عکس بازیگران, مدل لباس, اس ام اس, دانلود آهنگ
عکس بازیگران, مدل لباس, اس ام اس, دانلود آهنگ
اس ام اس
تبلیغ در اینترنت,تبلیغات رایگان
مدل ساعت, مدل لباس, عکس بازیگران مدل ساعت, مدل لباس, عکس بازیگران
دانلود آهنگ جدید, مدل لباس, عکس بازیگران دانلود آهنگ جدید, مدل لباس, عکس بازیگران دانلود آهنگ جدید, مدل لباس, عکس بازیگران دانلود آهنگ جدید, مدل لباس, عکس بازیگران

حریم سلطان یا حریم شیطان؟ +سوتی های سریال

دسته : مطالب تاریخی

حریم سلطان یا حریم شیطان؟
پادشاه عاشق پیشه سریال حریم سلطان را بیشتر بشناسیم؟

براستی شکی نیست که سلطان سلیمان فرزند سلطان سلیم خونخوار یکی از بزرگترین پادشاهان عثمانی بوده که مانند اسکندر و چنگیز و تیمور دستش به خون بسیاری از ایرانیان آلوده شده است او با اینکه در نهایت نتوانست تبریز را فتح کند ولی دست به جنایات بسیاری در ناحیه آذربایجان زد.او در طی سه بار حجومش به ایران ایرانیان بسیاری را در تبریز ارومیه و کردستان قتل عام کرد.
سلطان سلیمان پادشاهی بود که بسیار به کشور گشایی علاقه مند بود و بارها و بارها به کشورهای اروپای و سه بار ایران حمله کرده بود.او آرزو داشت که به اسکندر مقدونی تبدیل شود.او رویای تبریز تا وین را در آرزو های خود پرورده بود.او بارها به ایران حمله کرد اما چون توانایی تامین آذوقه برای سربازانش را نداشت شهر ها را می سوزاند و و چاه ها را خشک می کرد.و بزرگترین دستاورد وی فتح بغداد بود که بعدها شاه عباس کبیر آن را بازپس گرفت وی برای حمله به ایران ابراهیم را فرستاده بود و در سال ۱۵۳۴ به ابراهیم پاشا دستور حمله به خاک ایران را داد و مناطقی از ارومیه و ارزنه الروم به اشغال عثمانی ها در آمد. در اکتبر همان سال با ملحق شدن به ابراهیم یورش بطرف مناطق داخلی ایران را آغاز کرد اما شاه تهماسب که تمایلی برای جنگ با وی نداشت با واگذاری زمین و کشاندن سلطان سلیمان به مناطق صعب العبور به جنگ پایان داد…

سلطان سلیمان و ابراهیم پاشا
سلطان سلیمان در محاصر بلگراد که فقط ۷۰۰ سرباز از شهر دفاع می کردند کشتاری خونین راه انداخت. در اوت ۱۵۲۱ بلگراد. سقوط کرد
سلطان سلیمان به مجارستان اتریش نیز حمله های ناموفقی نیز داشت…در حمله اولش به وین در ۱۵۲۹ شکست خورد ولی در حمله دومش به وین در ۱۵۳۲ با ۱۲۰۰ توپ و ۸۰۰۰ سرباز نخبه و ۲۰۰۰۰۰ سرباز و ۲۰۰۰ سوارتوانست آنجا را فتح کند.
سلیمان با کنترل قدرتمندانهٔ دریای سرخ توانست با موفقیت راه‌های تجاری هند را بر پرتغالی‌ها ببندد و روابط تجاری حسنه‌ای را با امپراتوری مغول در جنوب آسیا برقرار کند و در سال ۱۵۲۲ مسقط را تصرف کرد.
در سال ۱۵۳۵ کارل در تونس و دریای مدیترانه شکست بزرگی بر امپراتوری عثمانی وارد کرد.چند سال بعد سلطان در ونیز نیز شکست خود و مجبور با امضای عهدنامه صلح با فرانسه شد و با اتحاد با فرانسه توانست کشور اسپانیا را شکست دهد.و مراکش نیز به امپراتوری عثمانی ضمیمه شد و رابلس، تونس، و الجرایر با کارل متحد شدند و تبدیل به جبهه جدیدی بر علیه عثمانی ها شدند…

خرم سلطان و سلطان سلیمان
وی تمام ۴۶ سال از سلطنتش را صرف جنگ و کشورگشایی کردو حتی به ابراهیم هم رحم نکرد. و همه خاندانش را قتل عام کرد.ابراهیم نیز خود در جنایت کار بودن چیزی از سلطان سلیمان کم نداشت و ده هزار قزلباش اسیر ایرانی را که در جنگ اسیر کرده بود به طرز فجیعی کشت.
سلیمان در سال ۱۵۵۴ سومین و آخرین نبردش علیه صفویان را آغاز کرد. دلیل این لشکرکشی، شروع مجدد یورش‌های صفویان به آناتولیسلسله عثمانی و پروپاگاندای آنان بود در این نبرد دسیسه چینی ها اطرافیان و خرم سلطان باعث کشته شدن مصطفی پسر بزرگ و ولیعهد پادشاه به دستور پدرش شد. در سال ۱۵۵۵ که سلطان سلیمان از فتح ایران نامید شد با امضای پیمان صلحی با شاه طهماسب از مناطقی که فتح کرده بود عقب نشینی کرد.وی بعدا در بغداد خود را رهبر جهان اسلام نامید..
سلطان در ادامه جنایات خود به تحریک خرم خاتون تنها همسر عقد شده اش(زیرا عثمانی ها همسران خود را عقد نمی کردند)سر پسر و ولیعهد خود مصطفی را برید و فرزند کوچک خرم خاتون(گلبهار گرجی یا الکساندرا روسی)را جانشین خود کرد.فرزند خرم سلطان نیز بسیار میگسار بود و در تاریخ تحت عنوان سلیم میگسار معروف بود برادر او که فرزند دیگر خرم سلطان بود از ترس جانش به دربار ایران و فرانسه پناهنده شد و طهماسب در ازاری دریافت مقادیر زیادی طلا وی را به سلیم پسر سلطان سلیمان تحویل داد و او نیز برادرش را کشت..

و اما سریال حریم سلطان

پخش این سریال در یکی از شبکه های ایرانی درست به این می ماند که کشور فرانسه یا یهودیان سریالی را در مدح و ستایش هیتلر پخش بکنند اما جالب اینجاست که خود این سریال فانتزی نیز سراسر جعل و دروغ است و سعی در آراستن چهره سلطان سلیمان قاتل بسیاری از مردم بیگناه و خرم خاتون زن شرور او را دارد و احتمالا تا آخر سریال خواهید دید که بسیاری از حقایق تاریخی که در بالا به آن اشاره شد کتمان یا ماستمالی خواهد شد.

در اینجا به چندین نمونه از جلوه های جذاب این سریال کهه باعث جذب بیننده می شود اشاره می کنیم:

۱-عثمانی ها قبل از همه کشورها می دانستند زمین گرد است و نقشه دقیقه جهان را کشیده بودند!

آیا می دانستید که گالیله در سال ۱۶۵۲ میلادی کروی بودن زمین را ثابت کرد در حالی که سلطان سلیمان در سال ۱۶۱۰ میلادی حکومت می کرد؟؟

سریال حریم سلطان

به کنار سلطان سلیمان نگاهی بیندازید نقشه دقیق جهان و آفریکا چقدر دقیق ترسیم شده است!ظاهرا عثمانی ها در آن زمان دارای ماهواره جاسوسی بوده اند!

۲-لباس های رنگارنگ و زیبا به لباس واقعی زنان دربار عثمانی بر اساس این تصویر تاریخی نگاهی بیندازید و آن را با لباسی که در سریال بر تن بانوانی که سریال را بازی می کنند مقایسه کنید!

پوشش واقعی زنان عثمانی۳-چهره واقعی سلطان سلیمان و خرم خاتون!ظاهرا سازندگان سریال برای جذاب تر کردن سریال و قابل تحمل تر کردن قیافه سلطان و خاتون دست به تغیراتی در چهره واقعی آنها زده اند!

سریال حریم سلطان

خرم سلطان و سلطان سلیمان

نقاشی واقعی بجا مانده از خرم و سلطان

همچنین:

برای اطلاع از به روز شدن تاپ ناز، تولبار را با یک کلیک نصب کنید. ( برای نصب کلیک کنید )

جدیدترین مطالب

آنچه داغ است

دیدگاه دهنده
mahsa گفته است:
آذر ۱۸م, ۱۳۹۱ - ۸:۴۵ ب.ظ

خوشم نیمد “”””””””””””””””””””””””””””

دیدگاه دهنده
کیوان شیفته گفته است:
آذر ۲۴م, ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۸ ب.ظ

بعضی ازقاطبه مردم ایران که ازتاریخ ایران مخصوصا” جنگهای فیمابین امپراطوری عثمانی وایران بیخبرند!با الهام ازتظاهراتی توسط عده ای ازاهالی ترکیه درقونیه علیه این سریال انجام پذیرفته،سریال مورد ذکررا عاری ازواقعیت میدانند،درصورتیکه آنچه شما درمورد سفاکیها و لشکرکشی وقتل عامها درغرب ایران،قطره ای ازدریاست،ویکی ازاساسی ترین وبنیادین ترین،پیدایش مذهب شیعه جعفری،وسیله شاه اسماعیل که اونیزباسفاکی ملت اکثرسنی ایران را به مذهب شیعه وادارکرد،براساس این نکته بود،که تضادی دردومذهب دوکشورمتخاصمی بوجود آورد،( اگرچه خود شیعه متعصب مانند،جذش بود!) اما سیاست نیزنقشی بسزا داشت وموفق هم شد،وموجب گردیدجنگ صدساله بین ایران وترکان عثمانی به دوستی و انعقاد معاهدهای زیادی منجرشود،که سخن را کوتاه میکنم،مجید همراه – دکترای تاریخ وفلسفه.

دیدگاه دهنده
نرمین گفته است:
آذر ۲۶م, ۱۳۹۱ - ۹:۴۳ ب.ظ

سلی من عاشق این سریال هستم به خصوص از حرم خیلی خوشم میاد مخالفم

دیدگاه دهنده
ابراهیم گفته است:
دی ۵م, ۱۳۹۱ - ۶:۴۳ ب.ظ

گالیله گرد بودن زمین رو اثبات نکرد چون اون موقع معلوم بود که زمین گرده. چیزی که گالیله اثبات کرد این بود که زمین مرکز دنیا نیست.او به این عقیده بود که زمین به دور خورشید میگرده نه خورشید به دور زمین.
گرد بودن زمین خیلی خیلی قبل تر از سلطان سلیمان معلوم بود حتی یکی از دانشمندان اسلامی شعاع زمین رو محاسبه کرده بود(برای تعیین زمان طلوع وغروب خورشید در مکانهای مختلف).
چیزی که من به شما پیشنهاد میکنم اینه که هرکی هر چیزی گفت زود باور نکنید حداقل در بارش فکر کنید.
در ضمن کارگردان و طراحان صحنه این فیلم احمق نیستن تا این چیز خیلی خیلی ساده رو نفهمن.

دیدگاه دهنده
عاطفه گفته است:
دی ۱۹م, ۱۳۹۱ - ۳:۲۰ ب.ظ

خودشون میدونن به شما چه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دوست داشتن اینطوری بسازن

دیدگاه دهنده
omid asgari گفته است:
بهمن ۲۱م, ۱۳۹۱ - ۳:۵۰ ب.ظ

بی سواد هایی مثل شما که از تاریخ چیزی نمی دونید لطفا زود قضاوت نکنید

دیدگاه دهنده
آبی گفته است:
اسفند ۱۳م, ۱۳۹۱ - ۶:۲۲ ب.ظ

لطفا جای محکوم کردن سریال,و گفتن چیزهایی از روی تعصب و عدم دارا بودن سواد, و نوشتن تاپیک بی محتوا, یه مطلب در مورد این بنویس که سریال مزخرف “مختار نامه” که در ایران با حمایت خواص ساخته شد, نیز از نظر تحریف تاریخ و خیالی بودن, نه تنها دست کمی از حریم سلطان ندارد بلکه از نظر تخیلی بودن, با فیلم های “هری پاتر”و”ارباب حلقه ها” برابری می کند…. یک مطلبی بیان می کنم,شاید اندکی از گمراهی و تعصب بیرون آیی:::…. آیا می دانستی با هزینه و وقتی که برای سریال بی محتوای”مختار نامه” شد,رسانه ی ایران( رسانه ی غیر ملی!!!) می توانست چند صد قسمت سریال در مورد شکوه و جلال ایرانیان در زمان کوروش کبیر بسازد و یا همچنین در مورد شاه عباس کبیر و در هم کوبیدن ترکان بربر عثمانی توسط شاه صفوی سریالی بسازد؟؟؟؟؟ یک سریال در مورد شاهنامه این اثر ناب ایرانی ساختند که با وارد کردن دین اسلام و فرهنگ عربی-اسلامی به این سریال,غرور ملی و وطنی مردم را جریحه دار کردند…..این را بدان دوست عزیز, تا وقتی که صدا و سیما سعی در گنجاندن فرهنگ عربی-اسلامی در فرهنگ و تمدن مردم پاک ایران زمین را دارد, هیچکس به تماشای برنامه های مزخرف آن – که همواره در حال کوبیدن شور وطن پرستی (و القای فرهنگ عربی) این مردم است – ,نخواهند نشست…. به جای یاوه گویی در مورد تاریخ سرزمینی دیگر;حال راست باشد یا دروغ; بهتر است با ساخت سریال های غیر اسلامی و عربی و سریال هایی در مورد شکوه ملت خودمان,, روحیه ی وطن پرستی را تقویت کنیم,,, اگر چنین سریالی رسانه ی ملی (ضد ملی!!!!) ساخت, من از پدر نیستم اگر سریال هایی مثل حریم سلطان چنین طرفدار چشمگیری در وطن پیدا کند.

دیدگاه دهنده
متین گفته است:
اسفند ۲۵م, ۱۳۹۱ - ۷:۵۲ ب.ظ

من که میدونم چه قدر سازندگان فیلم دروغگو هستند ولی من سریالو میبینم نه بخاطر اینکه به تاریخ ترکیه و سرنوشت سلطان سلیمان پی ببرم بلکه به این خاطر که موقع شب حسابی کسل بشم و راحت بخوابم.

دیدگاه دهنده
مختار گفته است:
فروردین ۷م, ۱۳۹۲ - ۳:۳۲ ب.ظ

دوست عزیز من استاد دانشگاه تاریخ هستم.اینی که شما نوشتی دروغ روشنی است.برو کتاب بخون و بعد مطلب بزار.کتاب هایی از قبیل سلیمان خان قانونی و شاه طهماسب-حکومت عثمانی در زمان سلیمان با شکوه-امپراتوری عثمانی در سه جلد.دوست عزیز کشتار خونی کجا بود؟تو جنگ که حلوا پخش نمیکنن.مجارستان و اتریش رو تو اولین حملاتش گرفت.وین رو محاصره کرد اما بدلیل زمستان زودرس و برف و باران توپ های جنگیش نرسید و محاصره رو تمام کرد تا حمله دوم با اقتدار تمام فتح کرد وین رو.سلیمان در ونیز شکست نخورد عقب نشینی کرد که پسرش سلیم بعد اونو فتح کرد.این شکستی هم که میگی در زمان سلیم دوم پسرش رخ داد.پسرش رو بخاطر کودتای ساختگی کشت.ابراهیم رو بخاطر خیانت به خواهرش و خطاب خودش بعنوان سلطان جنگ کشت.خانوادش رو قتل عام نکرد که.در دو جنگ اول عثمانی علیه ایران برف و کوه های بلند مانع از رسیدن اذوقه شد نه اینکه توان تامین نداشت.در جنگ سوم خود سلطان رهبری حمله رو بر عهده گرفت که در همون برحه از زمان مصطفی کودتا کرد که داستانش طولانیه که چجوری شد و و اونو کشت و اتمام جنگ رو اعلام کرد و به پیشنهاد یکی از پاشا ها صلح کردند.فرزند دوم خرم جانشین شاه شد نه کوچک.در زمان سلیمان اون پادشاه بلامنازع جهان بود.مجارستان رو چند بار فتح کرد که باز به تحریک شارل کن اونو از عثمانی پس گرفتن که سلیمان پس از فتح وین برای همیشه به این موضوع پایان داد.در جنگ ایران هم که حلوا پخش نمیکنن برای پیروزی باید کشت دیگه دشمنو.در زمان سلیمان مردم زندگی راحتی داشتن و اونو بزرگترین پادشاه عثمانی میدونن.اون خانواده شو قتل عام نکرد پس لطفا حرف های بی اساس ننویس.ما در قبال تاریخ مسئولیم و امثالی مثل شما با عرق بی جای وطن دوستی داری در تاریخ تحریف ایجاد میکنی.با تحقثیق مطلب بزار الکی از این و اون بدگویی نکن.کسایی که تاریخ خوندن که حرف منو تصدیفق میکنن کسایی که نخوندن منابع بالا هست.برن برا مطالعه.

دیدگاه دهنده
محمد گفته است:
فروردین ۸م, ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۷ ب.ظ

مختار کاملا راست میگه تا تاریخ مطالعه نکردی حرف نزن.کورکورانه یه مطلب رو هی کپی پیست نکنین.همه در قبال تاریخ مسئولیم.افرادی مثل شما تاریخ رو به یک کذب محض تبدیل کردن شرم آوره.در ضمن گردی زمین رو یه دانش مند ایرانی اثبات کرد و گالیله فقط گردش زمین به دور خورشید رو گفت آقای فیلسوف.شرم آوره

دیدگاه دهنده
محمد گفته است:
فروردین ۱۰م, ۱۳۹۲ - ۶:۳۵ ب.ظ

دوست عزیز ایراداتو خیلیا گفتن فقط من موندم زمانی که دوربین عکاسی نبوده و سلطان به نقاشی راضی بوده شما عکس مردم و بخصوص زنان اون دوره رو از کجا آوردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه دهنده
سارا گفته است:
فروردین ۱۰م, ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۵ ب.ظ

دوست عزیز لطفا تو حاشیه نرید.سریال رو میسازن که مخاطب خوشش بیاد و جذاب باشه نه اینکه همه چیزش بر اساس حقیقت باشه…لطفا به جای سیاسی یکم هنری فکر کنید….فیلم به این قشنگی!!!!!!!!!

دیدگاه دهنده
امیر گفته است:
فروردین ۱۱م, ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۳ ق.ظ

با سلام
ای کاش ای کاش می شد فیلم در باره کورش خودمون ساخت خیلی زیبا ای کاش میشد فیلمی در باره خشایار شاه ساخت و یا لطفلی خان ،نادر شاه و …. ای کاش ……

دیدگاه دهنده
مرتضی گفته است:
فروردین ۱۱م, ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۶ ب.ظ

درود بر شما که واقع بین هستی

دیدگاه دهنده
بی نام گفته است:
فروردین ۲۵م, ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۹ ب.ظ

هر چرندی که میخواین بگین، هرکاری که میخواین بکنین، برین هی پارازیت بندازین، دوبلورا رو دستگیر کنین، شبکه رو کلاً قطع کنین، هی خودتونو خسته کنین ! ما بازم این سریالو میبینیم، هر جوری که شده.. شمام به دیدن تلویزیون پشمو شیشهء ایران ادامه بدین…

دیدگاه دهنده
نسرین گفته است:
اردیبهشت ۲۲م, ۱۳۹۲ - ۱:۵۰ ب.ظ

حالا چون ایران راجع به کوروش کبیر فیلم نساخته مردم باید هر فیلم مسخره ای رو که بقیه می سازن رو ببینن.
یه سلطان بوده همه کارو زندگیش بوده حرمسراش.
یه مدت میخکوب فیلمهای کره ای و ژاپنی بودین حالا هم ترکیه خوب سرکارتون گذاشته.به لج شبکه های ایران بشینین پای این فیلمها!!!!!

دیدگاه دهنده
methis? گفته است:
اردیبهشت ۲۶م, ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۹ ب.ظ

راست می گی گرد بودن زمین قبل از گالیله و حتی قبل از دانشمند ایرانی اسلامیه توسط اراتستن اثبات شده بود چون اون فاصله اسکندریه و تبس را برحسب درجه حساب کرد نه خط مستقیم ##

دیدگاه دهنده
الی گفته است:
خرداد ۱م, ۱۳۹۲ - ۵:۳۴ ب.ظ

استاد عزیز شما مرتب می گین خانواده اش رو نکشت از اون طرف میگین پرش رو کشت و شوهر خواهرش رو کشت
اگه این به معنی کشتن خانواده نیست پس معنیش چیه؟

دیدگاه دهنده
غزل10 ساله گفته است:
خرداد ۴م, ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۸ ب.ظ

من عاشششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششق خرم و ماهی دوران هستم

دیدگاه دهنده
غزل10 ساله گفته است:
خرداد ۴م, ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۳ ب.ظ

من تاریخ را درباره ی حریم سلطان میدانم بس زود قضاوت نکن

دیدگاه دهنده
سایه گفته است:
خرداد ۸م, ۱۳۹۲ - ۱:۲۶ ب.ظ

نر مین این واقعیته به خدا اینا ضد ایرانن فکر میکنی این لباس هارو میپوشن برای چی برای اینکه جلب توجه کنند تازه برید داستان سلطانه رو از اینترنت بخونید میفهمید که سلیمان در حالی که داشته مصطفی رو میکشته مهمت از دیدن اون تصویر روانی شده بوده و به فوت میرسه یا اینکه سلیمان ۴تااز نوه هاش رو کشته بچه های مهریماه رو کشته که یکیشون شیر خواره بوده میبینید چجوری ذهن مارو شستو شو میدن فکر میکنی این فیلمارو تو کشور خودشون هم نشون میدن نه چون میخوان ایرانیا به ترکیه برن و پولهاشون رو تو ترکیه خرج کنن اما ما نباید از دیدن این فیلما سست بشیم وایمانمون رو از دست بدیم واقعا که بی نام برات متاسفم همینجوری به همین راحتی تو حتی کشور ترکیه رو نمیشناسی همینجوری میگیکه ……… ولش کن فقط میتونم بگم که برتون متاسفم بعدشم اران این همه فیلم قشنگ میذاره .طنز.خنده دار.یا…… ولی شما خودتون نمیخواین پس الکی نگین که ایران فیلم بزاره ما نگاه میکنیم

دیدگاه دهنده
فرشته گفته است:
خرداد ۱۲م, ۱۳۹۲ - ۵:۳۸ ق.ظ

آآخخخخخخخخخخخخخخخخخ داغ دلمونو تازه کردی ایران کجایی که ببینی یه فیلم واست نمی سازن………..آخ

دیدگاه دهنده
هانیه گفته است:
خرداد ۱۴م, ۱۳۹۲ - ۵:۵۱ ب.ظ

اینکه اکثر سازندگان سریال های تاریخی در نشون دادن واقعیتها دست می برند شده یه کار عادی ، حتی ما ایرانیا رضا شاه رو که باعث ساخت جاده چالوس ، راه آهن و دانشگاه تهران که هنوزم کاشی های بکار رفته در کف از اون زمان محکم بوده رو فقط و فقط تابع استعمارگرا می دونستیمو کارهاشو به سود اونا و حتی ….. !
البته ریبا سازی و فضا سازی از جمله کارهایی که واسه جذاب تر ساختن هر داستان و سریالی استفاده میشه ولی نباید دیگه اغراق کرد !
همین حرمسرای زنای ناصرالدین شاه خودمون همچین زنایی داشت :
(به این آدرس برید)
http://www.topnaz.com/%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1-%D8%B5%DB%8C%D8%BA%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%84%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%A7%D9%87-%D9%88/

و تو سریالامون از بازیگرای زن خشگل و رنگ و وارنگ با لباسای آنچنانی مثل بازی الهام حمیدی می بینیم.چرا ؟ چون قدیما کارای الانه ما مرسوم نبوده و این تو همه دنیا صدق میکنه ! بنظرتون اگه توی همین حریم سلطان سوگلیای سلیمان و بقیه زنای حرمسرا با همون پوشش ۶۰۰سال پیش بازی کنن ، ما می تونیم دیدن این سریالو تحل کنیم ؟ مسلما نه !! حتی تو خود ایرانم همینطوره !

اغراق کردن هم توی دیزاین سریال (مثل همون کره زمین ؛ که قبل از اطلاع اینجا پدرم گفته بود) هم توی شخصیت آدمای سریال که آدمای مهم تاریخن یه فاجعه ست ؛ البته گفتم خود ما تو نشون دادن شخصیتای تاریخیمون (مثل رضا شاه) اغراق می کنیم ؛ هیچکس اون چیزیو نشون نمیده که واقعا هست چون دیگه نه جذابیتی می مونه نه طرفداری و از همه مهمتر خود مردم تحمل و ظرفیت دیدن ، شنیدن و یا خوندن واقعیتها رو ندارن !

دیدگاه دهنده
ثنا گفته است:
خرداد ۱۸م, ۱۳۹۲ - ۹:۲۷ ق.ظ

ببخشید شما که میگید چهره ی خرم سلطان و پادشاه رو دست کاری کردن انتظار دارید خرم و سلیمان رو از قبر در بیارن تا شخصیت هاش دقیقا همون باشن! اگه میخواید سوتی جمع کنید و حال کارگردان حریم سلطان رو بگیرید لطفا سوتی های منتقی رو جمع کنید. این همه فیلم تو بازار هست که سوتی هاش رو به وظوح میشه در نگاه اول دید چرا نمیرید سراغ اونا؟ فیلم حریم سلطان چون بینندش زیاده حسود هم زیاد داره

دیدگاه دهنده
ثنا گفته است:
خرداد ۱۸م, ۱۳۹۲ - ۹:۳۲ ق.ظ

ابراهیم باهات موافقم به خدا حسود تو دنیا زیاد هست اینا نمیدونن که این کاراشون فقط خودشون رو ضایع میکنن

دیدگاه دهنده
مرجان گفته است:
خرداد ۱۹م, ۱۳۹۲ - ۸:۱۰ ق.ظ

در این مورد که همه دوست دارن این سریال رو حرفی نیست
منم خیلی دوست دارم این سریال جذاب رو …و لی سریالهای تاریخی ایران هم حرف نداره دوستان
همه سریال بینظیر هستند
هم سریالهای مختار .یوسف پیامبر.امام علی .امام حسن.امام رضاو ….
هم سریالهای سلیمان قانون و تمام سریالهایی که از شبکه جم تا این لحظه داده.
اینها علاوه بر اینکه قسمتی از تاریخ گذشته و یا زندگی روز رو به ما منتقل میکنند ،مارو سرگرم میکنند و برای سرگرم بودن هر کشوری به روش خودش سریال رو جذاب میکنه ..پوشش زنان در فیلمها بسته به آداب کشور مربوطه هست..مطمئن باشید اگر ایرانم یک کشور غیر مسلمان و غیر سنتی بود برای جذابیت فیلمهاش همینگونه رفتار میکرد..این همه کشور خودمون و هنرمندای کشور خودمون رو خوار نکنید که از فیلم حریم سلطان دفاع کنید …تمام لحظات سرگرم کننده ای که کنار تلویزیون میشینید مدیون تمام هنرمندها هستید …..ترک و فارس و اروپایی و امریکایی هم نداره

دیدگاه دهنده
الهه گفته است:
خرداد ۲۵م, ۱۳۹۲ - ۲:۴۳ ب.ظ

سلام من کارشناسی تاریخ دارم
نظر تموم دوستان محترم ولی به نظر من هر کسی باید به عقل و منطق خودش رجوع کنه کسی نمیتونه کسی رو مجبور کنه که یه سریال رو ببینه یا نبینه چون سلیقه ی شخصیه اتفاقا من میگم باید سریال های تاریخی کشور های دیگر رو هم ببینیم اما تحت تاثیر قرار نگیریم (جوگیر نشیم) و تاریخ و تمدن کشور خودمونو فراموش نکنیم بریم تحقیق کنیم ببینیم کی بودیم و چی داریم میشیم…

دیدگاه دهنده
گلاره گفته است:
خرداد ۳۱م, ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۱ ق.ظ

من با عاطفه و امید جون موافقم ثانیا بهتر ما واسه ی کشورهای دیگه نظر ندیم اتفاقا همین سریالی که اینقدر ازش بد میگین و سعی میکنین واسش سوتی بسازینو اینا خودتون واسش کشته میدین حتی اگه بایک فرد خیلی مهم هم قرار داشته باشین به خاطر این سریال قرار کنسل میکنین در ضمن ماهایی که این سریالو میبینیم به خاطر تاریخ ترکیه نیست اصلا تاریخ ترکیه به ما چه ربطی داره ما واسه ی این این سریالو میبینیم چون خیلی جذاب وحتی از بازیگرای زیبایی استفاده کردن در ضمن به قول ابراهیم جون اون کارگردان ها اون قدر احمق نیستن که این سوتی های سادرو نفهمن در کل بگم که خوشم اومد ولی اصلا جالب نبود اره اصلا نبود.

دیدگاه دهنده
گلاره گفته است:
خرداد ۳۱م, ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۷ ق.ظ

اخ غزل ۱۰ ساله دمت گرم خوب اومدی منم تاریخ ترکیه وا کامل کامل میدونم اینا فقط میخوان خودی نشون بدن

دیدگاه دهنده
علی گفته است:
مرداد ۱۳م, ۱۳۹۲ - ۶:۲۰ ق.ظ

جدای از ربط این سریال به تاریخ ایران این سریال خیلی مزخرف هست. شاه شهوت ران احمق

دیدگاه دهنده
حامد گفته است:
شهریور ۲۴م, ۱۳۹۲ - ۶:۲۳ ب.ظ

بجای این انتقاد ها از سریال حریم سلطان بهتره از خودمون انتقاد کنیم که دارای این همه فرد تاثیر گذار در تاریخ مثل نادر-کوروش-داریوش-شاه عباس و… هستیم ولی فیلم های درستو حسابی کمی داریم

دیدگاه دهنده
الهام گفته است:
شهریور ۲۸م, ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۷ ق.ظ

دمت گرم مرسی که آدمایی مث تو میان و میخونن و میگن مرسی

دیدگاه دهنده
sharmin گفته است:
دی ۸م, ۱۳۹۲ - ۲:۰۳ ب.ظ

من با مختار موافقم سریال حریم سلطان خیلی هم قشنگه

دیدگاه دهنده
شیر مرد آریایی گفته است:
دی ۱۰م, ۱۳۹۲ - ۱:۴۶ ق.ظ

با سلام و درود به همه ایرانیان عزیز،در این فیلم فقط خیانت خیانت و خیانت و خیانت خیانت دیده می شود؟؟؟

دیدگاه دهنده
erfan گفته است:
فروردین ۱م, ۱۳۹۳ - ۹:۲۲ ب.ظ

حالا که چی میخوای چیو ثابت کنین؟این سریالی که هی میشینین مسخرش میکنین صدتای سریال ها وفیلم های ایرانیه

ارسال نظر

ایمیل شما در نظر منتشر نخواهد شد

طنز, خنده دار, با حال, بامزه