گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار اقتصادی / از سال 94 پراید تولید نخواهد شد
loading...

از سال 94 پراید تولید نخواهد شد

از سال 94 پراید تولید نخواهد شد

ˈسعید مدنیˈ روز سه شنبه در حاشیه بازدید رییس سازمان تامین اجتماعی از خطوط تولید سایپا، در جمع خبرنگاران گفت: از سال 94 به بعد بتدریج تولید پراید متوقف خواهد شد و محصولات جدید جایگزین این خودرو خواهد شد.

وی سپس با اشاره به اجرای پروژه پلاتفرم جدید در گروه سایپا اظهار داشت: قرارداد اجرای این پروژه با یک شرکت بین المللی منعقد شده که براساس آن چند محصول جدید تولید و به بازار عرضه می شود.

مدنی از ذکر نام شرکت یاد شده خودداری کرد و گفت: مدت این قرارداد 30 ماهه است که فعالیت اجرایی آن آغاز شده است.

مدیرعامل سایپا در ادامه با اشاره به کاهش تولیدات خودروسازان آن را یک امر موقتی برشمرد و گفت: خودروسازان به سبب تحریم ها ناچار شدند بخشی از قطعات خود را از منابع دیگری تامین کنند که این موضوع باعث صرف زمان زیادی شد و همین امر کاهش تولیدات را بدنبال داشت.

مدنی افزود: اما با تلاش های صورت گرفته طی دو ماه آینده مجددا به میزان تولید قبل دست خواهیم یافت بنابراین به همین سبب به دنبال تعدیل نیرو در سایپا نبودیم.

وی سپس میانگین تولیدات سایپا را روزانه 1200 تا 1400 دستگاه انواع خودرو عنوان کرد و گفت: طی دو ماه آینده به میزان تولیدات قبلی یعنی همان تولید روزانه دو هزار دستگاه خواهیم رسید.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به تولید محصولات جدید گفت: وانت پراید از جمله محصولات جدید این گروه خودروسازی به شمار می آید که تولید انبوه آن آغاز شده است.

مدنی سپس خودروی تیبا 2 را یکی دیگر از محصولات جدید سایپا دانست و افزود: هم اکنون در حال تجهیز خطوط تولید این خودرو هستیم که از اواخر دی ماه سال جاری تولید انبوه آن آغاز می شود.

وی اضافه کرد: خط خودروی سراتو و بی 90 نیز آماده تولید است اما به سبب تحریم فعلا قطعات این خودور را نداریم ضمن اینکه در حال مذاکره با خودروسازی کیا هستیم تا تولید سراتو را آغاز کنیم.

مدنی افزود: زمان آغاز به کار خط تولید سراتو منوط به مشخص شدن مذاکرات با خودروسازی کیا است.

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *