گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار سیاسی / عکس دست دادن ظریف و جان کری
loading...

عکس دست دادن ظریف و جان کری

عکس دست دادن ظریف و جان کری
عکس دست دادن ظریف و جان کری
جان کری در یک کنفرانس خبری در ژنو گفت: وزیر خارجه ایران تلاش سختی کرد تا به توافق برسیم.
 

اهم مطالب مطرح شده از سوی وی را به نقل از بی بی سی می خوانید:

“ایران می گوید نمی خواهد به دنبال سلاح هسته ای برود بنابراین ساده خواهد بود برای دولت ایران که مثل سایر کشورها ثابت کند که این برنامه صلح آمیز هست. ایران باید تاسیساتش را نشان دهد و اطمینان دهد (در مواردی مثل) تاسیسات آب سنگین اراک اصلا که در یک برنامه هسته ای (صلح آمیز) اصلا جایی ندارد.”

*جان کری در پاسخ به واشنگتن پست درباره آینده روابط ایران و آمریکا: “ایران و آمریکا برای 35 سال بود که اصلا نمی توانستند با هم حرف بزنند و دشمنی و عداوتی در میان ما تلنبار شده بود. در این مدت می توانستیم به هم کمک کنیم و در لحظاتی مثل مسایل افغانستان به هم کمک هم کردیم اما در بسیاری موارد هم مشکل داشتیم… خیلی زود است که برای مسئله روابط با ایران حرف بزنیم اما گام اول فعلا برنامه هسته ای است.”

*”تنها هدفی که ما را به اینجا آورد این بود که اطمینان پیدا کنیم که ایران به سلاح هسته ای دست پیدا نخواهد کرد و با همین هدف هم اینجا را ترک می کنیم… ما در فضایی با احترام متقابل آماده ایم که همکاری و تلاش کنیم تا این تهدید از میان برداشته شود.”

* “این فقط یک گام اول است اما مهم است چون نمی گذارد فعلا برنامه هسته ای ایران به جلو حرکت کند تا ما در گام های بعدی به توافق اساسی بر سر برنامه هسته ای ایران برسیم. در برابر ما بخشی از تحریم‌ها را تعلیق و بخشی از اموال و پول ایران را به این کشور باز می گردانیم.”

*”ایران دیگر تاسیسات هسته ای نخواهد ساخت. سانتریفیوژ های جدید نخواهد ساخت. این توافقنامه نمی گوید که ایران حق غنی سازی دارد. در این سند فقط طرح اندازه غنی سازی ایران و برنامه صلح آمیز هسته ای ایران مورد اشاره قرار گرفته که باید با نظارت و بر اساس این توافق ممکن است ادامه یابد یا متوقف شود و هیچ جای آن به حق غنی سازی در پروتکل ان پی تی اشاره نشده است.

*”تحریم‎ها به رسیدن ما به این توافق کمک کرد. اشتباه نکنید، وضع تحریم ها خودش هدف ما نبود. بلکه آنها وسیله ای بود برای اینکه به ما کمک کند تا به این مذاکرات برسیم و در نتیجه آن اقدامات امروز به این توافق رسیدیم که برای شش ماه به آن عمل خواهیم کرد. این توافق مهمترین بخش های برنامه هسته ای ایران را متوقف می کند. ما به تاسیسات کلیدی ایران دسترسی خواهیم داشت. ایران توافق کرده که همه غنی سازی بالای 5 درصد را متوقف کند و ذخیره غنی شده خود را کاهش دهد. یعنی در شش ماه آینده این ذخیره به صفر خواهد رسید.

*”بدون تصمیم ایران برای راهگشایی در مذاکرات به این توافق نمی رسیدیم.”

*”آقای ظریف، وزیر خارجه ایران به شدت تلاش کرد و ما بابت این از او متشکرم. حالا ما باید به دنیا ثابت کنیم که ادعای ایران برای صلح آمیز بودن برنامه هایش صحت دارد.”

*”ما به توافقی رسیدیم که به موجب آن برنامه هسته ای ایران از این لحظه به طوری که برای کشورهای منطقه تهدیدی تلقی شود، ادامه نخواهد یافت و در حقیقت برنامه هسته ای ایران را به عقب خواهد برد و این یعنی امنیت برای متحدان ما در منطقه و اسرائیل.”

loading...

9 دیدگاه ها

  1. من از آقای ظریف خیلی خوشم میاد هم خیلی باکلاس هم لپ مطلب تو مصاحبه هاش میگه و مصاحبه های که میکنه از الفاظ گیج کننده استفاده نمی کنه و آدم رو سردرگم نمی کنه کلا با الفاظ بازی نمی کنه و سیاستمدار بسیار توانایی هست و اینکه با عث سرافرازی هست چون کاملا مسلط به زبان لاتین هستش و دیگه مترجم با خودش نمی بره و آبرومونو نمی بره

  2. صنم جان کاملا موافقم. من هم از آقای ظریف و تمام کسانی که این قدر خوب و منطقی مذاکرات رو پیش بردن و حریف رو آچمز کردن و حرکت دیگه ای جز توافق باقی نگذاشتن تشکر می کنم. ولی ما نباید فکر کنیم همه چیز تموم شده هم مردم و هم سیاستمداران باید خیلی هوشیار باشن. من از این که صهیونیست ها بعد از این توافق ساکت شدن نگرانم و مطمئنم این یه تغییر تاکتیکه چون دیگه نمی تونستن تو مذاکرات چوب لای چرخ بگذارند. به هر حال امیدوارم ما از مراحل بعدی هم سرافراز و پیروز بیرون بیایم و روز به روز قدرتمندتر بشیم.

  3. عاشقتمممممممممممم اقای ظریف

  4. قربونت فرناز جان و مرسی از اینک باهام هم عقیده هستین

  5. با همتون موافقم.و تبریک میگم .امیدواریم که همینطور بشه فرناز جان.واقعآ دل مردمو شاد کردن و البته دل بدخواها به درد اومد احتمالآ.

  6. ولی ازقدیم گفتن سلام گرگ بی طمع نیست..خداکنه حسن نیت داشته باشن ..تا الان که قیمت سکه رسیده زیرنهصدتومن همینجورداره پایین میاد..امیدوارم واقعا خوب پیش برن..

  7. خواهش می کنم عزیزم

  8. خداییش خییلی باشخصیته.

  9. با همه ی دوستان موافقم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *