گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / سبک زندگی / روانشناسی / تفاوت های مثبت خانمها نسبت به آقایان
loading...

تفاوت های مثبت خانمها نسبت به آقایان

 تفاوت های مثبت خانمها نسبت به آقایان

تفاوت های مثبت خانمها نسبت به آقایان

توانایی زنان در مهارکردن استرس، به آنها اجازه می‌دهد که با یک دست چند هندوانه بردارند. محققان معتقدند زن‌ها طبیعتی آرام دارند.


با استرس بهتر کنار می‌آیند
زنان می‌گویند مغز مردها تک‌بعدی است، اما خانم‌ها می‌توانند در یک لحظه به مسائل بی‌شماری فکر کنند. محققان هم این ادعا را تایید می‌کنند و می‌گویند توانایی زنان در مهارکردن استرس، به آنها اجازه می‌دهد که با یک دست چند هندوانه بردارند.  محققان معتقدند زن‌ها طبیعتی آرام دارند، زودتر و راحت‌تر استرس‌های محیط را مهار می‌کنند و در مدیریت خود تواناترند.

به گزارش دیلی‌میل، بررسی‌های پژوهشگران هم نشان می‌دهد هورمون استروژن، به زن‌ها کمک می‌کند تا اثر احساسات منفی را بر مغزشان کمتر کنند. از طرف دیگر، زن‌ها می‌توانند درست در لحظه فاجعه، به دنبال راهی برای خلاص‌شدن از آن بگردند، درحالی که مردها درست در لحظه‌های حساس زندگی‌شان، در مشکلات غرق می‌شوند و قدرت بیرون‌آمدن از آن را از دست می‌دهند.

 راننده‌های با احتیاط‌تری هستند
حتما برای شما هم پیش آمده که به خاطر زن بودنتان در خیابان‌های شهر مورد سرزنش قرار بگیرید و به خاطر فشار نگاه مردهای راننده، از پس پارک‌کردن در یک خیابان شلوغ برنیایید.
اما محققان می‌گویند بهتر است هنگام مواجه‌شدن با چنین فشاری، به قابلیت قبلی‌تان در مهارکردن استرس متوسل شوید و این نگاه‌ها را نادیده بگیرید؛ چراکه پژوهش‌ها ثابت کرده‌اند که زنان «لااقل در محدوده شهر» راننده‌های بهتری هستند. به نوشته تودی نیوز، محققان می‌گویند، زن‌ها، به ویژه آنهایی که در سنین 17تا25 سالگی به دنیای راننده‌ها پا می‌گذارند یک سر و گردن از مردها راننده‌ترند، سریع‌تر اما مطمئن‌تر می‌رانند، آدرس را بهتر پیدا می‌کنند و در شرایط ناگهانی، به موقع ترمز می‌گیرند.پس به رانندگی خودتان اعتماد داشته باشید و از طعن و کنایه‌های مردهای اطرافتان نترسید.

 مدیران تواناتری هستند
درحالی که بسیاری از سازمان‌ها، برای استخدام کارمندان زن محدودیت‌هایی را در نظر می‌گیرند، محققان می‌گویند که این محدودیت‌ها، دلیل شکست شرکت‌های مردسالارند. چرا که براساس یافته‌های آنها، زنان در مدیریت کسب و کار از مردها تواناتر هستند.
به نوشته فوربس، پژوهشگران می‌گویند زنان در مقایسه با مردها در شرایط یکسان از بخش‌های بیشتری از مغز خود استفاده می‌کنند و با انعطاف بیشتری فکر می‌کنند. گرچه آمار و بررسی‌های مختلف نشان می‌د‌هد که زنان با تجربه در محدوده سنی 50 تا 70 سالگی مدیران بهتری هستند، اما محققان به صاحبان شرکت‌ها توصیه می‌کنند در تیم‌شان نیروهایی از هر دو جنس داشته باشند و به زنان خلاق و چند بعدی، اجازه مدیریت این نیروها را بدهند.
توانایی زن‌ها تنها به رهبری ادارات محدود نمی‌شود ؛محققان می‌گویند زن‌ها گذشته از نشان‌دادن راه درست در دنیای اقتصاد، حتی در خیابان هم بهترین و کوتاه‌ترین راه را به گمشده‌ها معرفی می‌کنند. درحالی که مردها هنگام پاسخ‌دادن به عابرهای گمشده، گیج می‌شوند و فورا اولین مسیری را که به ذهنشان می‌آید بیان می‌کنند امازن‌ها پس از شنیدن چنین سوال‌هایی، کمی فکر می‌کنند و با کمک ذهن تحلیل‌گر خود، بهترین نشانی را به گمشده‌ها معرفی می‌کنند.

 حافظه بهتری دارند
از همسرتان بخواهید این ادعای محققان را بخواند:« زنان به ندرت آنچه  را که می‌بینند و می‌شنوند فراموش می‌کنند». گرچه بهتربودن حافظه یک مزیت زنانه است اما چنین قابلیتی، می‌تواند گاهی دعواهای زناشویی به ظاهر تمام‌شده را به بحران‌هایی ابدی تبدیل کند.
به گزارش ساینس دیلی، پژوهشگران می‌گویند نه‌تنها زنان 5 درصد بهتر از مردها چهره‌ها را به خاطر می‌سپارند، بلکه در یادآوری اطلاعات 9/5 مرتبه کمتر از مردها اشتباه می‌کنند.
محققان می‌گویند حافظه جادویی زن‌هاست که باعث می‌شود کمتر از همسران فراموشکارشان و یا لااقل دیرتر از آنها به بیماری آلزایمر دچار ‌شوند. شاید به همین دلیل است که مردها همسرانشان را به کینه‌توزی متهم می‌کنند و انتظار دارند همسرانشان هم بعد از تنش‌های زندگی مشترک، مثل خودشان فراموشکار باشند.

بهتر می بینند و می‌شنوند
شما و همسرتان بر سر رنگ یک پیراهن توافق ندارید؟ خود را مقصر ندانید.
پژوهش‌ها نشان می دهد که مردها رنگ‌ها را خوب نمی بینند. محققان معتقدند مردها در تمایز تفاوت های ظریف سایه‌های زرد، سبز و آبی با مشکل روبه‌رو هستند؛ مثلا آقایان فرق زیادی بین رنگ صورتی و گلبهی احساس نمی‌کنند. اما ناتوانی در تشخیص درست رنگ‌ها، تنها مشکل حواس مردانه نیست. چراکه به گزارش دیلی میل، بررسی‌ها ثابت کرده است که مردها به خوبی زنان نمی شنوند و طعم و بو را هم به درستی همسرانشان تشخیص نمی دهند.
البته با وجود این یافته‌ها، باز هم نباید از مردها ناامید شد، چراکه محققان دریافته‌اند که مردان در شناسایی جزییات دقیق در تصاویر متحرک مهارت بیشتری دارند و این قابلیتشان را در زمان مشاهده فوتبال در تلویزیون مورد استفاده قرار می‌دهند.

عادلانه‌تر تصمیم می‌گیرند
اگر در رابطه با همسرتان به مشکلی برخورده‌اید و به دنبال فردی مطمئن برای قضاوت کردن می گردید، از میان خانم‌ها چنین داوری را پیدا کنید. چراکه به نوشته ساینس دیلی، محققان ثابت کرده‌اند که زنان عادلانه‌تر از مردها قضاوت می‌کنند.
بررسی‌های پژوهشگران در بنگاه های اقتصادی نشان می‌دهد که مردها برای قضاوت کردن، بیشتر به قوانین، مقررات و روش‌های سنتی متوسل می‌شوند؛ درحالی‌که زنان خودشان را به این معیارهای کلیشه ای محدود نمی‌کنند و در هر موقعیت، با توجه به شرایطی که در آن قرار دارند، قضاوت کرده و تصمیم می‌گیرند.
پس از یک مرد انتظار نداشته باشید که پیش‌فرض‌های ثابت ذهنش را کنار بگذارد و مشکل خاص شما را با راه‌حلی تازه برطرف کند.

 درد را بهتر تحمل می کنند
اغلب ما گمان می کنیم مردها در تحمل درد تواناترند و به خاطر حفظ ظاهر قدرتمندشان هم که شده، درد را بروز نمی‌دهند.
اما محققان در بررسی‌هایشان خلاف این فرضیه را ثابت کرده‌اند. به گزارش وب ام دی، آنها می‌گویند تنها یک زن می‌تواند درست در روزی که دندانش را جراحی کرده، به تکالیف بچه‌ها رسیدگی کند و با وجود دردهای بدنی بعد زایمان، از کودکش مراقبت کند.
پژوهشگران می‌گویند زنان درد را راحت‌تر تحمل می‌کنند و یا لااقل در یک دوره از زندگی‌شان، توانایی بیشتری برای مهار کردن دردهایشان دارند.
البته توانایی خارق‌العاده زنان تنها به تحمل دردهای جسمانی محدود نمی‌شود، بلکه آنها درد عشق را هم آسان‌تر تحمل می‌کنند. درحالی که زن‌ها گمان می‌کنند با مردهای آهنین و بی‌احساس روبه‌رو هستند، محققان نظر دیگری دارند.
آنها معتقدند مردها روزهای عاشقانه را دیرتر فراموش می‌کنند و با ضربه‌های احساسی دیرتر کنار می‌آیند. از نظر پژوهشگران، مردها بعد از طلاق به راحتی یک زن زندگی خود را بازسازی نمی‌کنند و شاید به همین دلیل است که با عجله‌کردن در ازدواج مجدد، برای تسکین دردشان تلاش می‌کنند.

 دوستان بهتری هستند
به احتمال بسیار زیاد این دوست یک خانم خواهد بود.
پژوهشگران دانشگاه منچستر می‌گویند زنان رکورد‌دار دوستی‌های طولانی هستند و رابطه‌های عمیق‌تری را هم می‌سازند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که زن‌ها از دوستانشان بیشتر حمایت می‌کنند و در روزهای خوشی و ناخوشی، در کنار آنها می‌مانند. از نظر محققان جنس رابطه در دوستی‌های زنانه و مردانه کاملا متفاوت است و نه‌تنها عمق بیشتری دارد، بلکه عقلانی‌تر هم هست.
برای زنان مهم نیست که در شهری کوچک در کنار دوستانشان زندگی کنند یا اینکه کیلومترها از آنها فاصله بگیرند، بلکه آنها در هر زمان و هر مکانی به دوستانشان وفادار می‌مانند و روابط‌شان را حفظ می‌کنند.

loading...

12 دیدگاه ها

 1. یه توصیه دوستانه به متاهل ها ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ با اجازه خانوم های محترم

  قانون طلایی اول: باید زنی داشته باشید که در کارهای خانه کمک کند —- خوب آشپزی کند— خوب گرد گیری کند

  قانون طلایی دوم: باید زنی داشته باشید که سرگرمتان کند شما را بخنداند و باعث فراموشی غصه تان شود

  قانون طلایی سوم: باید زنی داشته باشید که بتوانید به او اطمینان کنید که هیج وقت به شما دروغ نگوید

  قانون طلایی چهارم: باید زنی داشته باشید که در کنارش به آرامش برسید و از بودن با او لذت ببرید

  قانون طلایی پنجم: خیلی خیلی مهم است که این چهار زن از وجود یکدیگر بی خبر باشند !!!!!!!!

  البته که این نظر شخصی من نیستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت

 2. يه وقت به آقاها بد نگذره. آقايون بايد در كارهاى خانه كمك كنن، وفادار و راستگو باشن و به زن احترام بذارن. اينا خيلى مهمه.

 3. بخدا منم از اون حرفا منظوری نداشتم یعنی باب مزاح اینا رو گفتم …. صد البته که حق باشماست …. البته اولیش رو اقایون همیشه از زیرش در میرن .. فکر کنم اون دومیه هم سخت باشه برا اقایون …. D :
  در حقیقت واقعا به نکات خوبی اشاره کردین منم امیدوارم هر دو طرف پایبند به این اصول مهم باشن … شما که هر چی می فرمایید مهر تایید من روشه ….

 4. اين آقايون كلا آدماى عجيبى هستن، هميشه از دست كاراى سخت فرار ميكنن. ممنون آقا محسن به خاطر تائيدتون، شما هميشه به من لطف دارين.

 5. نظرت راجع به این جملات چیه؟؟؟

  خشم زن مانند الماس است میدرخشد اما نمیسوزاند ــــــــگفته تاگور

  زن همیشه سن خود را از تاریخ ازدواج حساب میکند نه از تاریخ تولد ــــــگفته ارهارد

  چیزی که زن دارد و مرد رو تسخیر میکند مهربانی اوست . نه سیمای زیبایش ــــــــگفته شکسپیر

  هر کجا مردی یافت شد به مقامات عالیه رسیده یقینا زنی پاکدامن او را همراهی کرده است .ــــــــــگفته شیلر

  به همان اندازه که زن آرام و با عصمت است به همان اندازه قدرت فرامانروایش شدیدتر و استوارتر است ــــــــــــــ گفته میشله

  زنان تحصیلکرده همسران خوبی از آب در می آیند . زیرا برای اینکه توضیح دهند که چرا غذا شور یا بیمزه شده است کلمات بیشتری در اختیار دارند …ـــــــــــــ گفته باب هاپ

  فکر کنم با دومی و آخری موافق نباشی … نیکا جان ….
  نه دیگه آقایون هم اینقد عجیب نیستن اما خب چونکه شما می فرمایید چشم ….
  من یه جایی میرم امشب نیستم .. اما منتظر جوابت در این پست هستم میخوام نظرت رو بدونم
  راستی یه چیز دیگه: شما هم اگه از آقایون چیزی بلدی بگو من صبرم زیاده طاقت شنیدنشو دارم D :
  حتما فردا جوابتو میخونم … سپاسگزار لطف همیشگی شما من هستم نیکا جان …

 6. یعنی واقعا خسته نباشید نیکا جان !!!! من دیشب تهران نبودم الان اومدم باز شما نیستید …. ببینم نکنه هنوز خواب هستید؟؟ …. امیدوارم هر کجا هستید در سلامتی کامل باشید برا من درس خوندن شما از هرچی مهم تره ….

 7. دقيقا درست گفتين با دومى و آخرى زياد موافق نيستم، ولى جمله ى سوم واقعا برام جالبه و حدود يك سال هست كه بهش رسيدم و باورش كردم ك. هميشه فكر ميكردم زيبايى حرف اول رو ميزنه، ولى يه موضوعى برام پيش اومد كه به حرف مادرم رسيدم كه هميشه ميگفت زيبايى و ظاهر بعد از ٦ ماه عادى ميشه اين اخلاق و مهربونيه كه موندگار من اعتقادى به اين جمله نداشتم ولى با اتفاقى فهميدم كاملا درسته… چون اون موقع ها بر عكس اسمم اصلا اخلاق نيك نداشتم. من حقيقتش چون با آقايون رابطه ى خاصى به اون صورت نداشتم نميتونم خيلى نظر بدم در موردشون، بيشتر از پدرم و پسر عموم نيما كه مثل داداشمه شناخت دارم، فقط ميتونم بگم بيشتر آقايون (در ايران) حساس و كمى غيرتى هستن، و گاهى وقتا عصبى مخصوصا در رانندگى، البته گفتم بيشترشون نه همه…

 8. به خاطر دير جواب دادن عذر خواهى ميكنم، چون ديشب خونه ى مادربزرگ عزيزم بوديم و نميتونستم به اينترنت بيام.

 9. حالا که اینجور شد منم از شما عذر میخوام .. قبلا هم گفتم اگه شما اینو بگین منم زیر قولم میزنم … نیکای گرامی آخه شما چقد انسان خوبی هستید همین رفتار شماست که همیشه از شخصیت شما یه فرد ممتاز میسازه .. کاش همه مثل شما بودن…
  راستش منم دیشب تهران نبودم یعنی یه جایی بودم و همین امروز اومدم تهران ….

  راستی گفتی من یک ساله اینقد خوش اخلاقم یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  من باور نمیکنم یعنی اگه خدا هم حرفتو تائید کنه بازم باور نمیکنم ..
  بزار یه چیزی بهت بگم من بخاطر اینکه رشته ام جامعه شناسی هستش آدما رو از روی کامنت گذاشتنشون میشناسم …. یعنی الان میدونم شما یه دختر آروم و بسیار اهل ارامش و مودب و بسیار مهربون هستین …

 10. ااااا عذر خواهيه من دليل منطقى داشت، شما منتظر جواب من بودين ولى من دير جواب دادم. تو رو خدا انقدر منو خجالت ندين واقعا روم نميشه ديگه بيام اينجا. شما خودتون خوبين كه منو خوب ميدونين. بله جالب كاملا درست ميگين من هميشه آدم آرومى هستم و تا حالا با كسى يادم نمياد دعوا كرده باشم در هيچ موقعيتى. من هميشه راست ميگم حتى اگر به ضررم باشه، اينم راست گفتم واقعا بد اخلاق بودم، بيش از اندازه از خود راضى بودم البته الالنم خيلى مغرورم ولى خيلى خوش اخلاق تر شدم به نسبت پارسال، ولى خوب اون اخلاقم باعث از دست دادن يه چيزايى شد….

 11. عذر خواهی من هم دلیل منطقی داشت یعنی شرط خود شما بود …. مرسی از اینکه اینو با شجاعت تمام گفتی واقعا هیچ کس حاضر نیست بیاد راجع به خودش اینجور حرف بزنه .. اما من بازم باور نمیکنم یعنی نمی خوام باور کنم نیکای نازنین یه کمکی قبلنا اخلاق تند داشته .. آخه نیکا جان من اینجا که شما رو می بینم حتی جواب مخالفت رو هم با احترام کامل میدی ..
  راستی میدونستی من و شما یه بار سر جنیفر لوپز با هم یه بحثی با هم کردیم .. البته اون موقع نه من شما رو میشناختم و نه شما منو …. اینم بگم کاملا محترم امیز باهم حرف زدیم ….
  در کل از شما ممنونم بخاطر اینکه درس دارین و وقت میزاری میای اینجا .. منم یه 10 روز دیگه درسام شروع میشه …. امیدوارم شما در تمام مراحل زندگی به موفقیعت تمام برسی …. سپاس ویژه من را دارا باش نیکا جان.

 12. سلام وقت بخیر.مطالب جالبی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *