 2014 +فیلم

دومین دور رقابت های جام جهانی 2014 بزیل امروز از ساعت 20:30 و در اولین بازی گروه ششم این رقابت ها، دو تیم ایران وآرژانتین در ورزشگاه مینیرائو بلو هوریزونته و به قضاوت میلوراد مازیچ به مصاف هم رفتند.

ترکیب دو تیم ایران و آرژانتین:

ایران: عليرضا حقيقي ، سيدجلال حسيني ، مهرداد پولادي ، پژمان منتظري ، مسعود شجاعي (خسرو حيدري) ، احسان حاج صفي ، آندرانيک تيموريان ، جواد نکونام ، رضا قوچان نژاد، اميرحسين صادقي و اشکان دژاگه

آرژانتین: سرخيو رومرو، فرناندو گاگو، پابلو زابالتا، فدريکو فرناندز، ازکوئل گاراي، خاوير ماسکرانو، آنخل دي ماريا، ليونل مسي، گونزالو هيگوايين، سرجيو آگوئرو و مارکوس روخو 


دو تيم فوتبال ايران و آرژانتين از ساعت 20:30 امروز (شنبه) در ورزشگاه مينيه‌روي شهر بلوهوريزنته به مصاف هم رفتند تا دومين ديدار خود در گروه F را برگزار کنند که اين بازي با نتيجه يک بر صفر به سود آرژانتين خاتمه يافت. مسي در دقيقه 1+90 گل برتري آرژانتين را به ثمر رساند.

ديدار اين دو تيم را ميلورا مازيچ، داور صربستاني برعهده داشت.

ايران با ترکيب زير به مصاف آرژانتين رفت:

عليرضا حقيقي، سيدجلال حسيني، اميرحسين صادقي، مهرداد پولادي، پژمان منتظري، جواد نکونام،‌ آندرانيک تيموريان، اشکان دژاگه، مسعود شجاعي، احسان حاج‌صفي و رضا قوچان‌نژاد.

نيمه اول:

بازيکنان ايران نيمه اول اين بازي را آغاز کردند. در ادامه آرژانتيني‌ها سعي داشتند با پاس‌ها کوتاه به دروازه ايران نزديک شوند.

ملي‌پوشان ايران در زمين آرژانتين صاحب ضربه ايستگاهي شدند. دژاگه اين توپ را ارسال کرد که  با ضربه سر جلال حسيني از کنار دروازه به بيرون رفت.

در يک صحنه آرژانتيني‌ها روي دروازه ايران آمدند که مدافعان ايران با مقاومت خود فرصت ايجاد موقعيت را از حريف گرفتند.

شاگردان سابيا يک بار ديگر از جناح چپ در پي موقعيت‌سازي بودند اما منتظري با تکل خود اجازه ارسال را به آگرو نداد.

مسي در چند حرکت قصد داشت دروازه ايران را هدف بگيرد اما باز هم مدافعان ايران اجازه ندادند توپ به دروازه حقيقي نزديک شود.

در دقيقه 13 آرژانتين روي پاس ماسچرانو ، ايگواين را در موقعيت تک به تک صاحب توپ کرد اما حقيقي با خروج به موقع اين توپ را مهار کرد.

حقيقي پس از مهار اين توپ دچار آسيب‌ديدگي جزيي هم شد.

شاگردان کي‌روش در دقيقه 16 از جناح راست به دنبال پيدا کردن دروازه آرژانتين بودن که در نهايت منجر به به دست آوردن يک ضربه کرنر شد. دژاگه اين توپ  را ارسال کرد اما مدافعان آرژانتين توپ را دفع کردند و از ضد حمله استفاده کردند اما منتظري در محوطه جريمه توپ را از بازيکن حريف گرفت.

دي‌ماريا 2 دقيقه بعد با شوت خود خواست دروازه ايران را هدف بگيرد اما شوت او از بالاي دروازه به بيرون رفت.

در دقيقه 22 آگرو به سمت دروازه حقيقي شوت زد که او با دست مخالف اين ضربه را دفع کرد.

در دقيقه 24 بازي دي‌ماريا کرنري را روي دروازه ايران ارسال کرد و روخو بالاتر از مدافعان ايران ضربه سر را زد اما توپ او در چارچوب نبود.

در دقيقه 26 مسي پشت ضربه کرنري که براي آرژانتين به دست آمد ايستاد اما اين موقعيت هم با دخالت صادقي ره به جايي نبرد.

مسي سعي کرد در دقيقه 30 بازي از ميان مدافعان ايران بگذرد اما سه بازيکن روي پاي او رفتند اجازه هنرنمايي بيشتر را به او ندادند.

آرژانتين در دقيقه 32 بر اثر خطاي تيموريان روي مسي صاحب ضربه ايستگاهي پشت محوطه جريمه ايران شد. مسي پشت اين توپ ايستاد تا چهلمين گل ملي خود را به ثمر برساند اما توپ او از بالاي دروازه حقيقي به بيرون رفت.

شاگردان کي‌روش تا اينجاي کار پا پس نکشيدند و پس از گرفتن توپ وارد زمين آرژانتين و در دقيقه 34 وار محوطه جريمه حريف شدند اما مدافعان آرژانتين اجازه نفوذ بيشتر را ندادند و در برگشت مسي خواست از ضد حمله استفاده کند اما باز هم ايراني‌ها سد راه او شدند.

در دقيقه 35 بازي يک بار ديگر آرژانتين پشت محوطه جريمه ايران صاحب ضربه ايستگاهي شد. باز هم مسي پشت اين توپ ايستاد و باز هم ناکام ماند. گاراي در دهانه دروازه ايران ضربه سر زد اما توپ او به فضاي بالاي دروازه حقيقي رفت.

در دقيقه 42 دژاگه يک ضربه ايستگاهي را از ميانه‌هاي ميدان ارسال کرد اما در جدال ماسچرانو و قوچان‌نژاد اين بازيکن آرژانتين بود که تن به کرنر داد. اين توپ را دژاگه ارسال کرد و با ضربه خطرناک سيد جلال حسيني به بيرون رفت.

در دقايق  پاياني قوچان‌نژاد روي يک ضدحمله به سمت دروازه آرژانتين رفت اما دي‌ماريا سد راه او شد.

چند ثانيه بعد يک ضربه کرنر نصيب آرژانتين شد اما در اين صحنه هم دخالت مدافعان ايران نگذاشت فرناندس دروازه ايران را تهديد کند.

در نهايت نيمه اول با تساوي بدون گل خاتمه يافت.

نيمه دوم:

بازي در نيمه دوم در شرايطي آغاز شد که سرمربي دو تيم تغييري در ترکيب خود ايجاد نکردند.

در دقيقه 49 بازي زابالتا با يک ضربه خطرناک که حاصل نفوذ مسي بود دروازه حقيقي را تهديد کرد اما شوت او به بيرون رفت.

در دقيقه 52 ملي‌پوشان ايران روي توپ‌گيري شجاعي صاحب موقعيت خطرناک شدند و قوچان‌نژاد با يک ضربه سر بسيار خطرناک دروازه ارژانتين را تهديد کرد و رومرو توانست ضربه سر او را دفع کند.

جواد نکونام در پنجاه و سومين دقيقه بازي از داور کارت زرد گرفت.

در دقيقه 54 دژاگه در محوطه جريمه آرژانتين نقش بر زمين شد اما داور اعتقادي به پنالتي نداشت و بازي ادامه پيدا کرد.

يک دقيقه بعد آرژانتين صاحب ضربه کرنر شد. دي‌ماريا اين توپ را روي دروازه ارسال کرد که با ضربه سر هم‌تيمي‌هايش به بيرون رفت.

مسي بالاخره توانست در دقيقه 60 بازي از ميان مدافعان ايران بگذرد اما او راه دروازه را پيدا نکرد و توپش از کنار دروازه حقيقي به بيرون رفت.

دقيقه 64 سرخپوشان ايران يکبار ديگر با شوت حاج‌صفي دروازه رومرو را تهديد کردند اما شوت او به کرنر رفت. ايراني‌ها روي کرنر هم خطرناک طاهر شدند و دروازه رومرو را تهديد کردند.

پس از چند دقيقه فشاري که آرژانتيني‌ها روي دروازه خود تحمل کردند سعي کردند دوباره به سمت دروازه ايران بيايند اما نتوانستند از ميانه ميدان جلوتر بيايند.

دقيقه 65 بازي باز هم رومرو بود که دروازه تيمش را نجات داد. دژاگه با يک ضربه سر دروازه را تهديد کرد و رومرو با نوک انگشتانش دروازه تيمش را نجات داد و توپ را به کرنر فرستاد.

آرژانتيني‌ها در پي پاسخ اين حمله برآمدند اما اين حقيقي بود که با شيرجه خود سانتر از جناح چپ را دفع کرد.

سرخپوشان ايران در هفتاد و يکمين دقيقه بازي يک کرنر ديگر به دست آوردند. دژاگه اين توپ را ارسال کرد اما مدافع ايران با کمک دست خود توانست توپ را دفع کند.

شجاعي در دقيقه 72 روي خط محوطه جريمه روي دي‌ماريا خطا کرد و کارت طرد دوم را دريافت کرد. مسي يک بار ديگر پشت توپ ايستاد و باز هم توپش به بيرون رفت اما اين بار به تير دروازه ساييده شد.

عليرضا حقيقي با يک واکنش خوب توانست شوت دي ماريا را به خوبي مهار کند.

خسرو حيدري در دقيقه 76 به عنوان اولين تعويض ايران به جاي مسعود شجاعي وارد ميدان شد.

سابيا در دقيقه 77 دو تعوسض همزمان انجام داد و لاوازي را به جاي آگرو و پالاسي را به جاي آگرو وارد زمين کرد.

دقيقه 82 بازي يکبار ديگر آرژانتيني‌ها که توان نيمه اول را نداشتند وارد محوطه شدند اما پولادي توپ را به کرنر فرستاد. کرنري که مسي و يارانش نتوانستند از آن بهره‌اي ببرند.

خسرو حيدري از جناح راست حرکت کر و توپ را به قوچان نژاد رساند و روخو که کاري از دستش بر نمي‌آمد مهاجم ايران را نقش بر زمين کرد.

احسان حاج صفي پشت اين توپ ايستاد اما ضربه او بدون برخورد به کسي به بيرون رفت.

در برگشت يک بار ديگر حقيقي با دشت خود توپ را به کرنر فرستاد.

اشکان دژاگه در هشتاد و چهارمين دقيقه بازي جاي خود را به جهانبخش داد.

در دقيقه 86 جهانبخش با يک پاس خوب قوچان نژاد را صاحب توپ کرد اما رومرو که توپ او را دفع کرد تا دروازه آرژانتين باز نشود.

در دقيقه 88 بازي کارلوس کي‌روش آخرين تعويض خود را انجام داد و حقيقي را به جاي حاج سفي وارد ميدان کرد.

در نهايت در دقيقه 1+90 ليونل مسي با نفوذ از جناح چپ ايران و شوت پشت 18 قدم دروازه ايران را باز کرد تا بازي با همين يک گل به سود آرژانتين خاتمه يابد.

loading...

14 دیدگاه ها

 1. وای خدا، تا لحظه ی آخر همه چیز خوب بود، حالم از مسی بهم میخوره :((((((
  خیلی خیلی ناراحت شدم:((((( آخه این 4 دقیقه وقت اضافه چه کوفتی بود؟!

 2. خيلييييييييييييي حالم گرفته شد
  واقعااااااااا حق ايران باخت نبود
  تو نيمه دوم كه لوله كرده بود
  اميد وارم ايران بره جزو ١٦ تيم برتر
  به اميد پيروزيI

 3. خیلی خوب بودن دستشون درد نکنه و برای بازی بعدی آرزو میکنم بهتر از این باشن

 4. حیف شد خیلی خوب بازی کردن.

 5. واقعا حیف شد اه اگه پای قوچان نزادنمیخورد ب توپ علیرضا حقیقی میگرفت توپو…

 6. خیلی ناراحتم واقعا حق ایران باخت نبود .
  ایران با رگ ایرانی بودن بازی کرد دمشون گولی .

 7. ایران خیلی خوب بازی کرد دمش گرم مسی گل قشنگی زد واقعا

 8. اگه دقایق اول یا وسط گل میخوردن آدم دلش نمیسوخت گل تو وقت اضافه خیلی سنگین اومد پنالتیمونم که حساب نشد.گل زوری بود واقعآ.ولی خسته نباشن خیلی خوب بازی کردن.

 9. تیلور ایرانی

  من بعد این اتفاق کلی گریه کردم حالم از مسی بهم می خوره می خوام هرچی مشته بکنم تو اون کله بی مغزش آخه آدم اون موقع گل می زنه آرژانتینی ها برای اینکه می دونستن ایران گل می زنه تعویض کردن که وقت بپرونن تازه معلوم شده آرژانتین اون مربی صربستانی رو خریده ایران خیلی خوب بازی کرد حقش باخت نبود من از مسی فوق العاده بدم میاد ولی من می دونم ایران با این بازیه توپ بوسنی توقوطیه و4_5تا گل می خوره

  به امید پیروزی تیم ملی ایران در جام جهانی برزیل 2014

 10. سلام واقعا خسته نباشن خیلی قشنگ بازی کردن حقشون واقعا باخت نبود البته معلوم بود بازور یک گل زدن شانسی بود ولی اونها خودشون این بازی را باخت میدونن چون فکر میکردن 5-6 تاگل میزنن امیدوارم کهبازی بعد ایران برنده بشه به یاری خدا

 11. من سالهاست که دیگه به نتایج تیم ملی ایران اهمیت نمیدم. چون همیشه آخرش ضدحال میخوردیم. ولی دیشب بعد از چندین سال از باخت ایران گریم گرفت.امتحان امروزم هم خراب شد. خیلی دلم سوخت و واقعا با وجود این که از مسی خوشم میاد خیلی ازش حرصم گرفت خیلی

 12. ولی در هر صورت مامساوی شدیم چون داور پنالتی رو نگرفت

 13. ای بابا مسی واسه کشورش گل زد گل حساب شده و عالیی بوددد…مهم اینه ایران خوب بازی کرد…

 14. فقط دروازه بان عالیمون بود که گول زیاد نخوردیم!!جوونمردانه توپ هارو میگرفت!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *