گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار سیاسی / واکنش مرسی به درخواست حکم اعدام برای وی + ویدئو
loading...

واکنش مرسی به درخواست حکم اعدام برای وی + ویدئو

واکنش مرسی به درخواست حکم اعدام برای وی + ویدئو
در شرایطی که به تازگی انقلاب مردم مصر، سومین سال وقوع خود را پشت سر گذاشته، محمد مرسی، نخستین رئیس جمهور دوره پسا مبارک در این کشور، برای چندمین بار در دادگاه حاضر شده و شاید این بار‌ حتی به مرگ محکوم شود؛ امری که در کنار تلاش نظامیان برای بازگشت به قدرت، سرنوشت مبهمی را برای مصر رقم خواهد زد.

به گزارش «تابناک»، در دادگاهی که امروز برای رسیدگی به موارد اتهامی محمد مرسی، رئیس جمهور مخلوع مصر برگزار شده، وی با اتهام فرار از زندان و سپس تبانی با عوامل خارجی علیه مصر روبه‌روست. دادستان مصر برای این اتهام تقاضای اشد مجازات را علیه وی کرده است.

در این دادگاه، اعضای جنبش اخوان‌السلمین نیز به جاسوسی، کشتن نگهبانان زندان و همچنین فراری دادن زندانیان وابسته به خود از زندان‌های مصر متهم هستند. وکیل مرسی در این دادگاه مرسی را بی‌گناه دانسته و اتهامات وی را رد کرده است. 

واکنش مرسی به درخواست حکم اعدام برای وی + ویدئو

این دادگاه یک روز پس از آن برگزار می‌شود که شورای عالی نظامی مصر، موافقت خود را نامزدی ژنرال عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع این کشور برای شرکت در انتخابات ابراز کرد.

السیسی بدین منظور امروز از سمت خود در وزارت دفاع استعفا کرد. این موضوع از دید بیشتر تحلیلگران، زمینه‌چینی برای بازگشت تمام عیار نظامیان به عرصه سیاسی مصر در نظر گرفته می‌شود.

به هر حال، دادگاه مرسی در حالی برگزار می‌شود که این اتهامات، بسیاری از مردم این کشور‌ به ویژه هواداران اخوان السلمین را خشمگین کرده و به شدت ناآرامی‌ها و بی‌ثباتی‌ها در مصر افزوده است.

در دادگاه امروز و پس از طرح اتهامات از سوی دادستان، مرسی خشمگین شده و بر سر وی فریاد زد: «تو کیستی؟ من رئیس جمهور قانونی این مملکت هستم». این واکنش مرسی‌ به‌شدت مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته و در سطح گسترده بازنشر شده است.

loading...

2 دیدگاه ها

  1. آخه بابا این بیچاره که کاری نکرده براش اعدام صادر کردین !! از لحاظ قانونی هم راست گفته ! تازه اون کودتای نظامیان در 3 ژوئن بر علیه ایشون کاملآ خلاف قانون اساسی مصر بود .. به نظرم محمد مرسی سوای اشکالات زیادی که داشت خصوصآ تندرویهای حزبش اخوان المسلمین که باعث شد مصر فلج بشه از لحاظ گردشگری !!! اما در عرصه سیاسی هم یه نقاط مثبتی داشت مثلآ از بشار اسد حمایت نمیکرد !! اما این ژنرال السیسی اینجور که پیش بره رئیس جمهور مدام العمر مصر میشه ! آخه کسی هم جلوش نیست زده تمام احزاب اسلام گرایان رو تعطیل کرده و رهبراشون رو برده تو حبس !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *