گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار ورزشی / مـتن نامه خداحافظی فرهاد مجیدی
loading...

مـتن نامه خداحافظی فرهاد مجیدی

فرهاد مجیدی

وقتی ۱۵ سال پیش به تیم محبوبم استقلال پیوستم، هرگز تصور نمی کردم روزی با حمایت هواداران پر شور و دوست داشتنی آبی دل استقلالی به جایگاه کنونیام رسیده که در آستانه ۳۶ سالگی ، هنوز با تمام وجود و با ذره ذره توانم برای هواداران بتوانم به میدان بروم.

بازیکن و کاپیتان استقلال بودن، افتخاری است که برای ” فرهاد مجیدی” فراموش شدنی نیست. بازی کردن در تیمی که بزرگانی چون شادروان ناصر حجازی، علی جباری و حسن روشن روزگاری در آن عضویت داشتند یا پوشیدن پیراهن شماره ۷ که در گذشته بر تن تکنیکی ترین بازیکن آسیا ” مجید نامجو مطلق ” بوده یا بستن بازوبندی که بر دستان ستارگانی چون برادران بیانی و جواد زرینچه بوده برای ” فرهاد ” فرزند کوچک خانواده بزرگ استقلال مایه اعتبار و افتخار است .

در این مدت در شادی و غم های زیادی با هواداران عزیز سهیم بوده ام . با شادی هوادار خندیدم و با گریه آنها اشک ریختم. پیروزی های دربی، جشن قهرمانی های لیگ برتر و جام حذفی ، شکست ها و از همه غم انگیز تر از دست دادن اسطوره تاریخ باشگاه استقلال ناصرخان حجازی که روز تلخی برای من و هواداران بود، هیچگاه از خاطرم نمی رود.

با عنایت خداوند متعال، حمایت هواداران و لطف نام بزرگ و پیراهن آبی” استقلال” به آرزوهای مادی و معنوی خویش رسیده ام و مانند آقایانی که با خودخواهی ، همواره استقلال را مدیون خود می دانند یا در نبود خود ذلت استقلال را آرزو می کنند، فکر نمی کنم. هر چه دارم از استقلال و هوادارانش است و هر کجا که باشم برای سربلندی استقلال تلاش خواهم کرد. اما امروز ، پس از تحمل و سپری کردن روزهای سخت و فرا رسیدن روزهای آبی رنگ زندگی ورزشی ام ، می خواهم سخت ترین تصمیم زندگی ام را برای هواداران بازگو کنم .

طرفداران دوست داشتنی،

بر حسب صبر و تعصب تا به امروز سکوت کردم (حتی در روزهایی که در اوج آمادگی و بنا به سلیقه فنی! نیمکت نشین بودم صحبتی نکردم تا آرامش تیم و مجموعه استقلال برهم نخورد) و برای اثبات خویش تلاش و مبارزه کردم اما امروز وقتی می شنوم که آقایان عامل ناکامی تیم را تشویق فرهاد مجیدی توسط هواداران خونگرم استقلال می دانند برایم تاسف آور است . قطعا روزی با وجود و حضورم برای سربلندی استقلال تلاش کردم اما در این روزها اتفاقاتی افتاد و صحبتهایی شنیدم که به این نتیجه رسیدم باید برخلاف میل باطنی ام از فوتبال خداحافظی کنم .

علیرغم پیشنهادات بسیار از تیمهای داخلی از ابتدای فصل تاکنون، نتوانستم در ایران پیراهنی جز پیراهن آبی بپوشم و بسیار مایل بودم با حضور در تیم محبوبم استقلال به همراه دیگر بازیکنان بتوانم جام قهرمانی لیگ و حذفی را فتح کنم و در نهایت با پیراهن استقلال از میادین فوتبال برای همیشه خداحافظی کنم که این امکان فراهم نشد و گویا تقدیر برای من این چنین بود.

هر کجا که باشم خود را سرباز استقلال می دانم و امیدوارم در آینده، در کسوت های دیگر بتوانم دین خود به هواداران پرشور استقلال را با کسب جام های متعدد، ادا نمایم.

در این جا لازم می دانم از کلیه مدیران، کارشناسان، مربیان، بازیکنان، کادر پزشکی، تدارکات، پشتیبانی تیم و نیز ارباب جراید که در ادوار مختلف، اسباب زحمت آنها را فراهم نمودم، سپاسگزاری نمایم .

در پایان ، از هواداران متعصب و دوست داشتنی استقلال که همواره در سرما و گرما مرا مورد حمایت و تشویق خویش قرار داده، صمیمانه قدردانی کرده و امیدوارم عذر “جدایی ناخواسته” سرباز خویش را پذیرا باشند .

بی گمان هیچگاه خود را از استقلال جدا ندانسته و الطاف، حمایت ها و تشویق های هواداران پر شور و فهیم استقلال از خاطره ام پاک نخواهد شد و هر جا که باشم برای موفقیت آنها دعا خواهم کرد .

به امید قهرمانی استقلال در مسابقات داخلی و بین المللی و سرافرازی و تندرستی هواداران عزیز انشاءا…

برادر کوچک شما

فرهاد مجیدی

loading...

5 دیدگاه ها

 1. اشک توچشمام پرشدہ
  واقعآبخاطرتموم زحماتی که برای استقلال کشیدی تاهمواره استواروسزبلندباقی بمونه صمیمانه تشکرمیکنم آقای مجیدی،شمااسطوره ی همه ی أبی پوشهاهستید
  تازنده ام استقلال رومیپرستم

 2. آره فرهاد جان تو به درد این فوتبال نمی خوری جای تو تو این فوتبال کثیف که هرروز داره کثیف تر میشه نیست تو پاکی کاپیتان تو داری تو اوج محبوبیت از فوتبال خداحافطی می کنی فکر نمی کنم دیگه کسی محبوب تره تو بشه اول که خبرو شنیدم گریه ام گرفت ولی بعد فکر کردم که این فوتبال لیاقت تورا نداره …. چه قدر قشنگ گفت اون هوادار که تو خورشیدی ولی غروب نداری… چه قدر به جا گفت تو دریایی ولی ساحل نداری تو تک ستاره ی فوتبال مایی آهای فرهاد مجیدی… برو کاپیتان چشم به راهت می مانند خیل عظیم هوادارانی که در تمام این سالها به عشق تو سکوهارو قرق کردن فقط زودتر بیا و بی قرارانت را با خاطراتت تنها نگذار زود تر بیا پیش از اینکه کسی حرف از نیامدنت بزند…

 3. با این که پرسپولیسی هستم، ولی فرهادو خیلی دوست داشتم ، کسی که بازیکنی مثل فرهادو تو تیمش نیاره ، 1 مربی نیست 2خودخواهه 3چشمه دیدن محبوبیت کسی دیگرو جز خودشو نداره4 و…..
  همون چندتا بازیکنی که همیشه همراشن تو هرتیمی میرن باهاش،
  تا الان تونسته خودشو نشون بده ، امثالی مثل همین اقاها هستن که بازیکنانی مث مجیدی ، مث کریمی ، مث مرحوم ناصر حجازی مث عابد زاده مث باقری و……. نمیزارن کارشونو بکنن، تا فوتبال ما به یه درجه ای خوبی برسه، امثالی مث اینجور ادما هستن ، که باعث شدن ایران از رده ، که اگه اشتباه نکنم 13 یا 14 جهان ،به رده های پایین تر سقوط کنه، امثالی مثل اینجور ادما هستن فوتبال جزابیت خودشو از دست داده ، بهترین مربی جهانو اوردیم ، هروز واسش حاشیه درست میکنن ، نمیزارن کارشو بکنه امثالی مثل اینجور ادماااااااااااااااااااااااااااااا هستن که ………………….

  خیلی ناراحت شدم این تیترو دیدم ، امیدوارم ، مدیران باشگاها یه کاری بکنن بازیکنانی مثل فرهاد مجیدی مثل علی کریمی مثل…… دوباره به فوتبال برگردن ، تا تیمشونو همراهی کنن ، به تیم ملی مون کمک کنن ،

  اهای ادم خود خواه، دست از سر خود خواهیت بردار

 4. تو هوایی که برای یک نفس خودمو از تو جدا نمی کنم
  تو برای من خود غرورمی من غرورمو رها نمی کنم
  فرهاد تو جات امن تو قلب همه ی اونایی که فوتبالو می فهمن استقلالو پرسپولیسیم نداره…. فقط یه خواهش از باشگاه باید برا فرهاد بازیه خدافظی بذارید…

 5. چیزی نمیگم فقط میگم فرهاد جون تو قلب ما جا داری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *