گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار سیاسی / استقبال اوباما و همسرش از ملالی یوسف زای
loading...

استقبال اوباما و همسرش از ملالی یوسف زای

اوباما و همسرش از ملاله یوسف زای در کاخ سفید استقبال کردند

ملالی یوسف زای

رئیس جمهور آمریکا و همسرش، روز جمعه، با «ملاله یوسف زای» دختر نوجوان پاکستانی و کاندیدای جایزه صلح نوبل، در کاخ سفید دیدار کردند.

«باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا و همسرش «میشل اوباما»، عصر جمعه، با ملاله یوسف زای، فعال 16 ساله پاکستانی که سال گذشته از یک سو قصد طالبان جان سالم به در برد، دیدار کردند.

کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد، اوباما و همسرش در این دیدار اعلام کردند ملاله که روز پنجشنبه جایزه ساخاروف پارلمان اروپا را دریافت کرد، «به نحوی تاثیر گذار و چشمگیر» برای کمک به آموزش دختران نوجوان پاکستانی اقدام می کند. در این دیدار که «مانیا» دختر بزرگ اوباما نیز حضور داشت.

در بیانیه کاخ سفید آمده است: « آمریکا برای بزرگذاشت شجاعت ملاله و عزم وی برای ارتقای حق تحصیل همه دختران پاکستانی و تحقق رویاهای آنها، به مردم پاکستان و بسیاری دیگری از مردم سراسر جهان ملحق می شود. ما از تلاش های ملاله برای کمک به تحقق این رویاها استقبال می کنیم.»

ملاله یوسف زای در تاریخ 9 اکتبر 2012 توسط یکی از شبه نظامیان طالبان در «مینگورا» در شمال غربی پاکستان هدف تیراندازی قرار گرفت. او که از این حادثه جان سالم به در برد برای مداوا به انگلیس منتقل شد.

loading...

5 دیدگاه ها

 1. این دختر واقعا جای تحسین داره . … اما من امیدوار بودم که ایشون جایزه صلح نوبل رو دریافت کنه !!

 2. سلام محسن جان..امىدوارم ک سلامت باشى..
  واقعا آفرىن ب اوباما و همسرش ک تا اىن حد براى ى دختر نوجوان پاکستانى ارزش و احترام قائل هستند.. اىن حماىت ارزش و تأثىر خىلى زىادى داره.. من هم انتظار داشتم ک اون جاىزه ى صلح نوبل رو
  ببره چون لىاقتش رو داشت اما متاسفانه …
  ب هرحال چىزى از ارزش هاش کم نشده و جسارت قابل ستاىش او براى جهان شناخته شده ست ..
  ب اىن امىد ک هرروزه شاهد پىشرفت جوامع مخصوصا کشورهاى جهان سوم چه ازلحاظ تحصىل ،چه ازلحاظ فرهنگ باشىم هرچند سالها زمان مى بره اما غىرممکن نىست …

 3. ملا جان برات آرزوی پیروزی و خوشبختی میکنم امیدوارم تو راهی که قدم گذاشتی موفق باشی

 4. سلام مهسا جان … بسیار سپاسگزارم از لطف شما …. راستش از چند روز قبل اخبار صلح نوبل رو دنبال میکردم امیدوار بودم این دختر پاکستانی بتونه صاحب این جایزه نمادین بشه!!! اونوقت باعث میشد بسیاری از دختران پاکستانی که در شرایطی سختی از لحاظ تحصیل به سر میبرن با شوق و امیدواری بیشتری نسبت به آینده خودشون در جامعه تلاش کنن …. ….. من شجاعت این دختر نوجوان رو تحسین میکنم … کار پرزیدنت اوباما و خانومش هم بسیار پسندیده بود

 5. حقش بود دخترى به اين با پشتكارى و شجاعى جايزه صلح نوبل رو بگيره، حيف. در هر حال براش آرزوى موفقيت ميكنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *