گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار اقتصادی / قیمت پایه پراید بالاي۲۰ میلیون‌تومان است!
loading...

قیمت پایه پراید بالاي۲۰ میلیون‌تومان است!

قیمت پراید

ساسان قرباني، با تاکید بر واقعی شدن قیمت خودرو در نتیجه افزایش های اخیر گفت: «تنها راه عبور از مشکل افزایش قیمت خودرو افزایش تولید و تعادل در میزان عرضه و تقاضا در این بخش است. این تعادل میسر نمی شود مگر اینکه دولت و نهادهای ذیربط فضای کسب و کار را برای تولید خودرو مساعد کنند.» دبير انجمن سازندگان قطعات و مجموعه هاي ايران خودرو با اشاره به عدم پایبندی دولت به تعهدات قبلی گفت: «در ۲۷ اردیبهشت ماه سال جاری در جلسه‌ای با حضور معاون اول رئیس جمهور تصویب شد که ۲۰۰۰ میلیارد تومان به صنعت خودرو کمک شود، این کمک که در قالب وام بوده تاکنون پرداخت نشده است.همزمان قرار شد که ارز مبادله ای بدون دردسر به خودرو سازان تعلق گیرد که این ارز هم به خودروساز تخصیص نیافته است.»

قربانی افزود: «این در حالی است که از همان زمان تاکنون فولاد مبارکه قیمت محصولات خود را بیش ۱۰۰ درصد افزایش داده است و قیمت محصولات پتروشیمی با افزایش چند برابری مواجه شده است در این شرایط نمی توان انتظار داشت که قیمت خودرو ثابت بماند.»

وی با بیان اینکه هنوز انفجار در قیمت خودرو رخ نداده است گفت: «قیمت یک خودرو وارداتی ۱۰ هزار دلاری در ایران ۸۰ میلیون تومان است. پراید یک خودرو ۵ هزار دلاری است بنابراین قیبمت پایه آن بیش از ۲۰ میلیون تومان خواهد بود. قیمت این خودرو در ۱۴ سال گذشته به دلیل کمک های دولت افزایش کمی داشته است. اما این کمک ها در حال حاضر از بین رفته و قیمت پراید در حال واقعی شدن است بنابراین ما در این شرایط با انفجار قیمت رو به رو هستیم.»

loading...

3 دیدگاه ها

 1. شما بیخود کردید آقای محترمًًًًًً!!
  مقصر دولته که آزادسازی خودرو را بصورت کامل انجام نمیده
  تویتا کمری مدل2012فول قیمتش 12هزار دلار پراید کره 7هزار دلار
  بعدش شما میگید این آلات قتاله قیمتش 5هزار دلاره؟؟؟؟؟؟
  رو نیست سنگ پای قزوینه!!!!!!!!

 2. مردم برن آشغال بخرن بهتره تا پراید

 3. خجالت بکشید از این قدر دروغ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *