گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / سبک زندگی / روانشناسی / 7 شوخی زشت آقایان با خانم ها !
loading...

7 شوخی زشت آقایان با خانم ها !

7 شوخی زشت آقایان با خانم ها !
باید بگویم بسیاری از آقایان و مخصوصا پسرهای جوانی که ازدواج می کنند ، هنوز در فضای مجردی به سر می برند و نمی دانند جلوی همسرشان چه باید بگویند و چه نگویند ، اجازه بدهید خیلی ساده تر شوخی های رایج بعضی مردان را با همسرشان بگویم …

من در ابتدای این مقاله اعتراف می کنم که به عنوان یک مرد متاسفانه کم از این شوخی ها نداشته ام ! این شوخی ها شاید عادی به نظر برسد و چندان هم مشکلی در زندگی ایجاد نکند ، ولی فکر نکنید زن و شوهری که با هم مشکل پیدا می کنند ، یک اتفاق خیلی بزرگ بین شان افتاده یا فیزیکی با هم درگیر شدند ! بعضی از موضوعات بسیار ریز در زندگی وجود دارد که اگر آنها را رعایت نکنیم ، رابطه ما با همسرمان را به تدریج خراب می کنند ، پس بیایید با هم این رفتارها را بخوانیم و کنار بگذاریم !

باید بگویم بسیاری از آقایان و مخصوصا پسرهای جوانی که ازدواج می کنند ، هنوز در فضای مجردی به سر می برند و نمی دانند جلوی همسرشان چه باید بگویند و چه نگویند ، اجازه بدهید خیلی ساده تر شوخی های رایج بعضی مردان را با همسرشان بگویم ، البته دقت کنید اینها در فضای عادی و شوخی است :مشکلات زندگی مشترک

* شوخی های تهدیدی :

– طلاق : مثلا همسر شما می گوید “اگه یکماه آشپزی نکنم چیکار می کنی؟” بدترین جواب این است :”خب طلاقت میدم!” بعد هم غش غش میخندید و در پاسخ ناراحتی همسرتان می گویید :”بابا شوخی کردم” همسر شما هم ناراحت می شود و شما او را “بی جنبه” خطاب می کنید و یک شوخی ساده می شود بهانه ای برای جنجال !

خب حالا فرضا اگر خیلی مرد خوبی باشید از دل همسرتان هر طور شده در می آورید ، اما یک اتفاق خیلی بد افتاده ، همسر شما نگران و مضطرب می شود، به فکر می رود ، ناراحت می شود ، در رابطه زناشویی اش کمی سرد می شود و … البته منظورم این نیست که با یک شوخی کوچک همه چیز خراب می شود ، منظور این است که وقتی از این شوخی ها کردید کم کم عادت تان می شود و به تدریج تیشه به ریشه رابطه می زنید.

– زن دوم : شب دیر به خانه می آیید ، همسرتان می گوید :”کجا بودی تا این وقت شب؟” شما هم می گویید:”خونه دومی !!!” خیلی شوخی جالبی بود نه ؟ یا مثلا بدون هیچ بهانه ای مسئله زن دوم را مطرح می کنید ! مثلا به بچه هایتان می گویید:” آره دیگه کم کم میخوام یه مامان جدید براتون بیارم!”

البته تجربه ی من ثابت کرده مردانی که از این شوخی ها می کنند ، کسانی هستند که هیچ وقت این کار را نمی کنند ! ولی باز هم می گویم این شوخی ها تیشه به ریشه زندگی می زند ، همسر شما مدام در فکر می رود ، شما هم با خودتان فکر می کنید همسرم چقدر شکاک است و زنهای مردم اینطور نیستند و … ! همین می شود بهانه برای خراب شدن یک رابطه زناشویی.

– مرگ و زندان : آقا یک سرماخوردگی کوچک گرفته ، به همسرش می گوید :” خانم اون قلم و کاغذ رو بردار بیار آخرین وصیت هام رو بکنم.” یا مثلا زیاد دیدم آقایانی که تا مشکلی در کارشان پیش می آید می گویند :” خانم اون وسایل ما رو جمع کن امروز فرداست که با مامور بیان دنبالم.” یا “سعی کن ماهی یه بار بیای ملاقاتم و کمپوت آناناس هم بیاری!” البته اینها نمونه است ولی حرفهایی است که زیاد در زندگی ها می بینم و هیچ پایه و اساسی ندارد و مرد فقط برای شوخی اینها را بیان می کند ، ولی نمی داند با همین شوخی ها به همسرش لطمه روحی می زند و او را نگران و مضطرب می کند.

* شوخی های مردانه

– شوخی های فیزیکی : یک سری شوخی هایی هست که ما در فضای دوستانه خودمان انجام می دهیم ، مثلا با بیل می زنیم توی سر رفیقمان و به مدت نیم ساعت با هم می خندیم ! یا دوستمان با لگد ما را سه متر جلوتر پرتاب می کند ! خب اینها در فضای مردانه همه نشانه محبت و دوست داشتن است ! ولی هرگز از این شوخی ها با همسرتان نکنید ، خانم ها احساسات بسیار قوی ای دارند ، مثلا وقتی شما همسر خود را نوازش می کنید خیلی برای او لذت بخش است ، و برعکس وقتی به شوخی به او ضربه ای می زنید به همان اندازه برایش دردآور و ناراحت کننده است. پس از این شوخی ها هم اصلا نکنید.

با یکی از دوستانم بیرون رفته بودیم ، به بهانه ای یک خودکار به همسرش داد ، تا خانم خودکار را گرفت ناگهان از جایش پرید و دوستم زد زیر خنده ، ظاهرا خودکار برقی بود و یک برق چندولت خفیف همسرش را گرفته بود ، این هم جزء شوخی های فیزیکی محسوب می شود که به هیچ وجه ، تاکید می کنم به هیچ وجه نباید مرتکب شوید.

– شوخی های حاوی فحش : باز هم این یک نوع دیگر از خوشمزگی های به جا مانده از دوران مجردی است ! البته منظورم از فحش ، حرفی است که توهین تلقی شود ، باز هم می گویم ممکن است این الفاظ در بین دوستان ما نشانه محبت باشد – که البته همان هم غلط است – ولی هرگز در ارتباط با همسرتان از این شوخی ها استفاده نکنید ، چیزی که جدیدا در شبکه هایی مثل فیس بوک دیده ام – با عذرخواهی از همه دوستان- واژه “کثافت” است که مثلا با تغییر شکل “کصافط” می نویسند و بسیار زشت و بی ادبانه است ، و متاسفانه آقایان در رابطه های پیامکی با همسرشان از آن استفاده می کنند یا لفظش را به زبان می آورند ، این هم نمونه ای دیگر از شوخی های خراب کننده رابطه است که نباید مرتکب شوید.

یا مثلا واژه های دیگر ، بعضی واژه ها را هم مجبورم بگویم که خیلی خانم ها از آن شاکی هستند که آقایان در رابطه با آنها به شوخی به کار می برند مثل “لامصب” “بدبخت” “بیچاره” و …

پس خیلی مواظب این واژه ها باشید ، همسر شما ممکن است چیزی نگوید و یا عادت کرده باشد ، ولی  باور کنید شروع با این واژه های ساده زندگی خیلی ها را به مرز طلاق کشانده است. خواهش می کنم از این الفاظ استفاده نکنید.

*شوخی های تمسخر آمیز

– شوخی در مورد اعضای خانواده : مثلا خانمی به همسرش می گوید :” اگر مشکلی پیش اومد بابای من هست که کمکمون کنه” شما هم قصدی ندارید و به شوخی می گویید :” بابای تو هنوز قسط جهیزیه ات رو داده که بخواد کاری کنه حالا !”

این شامل شوخی با اعضای خانواده مخصوصا بزرگترها و پدر و مادر هم می شود ، یعنی فرضا با پدر همسرتان یا مادر همسرتان شوخی ای کنید که دور از شان آنها باشد و یا بی ادبی محسوب شود.

– مسخره کردن : مسخره کردن همیشه بد است ، مسخره کردن همسر بدتر و مسخره کردن همسر در حضور دیگران بدترین کار ممکن ! این مسخره کردن می تواند جنبه های مختلفی داشته باشد ، همسرتان کاری را درست انجام نداده شما با این کلمات او را صدا می کنید ” نابغه ! آی کیو ! دانشمند ! ”

یا مسخره کردن قد ، هیکل یا لهجه همسر که این هم بسیار بد و زننده است ، مسخره کردن غذا را هم زیاد دیده ام ، مثلا به همسرتان می گویید :” عزیزم میشه بگی این غذایی که پختی دقیقا مزه چی میده ؟” و یا :”این غذا رو برم بریزم جلو گربه ها ببینم لب میزنن یا نه !”

نکته آخر را هم بگویم ، لطفا اگر این شوخی ها را با همسرتان می کنید ، بدون هیچ تعارفی ، انتظار محبت و شادی و گرم بودن خانه و … را از او نداشته باشید. یکی از دوستان من که اتفاقا خیلی هم به همسرش علاقه داشت ، به خاطر همین ناشی گری ها و شوخی های بی مورد ، الان در دادگاه خانواده در رفت و آمد برای درخواست طلاق همسرش است. پس لطفا مراعات کنید.

loading...

15 دیدگاه ها

 1. سلام.واقعا مچکرم به خاطر راهنماییتون
  اگه اجازه بدید میخوام یکی دیگه از شوخیهای نسنجیده بعضی آقایون رو مطرح کنم که متاسفانه خودم تجربه ش کردم:
  فلانی چه فیسی داره،یاچه هیکلی داره یا از تو خوشگلتره
  این فلانی گاهی بازیگرمیتونه باشه،گاهی خواننده و یا گاهی خانمهای معمولی که بیرون میبینیم.
  این موضوع بعد از چندبار تکرار خانمها رو تبدیل به یه زن بیش از حد حسود میکنه که مشکلات زیادی رو با خودش همراه داره متاسفانه………………
  و من الان یکی از اون خانمها شدم متاسفانه…………………………..

 2. این روزا سر کوچکترین موضوع ها اختلافاتی پیش میاد که وقتی آدم میخونه تو روزنامه ها اونوقت پیش خود میگه اینا چجور همدیگه رو انتخاب کردن .. کسی که بخواد بعد از ازدواج هم از این شوخی های بچگانه داشته باشه اصلآ برا چی تصمیم به ازدواج گرفته… البته به قول یه دوست عزیز که میگه : هرچی تحویلشون نگیری و محل بهشون نزاری بهتره .

 3. والا بیشتر این شوخی هایی که گفتید مشکلی نداشت، شما فکر کردید که همه خانما یه سری موجود لوس و از خودراضی هستند ؟؟؟ نخیر خیلی از خانما ظرفیتشون خیلی بالاتر از این حرفاست. لطفا با این مطالب بچه گانه علت اصلی طلاق در جامعه رو مخفی نکنید.

 4. لطفا با این مطالب بیخود آقایون رو به زن ذلیل بودن تشویق نکنید. من خودم یه دخترم. ولی خیلی خیلی از مردای زن زلیل و زن ندیده بدم میاد.

 5. حداقل این آخرشو که یکی از دوستاش کارش به طلاق کشیده سر این شوخی هایی که داشته این دیگه خیلی جک بود.. البته ممکنه باشه ها ولی اون زن ببین چقد بی ظرفیت و لوس بوده که با این حرفها خواسته مطلقه بشه ولی زندگی نکنه!!!خیلی هم بعضیاش بامزه بود پیش اونیکی بودم وقلم کاغذ رو بیارو این حرفها که تابلو شوخیه کی جدی میگیره این حرفهارو؟؟اتفاقا بنظرم زوجهایی که بینشون یکم از این شوخیا هست ارتباطشون مثل دوتا دوست صمیمانست..بله خانم وبله چشم ویا بله آقا و چشم اقا باعث سواستفاده وپررو شدن طرف مقابل میشه..درضمن حالا طرف بگه فلان هنرپیشه خوشگله خب چشم ادمیزاده دیگه ممکنه همه خوشگل ببیننش.اتفاقا من تو این زمینه ها اصلا حسود نمیشم شده خود طرف از کسی تعریف کرده من هم پشت بندش گفتم بنظر من هم جذابه هیچ چیز بدتر از این نیست جلوی یک مرد آدم خودش رو حسود نشون بده

 6. خانم نیلوفر شما که میگی به نظر من مشکلی نیست آقایون در حضور خانومشون از هیکل و باسن و صورت و عشوه زنای دیگه تعریف کنن،مطمئن باش اگه خودت جای من بودی 3 سال که هیچی،حتی 3 روز هم مقاومت نمیکردی.
  خیلی سخته که کسی که همیشه همه از صورت و اندام و اخلاقش تعریف و تمجید کردن،حالا همسرش بشینه جلوش و بگه فلان خواننده باسنش سکسیه یا فلان بازیگر خیلی خوشگله و ……..
  روزای اول منم منطقی برخورد میکردم ولی وقتی میفهمی چقدر به زنای زیباتوجه میکنه اونوقت دیگه میشه یه خانم حسود
  من بعد از ازدواجم تازه فهمیدم دلیل اصلی انتخاب من از جانب همسرم چهرم بوده،و مشکل اینجاست که یک زن زیبا نمیتونه براش کافی باشه.اون همچنان جذب همه ی زنای زیبا و خوش هیکل میشه.این نشون میده هرکسی که خوشگل باشه میتونه به قلبش نفوذ کنه
  امیدوارم این بلا هیچوقت سرت نیاد تا منو هیچوقت درک نکنی خانم نیلوفر

 7. نیلوفر خانوم من با یک بانو موافقم با اینکه خودم جنس مخالف ایشونم .اینکه یه مرد از چهره ی کسی تعریف کنه حس حسادتی رو تحریک نمیکنه مگر اینکه زن خیلی حساس باشه ولی بعضی آقایون شورشو در میارن و حتی دیدم کسی از خواننده ای آنچنان تعریف و تمجید میکنه و آب از لبو لوچش میریزه که انگشت کوچیکه خانومشم نمیشه .البته به چشم برادری میگم… بین مطالب بالا بعضی موارد خیلی بی معنی بود برای اینکه یه زندگی از هم بپاشه اما با مورد مسخره کردن و تحقیر کردن توهین به خانواده ها وموافقم چون میتونه خیلی تاثیر بذاره

 8. اون موردی که شما فرمودی که چشم آدمیزاده یه مسئله ی عادیه.خیلیا هم برای سر به سر گذاشتن همسرشون میگن ولی هر چی از حد بگذره دیگه نمیشه گفت شوخیه.حتی میتونه از یه زن که حس که خیلی روشنفکره یه زن حسود بسازه

 9. اون موردی که شما فرمودی که چشم آدمیزاده بله یه مسئله ی عادیه.خیلیا هم برای سر به سر گذاشتن همسرشون میگن ولی هر چی از حد بگذره دیگه نمیشه گفت شوخیه.حتی میتونه از یه زن که خیلی روشنفکره یه زن حسود بسازه

 10. موافقم باهاتون ولی یه خانم به جای عقب نشینی وحرص خوردن میتونه مقابله به مثل کنه وخودشم از مردها وتیپشون تعریف کنه تا خود طرف غیرمستقیم متوجه بشه و روش رو کم کنه..ولی قبول دارم که بعضیا به طور تابلویی از یه خانم تعریف میکنن جلوی خانم یا نامزدشون شایدم میخوان حرص طرف رودربیارن نمیدونم..ولی قبول دارم حرفتون رو

 11. با احترام به نیلوفر عزیز ولی من به بانو حق میدم .نیلوفر جون من روانشناس نیستم ولی احساس میکنم اون برداشتی که شما ااز تعریف و تمجید یه آقا از ظاهر یه زن دیگه کردید همچین یه تعریف ساده و گذرا بوده. ولی این خانم جور دیگه ای گفتن. اینکه یه آقا جلوی همسرش بخواد مثه یه گرسنه ای که یه غذای خوشمزه دیده صحبت کنه اونم با لذت نه صحبت ساده.وبدتر اینجاست که اینجور مردا به زن خودشون هرچقدرم که زیبا و دلربا باشه قانع نیستن .همیشه مرغ همسایه غازه حتی اگه بدمزه باشه.اینجور مردا تنوع طلبنو هوسران.حتی اگه همسرشون زیبا باشه و چیزی براشون کم نذاره.االبته خانم یک بانو بی احترامی به همسرتون باشه من کلی گفتم.امیدوارم مسیر زندگیه دختری با اینجور مردا یکی نشه

 12. میخواستم بگم بی احترامی نباشه اشتباهی نوشتم باشه

 13. من الان متوجه کامنت (یک بانو )شدم واست خیلی حرف داشتم بخدا مخصوصا راجب اون جمله آخرت ولی چون تو پستهای دیگه نظر میدم درست نیست مطرح کنم..ایکاش با یه اسم دیگه می اومدم تو این پست که منم راحت مثل تو حرف بزنم ولی متاسفانه نمیشه.ولی امیدوارم خدا یه درک بالا به شوهرت بده که بفهمه خانمها حساسن وشده به شوخی هم این مسائل رو جلوت مطرح نکنه ..یه تحمل بالا هم به تو بده که سر این حرفها زیاد تو خودت نریزی و خودت رو مقایسه کنی با زنهایی که مشکلات خیلی خیلی حادتر دارن و دیگه این مسائل واست پیش پاافتاده وخنده دار بیاد.دنیات هم سعی کن تو یه مرد خلاصه نشه که با چند تاحرفش بهم بریزی.همین البته میخواستم راجب خودم هم یه مسائلی رو بگم که درست نیست اینجا چون با اسم خودم اومدم..ساناز عزیز حرفهای تو هم درسته.درضمن من فقط تعریف ساده منظورم بود یک بانو جان نه از اندامها وبقول تو خیلی دیگه وارد جزئیات شدن واین حرفها باهاش برخوردکن طوری که دیگه جرئت نکنه این جسارت رو بکنه .

 14. مرسی از همتون.از سامان عزیز،ساناز گل و حتی خانم نیلوفر.مرسی از هم دردیتون.آقا سامان خیلی خوبه که با اینکه یه آقا هستی اما این حرکت بعضی از هم جنسات رو توجیه نمی کنی.ساناز عزیز متوجه منظورت شدم،میدونم که قصد بدی نداری.اتفاقا حرفای قشنگی زدی.امیدوارم تاثیر بذاره روش.آخه تصمیم دارم یه روز اتفاقی بیارمش توی سایت تا حرفای همتوتو به اتفاق بخونیم.نمیگم یک بانو منم.شرایطی رو فراهم میکنم تا از بیرون به این مشکل نگاه کنه.و از چشم شخص سوم نظر بده.شاید جواب داد این کار.چون از صحبت تا حالا به جایی نرسیدیم…..

 15. واقها باید بگم همچین مردایی کم لطفی می کنن در حق خانومشون.مگه همه چیز قیافه و هیکله.جایگاه عشق کجاست آخه؟؟؟؟؟؟؟؟
  حتی کوچکترین توجهی از جانب عشق آدم به دیگران حسادت آدمو تحریک میکنه که البته به نظر من اسمش حسادت نیست.این حرفا سردی میاره.
  بانو جان امیدوارم همسرتون یه روز که دیر نشده باشه متوجه اشتباهش بشه.من می فهممت واقعا
  امیدوارم یه روز برسه که اونقدر مردممون فهمیم و قدرشناس باشن که دیگه شاهد این نارضایتی ها نباشیم.ارزش عشق واقعا بیشتر از خوشگلیه بخدا………………….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *