گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / سلامت / مطالب پزشکی / روشهای ترک خود ارضایی دختران
loading...

روشهای ترک خود ارضایی دختران

شاید یکی از مشکلاتی که اکثر جوانان و بخصوص پسران در سنین نوجوانی و جوانی گاها گرفتار آن میشوند پدیده خود ارضایی یا خود ارگاسمی است.اما موردی که کمتر به آن توجه میشه اینه که این پدیده هم در میان دختران نوجوان و جوان هم شایع است ولی کمتر به آن پرداخته شده کمتر این معضل رفتاری مورد تحیلیل و بحث قرار گرفته است.

خودارضای دختران

پدیده خود ارضایی دختران جدا از عوارض بدنی که برای دختران در پی دارد ، عوارض روحی و روانی بسیاری را نیز در بر میگیرد.دکتر معصومه حیدری عضو هیئت علمی دانشکده مامایی دانشگاه شاهد تهران عوارض خود ارضایی دختران رو اینگونه بیان کرد که خودارضایی در دختران عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت و در صورتی که به صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می شود و مانند هر اعتیادی،روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد و زمانی که فردی اقدام به خودارضایی می کند خیلی سریع فاز هیجان جنسی اتفاق می افتد و جنبه های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح جنسی را دریافت نمی کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود  و بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خودارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتارهای خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد.

یکی از مهمترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند بنابراین بایستی گفت ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.همچنین از مضرات بدنی شدیدی که ناشی از خود ارضایی در دختران میتوان به آن اشاره کرد این است که خودارضایی در دختران با تحریک قسمت های خارجی دستگاه تناسلی رایج تر است که صدمه چندانی به دستگاه تناسلی نمی رساند اما زمانی که خودارضایی دختران با تحریک قسمت های داخلی تر دستگاه تناسلی باشد بسته به نوع فشار و ناحیه لمس شونده ممکن است در صورتی که به صورت مداوم خودارضایی تکرار شود آسیب های جدی به دستگاه تناسلی دختران وارد سازد.

467sadcouple1 روشهای ترک خود ارضایی دختران

دکتر حیدری افزود برای جلوگیری و ترک این عادت بسیار بد، باید سعی کرد کار روانشناسی کرد.ابتدا باید دختر سعی کند از تنهایی و تنها بودن دوری کند و در ثانی از دیدن فیلمهای محرک و فیلمهای ناپسند و همچنین تصاویر که دارای مشکل اخلاقی هستند دوری نمایند و از تفکرات جنسی بپرهیزند.از جمله راههای پیشنهادی برای ترک خودارضایی دختران پرداختن به فعالیت های مختلفی از جمله ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات ، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ است همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشند و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرک است تا فرد به سن مناسب ازدواج برسد و با ازدواج بتواند نیازهای خود را به طور صحیحی ارضاء کند.

همه چیز در مورد خود ارضایی خانم ها

loading...

22 دیدگاه ها

 1. با اجازه دوستان . چونکه این مطلب درباره دختراست می بایست دخترا نظر بدن.
  مطالب زیادی گفته شده در این باب . وقتی در یک کشوری حداقل آزادی های اجتماعی نباشه یا وقتی دختر و پسر رو تو دانشگاه از هم جدا می کنن و تو جامعه هم خط کشی های زیادی می کنن معلومه دیگه کار به چه جاهایی میکشه . این یه سر درد معمولی نیس که با یه قرص آسپرین خوب بشه . راهکارش فقط تغییرات اجتماعیه یعنی این موضوع فقط به روابط دختر و پسر در اجتماع ربط داره . البته اختیار هر انسانی دسته خودشه که چیکار کنه .اما تا زمانی که این محدودیت ها هست این مشکلات هم هست . یه چیز دیگه تو پست خوندم که بعضی ها پیشنهاد ازدواج رو مطرح می کنن برا این جور مواقع. آخه عزیزای دلم ازدواجی که برا رفع نیاز جنسی انسان باشه این می تونه دوامی داشته باشه . نگاه به ازدواج نباید بخاطر این تمایلات که باشه .در کل امیدوارم همه با دید مثبت تری نگاه کنن به زندگی و از این مشکلات هم رهایی یابن

 2. شما تفکرات خودتون رو به عنوان راه حل یه مسألۀ اجتماعی مطرح کردید ولی اون چیزی که من می گم گفته های خداوند در قرآنه برای زندگی بهتر در جامعه. شما هر چقدر به نفس بپردازید بیشتر حریص می شه. این خاصیت نفسه. اگه نفسو آزاد بذاری فقط دنبال ارضا نیست بعد هوس می کنه مواد رو امتحان کنه بعد به مرحلۀ تزریق می رسه و … و سلب آسایش از مردم آنوقت می شه اسم این فرد رو گذاشت آدم؟! خدا هیچ وقت نمی گه احساستون رو سرکوب کنید چون از یه جای دیگه با شدت بیشتری بیرون می زنه. اما می خواد که بنده اش قوی باشه و بتونه غرایزشو کنترل کنه نه سرکوب. ازدواج هم یکی از راه حل های خداوند برای جلوگیری از بی بند و باریه. اما کسی که قادر به کنترل نفسش نیست. اگه ازدواج هم کنه بازهم دست گل آب می ده و خودشو و خانوادشو بد بخت می کنه. برای همین هم خدا در روابط بین دختر و پسر مواردی رو مطرح می کنه و از اونا می خواد رعایت کنند. شما بر عکس دوست دارید خوراک نفس بیشتر بشه. آنوقت به نظر شما ما جامعۀ سالمی خواهیم داشت؟ حتی تو آموزش زبان نمی شه فرهنگ کشور مقصد رو نادیده گرفت چه برسه به وارد کردن اعمال و رفتار کشورهای دیگه به کشور خودمون بدون در نظر گرفتن فرهنگ و آداب و رسوم دیرینه. این آداب باعث خجالت ما نیست. خیلی از دانشمندان و مفاخر ایران که مورد احترام همۀ جهانیان هستند در همین فرهنگ رشد کردند. من احساساتمو سرکوب نمی کنم ولی آرزوم این نیست که در دانشگاه کنار یه پسر بشینم بلکه هدفم اینه که رتبۀ اول علمی کشور و فرد مفیدی برای جامعه باشم. دلم می خواد به مردم کشورم خدمت کنم و دستشونو بگیرم. دیدن لبخند رضایت اونا وقتی می گن خدا خیرت بده جوون از تمام لذات و خوشی های دنیا برام بزرگتره. خدا خودش می دونه که راست می گم. به نظر شما اگه پسر و دختر تو دانشگاه کنار هم بشینند یا خط کشی ها برداشته بشه این مشکلات حل می شه؟ دیدیم وقتی دسترسی به ماهواره و اینترنت برای همه آزاد شد این مسائل چقدر کاهش پیدا کرد!!. صراحت منو ببخشید اما به نظر من مثبت اندیشی گشتن اهداف توی جوی کوچه ها نیست بلکه نزدیک تر شدن به خداست که سرچشمۀ زیبایی، مهربانی و کماله. من مسلمونم و هر چیزی که گفتم از سخنان خدا در قرآن کریمه اگه دوست داشتید آدرس تمام آیات متبط رو می نویسم؛ اما می تونم بپرسم شما از چه مرجعی برای جامعه نسخه می پیچید؟

 3. دمت گرم اقا محسن زدی وسط خال توی امریکا ژاپن و و و ….. کسی خود ارضایی نمیکنه اره داداش خانه از پایبست ویران است@

 4. فکر کنم شما منظور منو اشتباه برداشت کردین فرناز خانوم. ما طرفدار این عمل نیستم بلکه مخالف انم و به هیچ وجهه کسی رو توصیه نمیکنم به این عمل. من چونکه جامعه شناسی خوندم مسائل رو از دید خودم بیان کردم برای کسی هم نسخه نمی پیچم شما دوس دارید با دو ایه از قران همه چیز رو حل کنید برا جوونا . نه عزیزم با موعضه کردن هیچی حل نمیشه . اینها ریشه در مشکلات اجتماعی داره . لطفا لاپوشونی نکنید مسائل رو . اگر در جامعه ما حداقل ازادی و اگاهی بود این مسائل در قرن 21 پیش نمی اومدن تا مدامی که فشار اجتماعی روی جوانان هست از هر لحاظی این مسائل هم هست . در این جامعه به ما یاد ندادن که چگونه انتخاب کنیم به ما گفتن که باید تبعیت کنیم . یه دختر مجرد چونکه انتخابی نداره باید انتخاب بشه و یه پسر چونکه چاره یی نداره در این جامعه باید برا این تمایلات ازدواج کنه . در پایان می خوام بگم فضای بسته این جامعه با اختناق کامل باعث رواج چنین پیامدهایی شده و گرنه به قول این دوستمان چرا در امریکا خبری نیس .

 5. اقا محسن درست مىگه..
  اىن عامل تا حدى رىشه در محدودىت هاى ى جامعه هم داره ،هر چقدر محدودىت بىشتر ادم حرىصتر.. و اىن درست نىست ک از طرىق ازدواجى ک صرفا جهت خاموش کردن اتش درونى هستش پاسخگوى اىن مساله و مشکل باشىم.. والبته فکر کردنه زىادى ب اىن موضوع و رابطه با دوستاى چه دختر و چه پسره شىطان صفت دلىل محکمى هست بر اىجاد اىن عارضه ى زشت وناشاىست.. ىادمون باشه ک امر ازدواج تنها جهت رفع شهوت و نىازجنىسى نىست.. ! تنها کافىه سرگرم کاراىى مثل تحصىل,کلاساى اموزشى مثل زبان,موسىقى و … همىنطور کلاساى ورزشى باشىد اونموقع مىبىنىد ک دىگه دچار اىن مشکل نخواهىد شد.. کا فىه ارادت قوى باشه .. خداراشکر ک من همچىن مشکلى ندارم چون همه روزه مشغول کارهاى ادارى اموزشى ورزشى و تحصىلات دانشگاهى هستم و خوشبختانه دىکه فرصتى براى فکرکردن ب اىن مسائله ى شوم و زننده رو ندارم.. موفق باشىد..

 6. شاید من منظور شما رو درست متوجه نشده باشم به من بگید شما مخالف این عمل و همینطور بی بندباری در جامعه هسنید و در ضمن موافق آزادی روابط دختر و پسر و برداشتن محدودیت های اجتماعی آیا این دو با هم متضاد نیستند؟
  بگذارید حرفهای خانم دکتر حیدری رو به عنوان کارشناس یک بار دیگه با هم مرور کنیم:
  «دکتر حیدری افزود برای جلوگیری و ترک این عادت بسیار بد، باید سعی کرد کار روانشناسی کرد.ابتدا باید دختر سعی کند از تنهایی و تنها بودن دوری کند و در ثانی از دیدن فیلمهای محرک و فیلمهای ناپسند و همچنین تصاویر که دارای مشکل اخلاقی هستند دوری نمایند و از تفکرات جنسی بپرهیزند.از جمله راههای پیشنهادی برای ترک خودارضایی دختران پرداختن به فعالیت های مختلفی از جمله ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات ، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ است همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشند و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرک است تا فرد به سن مناسب ازدواج برسد و با ازدواج بتواند نیازهای خود را به طور صحیحی ارضاء کند.»
  اتفاقاً فکر می کنم تو پست قبلی شما منظور من و دوستانم رو درست برداشت نکردید. آیا من گفتم ازدواج تنها راه علاج غریزه جنسیه؟ آیا از محکم شدن اراده و توجه نکردن به نفس سرکش صحبتی نشد؟! موعظه مال کسیه که خودش اجرا نمی کنه. من دارم رسالۀ دکترامو در دانشگاه تهران می نویسم. تمام مراحل موفقیتم رو هم بعد از عنایت خدا مدیون قوی بودن اراده و تلاش بی وقفه ام برای رسیدن به هدف هستم. این راهیه که خودم به عنوان یک جوان رفتم و موفق شدم. البته اگه شما اینو موفقیت بدونید! در ضمن قرآن فقط دو آیه نداره یه کتاب کامل در تمام موارده. علم پزشکی، نجوم، فیزیک، جامعه شناسی، روانشناسی و هر چیز دیگه ای که به ذهن شما برسه. همش در قرآن هست. من هم فقط دو آیه بلد نیستم شما در هر موردی بپرسید تا جواب خدا رو عینا براتون بگم.
  آقا محسن به نظر شما در کشورهای غربی آزادی تام وجود داره؟ آیا شما در تمام کشورهای غربی و آمریکا زندگی کردید؟ من چند سال در آلمان درس خوندم و دوستانی از کشورهای مختلف داشتم و دارم. این مساله در اون کشورها بیداد می کنه. اما چیز خوبی که هست مخصوصا در آلمان اجرای قوانین سفت و محکم علیه قانون شکنیه که متاسفانه در ایران خبری ازش نیست. هنجارشکنی در تمام موارد از رانندگی گرفته تا مسائل دیگه هنر ما ایرانی هاست. شما هر جا برید باید یک سری قوانینو که مخصوص اون کشور رعایت کنید. چه خوشتون بیاد چه بیزار باشید و شما به هیج وجه حق اعتراض ندارید. شما آمریکا رو مثال زدید. همین چند وقت پیش نبود که اسنودن که به روسیه پناهنده شده فاش کرد که حتی مکالمات خصوصی مردم توسط سازمان جاسوسی شنود می شده!!

 7. ما تو کشورمون فقط داریم دم از اسلام و قرآن میزنیم در صورتی که این محدودیتا باعث انحراف و افسردگی این نسل که نسل آینده سازهستن میشه!! شما ببینین ما تو 30-40 سال پیش از این مشکلات داشتیم؟!؟! این انحرافات اخیرا اتفاق افتاده که فقط و فقط به خاطر محدودیته!!
  واقعا ک خدا خودش به دادمون برسه!
  فرناز جان،آقا محسن جامعه شناسی خونده بهتر از شما میدونه که تو این جامعه چی میگذره… نباید از روی تعصبای کورکورانتون چشماتون رو روی همه چیز ببندید!!
  ما تو قرنی زندگی میکنیم ک نیاز ب روشنفکری داره ..

 8. ببخشید می دونم که زیاد حرف زدم. مطلب آخر به این دوست خوبمون این که مرکز پیشگیری از بیماریهای آمریکا اعلام کرده که آمریکا رکوردداره تعرض جنسی در جهانه.

 9. به نظر من هم این مساله ریشه در اجتماع دارد و یکی از علت های اون هم تنهایی و البته تحریک شدن از یه چیزی حالا یا فیلم یا عکس یا دوست مخالف و یا ………
  و البته قابل ذکر بود بگم یکی از دلایلش هم میتونه محدودیت های دختران در جامعه باشه ….
  به هر حال امید وارم هیچ هیچ دختر و پسری به این عمل ناشایست رو نیاره !

 10. نسیم جان دوست خوبم. بحث ما سر خود ارضایی و علت بوجود امدن این معضله. شما می گید محرومیت در جامعه باعث بوجود آمدن این مشکل می شه ولی تمام کارشناسان و کسانی که خبره در این کار هستند معتقدند خود ارضایی و تحریک قوۀ جنسی از دیدن صحنه های ناجور و داشتن ارتباط با جنس مخالف بوجود می یاد. ما برای سرقت هم محدودیت داریم. آیا باعث می شه که شما به دزدی حریص بشید. یه وقت هست به یه بچه می گن این کار رو نکن خطر داره. بخاطر جهلی که داره بیشتر کنجکاو می شه. فکر می کنه حتماً چیز خوبیه ولی می خوان اون دست نزنه بیشتر حریص می شه ولی انسان با لغ که نسبت به مسائل مختلف آگاهی داره می دونه که مثلا الکل چه مضراتی داره. اگه معتقد باشه که خدا خیر و صلاحشو می خواد هرگز نسبت به شراب حریص نمی شه. خودتون هم می بینید آدمهای معتقد وقتی می رن خارج تو سوپرمارکت پر نوشابه های الکلیه ولی سراغش نمی رن. می شه. من هم مثل شما یه دخترم شما می گید تعصب کورکورانه دارم ولی هرگز دچار این مشکلات نشدم و نمی شم. چون همون ریسمان اعتقاد قلبی به خدا نگهم می داره و نمی گذاره سقوط کنم. قبلا هم گفتم بازم می گم. صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

 11. به نظر من الهه و مهسا و نسیم جان به مواردی خوبی اشاره کردن . من نمی خوام بگم که فرناز خانوم اشتباه می کنن . اما همه چیز رو باید در جای خودش سنجید . اتفاقعن فرناز جان مشکل اینه که چرا باید این پدیده شوم در سطح جامعه اینقد رواج پیدا کنه اما اینایی که دکتر حیدری گفته و بحق هم گفته فقط برا درمانه چنین بیماریه. اما اشاره نمیکنه به علل اصلی چنین پیامدی . ببخشید ا میگه میشه با دو فیلم نگاه کردن بگیم مشکل از اینه . نه عزیزم مشکل از درون جامعه هست شما با عینک مذهب نگاه به قضیه نکن مشکل دنیوی راه حل دنیوی داره . تمام جامعه شناسان بزرگ غرب معتقدند که یک جامعه آزاد و اگاه در کشورهای جهان سومی باعث کاهش خشونت و تنش در بین جوانان خواهد شد .در جامعه شناسی به ما میگن هر گونه محدودیت و فشار بروری مردم اون جامعه باعث عوارض جبران ناپذیری میشه. من تنها مسئعلم سر این موضوع نیس من نیمدونم چرا فرناز خانوم شما که یه پله مونده که دکتر بشین راجع به حرفا فقط احساسی برخورد میکنید و نمی خواین معضلات جامعه قبول کنید برای این پدیده . در کل این بحث تا اینجا با تمام نزاکت پیش رفته و خوشحالم از بابت و امیدوارم روزی این چماق داران قدرت دست از سر این جوانان بردارن و جامعه به حداقل اگاهی برسه و از این بست و فشار روی جوانان دست بردارن . بازم میگم در اخر این کارها هیچ توجیهی ندارد و فقط باعث ضرر به سلاتمتی جسمی و روحی انسان میشه به امید انکه از راهکار منطقی استفاده کرد علیه این بحران اجتماعی.

 12. محسن آقا این فقط یه بحث علمیه. توی این بخش احتمالاً کسانی میان که مشکل خود ارضایی دارند و می خوان حلش کنند. چون آدمای پاکی هستند و با علم به این که کار زشتیه و عوارض بدی هم داره می خوان ترکش کنند. حالا یکی مثل شما راه حل بده که تو تقصیری نداری جامعه این جوریه. این جامعه است که مشکل شما رو بوجود آورده و باید جامعه رو عوض کرد و تغییر در جامعه راه حل شماست. خوب شما جامعه شناسی خوندی من هم در رشتۀ خودم دارم تخصص دارم. این حرفها آدمهای مریضو بیشتر درگیر می کنه نه رها. حرفهایی که قبلاً زدم مربوط به این مطلبه که چطوری می شه این معضل رو فعلاً برای این آدمها حل کرد. شما خوتون اقرار می کنید این کارا باعث ضرر به سلامتی جسم و روحه ولی این جوری که شما راه حل می دی این بنده خداها باید چند قرنی صبر کنند. شاید نسلهای بعدی بعد از تغییر جامعه دچار مشکل نشن. راه حل من اینه که ما هر چقدر هم محدودیت داشته باشیم چه در اجتماع چه حتی در بدن خودمون می تونیم بر مشکلات چیره بشیم. بودند کسانی که حتی دست و پا نداشتند ولی موفق شدند. ما که از اونا که بدتر نیستیم. اگه بشینیم یه گوشه و بگیم محدودیت داریم و بدبختیم . هیچ چیزی عوض نمی شه. فقط افسردگی آدم بیشتر می شه. تغییر در جامعه از خود آدم شروع می شه. اگه ما متحول بشیم سعی کنیم با وجود محدودیت موفق باشیم جامعه هم بهبود پیدا می کنه. بزرگ نمایی مشکل، راه حل نیست. چاره در بزرگ دیدن خود آدمه. اعتقاد مذهبی داشتن حداقل به خدا علاوه بر آرامش درونی آدمو از پلیدی و زشتی دور نگه می داره. این جوری نیست که تو جوامع دیگه این مشکلات دیده نشده . برید بپرسید که آمار تعرض تو کشورهای غربی و بخصوص آمریکا چقدره. اونا به نظر شما محدودیت اجتماعی ندارند پس چرا این آمار اینقدر بالاست؟!!

 13. وای فرناز جان مثل اینکه دوباره حرف من اشتباه برداشت شده . من نمیگم حالا که مشکل از معضلات اجتماعی هست دیگه برا عموم آزاده هر کاری که می خوان بکنن. من در حاله حاضر حرفای شما رو قبول دارم به عنوان یه مسکن آروم کننده برا کسانی که درگیر این ماجران. یه مثال از آمریکا زدی . بله در آمریکا هم معضلات اجتماعیه زیادی هست نمونش همین قانون حمل سلاح که برا تمام عموم ازاده در صورت خطر از خود دفاع کنن و به بهانه همین قانون تو همین یکی دوسال خیلی ها کشته شدند اما چونکه این یک معضل اجتماعیه دولت اوباما تصمیم گرفته در اصل این قانون یه تغییراتی بده برا جلوگیری از چنین پیامدهایی . در کل حرف من اینه که باید از بالا با تغییرات گسترده این معضلات حل بشه اینجور بهتر نتیجه میده تا مثلا من بیام به یکی که این عمل رو انجام میده اون رو نصحیت کنم .

 14. شما مدام تغییر موضع می دید برای همین هم حرفهاتون مفهوم نیست. تا برای یه حرفی جواب داده می شه فوراً با زرنگی مسألۀ دیگه ای رو مطرح می کنید. برادر من شما اول گفتید مشکل خود ارضایی به خاطر این بوجود می یاد که آزادی اجتماعی در ایران نیست. بخاطر این که تو جامعه خط کشی های زیادی وجود داره. و تو آمریکا اصلا از این خبرا نیست. درسته یا نه؟ خوب من از شما پرسیدم اگه این حرف درسته پس چرا آمار تعرض جنسی در آمریکا و اروپا اینقدر بالاست؟ اونجا که خط کشی وجود نداره. اگه آمریکا مشکلات اجتماعی زیاد داره چرا اعلام می کنید اونجا از این خبرا نیست؟ این سوال اول که اصلاً پاسخ ندادید؟ مورد دوم شما گفتید خود ارضایی مسأله مادیه و راه حل مادی هم داره نه معنوی. درسته؟ وقتی خوتون معتقدید که عوارض خود ارضایی جسمی و معنویه چطور فقط راه حل مادی داری؟ می شه توضیح بدید؟ خواهشآ دوباره چیز دیگه مطرح نکنید فقط جواب این سوالات رو بدید تا موضوع روشن بشه.

 15. ببین فرناز خانوم من نمی تونم بسیاری از حرفا رو اینجا بزنم مثلا اگه بخوام درباره رابطه حکومت و ریشه معضلات اجنماعیه حرف بزنم ممکنه ثبت نشه در این سایت بنا بر چار چوب این سایت که طبق یه موازینی باید جلو بره . بازم میگم بخاطر همین معضلاته اجتماعیست که اینا بوجود میان. ببخشید شما دارید مغلطه میکنید بحث خود ارضایی رو به تعرض جنسی در امریکا ربطش میدید راجع به امریکا جوابتونو میدم این امریکا که شما ازش یه غولی درست کردید روز به روز در حاله اصلاح شدنه چهل ساله پیش یه سیاه پوست نمی تونست تو یکی از این خیابونهای امریکا با یه سفید راه بره اما امروز رئیس جمهورشون یه سیاپوسته . این مملکت همیشه در حاله تغییره . میگه میشه ما بگیم در یه کشوری هیچ تعرض جنسی نیست البته که هست اما بسیار با آمار کمتر تری نسبت به کشورهای جهان سوی! مهم اینه که کشورهای غربی برنامه دارن برا چنین معضلاتی یعنی دولت دست به کار میشه . اما اینجا (خواهشن اینو ثبت کن آدمین) چی. هیچ برنامه یی وجود نداره برا چنین پیامدهایی ملت به حاله خود گذاشته شدن .من تعجب میکنم از شما که تو جامعه رفت امد می کنی تو دانشگاه هم هستی واینقد به موضوعات سطحی نگاه می کنی و می گی با اعتقاد به خدا همه چی حل میشه . ته کلام من اینه هر دولتی که برنامه داشته باشه این معضلات کمتر و کمترتر میشن اما مطمعن باش با بدون کمک دولت در این باب هزار بار که نصحیت کنی به دیگران باز میرن سراغ این کارها.
  اما راجع به گفتار دومتان . من گفتم به جسم و روح انسان آسیب وارد میشه . لطفن از روح انسان برداشت برزخی نکنید البته اگه بخوام بیشتر توضیح بدم شبیه فلاسفه میشم.

 16. آقا محسن تعرض جنسی مرحلۀ بعدی خود ارضاییه . تازه مورد خود ارضایی هم در غرب و آمریکا به شدت رواج داره. کتاب و مقالات علمی زیادی هم در این مورد نوشته شده. ولی باز شما از جواب طفره رفتید. من کاری به مشکلات دیگه ندارم به من بگید. اگه عدم آزادی اجتماعی باعث بوجود اومدن این بحرانه چرا در غرب و آمریکا به شدت رواج داره. جواب دادن به این سوال غیر قانونی نیست. شما بدتر ازاین گفتید منتشر شده نگران نباشید راحت جواب بدید. چرا در این کشورها که آزادی روابط وجود داره این معضل دیده می شه. آیا این ثابت نمی کنه که علت بوجود اومدن خود ارضایی و متعاقب اون تعرض دیدن صحنه های هوس آلود، خوندن رمان های عشقی، نگاه کردن به بدن برهنه و تصور و مرور صحنه های ناجور در ذهنه؟ اگه غیر از اینه به من بگید چرا دائم اخبار تعرض به کودکان و زنان از کشورهای آزاد در روابط اجتماعی به گوش می رسه. اونا که محرومیت ندارن؟؟؟؟ فقط این جور صحنه ها رو بیشتر از ما می بینند.
  من هم از شما تعجب می کنم که چطور هنوز نمی دونید روح بعد معنوی داری نه مادی. من حرفی از برزخ نزدم آقا. شما معتقدید روح و جسم هر دو مادی هستند و به یک غذا نیازمندند!!!!!!!!!!!!!!! و آسیب روحی و جسمی تنها از بعد مادی حل می شه؟!!!!!!!!!! اونوقت ادعا هم می کنید که من سطحی به ماجرا نگاه می کنم. من دیگه به این بحث ادامه نمی دم. اون چیزی رو که باید بگم گفتم و اون چیزی رو که باید می فهمیدم فهمیدم. امیدوارم رشتۀ ایمان و اعتقاد جوانان و مردم عزیزم به خدایی که همیشه ناظر و حامی ماست قطع نشه. دوستان خوبم شما بهتر از من می دونید که اگه کشورهای غربی واقعاً در آرامش و آزادی بسر می بردند این همه فرقۀ شیطان پرستی، زامبی، فمن و هم جنس بازی و ازدواج هم جنس ها با هم رو درست نمی کردند. ضعف ایمان و اعتقاد سرچشمۀ تمام این معضلاته. در آخر تأکید می کنم که هرگز نگفتم و نمی گم تو کشور ما همه چیز روبراهه و مشکلات کمی وجود داره نه اصلا این طور نیست. اما فساد اخلاقی فقط از ضعف ایمان بوجود می یاد.

 17. من وسواس داشتم که آیا وارد این بحث بشم یا نه ودر طول بحث چونکه طرف مقابلم یه خانوم بود سعی کردم از کلمات محجوب تری در بحث استفاده کنم تا خدایی نکرده سو برداشتی پیش نیاد. اون چیزی که من از اندیشه شما می بینم یاد( ترانه همه چی آرومه ) می افتم . ببخشید که اینو میگم وقتی در غرب روابط ازاده کی دیگه میره خود ارضایی می کنه یا به فیلم های سکسی نظر بیندازه . روابط ازاد هم در غرب چارچوبه خاصه خودشو داره . میشه بپرسم از شما که تو آلمان زندگی کردین ! آیا اونجا هرکی به هر کیه . یعنی اگه یه زن بیکینی پوش در ساحل دریا باشه همه بهش تعرض می کنن. فرناز گرامی شما دانشگاه رفتید و امیدوارم به بهترین درجات علمی هم برسین چرا نگاهتون به مسائل از مذهب نئشت گرفته . یه مثالی هست که میگن اونکه فیزیک خونده خدا رو باور نداره! و اونکه فیزیک خونده و خدا رو باور داره علمی رو که خونده باور نداره . شما با تمام تحصیلاتتون همش در حرفاتون صحبت از معنویات می کنید اما اینا مسائل شخصی خود آدمه . اول باید نیازهای اجتماعیه انسان فراهم بشه و بعد این آگاهی رو به عموم جامعه داد . مثلا اگر یک بیماری درجایی شیوع پیدا کنه اول وظیفه دولته که آگاهی رو به مردم بده وبعد داروی درمانش رو در اختیار مردم قرار بده . اونوقت اثر بیماری در جامعه کمتر پیدا میشه . من کل حرفم اینه اگه محدودیت ها برداشته شن و بعد اگاهی داده بشه به مراتب جامعه امن تر و سالم تر خواهد بود تا اینکه با تمام محدودیت ها بشینیم فقط نصیحت بکنیم .اگه جامعه یی باز و با نشاط داشته باشم نمیگم دیگه هیچ مورد خود ارضایی در کشور یافت نمیشه اما قبول کن اگه فرهنگ سازی درست از ازادی اجتماعی بشه ما کمتر به این جور موارد بر می خوریم . در اخر من که خدایی ناکرده از شما دلخوری ندارم بحث پیش اومد و نشستیم حرفامونو زدیم .

 18. فرناز خانوم شما جورى صحبت مى کنىد ک گوىى در کشور ما هىچ تعارض جنسى صورت نمى گىره !!! همىن الان برىد صفحه ى حوادث رو بخونىد ببىنىد چه خبره !!!موارد تجاوز بىداد مىکنه..
  اتفاقأ تو کشوراى اروپاىى و امرىکاىى مردمش همون چىزى ک واقعا هستن نشون مىدن اما تو کشور ما همه ى کارا از پشت پرده انجام مىشه و اونوقت جانماز اب مىکشن… … مطمئن باشىد ک همونا دلشون از ما اىرانىا پاکتره….

 19. کسانی که فکر می کنند خود ارضایی در غرب وجود نداره. می تونند این عنوان رو در اینترنت جستجو کنند. و همینطور انفجار خود ارضایی در انگلیس رو هم ببینند. مهسا جان من که قبلا گفتم در ایران هم مشکلات زیادی وجود داره. تعرض، جنایت، عدم پایداری به عهد زناشویی و …. البته این آمار از کشورهای غربی و آمریکا که بنا به آماری که خودشون منتشر کردند و رتبۀ اول در جهان در تعرض جنسی هستند به مراتب کمتره. تمام مواردی هم که در ایران رخ داده اگه پرس و جو کنید و یا پروندشونو بخونید به خاطر مصرف الکل و یا داشتن اعتیاد شدید به مواد و کلاً بی ایمانی بوده. شما چند مورد از خانواده های متدین رو می شناسید که از این جور کارها کرده باشند. اعتقاد جلوی گناه و کارهای زشت رو می گیره. این چیزیه که من بهش ایمان دارم و عمیقاً معتقدم ایمان به خدا و داشتن ارادۀ قوی آدم رو به هدفی که تو زندگی داره می رسونه. حتی اگه جلوی پاش موانع زیادی گذاشته باشند. معتقدم هیچ وقت نباید مشکلات رو پیش چشممون بزرگ کنیم و از مشکلات و بد بختی ها صحبت کنیم. چون تمام این حرفها تلقین به ناتوانیه و آدمو ضعیف می کنه. هر فشار و سختی سکوییه برای پرش. اگه همه چیز برای آدم فراهم باشه هیچ چیزی در زندگی نمی شه. من خودم یک بار رتبۀ اول شدم ولی حقمو خوردند و یکی از افراد خودشونو بالای اسم من نوشتن. واکنش من حرص خوردن و تعریف ماجرا برای این و اون نبود بلکه اول به خدا توکل کردم و بعد تلاشم رو چند برابر کردم. نتیجه این که مقالۀ آی اس آی نوشتم و چند مقالۀ علمی دیگه ولی اون حتی نتونست یه مقاله چاپ کنه. خدایی اون بالا هست که اگه صداش کنی قطعاً بهت جواب می ده. ولی همون خدا از آدم ضعیف و ناتوان خوشش نمی یاد. پس همیشه اول باید خودمونو دست بالا بگیریم و بعد هم تلاش کنیم و از نا ملایمات و سختی ها نترسیم که اگه خدا ناخداست کشتیمونو صحیح و سالم به ساحل نجات می رسونه.

 20. راه های کنترل و روش های کم کردن و از بین بردن قوای شهوت و تمایلات جنسی زناشویی برای جوانان مجرد:
  باید دانست زمانی که خداوند شهوت و تمایلات زناشویی را برای بقای نسل در وجود انسان قرار داد و برای کنترل و ارضای آن ازدواج دائم را قرار داد و به آن سفارش بسیار نمود و هنگامی که شرایط برای ازدواج دائم فراهم نبود، برای اینکه ایمان و پاکدامنی انسان لطمه نخورد، ازدواج موقت را مقرر فرمود. البته با رعایت شرایطش که در اسلام بیان شده است.
  اما اگر در کل شرایط برای ازدواج فراهم نبود باید چه کار کرد؟! چگونه باید از ایمان و پاکدامنی خود مراقبت نمود؟!
  باید دانست اگر کسی حقیقتا و از سر اخلاص بخواهد خود را حفظ کند خداوند نیز او را یاری خواهد کرد. البته برای این کار ما دستورات عملی هم در دین داریم که در اینجا با استفاده از بعضی روایات و دستورات بزرگان دین به برخی از شیوه های کنترل شهوت اشاره می نماییم:
  – روزه گرفتن و در صورت عدم امکان آن، کم غذا خوردن بطوری که روزی بیشتر از دو وعده غذایی نخوردن.
  – نخوردن غذا های تحریک کننده مانند: پیاز، خرما، تخم مرغ،غذاهای چرب یا پروتیینی با کالری بالا و…
  – خوردن موادی که شهوت را کم می کنند، مانند: آبلیمو، کافور، سرکه(که مالیدن آن به بدن هم موثر است) و…
  – کنترل چشم و نگاه نکردن به نامحرم و ندیدن صحنه های حرام یا تحریک کننده، مانند: فیلم ، عکس و… این مورد بسیار مهم است زیرا انسان اگر ورودی های خود را یعنی چشم و گوش را کنترل کند و اجازه ندهد بدی ها و گناهان وارد وجودش شوند، آنگاه خروجی هایش یعنی اعمال ، رفتار و… هم خوب و درست می شوند. و از گناهان فرسنگ ها فاصله می گیریم. زدست دیده و دل هر دو فریاد — که هرچه دیده بیند دل کند یاد.
  – از بین نبردن و نتراشیدن موهای زائد بدن چون باعث تضعیف قوای جنسی می شود.
  – دوری کردن از خوردن غذاها و لقمه های حرام و استفاده از غذای حلال و پاک.
  – در حالت جنب نبودن و داشتن وضو و با وضو بودن که باعث ایمن و دور شدن از وسوسه شیاطین می شود.
  – ورزش کردن و تحرک بدنی برای سوزاندن کالری های انباشته شده و اضافه بدن و دوری از تنبلی و تن پروری.
  – مشغول کردن فکر و اندیشه خود به کار و فعالیت و دوری از بیکاری و آزاد گذاشتن و رها کردن فکر و اندیشه به سمت افکار و تخیلات نادرست.
  – تنها و دمر(به شکم) نخوابیدن.
  – زیاد استغفار کردن.

 21. سلام به نظر من همه چی به وابستگی به اسلام بستگی داره فک کن همه نماز هاتو بخونی هیچگاه اینکارونمی کنین درکشورهای ازاد هم این کار انجام میشه بهانه نیارید

 22. سلام
  اقای محترم شما میگید باید ما رو مثل کشور امریکا ازاد بزارن تا درصد تعارض جنسیموت به صدر کشور ها برسه . تنها راه برای کم کردت میل جنسی دور شدن پسر و دختر از همدیگره چون همه کارشناسا این رو میگن البته نا گفته نمونه افراای هستن که بجای اهمیت دادن به انسانیت و پاک بودن به لذات حسی اهمیت میدن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *