گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / سلامت / ورزش و تناسب اندام / چرا باید پیاده روی کنیم و تحرک داشته باشیم؟
loading...

چرا باید پیاده روی کنیم و تحرک داشته باشیم؟

تحرک

شاید برای شما هم جای سوال باشد که چرا ما باید پیاده روی کنیم و یا تحرک خود را بیشتر کنیم یا روزانه فعالیت بدنی و ورزشی داشته باشیم. برای پاسخ گرفتن خدمت جناب آقای بهزاد زیبایی، کارشناس ارشد تربیت بدنی رفتیم و از وی خواستیم تا بصورت کوتاه ولی کامل به این پاسخ بدهند.

به گفته ی آقای بهزاد زیبایی، کارشناس ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی، ما روزانه از مواد غذایی مختلف کالری های بسیار زیادی را دریافت می کنیم. بخصوص اینکه متاسفانه در فرهنگ غذایی ما استفاده از نان، برنج، شیرینی جات و غذاهای چرب بسیار مرسوم است و بسیاری از ما روزانه از همین غذاها مصرف می کنیم. برنج، نان سرشار از نشاسته هستند که نشاسته هم نوعی قند است و دارای کالری بسیار بالایی است. ما برای سوزاندن این کالری های بیش از حد نیاز به فعالیت های بدنی زیادی داریم.

وی افزود در صورتی که فعالیت ورزشی و بدنی ما با توجه به زندگی های شهری و آپارتمانی کم باشد این قندها تبدیل به چربی شده و در بدن ذخیره می شوند. با زیاد شدن چربی در بدن، خود به خود ما احساس خستگی می کنیم و نمی توانیم فعالیت بیشتری انجام دهیم که روز به روز باعث افزایش وزن ما می شود. به همین خاطر است که ما همیشه پیشنهاد می کنیم از ورزش و حداقل پیاده روی روزانه غافل نشوید. ریشه ی بسیاری از بیماری ها به خاطر چاقی و اضافه وزن است.

بهزاد زیبایی توصیه می کند: از همین الان تصمیم بگیرید روزانه حداقل ۱ الی ۲ ساعت پیاده روی کنید و از مواد غذایی کم کالری استفاده کنید تا سلامتتان به خطر نیوفتد. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *