گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / سرگرمی / گردشگری / ۲۵ جاذبه گردشگری بی‌نظیر + عکس
loading...

۲۵ جاذبه گردشگری بی‌نظیر + عکس

جاذبه‌هایی توریستی در دنیا وجود دارند که نمی توان از آنها گذشت: واتیکان در روم، برج ایفل در پاریس، اهرام ثلاثه در مصر و …

اینها همان مکان‌هایی هستند که خانواده و دوستان معمولا از توریست‌ها انتظار دارند به آنها سفر کنند. اما خیلی جاها هم هستند که ناشناخته بوده و تنها افراد محلی از وجود آنها با خبرند. ما در اینجا لیستی از ۲۵ مکان بی‌نظیری که از چشم توریست‌ها دور مانده‌اند را به شما معرفی میکنیم. جاهایی که ارزش دیدن دارند.

از پله‌های هایکو در هاوائی بالا روید – پله‌هایی که به اسم “پله‌هایی به سمت بهشت” نیز شناخته می شوند – یک مسیر شیبدار با یک نردبان چوبی در میانۀ آن که بر دیوارۀ یک صخره مستقر شده است. البته این مکان برای بازدید عموم آزاد نیست، اما مردم همچنان از آن بالا می روند و از منظرۀ بالای آن می گویند.

پله‌های هایکو

درون آبِ زلالِ رودخانۀ هیناتوآن واقع در جزیرۀ فیلیپینیِ میندانائو شیرجه بزنید. این رودخانۀ آب‌نمک با نام مستعار “رودخانۀ طلسم شده” نیز شناخته می شود، زیرا در ظاهر از هیچ سرچشمه‌ای جریان ندارد. این رودخانه برای عاشقان آب و آب‌تنی مکانی ایده‌آل است.

آبِ زلالِ رودخانۀ هیناتوآن

به سیاحت در “جنگل خمیده” در لهستان غربی بپردازید. مکانی مرموز با ۴۰۰ درخت کاج که تمام آنها با یک خمیدگی ۹۰ درجه رشد کرده‌اند. دلیل وجود این درختان خمیده تاکنون ناشناخته باقی مانده است.

جنگل خمیده

در میان دره جیوژایگو به گردش بپردازید، یک منطقۀ در جنوب سیچوان در چین که ۱۸۰۰۰۰ هکتار مساحت دارد. این منطقه بیشتر به خاطر روستاهای تبتی، آبشارهای چند مرحله‌ای و دریاچه‌هایِ زلالِ رنگارنگی شهرت دارد که کف آنها به وضوح مشخص است.

دره جیوژایگو

پای خود را درون چشمۀ آب گرم روتوروآ در نیوزلند بکنید. چشمه‌ای که برای آبفشان‌ها و قل‌قل استخر‌های گل‌آلودخود معروف است. نام مستعار این مکان “شهر سولفور” است و البته، بازدیدکنندگان آن می‌توانند در ورزش‌های آبی که در ۱۷ دریاچه این منطقه برگزار می شوند، شرکت داشته باشند.

چشمۀ آب گرم روتوروآ

به دیدن بزرگترین صخرۀ مرجانی دنیا واقع در جزایر لوفوتن بروید. تپه‌ای که محل زندگی سمور‌های آبی، مرغان دریایی، گوزن‌های شمالی و … است.

 بزرگترین صخرۀ مرجانی دنیا

درون پارک هیتاچی واقع در ایباراکیِ ژاپن قدم بزنید. مکانی با مساحت ۴۷۰ هکتار با گل‌های زیبا که در کل سال شکوفه دارند. این مکان مخصوصا به خاطر شمشاد‌های آتشین و لاله‌های خود معروف است.

پارک هیتاچی

به دریاچۀ پانگونگ سو مسافرت کنید. یک دریاچۀ باریک نمک که در هیمالیا مابین هند و تبت واقع است. آب درخشانِ آبی، همراه با کوه‌های دوردست، واقعا نفس انسان را در سینه حبس می کند.

دریاچۀ پانگونگ سو

با قایق در میان جزایر آپاستل به گردش بپردازید. این مجموعه‌ای از ۲۲ جزیره پر از غار‌وه در این مکان می توان یکی از بهترین تجربه‌های غواصی را داشته و آبزیانی مثل دلفین، لاک‌پشت‌های سبز و کوسه‌های کله‌چکشی را مشاهده کرد.

زندگی آبی در رانگیروآ

به سرزمین ناماکوئالا سفر کنید، یک منطقۀ خشک در نامیبیا و جنوب آفریقا که بیش از ۶۰۰ مایل ادامه دارد. هر بهار، این منطقۀ بی‌حاصل به ناگهان پر از بابونه‌های نارنجی و سفید می‌شود و یکی از فراواقعی‌ترین منظره‌های جهان را ایجاد می کند.

سرزمین ناماکوئالا

به طبیعت بکر کوه‌های تیانزی در چین پناه ببرید، که شامل مجموعه‌ای از “برج‌های سنگی” می شود که توسط ابر‌های ضخیم احاطه شده‌اند. این یکی از دیدنی‌ترین نقاط جهان است و البته هیچوقت توریست‌های زیادی اینجا دیده نمی‌شوند.

طبیعت بکر کوه‌های تیانزی در چین

به اکتشاف ساحل جریکوآکوآرا  در شمال شرقی برزیل بروید. این ساحل به عنوان یکی از زیباترین ساحل‌های دنیاشناخته می شود و تپه‌های شنی آن بسیار متمایز هستند. این منطقه تالاب‌های آبی زیبا، شن سفید و آب آرامی دارد.

ساحل جریکوآکوآرا

با یک ماشین صحرایی در هیوآکاچینا چرخی بزنید، یک آبادی که میان بیابان پراویان واقع شده است. این آبادی در اطراف یک دریاچه کوچک طبیعی در جنوب غربی منطقه ایکا بنا شده است و در بین توریست‌هایی که می خواهند بروی شن موج‌سواری کنند پرطرفدار است.

هیوآکاچینا

یک قایق به سمت جزیره سان‌خوآن در نزدیکی ساحل ایالت واشنگتن کرایه کنید. این جزیره‌های زیبا برای فعالیت‌هایی مثل قایق سواری و تماشای نهنگ‌ها فوق‌العاده هستند.

جزیره سان‌خوآن

اگر به پائین یک کلیسای رومی بروید، به سردابۀ راهبه خواهید رسید که شاید ترسناک‌ترین جذابیت کل ایتالیا باشد. این سردابه که در زیر یک کلیسای ۴۰۰ ساله واقع است، حاوی اسکلت باقیمانده از ۳۷۰۰ جسد است که استخوان‌های آنها با الگو‌های پیچیده به دیوار میخکوب شده‌اند.

ترسناک‌ترین جذابیت کل ایتالیا

با تعجب به یخچال‌های طبیعی اسوالبارد خیره شوید که یک مجمع‌الجزایر در بین نروژ و قطب جنوب است. دهکده‌های ماهیگیری و نهنگ‌گیری این منطقه به نقاط توریستی مهمی برای دیدن خرس‌های قطبی، گوزن‌های شمالی و پستانداران دریایی تبدیل شده‌اند.

یخچال‌های طبیعی اسوالبارد

به درون “درب به سوی جهنم” خیره شوید که یک دهانه آتشفشانی در ترکمنستان است. این دهانه را زمین‌شناسان شوروی در هنگام حفر زمین برای گاز‌های طبیعی در سال ۱۹۷۱ به صورت اتفاقی ایجاد کردند. آنها انتظار داشتند که آتش تنها برای چند روز باقی بماند، اما اکنون بعد از چهار دهه هنوز هم آتش آن پابرجا است.

درب به سوی جهنم

شاهد عظمت معبد مرمرین جین در هند باشید که می گویند یکی از زیباترین معابد در نوع خودش است. این معبد شامل ۱۴۴۰ ستون مرمرین می شود و هیچ دو ستون یکسان نیستند.

معبد مرمرین جین

پروازی به “سنت پیتر و میکلون” داشته باشید، یک جزیره که در کنار کانادا قرار دارد و آخرین بازمانده از کنترل فرانسه در آمریکای شمالی است. ساکنین رنگارنگ این جزیره همه فرانسوی صحبت می کنند و شهرهای آن ترکیبی بی‌نظیر از فرهنگ فرانسوی و کانادایی هستند.

سنت پیتر و میکلون

به داخل سالینا توردا بروید که یک معدن نمک در رومانی است. این محل از دهه ۹۰ تاکنون یک جذابیت توریستی پرطرفدار بوده است. قدمت این معدن به قرن هفدهم باز می گردد و در حال حاضر شامل یک چرخ‌فلک و تالار درون خود می شود.

سالینا توردا

نیروی گرانش را در تپۀ مغناطیسی که در منطقۀ کاناداییِ برونزویک واقعه است به چالش بکشید. محلی‌ها می گویند اگر ماشین خود را روی این تپه متوقف کرده و آن را خلاص کنید، ماشین شما خودش به سمت بالای تپه می رود. البته این تنها یک توهم بصری است، اما با این وجود می توانید یک ویدئوی خوب درست کرده و آن را به دوستان خود نشان دهید.

تپۀ مغناطیسی

در جنوب تانزانیا می توانید به حیات وحش نزدیکتر از همیشه باشید. این منطقه تقریبا دو برابر از دانمارک بزرگتر است، و اکثر آن نیز کاوش نشده است و تنها ۲۰% از آن برای بازدید عموم آزاد است.

جنوب تانزانیا

بروی سواحل اُلودنیز استراحت کنید – که به نام “دریای مرده” شناخته می شود – از این منطقه عکس‌های بسیاری گرفته شده است. دهکده کوچکی در ترکیه که اینجا را احاطه کرده برای پاراگلایدینگ، کوهنوردی و قایقرانی معروف است.

۲۵ جاذبه گردشگری بی‌نظیر

loading...

5 دیدگاه ها

  1. بيشترشون قشنگن، مخصوصاً رودخانه هيناتوآن عاليه. جاى phy phy Island (جزيره فى فى) اينجا خاليه.

  2. باهات موافقم همشون قشنگن! میگم نیکا جان , چرا اینقد متقاضیان سفر به تایلند زیادن ! راستی این آژانس مارکوپولو که شما معرفی کردین خیلی کارشون حرفه یی هست .. برا سفر 8 روزه به فرانسه از 1 فروردین تا 8 فروردین قیمتش هم تقریبآ مناسب بوده .. من اونروز که اینو شما معرفی کردین و یکی دیگه رو رفتم خیلی کارشون از اونایی که توو میرداماد هستش عالی ترن .. از این بابت مرسی . راستی جزیره فی فی کجاست یعنی رفتین ؟

  3. سلام آقا محسن، خوشحالم كه تونستم راهنماييتون كنم.جزيره ى فى فى و جيمزباند هم در تايلند هستش و نزديك جزيره ى معروف پوكت هستن كه قبلاً هم تعريف پوكت رو كردم. آقا محسن شايد باورتون نشه ولى زيبايى جزاير تايلند شايد در هيچ جاى دنيا پيدا نشه. تورهاشم خيلى قيمتشون بالاست، تقريباً با اروپا برابرى ميكنه. در اين جزاير خاص ٩٠٪ فقط آمريكايى و اروپايى ها براى تعطيلات ميان، آسيايى به ندرت ديده ميشه كه اونم عرب يا كره اى هستن. ايرانى كه من نديدم. بيشتر اينكه در تايلند به آدم خيلى خوش ميگذره به غير از قيمت رستوران ها و مراكز خريد كه خيلى مناسبه ( چون واحد پولشون بت هست و خيلى ارزونه ) خيلى سرويس ميدن به توريست ها و احترام ميذارن. شايد باورتون نشه، ولى من وقتى وارد اونجا شدم يه آرامش خاص گرفتم و انرژى مثبت. مثلاً خانم هايى كه ماساژ ميدن از تايمى كه بايد تموم شه كارشون براى رضايت توريست بيشتر وقت ميذارن، و اين رمز موفقيتشونه. بهمن و اسفند بهترين فصل و زمان از نظر آب و هوا براى رفتن به تايلنده. يكى از دوستانم كه البته ايران زندگى نميكنه، به جزيره ى ساموئى تايلند رفته و خيلى تعريف كرد كه عالى بوده، بدم نمياد برنامه سفر پيش اومد به ساموئى سفر كنم.

  4. سلام نیکا جان , مرسی از راهنماییتون ! اصلآ برا همین بود که از تایلند پرسیدم ! واسه اینکه اینجا رو شما بهتر از هر کسی میشناسین ! آخه این روزا زیاد میرم به اون آژانس و یه زوج جوان هم دیدم توو همون آژانس که اونا هم تعریف تایلند و جزیره پوکت رو زیاد میدادن ! بله حق باشماست واقعآ قیمت های گرونی دارن ! البته بخاطر وضع بازار ارز هستش که امیدوارم تا یکی دو ساله دیگه بهتر بشه ! برام جالب بود از اینکه این جزیره فی فی فقط غربی ها بازدید کننده هستن ! اما این طور که معلومه تایلند خیلی جزیره های بی نظیری داره ! مثلآ همین جزیره ساموئی که نام بردین
    ! جایی که شما دیده باشین قطعآ زیبا و آرامش بخشه .. مرسی و موفق باشین

  5. خواهش ميكنم، ممنون از شما. بله دقيقاً، در تايلند دو چيز خيلى زياده، انقدر كه شايد نشه دقيق تعدادشون رو گفت، يكى معبدها و ديگرى جزيره. جالبه، در هر جزيره باز جزيره ى ديگه اى قرار داره. مثلاً در جزيره ى فى فى، جزيره اى به اسم جزيره ميمون ها وجود داره كه پر از ميمون هست و به جز ميمون چيزه ديگه اى نيست. كه اين ميمون ها هر روز از طريق توريست ها با موز تغذيه ميشن. هر بار كه براى بازديد به اين جزيره ميرن با خود موز ميبرن. جزيره ى جيمزباند هم به خاطر فيلم بردارى صحنه اى از اين فيلم اين اسم رو به خودش گرفته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *