گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار اجتماعی / دستور رژيم لاغري براي نيروي انتظامي
loading...

دستور رژيم لاغري براي نيروي انتظامي

پلیس چاق

شايد کسي فکرش را هم نمي‌کرد پس از چند کشور اروپايي، آسيايي و حتي آفريقايي مسئولان پليس کشورمان نيز به فکر لاغر کردن پليسهاي چاق بيفتند. مهلتي که از سوي مرزباني براي اولين بار به مرزبانهاي چاق داده شد.


به گزارش مهر، اولين بار مسئولان پليس تايلند اعلام کردند که ماموران چاق يا بايد لاغر شوند يا اخراج مي‌شوند. به همين دليل 82 پليس چاق بزرگراه که نمي‌توانستند همانند مردم عادي بدوند يا سارقان را تعقيب کنند بايد لاغر مي‌شدند.

اين افراد حق نشستن پشت ميز و انجام کارهاي اداري را نداشتند به همين خاطر روي هم رفته 567 کيلوگرم وزن کم کردند که به طور ميانگين هر کدام از آنها 6 تا 8 کيلوگرم وزن کم کرده بودند.نزديک به يک دهه از تغيير و تحول در نيروي انتظامي مي‌گذرد. تغييراتي که باعث شد نيروي انتظامي از پليس سنتي به يک پليس مدرن، روزآمد و کارآمد تبديل شود. استفاده از فناوريهاي نوين، کنترل الکترونيکي و ارتباطات غير حضوري باعث شد تا تعدادي از ماموران پليس نيز با اضافه وزن مواجه شوند.

ماموراني که در مواجهه مردم با آنها اولين چيزي که در چشم مراجعه کنندگان نمايان مي‌شد عدم تناسب وزن آنها بود. البته اين موضوع تا چند سال پيش نيز که توجه زيادي به ورزش نمي‌شد ادامه داشت اما به دستور فرماندهان، ورزش اجباري شد تا پليسهاي ما نيز از آمادگي جسماني برخوردار باشند.

لاغر شويد تا اخراج نشويد

البته هستند مسئولان کشورهايي در اطراف ما که آنها نيز به پليسهاي خود مهلت داده اند که لاغر شوند. وزارت کشور قزاقستان چندي پيش با اعلام زماني براي لاغر شدن ماموران پليس اعلام کرد، ماموراني که لاغر نشوند اخراج مي‌شوند. افراد بايد خودشان را به استانداردهاي تعيين شده برسانند. البته در اين کشور از افرادي که مي‌خواهند پليس شوند تست دور شکم گرفته مي‌شود.

اولين مهلت

اولين اولتيماتوم را فرمانده مرزباني نيروي انتظامي داد. فرمانده مرزباني کشور اعلام کرد به افرادي که در اين يگان فعاليت مي‌کنند و بالاي 10 کيلوگرم اضافه وزن دارند تا پايان سال مهلت داده مي‌شود که وزن خود را کاهش دهند. با توجه به اينکه مرزباني يک رسته عملياتي است افراد حاضر در اين رسته بايد از آمادگي لازم برخورد دار باشند. نمي‌توان در مناطق مرزي و عملياتي با وزن اضافه فعاليت کرد.به گفته سردار حسين ذوالفقاري پليسهايي که بالاي 10 کيلوگرم اضافه وزن دارند تا پايان سال مهلت دارند که وزن خود را کاهش دهند. البته هنوز مشخص نشده است که با پليسهاي چاق پس از پايان اين مهلت چه برخوردي مي‌شود.

اولويت اول پليس ورزش و آمادگي جسماني است

سردار زاده کمند جانشين معاون هماهنگ کننده نيروي انتظامي در رابطه با وضعيت توجه به ورزش و آمادگي جسماني در نيروي انتظامي گفت: توجه به ورزش جزو برنامه‌هاي تعريف شده نيروي انتظامي است و ما نيز ورزش و آمادگي جسماني نيروها را در دستور کار داريم. همه نيروهاي ما در طرحها و برنامه‌هاي آمادگي جسماني شرکت مي‌کنند.به نظر مي‌رسد با جديت نيروي انتظامي علاوه بر مرزباني بزودي شاهد اجراي طرح لاغر کردن نيروهاي پليس داراي اضافه وزن در ساير رده‌هاي پليس باشيم.

انجام آزمونهاي آمادگي جسماني نيروهاي پليس

معاون تربيت و آموزش نيروي انتظامي، از انجام آزمونهاي آمادگي جسماني کارکنان ناجا خبر داد.سردار سعيد شکري پور اظهار داشت: طرح امام رضا از سال جاري در تمامي نيروهاي مسلح به اجرا در مي‌آيد و بر اساس آن به سلامتي کارکنان از نظر تغذيه اي، بهداشتي و ورزشي توجه و رسيدگي مي‌شود.

در بحث ورزش مهمترين مسئله آمادگي جسماني است.وي ادامه داد: براي ايجاد آمادگي در نيروها برنامه ريزيهايي را انجام داده ايم و از ابتداي ورود افراد از طريق گزينشها بعد از طي مراحل آزمايش عمومي و تخصصي در طول مدت خدمت نيز آزمونهاي جسماني از افراد گرفته مي‌شود.به گفته معاون تربيت و آموزش نيروي انتظامي افرادي که در طي اين آزمونها نتوانند شرايط لازم را کسب کنند از ورود آنها به نيروي انتظامي جلوگيري مي‌شود. کليات اين طرح مطرح شده و با بهداري ناجا به توافق رسيديم.

loading...

اولین دیدگاه

  1. كاشكي سپاهم اينكارو ميكرد !!!! اونوخ…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *