گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / سبک زندگی / روانشناسی / ۲۵ خصوصیت مردان واقعی و استثنایی
loading...

۲۵ خصوصیت مردان واقعی و استثنایی

۲۵ خصوصیت مردان واقعی و استثنایی

۲۵ خصوصیت مردان واقعی و استثنایی

مرد واقعی همان مردی است که وقتی دیگران به او نگاه می‌کنند، انگیزه می‌گیرند و خیلی وقت‌ها هم نگاهشان با کمی حسادت همراه است. او همان مردی است که خانم‌ها به دنبالش هستند. این مرد بدون اینکه بخواهد، در هر جمعی مرکز توجه است.

در زیر به ۲۵ خصوصیتی که باعث می‌شود بگوییم مردی یک مرد واقعی است اشاره می‌کنیم. شما هم می‌توانید خصوصیاتی که در ذهنتان است را به لیست ما اضافه کنید.
 1. مرد واقعی پشتکار دارد. هیچوقت تا پیروزی دست از کاری نمی‌کشد. همان مردی است که تا نفس آخر ایستادگی می‌کند.
 2. مرد واقعی می‌تواند از خودش و خانواده‌اش دفاع کند.
 3. مرد واقعی در بهترین فرم و اندام است. قوی و ورزشکاری است و برای جنس مخالف بسیار جذاب.
 4. مرد واقعی شجاع است. نه اینکه ترسی ندارد، نه. ترس دارد ولی آن را پذیرفته است و در هر موقعیتی با آن روبه‌رو می‌شود.
 5. مرد واقعی می‌تواند سرگرم‌کننده باشد. شوخ‌طبع است و همیشه آدم‌های زیادی را با بذله‌گویی‌هایش دور خود جمع می‌کند.
 6. مرد واقعی داستان های زیادی برای تعریف کردن دارد. او زندگی بسیار متفاوت داشته است و دارد. اشتباهاتی مرتکب شده اما توانایی این را دارد که اشتباهاتش را به شوخی تعریف کند. ماجراجویی‌هایی داشته است که هر کسی دوست دارد درمورد آن بشنود.
 7. مرد واقعی می‌تواند به خودش بخندد. این یکی از لازمه‌های مرد واقعی است. شما هیچوقت نمی‌توانید مرد واقعی را مسخره کنید، چون خودش هم به ما ملحق خواهد شد. هیچکس نمی‌تواند بهتر از خودش، خودش را مسخره کند.
 8. مرد واقعی متواضع است. بخشی از این بخاطر توانایی او برای خندیدن به خودش می‌آید. به هر پیروزی که دست پیدا کند، هیچوقت از خودش درنمی‌آید و اگر هم این اتفاق بیفتد می‌تواند دوباره مثل قبل خاکی شود.
 9. مرد واقعی تحصیل‌کرده است. پیش نیاز آن مدرک تحصیلی نیست، بلکه عطش یادگیری است. او دوست دارد یاد بگیرد و این کار را می‌کند. این به او کمک می‌کند بتواند با افراد از هر وضعیت و موقعیت اجتماعی و اقتصادی ارتباط برقرار کند. خیلی راحت و هوشمندانه می‌تواند با تاجران بزرگ و مبلغین مذهبی رابطه داشته باشد.
 10. مرد واقعی، مرد مردهاست. مردی است که دوست نداشتن او بسیار سخت است. سرسخت و اکثر اوقات ساکت است اما می‌تواند هر لحظه زیر خنده زده و لطیفه‌ای تعریف کند.
 11. مرد واقعی ارزش هر کلمه را می‌شناسد، فقط به این دلیل حرف نمی‌زند که صدای خود را بشنود. کلمات خود را به دقت انتخاب می‌کند. به قدرت آنها احترام می‌گذارد. چه در نوشتن و چه حرف زدن، فقط وقتی حرف نمی‌زند که دیگران حرف‌هایش را بشنوند، زمانی حرف می‌زند که چیز باارزشی برای گفتن داشته باشد.
 12. مرد واقعی هدف دارد. این مشخص‌ترین خصوصیت اوست. در عین اینکه همه آدمها در زندگی خود سرگردان‌اند تا خودشان را پیدا کنند، مرد واقعی سرگرم ساختن خودش است. هر روز برای نزدیک‌تر کردن خودش به هدفش، کاری انجام می‌دهد.
 13. مرد واقعی پرتلاش و سخت‌کوش است. او می داند که بدون تلاش و کار سخت هیچ کاری به انجام نمی‌رسد.
 14. مرد واقعی یک جنگنده است. می‌داند که بعضی چیزها تحت کنترل او نیستند اما برای کنترل چیزهایی که در اختیار اوست هر کاری می‌کند. اما نگران بقیه چیزهایی که کنترلی روی آنها ندارد نیست. نگران فردا نیست، برای ساختن امروز خود سخت در تلاش است.
 15. مرد واقعی شروع‌کننده دعوا نیست اما اگر در دعوایی گرفتار شود، به آن خاتمه می‌دهد. قلدر نیست. از آندسته آدم‌هایی نیست که دنبال دعوا می‌گردند تا زورآزمایی کنند. اما اگر منطقی‌ترین کاری که باید انجام دهد، دعوا کردن باشد، این کار را خواهد کرد. او برای خراب کردن دعوا نمی‌کند، بلکه برای دفاع کردن از خود این کار را می‌کند.
 16. مرد واقعی خوش‌استیل و خوش‌تیپ است. به ظاهر خود می‌بالد و مردم هم برای آن به او احترام می‌گذارند. او می‌داند چطور باید مثل یک مرد لباس بپوشد.
 17. مرد واقعی می‌داند کیست، ارزش‌هایش بر زندگی او حکومت می‌کنند. هیچوقت از ارزش‌های خود سرپیچی نمی‌کند و تا لحظه آخر برای آنها می‌ایستد. حتی اگر در ایستادگی برای ارزش‌هایش تنها باشد، تا آخرین توان خود می‌جنگد.
 18. مرد واقعی می‌داند با خانم‌ها چطور باید رفتار کند. او به زن‌ها احترام می‌گذارد و در هر موقعیتی به همسر خود کمک می‌کند. به او کمک می‌کند به آرزوهایش برسد.
 19. مرد واقعی برای خوشنود کردن همه آدم‌ها خود را به زحمت نمی‌اندازد چون می‌داند این کار غیرممکن است. هیچوقت نمی‌گذارد زنی زندگی او را اداره کند. او مرد خودش است. بااینکه زمینی که زنش روی آن راه رفته را می‌بوسد اما می‌داند چطور نباید اجازه دهد او از حد خود تجاوز کند. هیجوقت نمی‌تواند با یک زن حسود یا کنترل‌کننده در ارتباط باشد.
 20. مرد واقعی مرد ارزش‌هاست. انیشتین می‌گوید «سعی نکنید مرد موفقیت‌ها باشید، سعی کنید مرد ارزش‌ها باشید.» انیشتین می‌دانست که اگر برای دیگران ارزشمند باشید، درواقع به موفقیت رسیده‌اید. مرد واقعی مرد ارزش و ارزش‌هاست. او با بودن کنار دیگران به بهبود زندگی آنها کمک می‌کند.
 21. مرد واقعی به دیگران کمک می‌کند، او بخشنده و سخاوتمند است. او هدف خود را دارد اما می‌داند که زندگی فقط موفقیت نیست، بلکه حک شدن در ذهن دیگران است. می‌داند که این کار فقط از طریق کمک به دیگران برای رسیدن به آرزوهایشان امکان‌پذیر است.
 22. مرد واقعی یک رهبر است، الگو است. او به مردم نمی‌گوید چطور زندگی کنند، اما طوری زندگی می‌کند که دیگران از او درس بگیرند.
 23. مردان واقعی در طول تاریخ موقعیت‌هایی که دیگران به عنوان شکست به آن می‌نگریستند را فرصتی برای موفقیت می‌دیدند. مرد واقعی ممکن است شکست بخورد اما شکست برای او آخر راه نیست. او شکست را بخشی ضروری از تجربه می‌داند و می‌داند که شکست باعث می‌شود چیزهایی را امتحان کند که دیگران از آن دوری می‌کنند و باعث می‌شود وقتی دیگران از ادامه راه دست می‌کشند، او تلاشش را بیشتر کند.
 24. مرد واقعی لجوج و کله‌شق است. وقتی کاری را شروع می‌کند که به آن عشق می‌ورزد، هیچکس نمی‌تواند او را عقب بکشد و تا آخر در آن خواهد ماند. همچنین روشنفکر است و دوست دارد حرف‌ها و نظرات دیگران را بشنود. چون می‌داند که کله‌شق است و ممکن است اشتباه کند، همیشه از نظرات کسانی که فکر می‌کند از او بهتر هستند درس می‌گیرد.
 25. مرد واقعی هیچ تلاشی نمی‌کند که مرد واقعی باشد. این همان جایی است که خیلی‌ها شکست می‌خورند. او به زندگی علاقه‌مند است. مجذوب دنیای اطراف خودش است و دوست دارد بهترین مردی باشد که می‌تواند. ذاتاً مراقب دیگران است. با عشق سخت تلاش می‌کند. زندگی را دوست دارد و با فرصت‌هایی که هر روز ممکن است در اختیارش قرار دهد هیجان‌زده می‌شود. همه این خصوصیات به طور طبیعی در او وجود دارد. او که جنگنده‌ای کنجکاو، مهربان و شجاع است، همه را مثل رهبری پرقدرت دنبال خود می‌کشاند.

loading...

8 دیدگاه ها

 1. این خصوصیات های یاد شده از یک مرد من رو یاد یه رومانی انداخت که عاشق شخصیت قهرمانش بودم…..اگه روزی در جامعه واقعی در حال یا آینده چنین مردی با خصوصیات گفته شده سرراهم قرار بگیره حتماً برای رسیدن به او تلاش خواهم کرد ….چون ظاهر زیاد برام مهم نیست و مرد باید صادق ..سخت کوش …مهربان ..باهوش …قدرت یادگیری بالا..باجذبه ..درستکار و همه خصوصیات بالا رو داشته بادشه مرد زندگیست و اگر فقط قیافه داشته باشه و به قیافش بنازه مرد زندگی نیست چنین افرادی بخاطر قیافشون با چند نفر رابطه پیدا می کنن و از زندگی با همسرشون دل زده میشن….مرد به معنای واقعی باید خصوصیات یک جوانمرد رو دارا باشه

 2. و این جمله ی زیبا که خیلی پر معنی …جا داره اینجا بگم ..

  …….

 3. خدا هیچ کس رو آنقدر تنها نکند که بهر بی لیاقتی بگه …عشقم

 4. سلام صنم جان. به نظر من یه خورده خنگ باشه بهتره این جوری هم زود بدام می افته هم از نقشه هاش سر در می یاریم موافقی؟ ولی خدایی هست کسی که این همه خصوصیت رو با هم داشته باشه. همه آدما یه مثبت دارن چهار تا منفی. شامل خود منم می شه. باور کن صنم جان همچین آدمی فقط تو رمان و فصه پیدا می شه. هم درمورد زن هم مرد. هیچ کس کامل نیست.
  راستی این پست رو دیدم یاد نظر یکی از دوستان افتادم فکر کنم نسیم جان بود نظرش خیلی بامزه بود. می گفت مرد باید هیبت داشته باشه وقتی راه می ره زمین زیر پاش بلرزه! وقتی حرف می زنه از ترس زهره ترک بشیم. باور کن هنوز هم یادم می یاد می خندم.
  دوست عزیزم از صمیم قلب آرزو می کنم که در زندگی بهترین ها نصیب تو باشه.

 5. سلام فرناز عزیز.خوب یادت مونده.با نظرت هم موافقم این خصوصیات یک جا تو کسی پیدا نمیشه وگرنه اینکه تو رمان وقصه ها .با صنم عزیز هم راجب اون حرفش که گفت خدا هیچ کسی رو آنقدر تنها نکند که بهر بی لیاقتی بگه عشقم هم شدیدا موافقم و میگم آمین..

 6. سلام نسیم جان خیلی باحالی. من هم با اون حرف صنم جان صد در صد موافقم.

 7. سلام به دوستان گل خودم که خیلی دوسشون دارم مرسی …..راستش فرناز جان میدونم که این شخصیت ها تو این دوره زمونه پیدا نمیشه واسه همون گفتم اگه پیدا بشه واسه رسیدن بهش تلاش خواهم کرد….آره منم یادمه که نسیم جان گفته بودن و به آقا عرشیا برخورده بود….. منم خندم گرفت …..یاد فیلم پدرسالار افتادم که همه بهش تعظیم می کردن…منم موافق نظرش بودم ..مرد باید ابهت داشته باشه…فرناز جون منم موافقم که مرد برا زنش خنگول باشه که زیاد زنشو با هوشش اذیت نکنه و زنه بهش کلک بزنه تو یه روز دو بار ببردش خرید کنه واسش وهمش ببردش مسافرت ..مرد اگه زیادباهوش باشه همش بفکر پول دراوردنده و بفکر زن و زندگی نیست …منم واسه دوستان عزیزو گلم آرزوی خوشبختی و سلامتی رو دارم

 8. همچین مردی وجود خارجی نداره!(مخصوصا تو این دوره زمونه!)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *