گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / فرهنگ و هنر / فیلم و سریال / شریفی‌ نیا: بر «حریم سلطان» غلبه کردیم
loading...

شریفی‌ نیا: بر «حریم سلطان» غلبه کردیم

محمدرضا شریفی‌نیا که در سریال «میلیاردر» ایفای نقش می‌کرد در نشست رسانه‌یی این سریال حاضر شد و میلیاردر را سریالی دانست که بر ماهواره‌ها غلبه کرده است.

شریفی‌نیا در بخشی از صحبت‌هایش گفت: مقاله‌ای خواندم که «میلیاردر» بر ماهواره غلبه کرده است؛ اگر «میلیاردر» ۱۰۰ قسمت بود، می‌توانستیم تمام کانال‌های ماهواره را شکست بدهیم اگر این فرصت وجود داشت می‌توانستیم تمام کانال‌های ماهواره‌یی را تعطیل کنیم؛ «حریم سلطان» فقط یکی از کارهایی بود که ما بر آن غلبه کردیم.

شریفی‌نیا، در ادامه، دلایل پذیرفتن این نقش را این چنین توضیح داد: متن بسیار زیبایی به دستم رسید که ۲۰ قسمت بود. نوید این مساله در این متن داده می‌شد که با یک کار متفاوت در تلویزیون مواجه هستیم که چاشنی طنز هم دارد. این نگاه به مسایل جامعه، کمتر در تلویزیون وجود داشت. به علاوه حضور علیرضا امینی و رامین عباسی‌زاده نیز نشان‌دهنده این بود که با یک کار متفاوت و ساختار قصه‌ای جدید که طنز هم دارد مواجه هستیم.

محمدرضا شریفی نیا و حریم سلطان
محمدرضا شریفی نیا و حریم سلطان

محمدرضا شریفی‌نیا ادامه داد: گروه خیلی خوبی دور هم جمع شده بودند. یکسری بازیگر تازه‌نفس در زمینه بازیگری همراه چند بازیگر قدیمی که بسیار خوب جواب داد و به همین دلیل یکی از ویژگی‌های این کار، نیروهای تازه‌نفس آن است. حضور آن‌ها و سوژه متفاوت فیلم آن را جذاب کرده بود. برای همین هم وقتی در اوایل کار هنوز قصه مشخص نیست جذابیت زیادی برای مردم وجود دارد. 

او درباره‌ی تعامل با بازیگران جوان نیز گفت: یکی از کارهایی که در اینجا انجام دادیم این بود که کارمان را به سمت تئاتر بردیم؛ یعنی دورخوانی داشتیم و دیالوگ‌خوانی را تمرین می‌کردیم. هر کس شخصیت خود را درست می‌شناخت و به فضای موجود کمک می‌کرد. بازیگران بیراهه نمی‌رفتند حتی نکاتی که در دورخوانی داشتیم به فضا کمک و آن را زنده کرده بود.

شریفی‌نیا تاکید کرد: تعامل بین بچه‌هایی که بیشتر کار کرده بودند با تازه‌کارترها یکی از موفقیت‌های این کار است. کل کار را که نگاه می‌کنیم فکر می‌کنیم بداهه است ولی هیچ کدام بداهه نیست یعنی در مورد هر کلمه فکر شده. حتی حرف زده شده و صحبت شده.

شریفی‌نیا ادامه داد: کل کار بداهه است منتهی بداهه‌ای است که در موردش فکر شده، صحبت شده و هر کس در قالب خودش رفته است. فکر می‌کنم هر چه بیشتر جلو می‌رویم این ویژگی بیشتر می‌شود.

بازیگر نقش فرجام در میلیاردر، اشاره‌ای نیز به کمیت و کیفیت نقش‌ها در کارهای تلویزیونی داشت و گفت: برای من مهم نیست که چقدر در یک کار حضور داشته باشم بلکه کیفیت آن مهم است.

مثلا در مختارنامه تنها در هفت سکانس حاضر بودم در حالی که نقش رضا کیانیان به من پیشنهاد داده شده بود اما چون طولانی بود نپذیرفتم فقط دوست داشتم در مختارنامه باشم؛ بنابراین یک گریم ۱۰ ساعته را قبول کردم گریم سنگین و سختی بود. وقتی بقیه گروه ساعت ۱۱ می‌آمد من از ۲ صبح سر کار بودم تا گریم شوم. حتی در «مختارنامه» هم می‌توانستم در بهترین نقش‌ها باشم اما همان نقش را قبول کردم.

شریفی‌نیا در بخش دیگری از صحبت‌هایش، «میلیاردر» را سریالی دانست که بر ماهواره‌ها غلبه کرده و گفت: مقاله‌ای خواندم که «میلیاردر» بر ماهواره غلبه کرده است؛ اگر میلیاردر ۱۰۰ قسمت بود، می‌توانستیم تمام کانال‌های ماهواره را شکست بدهیم اگر این فرصت وجود داشت می‌توانستیم تمام کانال‌های ماهواره‌یی را تعطیل کنیم؛ «حریم سلطان» فقط یکی از کارهایی بود که ما بر آن غلبه کردیم.

او همچنین مهمترین حرف «میلیاردر» را شایسته‌سالاری عنوان کرد و گفت: مهمترین حرف این سریال شایسته‌سالاری است.

منبع: ایسنا

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *