گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / سرگرمی / گردشگری / آشنایی با شهر والنسیا در اسپانیا
loading...

آشنایی با شهر والنسیا در اسپانیا

والنسیا نمونه بارز زیبایی طبیعی و زندگی شهری مدرن است. همین تلفیق جالب، سالانه هزاران نفر را به سمت این شهر روانه می کند. با اینکه اسپانیا شهرهای گردشگری و زیبای دیگری نیز دارد، اما بسیاری از مسافران ترجیح می دهند ابتدا از والنسیا دیدن کنند.

 سفر به والنسیا

 اطلاعات گردشگری
در این شهر انواع پارک ها، باغ ها، موزه ها، بناهای معماری فوق العاده زیبا و مناظر طبیعی حیرت آوری می توان دید.
قلعه سرانوس (Torres de Serranos)
قلعه سرانوس یکی از بناهای تاریخی و معماری زیبا در شهر والنسیا در کشور اسپانیاست. این قلعه به سبک معماری گوتیک طراحی و ساخته شده است و در طول تاریخ استفاده های مختلفی از آن شده است. در حال حاضر، از این قلعه به عنوان موزه تجهیزات دریایی استفاده می شود. قلعه سرانوس، بزرگ ترین دروازه شهری در سراسر قاره اروپاست که به سبک گوتیک طراحی شده است. این قلعه در اواخر قرن 14 میلادی ساخته شده است. برج های بلند این قلعه نمای بسیار زیبا و حیرت آوری از شهر را نشان می دهند. از بالای این برج ها، می توان بخشی از شهر والنسیا و همچنین رودخانه توریا را می توان دید.

والنسیا,شهر والنسیا,دیدنیهای والنسیا,اسپانیا

پلازا دل مارکادو (Plaza del Mercado)
کاخ مارکادو، متشکل از سه ساختمان مجزاست که هر کدام مورد استفاده خاصی دارند. این ساختمان به زیبایی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و به سبک معماری گوتیک طراحی شده اند. کاخ مارکادو، سالانه افراد بسیاری را به کشور اسپانیا و شهر والنسیا می کشاند. ساختمان های این کاخ شامل ساختمان تجارت ابریشم، کلیسای سلطنتی گوتیک و بزرگ ترین فروشگاه مواد غذایی بسیار تازه  در سراسر اروپا هستند.

والنسیا,شهر والنسیا,دیدنیهای والنسیا,اسپانیا

•    لونجا د لا سدا
«لونجا د لا سدا»، که با عنوان بازار ابریشم نیز شناخته می شود یکی از بهترین نمونه های معماری به سبک گوتیک است. این بنا از نظر طراحی در میان دیگر بناهای معماری گوتیگ، سرآمد همه است. یونسکو نیز این ساختمان را به عنوان میراث جهانی معرفی کرده است. این بنا شبیه قلعه های باستانی قرون وسطی است و دیوارهای آن نیز همچون قلعه ها، سنگی است. این ساختمان به 4 بخش مجزا تقسیم می شود. این بخش ها شامل، برج، درختان پرتقال، اتاق های حلزونی و اتاق «کانسولادو دل مار» هستند.

ویژگی برجسته ساختمان لونجا، درختان نخل بلندقامتی هستند که اطراف سالن های گرد را پوشانده اند. مناره ابریشم نیز زیربنای مستطیلی شکل دارد و فضایی حدود دوهزار مترمربع را به خود اختصاص داده است.

•    سانتوس خوآنس
«سانتوس خوآنس» یا «سان خوآن دل مرکادو» یکی از قدیمی ترین کلیساهای شهر والنسیا در کشور اسپانیاست. این کلیسا، گنبدی عظیم با نقاشی های دیواری بسیار زیبا دارد. این نقاشی ها بر زیبایی معماری کلیسا افزوده اند. سانته خوآن، کلیسای سلطنتی سنت جان است. این کلیسا بسیار زرق و برق دار و به معنای واقعی کلمه کلیسای سلطنتی است. این کلیسا به سبک باروک ساخته شده است. در سال 1947 میلادی، کلیسای «سانتوس خوآنس»  به عنوان بنای تاریخی ملی معرفی شد.

•    مرکادو سنترال
مرکادو سنترال، یکی از شاهکارهای معماری مدرن شهر والنسیا است. این بازار رنگارنگ و زیبا، فضایی حدود 8 هزار متر مربع را به خود اختصاص داده است. در این فروشگاه انواع میوه، سبزیجات و گوشت تازه فروخته می شود.

میدان «ویرجن» (Plaza de la Virgen)
میدان ویرجن نیز از جمله میدان های تاریخی و قدیمی است که یادآور دوران رومی ها در شهر والنسیا است. این میدان از روبه رو مربعی شکل است. در وسط میدان یک استخر، مجسمه های زیبا و فواره های متعدد وجود دارند که باعث زیبایی بیشتر آن شده اند.

والنسیا,شهر والنسیا,دیدنیهای والنسیا,اسپانیا

موزه هنرهای زیبا سان پیو پنجم (Museo de Bellas Artes San Pio V)
موزه هنرهای زیبای سان پیو پنجم، یکی از بهترین موزه های هنرهای زیبا در کشور اسپانیاست. این موزه در نزدیکی باغ های سلطنتی والنسیا واقع شده است. در این موزه انواع مجسمه های بسیار زیبا و مشهور برای هنرمندان بزرگ نگهداری می شود. تابلوهای نقاشی موجود در این موزه نیز جزو نفیس ترین آثار تجسمی باقی مانده از دوران گوتیک است. در این موزه علاوه بر آثار هنری بسیاری قدیمی، آثار هنرمندان معاصر را نیز می توان پیدا کرد. نمای ظاهری این موزه نیز به خودی خود زیبا و جذاب است. موزه هنرهای زیبا سان پیو پنجم، برای معماری و آثار هنرهای تجسمی زیبایش در جهان شهرت دارد.

والنسیا,شهر والنسیا,دیدنیهای والنسیا,اسپانیا

صومعه «سان میگوئل د لو رِیِز» (Monasterio de San Miguel de los Reyes)
صومعه «سان میگوئل د لو رِیِز»، در قرن 16 میلادی توسط فردی به نام دوک کالیبری کشف و پیدا شده است. این صومعه قدیمی و کهنسال متعلق به سیسترسی هاست. این صومعه به سبک معماری رنسانس ساخته شده است. طراحی داخلی و بیرونی صومعه «سان میگوئل د لو رِیِز»، بر اساس دستورالعمل های جدید معماری رنسانس در قرن 16 میلادی ساخته شده است.

والنسیا,شهر والنسیا,دیدنیهای والنسیا,اسپانیا

«شهر هنر و علم» (La Ciudad de las Artes y las Ciencias)
از جمله بناهای معماری و تفریح گاه های والنسیا، «شهر هنر و علم» است. این شهر، در واقع یک مجتمع فرهنگی بزرگ است . معماری مدرن و بسیار زیبایی دارد. «شهر هنر و علم» در امتداد رودخانه قدیمی «توریا» قرار دارد. تاریخ اتمام ساخت این ساختمان به 9 اکتبر سال 2005 میلادی بر می گردد.

والنسیا,شهر والنسیا,دیدنیهای والنسیا,اسپانیا

مجتمع «شهر هنر و علم»، یک سری ساختمان های در هم با معماری پیچیده و مدرن دارد. از جمله آنها می توان به سینمای «آی‌مکس» اشاره کرد. این سینما ویژگی های تصویری و صوتی فوق العاده ای دارد. بخش دیگر این مجتمع به سالن های نمایش، تئاتر، اپرا و موسیقی اختصاص دارد. ارتفاع این مجتمع حدود 70 متر است. البته برج های والنسیا نیز بخش های دیگر این مجتمع فوق العاده زیبا و جذاب و در عین حال عجیب را تشکیل می دهند. این برج ها در سه ارتفاع 308، 266 و 220 متر قرار دارند.

کلیسای جامع (La Catedral)
کلیسای جامع والنسیا یکی از قدیمی ترین کلیساهای شهر والنسیا در کشور اسپانیاست. این کلیسا به دلیل معماری فوق العاده زیبا و درب های ورودی جذابش، سالانه افراد بسیاری را به سمت خود جذب می کند. هر سه درب ورودی این کلیسای قدیمی به سه سبک معماری متفاوت از یکدیگر ساخته شده اند. دروازه قصر نام یکی از ورودی های کلیسای جامع والنسیا است که به سبک رومی طراحی و ساخته شده است. دروازه آیرونز به سبک باروک و دروازه حواریون نیز به سبک و شیوه معماری گوتیک طراحی و ساخته شده اند.

والنسیا,شهر والنسیا,دیدنیهای والنسیا,اسپانیا

برج «ال میگولِت» (El Miguelete)
برج ناقوس «ال میگولِت» از جمله دیدنی های شهر والنسیا به شمار می رود. شکل این برج هشت ضلعی است و در 4 طبقه ساخته شده است. ارتفاع سقف هر چهار طبقه یکسان است. طبقه آخر آن 8 پنجره دارد که ناقوس در میان آن قرار دارد. جذابیت جالب آن، این است که ارتفاع برج با محیط هشت ضلعی برابر است.

والنسیا,شهر والنسیا,دیدنیهای والنسیا,اسپانیا

«ال میگولِت»
بنای «ال میگولِت»، برج ناقوس است. این برج در میان محلی ها با نام «تورِ دل میکالِت میگولِت» شناخته می شود. این برج نیز  همچون کلیسای جامع والنسیا، به سبک گوتیک معماری شده است. زیربنای این برج به شکل هشت ضلعی است و با احتساب زیربنا، ارتفاع آن بیش از 50 متر است. جالب اینجاست که محیط این هشت ضلعی نیز همین 50 متر  است. این برج چهار طبقه دارد که ارتفاع هر 4 تا یکسان است. آخرین طبقه برج ناقوس والنسیا، 8 دریچه یا پنجره دارد که سالن ناقوس نامیده می شود. هر کدام از پنجره ها در یکی از اضلاع هشت ضلعی بنا ساخته شده اند. نام این برج از بزرگ ترین زنگ و ناقوس آن زمان به نام  «میگوئل» گرفته شده است. این ناقوس حدود 10 تن وزن دارد و قدمت آن به سال 1532 میلادی بر می گردد.

داخل برج ناقوس حدود 207 پله مارپیچ وجود دارد. این پله از پایینی ترین بخش ساختمان تا بالای ناقوس ادامه دارند. از بالای برج ناقوس می توان نمای زیبایی از شهر والنسیا و دریا را دید و لذت برد.

پارک گالیور
پارک گالیور نیز یکی دیگر از جاذبه های شهر والنسیا است. این پارک ، محبوب ترین پارک اسپانیا به شمار می رود. پارک گالیور، همان طور که از نامش می توان حدس زد، بر اساس کارتون زیبای گالیور و شهر لی لی پوت ها ساخته شده است. این پارک نیز در نزدیکی رودخانه توریا واقع شده است. در این پارک می توانید مجسمه ای از گالیور را ببینید که در حالیکه که روی زمین دراز کشیده بود، توسط کوتوله های شهر لی لی پوت با طناب به زمین بسته شده است.

کلام آخر
والنسیا سالانه به طور متوسط پذیرای 52 میلیون نفر گردشگر در سال است. شهر والنسیا در اسپانیا، پیشینه قوی در  زمینه علم و هنر دارد. بسیاری از نویسندگان و علمای بزرگ و مشهور در این شهر متولد شده و رشد کرده اند. این شهر علاوه بر زیبایی، جشن های جالب توجهی نیز دارد. از جمله جشن های زیبای والنسیا مربوط به روزهای پایانی زمستان است. در این جشن، مردم با سوزاندن چوب و فشفشه بازی جشن می گیرند. تقریبا می توان گفت، شبیه چهارشنبه سوری ایرانی ها است که مردم از روی آتش می پرند و شادی می کنند. تاریخچه این جشن نیز به قرون وسطی بر می گردد که کارگاه های صنعتی اضافات خود همچون چوب و کاغذ را دور می ریختند و عده ای آنها را جمع آوری می کردند و در پایان زمستان به مناسبت فرا رسیدن بهار می سوزاندند. بعدها این به شکل یک سنت درآمد و مردم چوب ها رنگ می کنند یا شکل های خاصی به آنها می بخشند و در آخر می سوزانند و رقص و پایکوبی می کنند.

منبع:bartarinha.ir

loading...

16 دیدگاه ها

 1. شهر زیباییه

 2. از اسپانیا و ایتالیا خوشم میاد…. البته از ایتالیا بیشتر … بخاطر اینکه هم از لحاظ چهره شبیه ایرانی ها هستن هم از لحاظ فرهنگی روابط نزدیکی در طول این 2000 هزار سال بین دو کشور بوده !!!!! البته اسپانیا رو بخاطر فوتبالش دوس دارم …

 3. واقعا زيباست اين كشور، من اسپانيا، فرانسه و ايتاليا رو از لحاظ جاهاى ديدنى و گردشگرى خيلى دوست دارم. به قول آقا محسن فوتبالشون عاليه.

 4. مرسی از شما که با من هم عقیده هستین نیکا جان ……… آره دیگه واقعا اروپا قاره ی زیباییه .. البته شما اونجا ها رو از نزدیک دیدین و متقابلا بهتر می تونید راجع بهشون سخن بگید ؟؟؟

 5. نه متاسفانه اسپانيا و ايتاليا رو نديدم. سوئد و نروژ رو ديدم. ولى از مادر پدرم شنيدم كشورهاى قشنگيه مخصوصا فرانسه و موزه ى ديدنيه لوور.

 6. بله شما درست می فرمایین.. امیدوارم اونجا هم قسمتتون بشه …. اون موزه لوور پاریس که تمام اشیاء تاریخی ایران اونجاست … در حالی که جاشون باید توو موزه ایران باستان باشه …. راستی اگه وقت کردین موزه ایران باستان هم برین ؟؟ … اونجا هم حقیقتا کمتر از لوور فرانسه نیست ..( البته بجز دوشنبه ها که اونجا تعطیله) … فقط نگین که علاقه به تاریخ ندارین ؟؟؟ اخه من بسیار علاقه به تاریخ دارم .. مثلا همین ایتالیا رو فقط بخاطر تاریخش و فرهنگش دوس دارم یا فرانسه رو بخاطر نویسندگان بزرگی که داشته و داره دوس دارم .. توو کشور خودمون هم به شیراز خیلی علاقه دارم اونجا رو قلب تاریخ ایران باستان میدونم

 7. من هر جاى جديد و ديدنى رو دوست دارم، شيراز و اصفهان واقعا شاهكار هستن. بله نه تنها موزه ايران باستان رو ديدم، بلكه موزه زمان، موزه فرش و موزه پول هاى ايرانى (در ميرداماد) رو هم ديدم. من از اصالت خيلى خوشم مياد و تاريخ كشورمون نشانه ى اصالت ماست. البته نميتونم انكار كنم كه جاهاى ديدنى دنيا رو دوست ندارم ببينم، چون من خيلى دختر شاد و سرزنده اى هستم و عاشق هيجان و تجربه و رفتن به جاهاى جديد و بكر هستم.

 8. نیکا جان… یقینا این حرفتون خیلی به دلم نشست (تاریخ کشورمون نشانه ی اصالت ماست ) … آخه این از اون جملاته زیبایی بود که دوس داشتم بشنوم…. بله سفر زیادش خیلی خوبه …… درضمن شاد بودن این روزا نعمته .. امیدوارم همیشه شاد و خندون باشین توو زندگی

 9. مرسى ممنون، بله شاد بودن در اين روزا واقعا سخته. ولى اين روحيه ى هميشگى منه و مثل مادرم هستم. دست خودمون نيست خيلى سرزنده و شلوغيم (البته نه همه جا). به قول پدرم وقتى خونه نيستم خونه سوت و كوره…

 10. اینو یادم رفت بگم راجع به گردشگری) … مثلا اونایی که میرن کشور یونان , حتما برا دیدن آثار باستانی میرن. تا دیدن طبیعت بکر , اما اگه کسی بخواد بره تایلند خب حتما برا طبیعت بکر و و جزایر زیبایی که اونجا قرار داره میره …… درکل میخوام بگم بعضی ها یه کشوری رو برا آثار باستانیش دوس دارن .. ممکنه بعضی همون کشور رو برا جاذبه ی تفریحی دوس داشته باشن … ……. خب من فکر میکردم شما خیلی آروم هستین ….. واوووووو نگو پس خیلی شلوغ و( پر سرو صدا) هستین D.: نه واقعا کار خوبی می کنین .. همین روحیه شاداب رو همیشه انسان باید داشته باشه توو زندگی .. …..

 11. من هر دو رو دوست دارم، هم جاهاى ديدنى تاريخى و باستانى مثل يونان، هم جزاير بكر و تفريحى مثل تايلند و بالى… جاهاى تاريخى يه زيبايى داره و به اطلاعات آدم اضافه ميكنه، جاهاى بكرم آرامش بخشه. همه جا رو دوست دارم ببينم، چون عاشق تجربه كردن و لمس زيبايى ها از نزديكم. رفته بوديم پوكت ميتونستيم بچه شير رو بغل كنيم و عكس بندازيم، هيچ كس باور نميكرد من به اين كوچيكى و لاغرى اين كارو بكنم ولى چون هميشه دوست داشتم بچه شير بغل كنم اين كارو كردم… در واقعيت هم خارج از خونه دختر آروم و كم حرفى هستم ولى توو خونه يه كم شلوغم (نه خيلى شلوغ، ولى يه كم ورجه وورجه ميكنم و اگه خونه نباشم كمبودم كاملا حس ميشه) ))))))

 12. البته اين رو هم بگم الان در بيشتر تورهاى مسافرتى هر دو مورد وجود داره كم و بيش. مثلا همين تايلند معابدشون واقعا بى نظير بود و جزئى از آثار باستانى و معماريشون محسوب ميشه كه من تا از نزديك نديده بودم فكر نميكردم براى يه بودا و نگهداريش انقدر زحمت ميكشن و هر روز صبح قبل از اينكه سر كار برن اول به بودا اداى احترام ميكنن بعد ميرن… همچنين ايتاليا و فرانسه با تمام تاريخى بودنشون در كنار موزه ها و معماريشون شهرهاى بكر، تفريحى و زيبايى مثل موناكو و ونيز و فلورانس دارن كه طبيعت بى نظير و بكرى دارن… اينجورى نيست كه يه كشور فقط مختص به طبيعت بكر يا ديدنى هاى تاريخى باشه.

 13. خب من منظورم این بود که مثلا یونان رو مثال میزنم .. ممکنه بعضی ها از یونان بخاطر معبد پارتنون در آکروپلیس دیدن کنن و عاشق دیدن آثار باستانی یونان باشن… خیلی عاشق رفتن به جزایر کوچک و بزرگ یونان هستن برا تفریح ….. نیکا جان . خودم میدونم که چقد آروم هستین … فقط خودتون که گفتین یه کم شلوغ هستین منم بنا به نظر شما قضاوت کردم .. خب مگه چه اشکالی داره شلوغی توو خونه .. تا باشه از این چیزا …. ادم باید همیشه به قول شما هیجان توو وجودش باشه … در ضمن من همیشه نظرات شما رو چشم بسته قبول دارم … راستی اون شجاعت شما هم راجع به بچه شیر ستودنیست .. معلومه که واقعا عاشق هیجان هستین این از روحیتون کاملا معلومه …….

 14. شما هميشه به من لطف دارين. بله خودمم روحيم رو دوست دارم ولى اين روحيه باعث ميشه نتونم هيچ وقت چيزى رو پنهان كنم. چون اگه يه وقت حالم زياد خوب نباشه يا ناراحت باشم و نخوام خانواده متوجه بشن و ناراحت بشن نميتونم پنهان كنم. چون زود شوكا خواهرم يا مادر پدر عزيزم از ساكت و بى حوصله بودنم متوجه ناراحتيم ميشن در صورتى كه نميخوام اونا به خاطر من ناراحت بشن و غصه بخورن… وقتى ساكتم يعنى حتما اتفاقى افتاده و مادرم اولين نفريه كه ميفهمه.

 15. مرسی نیکا جان .. امیدوارم همیشه سلامت در کنار خانواده محترمتون باشین .. و همیشه همین روحیه شاداب رو داشته باشین .. و هیچ کس باعث ناراحتیتون نشه توو زندگی …
  ببخش ادمین جان .. دیگه حرفام تموم شد … اخه ایشون بهترین دوست من تو این سایتن

 16. ممنون آقا محسن، منم آرزوى سلامتى براى شما و خانواده ى محترمتون ميكنم. شما هم بهترين دوست و هم عقيده ى من در اينجا هستين. ممنون از لطف بى پايانتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *