عکس بازیگران, مدل لباس, اس ام اس, دانلود آهنگ
عکس بازیگران, مدل لباس, اس ام اس, دانلود آهنگ
اس ام اس
تبلیغ در اینترنت,تبلیغات رایگان
مدل ساعت, مدل لباس, عکس بازیگران مدل ساعت, مدل لباس, عکس بازیگران
دانلود آهنگ جدید, مدل لباس, عکس بازیگران دانلود آهنگ جدید, مدل لباس, عکس بازیگران دانلود آهنگ جدید, مدل لباس, عکس بازیگران دانلود آهنگ جدید, مدل لباس, عکس بازیگران

بیوگرافی اوکان یالابیک نقش ابراهیم پاشا در حریم سلطان

دسته : بیوگرافی

بیوگرافی اوکان یالابیک در نقش ابراهیم پاشا در سریال حریم سلطان و همچنین سرگذشت ابراهیم پاشا در سلسله عثمانی را می خوانیم.

اوکان یالابیک در ۱۳ دسامبر سال ۱۹۷۸ در شهر استانبول ترکیه به دنیا آمد.او در دوران دبیرستان به دلیل علاقه زیادی که به بازیگری داشت در تئاترهای مدرسه هنرنمایی می کرد.بعد از دوران دبیرستان به رشته بازیگری در دانشگاه ادامه داد و کار بازیگری را در سال ۲۰۰۰ در مجموعه های تلویزیونی آغاز کرد.

در سال ۲۰۱۱ با بازی در نقش ابراهیم پاشا در سریال حریم سلطان (Muhteşem Yüzyıl) به اوج محبوبیت و معروفیت رسید و همچنین جایزه بهترین بازیگر مرد سال ۲۰۱۱ را هم به دست آورد.

ابراهیم پاشا

و اما سرانجام ابراهیم پاشا در سلسله عثمانی:

ابراهیم پاشای پارگایی از دوستان دوران کودکی سلطان سلیمان بود. ابراهیم اصالتاً اهل یونان و مسیحی بود و در نوجوانی تحت نظامدوشیرمه در مدرسهٔ قصر به تحصیل پرداخت. سلیمان او را به سمت طوغانچی (مسئول مرغان شکاری) دربار برگماشت و اندکی بعد او را عهده‌دار سمت خاص اوداباشی (اتاق‌دار مخصوص سلطان) کرد. در سال ۱۵۲۳ ابراهیم پاشا به مقام وزیر اعظم و فرمانده کل ارتش منصوب شد. همچنین سلیمان مقام بیگلربیگی روم‌ایلی را به او سپرد و بدین ترتیب اختیار تمامی ممالک امپراتوری عثمانی در خاک اروپا و نیز فرماندهی سربازان ساکن اروپا به هنگام جنگ در ید قدرت ابراهیم قرار می‌گرفت. مورخی از سدهٔ هفدهم نوشته‌است که ابراهیم خود از سلطان تقاضا کرده بود که او را به چنین مقام‌های بالایی منصوب نکند زیرا که بیم جانش را داشت اما سلیمان پاسخ داده بود که در زمان سلطنت او، تحت هیچ شرایطی، ابراهیم به مرگ محکوم نخواهد شد.

با این حال، سرانجام ابراهیم از چشم سلطان افتاد. ابراهیم در طول سیزده سالی که مقام وزارت اعظم را بر عهده داشت، به‌سرعت ترقی نمود و به قدرت رسید و ثروت عظیمی اندوخت که این امر شگفتی و حسد سایر درباریان را برانگیخت و دشمنان زیادی را برای او تراشید. در هنگام نبرد با صفویان، گزارش‌هایی به سلطان رسیده بود که حکایت از گستاخی ابراهیم داشت؛ ابراهیم عنوان «سرعسکر سلطان» را بر خود نهاده بود که این امر در نظر سلیمان، توهینی شدید به او محسوب می‌شد.

بدگمانی سلطان نسبت به ابراهیم با نزاعی که بین ابراهیم و اسکندر چلبی درگرفت، فزونی یافت. اسکندر چلبی دفتردار (مسئول امور مالی) دربار بود و نزاع او با ابراهیم، در نهایت به مرگ او منجر شد. ابراهیم که اسکندر را به تلاش برای دسیسه‌چینی متهم می‌کرد، توانست سلطان را متقاعد کند تا فرمان قتل او را صادر کند. اسکندر چلبی پیش از مرگ، در آخرین کلماتی که بر زبانش جاری شد، ابراهیم را به تلاش برای توطئه‌چینی بر ضد سلطان متهم کرد و سخنان او، خیانت ابراهیم را برای سلطان مسجل کرد. در ۱۵ مارس ۱۵۳۶ جسد بی‌جان ابراهیم در قصر توپقاپی پیدا شد. دستور قتل او را سلیمان صادر کرده بود ولی بعدها از این تصمیم خود به‌شدت پشیمان گشت.

ابراهیم پاشا

اوکان یالابیک

ابراهیم پارگایی

بازیگر سریال حریم سلطان

ابراهیم پاشا در حریم سلطان

اوکان یلابیک

ابراهیم پاشا و خدیجه سلطانش

ابراهیم پاشا

همچنین:

برای اطلاع از به روز شدن تاپ ناز، تولبار را با یک کلیک نصب کنید. ( برای نصب کلیک کنید )

جدیدترین مطالب

آنچه داغ است

دیدگاه دهنده
fateme گفته است:
بهمن ۲۴م, ۱۳۹۱ - ۱:۳۸ ب.ظ

salam.fogholadas.man ke az har dari ke etelaat va sargarmi khastam bod.mamnonam.

دیدگاه دهنده
علی گفته است:
فروردین ۲۷م, ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۰ ب.ظ

من خوشم ازش میاد دوستش دارم

دیدگاه دهنده
Diba گفته است:
اردیبهشت ۱۳م, ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۶ ق.ظ

man asheghe ebrahimam doosesh daram

دیدگاه دهنده
Bahareh گفته است:
اردیبهشت ۳۰م, ۱۳۹۲ - ۹:۴۰ ب.ظ

من خیلى ابراهیم دوست دارم خیلى زرنگ و باسیاسته،ولى بیچاره سلطان در حقش بد میکنه

دیدگاه دهنده
مرجان گفته است:
خرداد ۱۹م, ۱۳۹۲ - ۷:۵۲ ق.ظ

اولش ابراهیم پاشا خوب بود ولی بعدش زود خودشو گم کرد و از جلد خودش در اومد
به نظر من که مرگ حقش بود …خون خیلی هارو بی دلیل ریخته بود
به خرم سلطان قاتل بودن رو یاد داد و عاقبت برای خودش یه دشمن سرسخت و یه قاتل حرفه ای از خرم سلطان ساخت
به عبارتی خودش گور خودشو کند

دیدگاه دهنده
مهدی گفته است:
تیر ۱۹م, ۱۳۹۲ - ۳:۲۴ ب.ظ

این چیزی هست که تو سریال نشون داده می شه در واقعیت تاریخ همچین چیزی نبوده . و اختلافش با سردارای سپاه باعث مرگش می شه .البته خرم هم به این اندازه که تو سریال نشون می ده زرنگ نبوده فقط یه بار زرنگی کرده اونم زمانی بوده که با رستم پاشا تصمیم به سر به نیست کردن مصطفی می گیره.

دیدگاه دهنده
sofi گفته است:
مرداد ۴م, ۱۳۹۲ - ۹:۴۵ ب.ظ

سلیمان در حقش خیلی بدی کرد.این دیگه چه جور کشتنی بود.این همه ابراهیم در حق سلیمان خوبی کرده بود.حالا که کشت.چرا این جوری؟لاقل تو مزار دفن میکردن.خیلی ظلم بود.

دیدگاه دهنده
مینا گفته است:
مرداد ۴م, ۱۳۹۲ - ۹:۵۱ ب.ظ

سلیمان نباید این کار را میکرد.نباید تو خواب میکشتش.اصلا فیلم بدون ابراهیم میخواد چه جوری پیش بره.ظلم کردن در حق ابراهیم.

دیدگاه دهنده
محسن گفته است:
مرداد ۱۷م, ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۸ ب.ظ

راست می گی مینا جان . فیلم بدون ابراهیم خیلی بی مزه شده من کم نگاه به این فیلم می کنم شورشو در اوردن دیگه .

دیدگاه دهنده
محمد گفته است:
مرداد ۲۲م, ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۵ ب.ظ

ابراهیم خود بدبختش اصلا اولا یه آدم بود با یه ویالن هر کی میره تو دولت اثمانی خود به خود آدم کوش میشه ولی خرم دیگه رکرد آدم کشی رو زده هر بار هم که یکی ازبچه هاش یا سلیمان زخمی میشه خدایا من فقط همین یک چیز رو میخام مهرت رو از من بچها نگیر بعد از اول یک خاری بره تو پا فلانی تا سه ماه سیاه میپوشه
هو از اول میگه خدایا این اخرین خاستهی من از توعه:’(

دیدگاه دهنده
لیلا گفته است:
مرداد ۲۷م, ۱۳۹۲ - ۳:۲۵ ب.ظ

باسلام راست میگن که پسر ماهی دوران از ابراهیمه؟

دیدگاه دهنده
محسن گفته است:
مرداد ۳۰م, ۱۳۹۲ - ۱:۲۴ ق.ظ

نه لیلا جان

دیدگاه دهنده
نرجس گفته است:
شهریور ۱۶م, ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۳ ق.ظ

من خیلی ابراهیمو دوست دارم از هیچ مردی تا به حال به اندازه ی ابراهیم نیومده ابراهیم خیلی سیاست مداره ودر عین حال خیلی مهربون عاشق بیشه اره مرتکب جنایت شد وظالم بود این طور که توی فیلم نشون میده که صد در صد در واقعیت هم معصوم وبی گناه نبوده اما خرم هم از جهاتی از ابراهیم بدتره از خرم متنفرم به حدی که تاگه اون زمان بودم اگه خونشو به هم میدان یه قطرش هم زمین نمیریختم ودر ضمن ابراهیم به خرم ادم کش بودن رو یاد نداد خرم خودش یه حرص درونی داشت که درنهایت اونو مجبور به کشتن ادم ها و همه نوع جنایتی کرد

دیدگاه دهنده
مروارید گفته است:
شهریور ۱۶م, ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۰ ب.ظ

نرجس جان کاملا باهات موافقم اون قسمتو یادته که خرم به قصد کشتن گلنهال صورت اونو سوزوند مگه ابراهیم بهش یاد داده بود مامان من میگه ابراهیم به خودش خیانت کرد به خدیجه خیانت کرد ولی به دولت عثمانی به سلیمان هیچوقت خیانت نکرد

دیدگاه دهنده
نرجس گفته است:
شهریور ۱۸م, ۱۳۹۲ - ۵:۵۴ ق.ظ

اره حق با تو هستش اتفاقا وقتی داشتم نظر میدادم به همین فکر میکردم اگه زن نداشته باشه بیداش میکنم باهاش ازدواج میکنم

دیدگاه دهنده
نرجس گفته است:
شهریور ۱۸م, ۱۳۹۲ - ۵:۵۴ ق.ظ

ابراهیمو میگم

دیدگاه دهنده
مه لقا گفته است:
شهریور ۱۸م, ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۹ ب.ظ

نرجس جان مجرده من از مردا به ترتیب از مصطفی ابراهیم بالی خان ناصوح خان و جنای یحیی و از زنها هم از ماهی دوران گلفهم خاتون شاه سلطان خوشم میاد اسمهان دختر شاه سلطانم دوست دارم از رستم خرم هم متنفرم

دیدگاه دهنده
سارا گفته است:
مهر ۴م, ۱۳۹۲ - ۸:۲۱ ب.ظ

alie bedun Ebrahim harim soltan khoob nist.

دیدگاه دهنده
غار نشین گفته است:
آذر ۲۰م, ۱۳۹۲ - ۹:۵۱ ب.ظ

شماها از چی حرف میزنید……..مگه چی شده؟!

دیدگاه دهنده
فرشیددارابی گفته است:
اردیبهشت ۱۷م, ۱۳۹۳ - ۹:۳۲ ق.ظ

من عاشق ابراهیمم.هرکی هرنظری داره واسه خودش داره

ارسال نظر

ایمیل شما در نظر منتشر نخواهد شد

طنز, خنده دار, با حال, بامزه