گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
صفحه اصلی / سرگرمی / عجیب ترین ها / کار عجیب دختر جوان باعث حیرت پزشکان شد! +عکس

کار عجیب دختر جوان باعث حیرت پزشکان شد! +عکس

اقدام عجیب دختر هندی که باعث تعجیب و حیرت پزشکان شد!

پزشکان هندی به‌تازگی در عملی عجیب، از معده یک دختر نوجوان اهل این کشور یک Hair Ball ((گلوله مو)) به ابعاد 5 پا خارج کردند که موردی عجیب و باورنکردنی بود.

 

 

این نوجوان به نام Kavita به مدت یک سال به صورت افراطی اقدام به کندن موهای سر خود و حتی موی سر اطرافیانش، اقوام و همکلاسی‌ها از طریق کندن موی سر آنها کرده است و به این کار علاقه شدیدی نشان داده است.

بررسی‌های نهاییش نشان داده است، در اثر این کار او اشتها به خوردن غذا را از دست داده است و حتی آب به سختی می‌خورده و مرتبا دچار حالت تهوع می‌شده است.

 

 

پزشکان در این دختر تشخیص سندروم Rapunzel نوع حادی از اختلال روانی تریکوتیلومانیا را داده‌اند که سبب می‌شود فرد علاوه بر علاقه به کندن موی سر اقدام به بلعیدن آنها نیز کند.

 

 

پدر و مادر این نوجوان که از مشکل روانی فرزند خود مطلع نبودند به دلیل شکایت او از درد معده و تورم شدید بارها او را به نزد پزشکان مختلف برده‌اند اما به دلیل عدم تشخیص دقیق بیماری نتیجه‌ای نگرفته بودند.

کار عجیب دختر جوان باعث حیرت پزشکان شد!

 

 

در نهایت پزشکان در مرکز تحقیقاتی در کشور هندوستان پس از بررسی و عکسبرداری توده بزرگ را در شکم این نوجوان شناسایی کردند که حتی قسمتی از روده کوچک او را نیز تحت تاثیر قرار داده بود.

به دلیل ضعف بیش از حد و ناتوانی جسمی این نوجوان پزشکان زنده ماندن او را پس از عمل جراحی بعید می‌دانستند.

 

 

بیماری تریکوتیلومانیا یا همان وسواس کندن مو در افراد دچار اختلالات روانی، هیجانی و پر‌استرس رخ می‌دهد، همینطور در افراد عقب‌مانده ذهنی نیز بروز می‌کند.

خوشبختانه پس از یک عمل جراحی دو‌ساعته پزشکان به سلامت توده مو را از بدن این نوجوان خارج کردند و وی را از مرگ حتمی نجات دادند.

کار عجیب دختر جوان باعث حیرت پزشکان شد!

 

بیماری تریکوتیلومانیا در زنان بیشتر از مردان بروز می‌کند و سن ابتلا به آن از 5 سالگی تا دوران بلوغ می باشد، انواع درمان های دارویی، روان درمانی و درمان‌های روانشناسی برای درمان این افراد استفاده می‌شود.

 

 

کارشناسان در این مورد هشدار داده اند هرچه زمان تشخیص و شناسایی این بیماری دیرتر صورت گیرد آن تبدیل به یک مزمن و درمان آن سخت تر و حتی نا‌ممکن می‌شود و باید حتما باید به سرعت تشخیص داده شود.

loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *