گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / گوناگون / مطالب علمی / آیا تا 3 ماه دیگر زمین نابود می شود؟
loading...

آیا تا 3 ماه دیگر زمین نابود می شود؟

یکی از عجیب‌ترین نظریه‌هایی که درباره سال 2012 وجود دارد نظریه‌ای درباره نابودی، تخریب یا تاریکی سه روزه زمین است که به تازگی در قالب ایمیل‌های مختلف که تلاش شده تاثیر‌گذار باشند، به همراه لینکی از وب‌سایت ناسا در میان کاربران اینترنتی منتشر شده‌است.

این نظریه عجیب می‌گوید در سال 2012 خورشید و زمین و مرکز کهکشان راه‌شیری، یا همان ابر قطور کیهانی میانی کهکشان  با یکدیگر همتراز می‌شوند و آسیب‌هایی به زمین وارد خواهد آمد، یا به گفته این ایمیل،‌ زمین برای سه روز در تاریکی مطلق فرو خواهد رفت.

در یکی از این این ایمیل‌ها آمده‌است: “ناسا پیش بینی کرده است که در 23-25 دسامبر 2012 (سوم تا پنجم دی 91) و در زمان تراز کائنات زمین به مدت 3 روز در تاریکی کامل به سر خواهد برد. دانشمندان آمریکایی تغییرات کائنات، خاموشی در کل کره زمین به مدت 3 روز از تاریخ 23 دسامبر 2012 پیش‌بینی کرده‌اند. این پایان جهان نیست، این هم ترازی جهان، جایی که خورشید و زمین برای اولین بار هم تراز می شوند. زمین از وضعیت کنونی که بعد سوم است به بعد صفر تغییر کرده و سپس به بعد چهارم تغییر می‌کند.

در این گذار جهان با تغییر بزرگی روبرو می‌شود و ما یک جهان جدیدی را خواهیم دید. پیش بینی شده است که این 3 روز تاریکی در روزهای 23، 24، 25 دسامبر 2012 (سوم تا پنجم دی ماه 91)خواهد بود، حفظ آرامش، در آغوش کشیدن یکدیگر، مناجات، خواب به مدت 3 روز بهترین راه حل است و آنهایی که بعد از این واقعه زنده می‌مانند با یک جهان نوین روبرو خواهند شد و متاسفانه افرادی که از این موضوع ترس به دل راه دهند خواهند مرد!”

در انتهای این مطلب، به منظور اثبات حقیقت ایمیل،‌ لینکی از وب‌سایت ناسا آورده شده‌است، حال حقیقت نهفته در پس این نظریه و ایمیلی که برگرفته از کلیات این نظریه است، بر اساس لینکی که در خود ایمیل آمده، چیست؟

به دور از آلودگی‌های نوری شهرها، مسیری درخشان به نام کهکشان راه‌شیری در آسمان شب قابل مشاهده است. این مسیر طاقی مانند درخشان از نور میلیون‌ها ستاره‌ای شکل گرفته که انسان قادر نیست هریک از آنها را به تنهایی مشاهده کند زیرا این ستاره‌ها بر روی صفحه میانی کهکشان منطبق شده‌اند. از دیگر پدیده‌هایی که مرکز کهکشان را اشغال کرده، ابرهای قطور گازی هستند که چشم انسان قادر به دیدن آنها نیست و تنها به شکل توده‌هایی تاریک که نور کهکشان را مسدود می‌سازند،‌قابل مشاهده‌ هستند.

بزرگترین توده این ابرها از صورت فلکی ماکیان تا صورت فلکی قوس گسترده شده و معمولا با نام شکاف بزرگ (Great Rift) یا شکاف تاریک (Dark Rift) شناخته می‌شود.از دیگر عناصر قابل توجه و نادیده کهکشان راه شیری در صورت فلکی قوس قرار داشته و سیاه‌چاله مرکزی کهکشان است. مرکز کهکشان در فاصله 28 هزار سال نوری از زمین قرار داشته و میزبان سیاه‌چاله‌ای است که جرم آن چهارمیلیون برابر خورشید است.

شایعات هم‌ترازی زمین در سال 2012، این دو پدیده نجومی را با موقعیت خورشید در مرکز کهکشانی در تاریخ 21 دسامبر 2012، همزمان با انقلاب زمستانی در نیم‌کره شمالی، به یکدیگر ربط داده و پدیده‌ای جدید را خلق کرده که در علم نجوم و ستاره‌شناسی هیچ مفهومی ندارد.

منظومه شمسی

همزمان با حرکت زمین به دور خورشید،‌خورشید نیز نسبت به ستاره‌های پس‌زمینه در حرکت است و از این رو است که صورت‌های فلکی قابل مشاهده به آرامی و متناسب با تغییر فصول، تغییر می‌کنند. در 21 دسامبر 2012،‌ خورشید در موقعیت 6.6 درجه شمال مرکز کهکشانی قرار خواهد گرفت،‌ این فاصله‌ای‌است که به نظر می‌آید به اندازه ابعاد 13 ماه کامل باشد. بر این اساس گفته می‌شود این رویداد نجومی و ورود خورشید به درون شکاف تاریک به نوعی پیش‌گویی یک فاجعه به شمار رفته و یا این تصور غلط را به وجود می‌آورد که خورشید و زمین با سیاه‌چاله‌ای که در مرکز کهکشان قرار گرفته هم‌تراز شده و به همین خاطر کشش گرانشی سهمگینی بر روی زمین وارد خواهد آمد و یا دیگر رویداد‌های عجیب و غریب، نظیر تاریکی سه روزه زمین رخ خواهد داد.

اولین مدرک علیه این نظریه این است که انقلاب زمستانی یا تابستانی به خودی خود با هیچ یک از حرکات ستاره‌ها و یا هیچ جرم دیگری در جهان در ارتباط نیست،‌ این رویداد تنها نشانگر دور و نزدیک شدن خورشید به قطب‌های زمین است. دوم اینکه زمین در محدوده تاثیرات شدید گرانشی سیاه‌چاله مرکزی کهکشان قرار ندارد زیرا تاثیرات گرانشی با دورتر شدن از سیاه‌چاله کاهش پیدا می‌کنند.

زمین 149 میلیون و 668 هزار و 992 کیلومتر از خورشید فاصله دارد، و فاصله خورشید از سیاه‌چاله کهکشان راه شیری 165 کوادریلیون مایل (265541760000000000 کیلومتر) است. خورشید و ماه غالب‌ترین نیروهای گرانشی بر روی زمین به شمار می‌روند. طی یک سال فاصله زمین تا سیاهچاله کهکشان به اندازه یک در 900 میلیون تغییر پیدا می‌کند و این فاصله به اندازه‌ای نیست که بتواند در کشش گرانشی سیاهچاله بر روی زمین تغییر قابل توجهی ایجاد کند، به علاوه نزدیکترین موقعیت زمین به مرکز کهکشان در انقلاب تابستانی است، نه زمستانی.

آخرین مورد این است که خورشید در 21 دسامبر هرسال وارد بخشی از آسمان می‌شود که در تصرف شکاف تاریک قرار دارد. بنابر‌این امسال ورود خورشید به این محدوده از جهان همان تاثیرات مخرب و هراسناکی را در پی خواهد داشت که سال گذشته شاهد آن بودید! در واقع هیچ‌پدیده غیر عادی که با وقوع هم‌ترازی زمین و خورشید و صفحه میانی کهکشان در ارتباط باشد در روز‌های 21 تا 23 دسامبر رخ نخواهد داد، و اگر فاجعه‌ای طبیعی نیز در این روزها رخ دهد، ارتباطی با موقعیت خورشید و زمین ندارد.

درباره تاثیرات ناشی از همترازی زمین و خورشید با شکاف تاریک در زمان وقوع انقلاب زمستانی در سال 2012 شایعات فراوان مختلفی به وجود آمده است که یکی از آنها در ابتدای مطلب عنوان شد. وقوع زمین‌لرزه، سونامی، سیل و تشدید شرایط آب و هوایی از دیگر مواردی است که وقوع آنها را به این پدید کیهانی ارتباط می‌دهند.

loading...

7 دیدگاه ها

 1. فقط جهت مطالعه يا طنز رو هم اگه تو پرانتز نوشته بودين بد نبود !!!
  ههههه هههه ههههه

 2. ادمین متنش یه خورده تخصصی بود…درست حسابی نفهمیدم…
  نمیدونم اینایی که اینجا نوشته شده چقدر با علم مطابقت داره..
  ولی بخش اصلی این حرفای پایان دنیا,بخاطر پیش بینیای نوستر آداموسه که اونم با روان پریش تفاوت زیادی نداشته…

 3. نوست. خان هم يك كاباليست بوده و بين پيشگويي هايي كه درست از آب در اومده يه سرياشون برنامه هاي ماسوني بوده و يه سري هم از روي قرآن و احاديث گفته !!!

 4. !!!!!!…….MR RAAD PLEASE SPEAK PERSIAN
  کابالیست دیگه ینی چی؟یهودیت؟فراماسونی؟

 5. Mis reyhaneh please read this text :
  نوعي جادوي قديمي كه مصريان باستان آن را از فرشتگان عاصي ( هاروت و ماروت ) ياد گرفتند و يهوديان در زمان برده داري آن را ال تتمه مصريان باستان ياد گرفتند و در زمان بخت النصر شروع به ترويج آن در بين يهود كردند … در زمان حضرت سليمان به اوج خود رسيده بود كه در ان از نيروي شياطين و قدرت هاي كيهاني استفاده ميشود و در ازاي انجام كارهايي براي ازازيل -نام اصلي شيطان در زمان جن بودن- قدرتهايي پيدا ميكردن. و كارهاي ماوراي بعد انساني انجام ميدادند !!! پس تسخير شياطين توسط سليمان نبي ، تمام كتب مربوط به كابالا توسط سليمان جمع آوري و در نقطه اي در اهرام گم شده مدفون گرديد كه اين كتب توسط جنگجويان معبد – كه عده اي از مسيحيون و يهوديان بودند – يافته شد … و امروز به شدت در بين ماسونها در حال رشد است كه در ازاي انجام كارهايي از قبيل همجنسبازي و جنينخواري و خونخواري و در كل ترويج فساد و جنگ و خون يزي كه باعث تعادل نيروهايي منفي و شيطاني در جهان است كارهايي برايشان انجام ميدهد !!! تعادل نيروهاي منفي بايستي تا جايي ادامه پيدا كند تا بستر لازم براي ظهور شيطان مهيا شود و حكوتي تحت عنوان نظم نوين جهاني به فرماندهي شيطان پديد آيد !!!
  اعتقادشان اينست كه حكومت شيطان در منطقه اي از نيل تا فرات بوجود ميايد به اسم zion يا همون صهيون خودمون و بايد مسجد الاقصي رو خراب كنند و كاخ سليمان رو بجاش بنا كنند البته ايندفه براي شيطان (( ماسون به معني بنّاست ديگه )) كه الان هم كلنگهاي تخريبش رو زدند !!! جريان فيلم ضد اسلام اخير هم در راستاي نيل تا فراته كه بسي جاي بحث داره كه از حوصلتون شايد خارج باشه !!! اگه اطلاعات تكراري اي دادم از ندونستن سطح اطلاعاتتونه … به بزرگي خودتون ببخشيد!

 6. هااااااااا!!!!!چه جااااااااالب…..فقط دور اول هنگ کردم!
  فقط راجع به قسمت حضرت سلیمان یه چیزایی شنیده بودم…..
  ینی الان کتابا دست فراماسوناست….!!!!عجب…..
  خیــــــــــــــــــــــــلی خوشم اومد….ممنون
  ولی پس زمینه اطلاعات کمی دارم…

 7. خواهش ميكنم …
  خوشحالم كه خوشت اومد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *