گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار ورزشی / رویای قهرمانی استقلال در آسیا بر باد رفت
loading...

رویای قهرمانی استقلال در آسیا بر باد رفت

رویای قهرمانی استقلال در آسیا بر باد رفت

دیدار استقلال و اف سی سئول از مرحله نیمه نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه تساوی دو بر دو به پایان رسید اما به خاطر باخت دو بر صفر استقلال در دیدار رفت، نماینده ایران نتوانست به دیدار نهایی صعود کند. گل‌های استقلال را ساموئل و قاضی در دقایق 50 و 75 و گل‌های اف سی سئول را ها دائه سونگ و کیم جین کیو در دقایق 37 و 78 (از روی نقطه پنالتی) برای تیم کره‌ای به ثمر رساندند.

گزارش نیمه اول:
در ابتدای نیمه نخست این دیدار، آبی‌های ایرانی بازی به مراتب برتری را نسبت به رقیبشان ارائه دادند و بیشتر از حریف کره‌ایشان بر توپ و میدان حاکم بودند. نخستین فرصت بازی را هم آنها از روی یک ضربه کرنر در دقیقه سوم بدست آوردند. ارسال یک کرنر برای جمشیدیان، این بازیکن را مجبور کرد با یک حرکت نمایشی توپ را به سمت دروازه اف سی سئول بزند که این شوت با اختلاف اندکی راهی اوت شد.

در ادامه و در دقیقه هشتم پاس چیپ مجیدی مقابل اکبرپور افتاد که این بازیکن هم با یک پاس جمشیدیان را درون محوطه جریمه صاحب توپ کرد که شوت جمشیدیان پس از برخورد به مدافع کره‌ای‌ها با اختلافی اندک راهی کرنر شد اما داور عربستانی اعتقاد داشت توپ به اوت رفته است.

در دقیقه سیزدهم شوت سنگین اکبرپور از پشت محوطه اف سی سئول با اختلافی اندک راهی اوت شد اما در دقیقه 14 این دیدار، حمله اف سی سئولی‌ها می‌رفت تا یک گل را برای آنها به ارمغان داشته باشد که واکنش خوب رحمتی مانع از فروپاشی دروازه شد و در ضد حمله آبی‌ها بهترین فرصت نیمه نخستشان را بدست آوردند.

 

در این صحنه مجیدی درون محوطه جریمه شوتی را به سمت دروازه اف سی سئول زد که بعد از برخورد به مدافع اف سی سئول، مجددا برابر مجیدی توپ افتاد و او با یک پاس بسیار خوب سیاوش اکبرپور را صاحب موقعیت تک به تک کرد که تعلل لحظه‌ای مهاجم استقلال موجب شد یک مدافع کره‌ای خود را روی توپ او بیاندازد و شوت اکبرپور به این ترتیب بلوکه شد.

در دقیقه هجدهم بار دیگر شوت سیاوش اکبرپور می‌رفت تا خطرساز شود که ضربه او با فاصله‌ای اندک از بالای دروازه کره‌ای‌ها راهی اوت شد.

در دقیقه 26 این دیدار، برگشت یک کرنر ارسالی از آبی پوشان روی پای پژمان نوری افتاد که شوت سنگین او با برخورد به مدافع اف سی سئول راهی کرنر شد.

در دقیقه 35 سرخیو اسکودرو می‌توانست دروازه استقلال را باز کند. شوت فنی او از گوشه محوطه جریمه استقلال از کنار دروازه آبی‌ها به شکلی خطرناک راهی اوت شد. اما این پایان کار نبود و ها دائه سونگ در دقیقه 37 گل نخست اف سی سئول را به ثمر رساند. شوت فنی این بازیکن از پشت محوطه جریمه استقلال به صورت چیپ، دور از دستان رحمتی وارد دروازه استقلال شد تا حساب کار یک بر صفر به سود اف سی سئول شود.

در ادامه تلاش آبی ها برای تغییر نتیجه بی ثمر ماند و نیمه اول با حساب یک بر صفر به سود اف سی سئول به پایان رسید.

گزارش نیمه دوم:
با آغاز نیمه دوم محمد قاضی به جای خسرو حیدری به میدان آمد و همین تعویض به روند تهاجمی استقلال سرعت بخشید و در حالیکه تنها سه دقیقه از آغاز نیمه دوم گذشته بود، فرهاد مجیدی در شرایطی تک به تک صاحب توپ شد که ضربه بی دقت این بازیکن از بالای دروازه اف سی سئول راهی کرنر شد.

در ادامه و در دقیقه 50 شوت محمد قاضی در محوطه جریمه اف سی سئول را دروازه بان کره ای به زیبایی راهی کرنر کرد اما این پایان کار نبود و این ضربه کرنر را ساموئل با ضربه سر خود به گل تبدیل کرد تا حساب کار یک بر یک مساوی شود.

دردقیقه 52 بار دیگر استقلالی‌ها تا آستانه گلزنی پیش رفتند و ارسال یک ضربه کاشته از سوی بیک زاده با شوت مجیدی همراه شد که ضربه این بازیکن با برخورد به بغل دروازه اف سی سئول راهی اوت شد.

در ادامه این دیدار تیم اف سی سئول در یک ضد حمله و در دقیقه 55 روی اشتباه عمران زاده در جاگیری نزدیک بود به گل برسد اما ضربه سر دژان دامیانوویچ با اختلافی اندک از کنار دروازه استقلال به شکلی خطرناک راهی اوت شد.

در دقیقه 61 بار دیگر اشتباه عجیب عمران‌زاده در پاس دادن می‌رفت تا کار دست آبی‌ها بدهد که این بار خودش و بیک زاده بسرعت توپ را مقابل دامیانوویچ ربودند.

در دقیقه 69 ضدحمله خوب از اف سی سئولی‌ها می‌رفت تا دروازه استقلال را برای بار دوم باز کند اما شوت سنگین مهاجم این تیم در محوطه جریمه استقلال با خوش شانسی آبی‌پوشان به تیرک خورد و یک دقیقه بعد از این موقعیت، فرهاد مجیدی از گوشه محوطه جریمه اف سی سئول شوتی را روانه دروازه حریف کرد که پس از برخورد به بغل دروازه تیم کره‌ای راهی اوت شد.

در دقیقه 73 بعد از یک سلسله اشتباهات فردی بازیکنان استقلال که با برهانی آغاز و با صادقی به پایان رسید، دژان دامیانوویچ در شرایطی تک به تک شوتی را به سمت دروازه استقلال زد که با واکنش خوب رحمتی این توپ راهی به دروازه پیدا نکرد.

اما در دقیقه 75 محمد قاضی روی خلاقیت فردیش به موقعیت خوبی پشت محوطه جریمه اف سی سئول رسید و ضربه نخستش به تیرک دروازه برخورد کرد اما در برگشت با ضربه ای دقیق دروازه اف سی سئول را برای بار دوم باز کرد تا حساب کار دو بر یک به سود آبی‌ها شود.

در ادامه و در دقیقه 78 اشتباه بچه گانه عمران زاده، یک پنالتی به اف سی سئولی ها داد که این ضربه را کیم جین کیو به کنج دروازه استقلال زد و گل تساوی این دیدار را به ثمر رساند.

در دقیقه 82 فرهاد مجیدی در موقعیتی تک به تک نتوانست توپ را به گل تبدیل کند و ضربه او را دروازه بان کره ای بخوبی دفع کرد. مجیدی امروز یکی از بازی‌های ضعیف خود را ارائه کرد.

در ادامه تلاش استقلال برای تغییر نتیجه بی ثمر ماند و بازی با تساوی دو بر دو به پایان رسید.

تعداد تماشاگر: 88 هزار نفر
تیم داوری: خلیل الغمدی از عربستان، بدر علی الشومرانی و حامد سلیمان.
کارت زرد: جمشیدیان از استقلال، دژان دامیانوویچ از اف سی سئول.

ترکیب استقلال:
مهدی رحمتی، خسرو حیدری ( محمد قاضی 45)، جی لوید ساموئل، امیرحسین صادقی، هاشم بیک زاده، فرهاد مجیدی، پژمان نوری (آرش برهانی 71)، سیاوش اکبرپور، حنیف عمران زاده، احمد جمشیدیان و پژمان منتظری.

ترکیب اف سی سئول:
کیم یونگ دائه، کیم جو یونگ، چا دو ری، کیم جین کیو، کیم چیوو، سرخیو اسکودرو، دژان دامیانوویچ، مولینا اوربه، ها دائه سونگ، گو یوهان، کوه میونگ جین (یون ایلوک 68). /ایسنا

loading...

15 دیدگاه ها

 1. اشکال نداره ایشالا دفعه بعد…البته طرفدار سرسخت پرسپولیسم اما چون استقلال نماینده ایران بود دوست داشتم ببره

 2. آره واقعا به باد رفت … من تو سایت بی بی سی حرفهای تقوی بازیکن سابق استقلال رو خوندم … میگفت اشکال کار از سرمربی استقلال بوده … امیر قلعه نوعی رو مقایسه میکرد با کی روش……. فوتبال ما مشکل داره وهمیشه از تیم های خارجی روزها یا ماه ها عقب هستیم ….. به هر حال با یک گل بهار نخواهد شد باید همه گلی از این گلهای بهار باشن ….. کاش مسئولان باشگاه استقلال پاسخگوی حداقل هواداران خود باشن ؟؟؟؟؟؟؟

 3. همون بهتر که نیومد فینال وگرنه گوانجو باگل های زیاد استقلالو میبرد
  اونوقت بدجور آبروی ایران میرفت.

 4. نه برا من فرقی نداره تو باشگاهای اسیا کدوم تیم حضور داشته باشن اگه دیروز پرسپولیس هم بود مطمئن باش من ازش حمایت میکردم بهرحال حیف شد که نتیجه یی حاصل نشد از این بازی امبر ارسلان جون …..

 5. راستی مگه شما خوشحال شدی از این باخت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 6. نه خوشحال نشدم.مگه من ایرانی نیستم؟!؟!؟!؟
  ولی به عنوان یک ایرانی رفتم استادیم واستقلالو تشویق کردم.
  ولی شما توبازی پرسپولیس والغرافه اومدید ومجیدی و الغرافه رو تشویق کردی.
  آیا این کار یک وطن فروشی نیست؟؟؟!!!؟؟؟

 7. اگه واقعا چهارشنبه تو استادیوم بودی دمت خیلی گرم …. قول میدم هر وقت پرسپولیس بازی داشت روبروی یه حریف خارجی منم باشم … قبلا هم بهت گفتم دوستای شخصی من تقریبا پرسپولیسی هستن …….
  راجع به حرف اخرت اشتباه میکنی چه پرسپولیس و چه استقلال و چه سپاهان اینا که تیمای قوی هستن تو ایران … بردشون برا ایران در هر صورت افتخارداره…. وطن فروشی تو خون استقلالیها نیست تا حالا که نبوده و نخواهد بود اینو مطمئن باش …. حالا به دل نگیر امیر ارسلان جان من که سر قولم هستم … شاید من در بازی دربی متعصبترین استقلالی باشم … اما در بازی های باشگاهای اسیا فقط به رتبه ایران فکر میکنم حالا چه پرسپولیس باشه یا چه استقلال …. تو پرسپولیس هم علی کریمی رو خیلیییییییییییییییییییییییی دوس دارم ……. بدرود

 8. اقاى امىر ارسلان اىن حرفت خىلى سنگىن بود
  در واقع توهىن بود….
  ىعنى چى گفتى: همون بهتر ک نرفت فىنال..!؟؟!
  واقعا واسه خاطر اىن حرفى زدى تأسف خوردم………..
  اصلا فداى سرش
  همىن ک تا ىک چهارم رسىد خىلىه
  کارى ک بىن تىماى اىرانى جز استقلال کسى قادر ب انجامش نبود پس لطفا طعنه نزن…..
  درود ب اقا سهىل و محسن عزىز..

 9. سلام مهسا جان . خوب هستین … امیدوارم ایام در خوزستان به کامتان باشه .. از دیدن نامتان اینجا خوشحال شدم ….
  امیدوارم همه تیمهای ایرانی همیشه موفق و سربلند باشند و مشکلات فوتبال ما به همت عالی مسئولان ورزش حل بشه …..

 10. سلام محسن جان ،ممنون من خوبم
  امىدوارم ک شما هم درهر کجا ک هستى خوب و سلامت باشى..
  راستش از حرف اقا ارسلان خىلى ناراحت شدم اما خب اشکال نداره..
  ولى خدا شاهده اگه هرتىمه دىگه اى از اىران جاى استقلال بود حتى پرسپولىس؛ بازم دعا مى کردم ک ب فىنال برسه و چه بسا ک قهرمان اسىا هم بشه چرا ک اىن افتخارى بود براى اىران و اىرانى.. ولى متأسفانه هستند کسانى ک باحرفاشون دل آدم رو مى شکنن…
  من هم آرزوى موفقىت مى کنم براى همه ى تىم هاى اىرانى..

 11. ممنون مهسا جان . شما لطف دارین … من از اینکه دوستای خوبی مثل شما و نیکا جان دارم بسیار خوشحالم … اون چند روزی هم که نبودی از خودت و از استان زیبای خوزستان یاد کردم … راستش من بازی رو در استادیوم دیدم …. اگه استقلال از موقیعیت های خودش درست استفاده میکرد حتما نتیجه عوض میشد …. مهسا جان جای گرانی نیست استقلال همیشه سربلند بوده و هست و از این باخت هیچی ازش کم نمیشه …. منم امیدوارم تمام تیمهای ایران بخصوص استقلال همیشه موفق باشن …

 12. خوبى از شماست محسن جان..
  راستش چند روزى درگىره کاراى دانشگاه و انتخاب واحدم بودم
  اىنجا هم متعلق ب شماست، لطف دارىد..
  درسته ک استقلال همىشه سربلند بوده و هست و باعث افتخاره ماست
  در اىن شکى نىست…
  ب امىد آىنده اى سرشار از موفقىت براى تىم عزىزمون..

 13. بارهاگفتمو بازم میگم من توتیمای ایران پرسپولیس واستقلال رو دوست دارم چون تیم های شهرخودمونن
  مهسا خانم من حرفی که زدم ازروی عصبانیت و حرس بود که یک تیم به این قشنگی بازی کنه و با اشتباه بچه گانه دونفر یعنی آقای رحمتی وعمران زاده فینال آسیارو از دست بده.
  امیدوارم شاهدموفقیت های بین المللی تیم های ایرانی مخصوصا پرسپولیس واستقلال باشیم
  راستی ازهمه استقلالی های عزیز مخصوصا آقامحسن گل و مهسا خانم بابت نظر تندی که داه بودم عذر میخام. بای

 14. دمت گرم امیر ارسلان جان واقعا خیلی گلی من از هم کلام شدن با شما لذت بردم فقط بخاطر اینکه بدون تعصب حرفت رو زدی … راستی من هنوز سر قولم هستم هر کجا پرسپولیس بازی داشت روبروی یه حریف خارجی .. فقط کافیه تو همین سایت اعلام کنی من اونجا هستم… بازم دمت گرم .. منم امیدوارم استقلال و پرسپولیس روز به روز در فوتبال آسیا قوی تر ظاهر شن ….

  مهسا جان امیدوارم در دانشگاه به موفقعیت تمام برسی من خوشحالم که برادرم در استان شما داره تحصیل میکنه ..

 15. ممنون از نظرات دوستان خوبم ب خصوص امىر ارسلان جان و محسن عزىز
  بزرگوارىد..
  محسن جان اىنجاهم ازان شماست
  امىدوارم ک شما و داداشه گرامىتون هم در تحصىلاتتون موفق باشىد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *