گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / کامپیوتر و اینترنت / گوگل / گوگل تقاضای کاخ سفید برای حذف فیلم موهن را نپذیرفت
loading...

گوگل تقاضای کاخ سفید برای حذف فیلم موهن را نپذیرفت

این شرکت آمریکایی اضافه کرد: فیلتر این فیلم در تعدادی از کشورها نه به معنی پذیرش اعمال فشارهای سیاسی دولت آمریکا بلکه به دلیل شرایط آن کشورهاست. گوگل روز چهارشنبه گذشته هم اعلام کرد این فیلم تعارضی با مبانی و شرط های استفاده از یوتیوپ ندارد.شرکت گوگل مالک وب سایت یوتیوپ درخواست دولت آمریکا برای تجدیدنظر درباره باقی ماندن یک فیلم توهین آمیز به اسلام در این وب سایت را رد کرد اما گفت این فیلم را در برخی از کشورهای عربی و اسلامی فیلتر کرده است.

شماری از مقامات کاخ سفید از شرکت گوگل خواسته بودند با تجدید نظر، این موضوع را بررسی کند که آیا این فیلم با شرط های استفاده از یوتیوپ همخوانی دارد یا خیر . واکنش گوگل به این درخواست منفی بود.

گوگل اعلام کرده است در هند و اندونزی علاوه بر مصر و لیبی، این فیلم در وب سایت یوتیوپ به دلیل “شرایط حساس در این کشورها”  فیلتر شده است.

این شرکت آمریکایی اضافه کرد:  فیلتر این فیلم در تعدادی از کشورها نه به معنی پذیرش اعمال فشارهای سیاسی دولت آمریکا بلکه به دلیل شرایط آن کشورهاست. گوگل روز چهارشنبه گذشته هم اعلام کرد این فیلم تعارضی با مبانی و شرط های استفاده از یوتیوپ ندارد.

مقامات ارشد آمریکایی و در راس آنها باراک اوباما رئیس جمهور و هیلاری کلینتون وزیرامور خارجه با انتقاد از این فیلم، هر گونه ارتباط با آن را رد کردند اما بر “آزادی ابراز نظر که توسط قانون اساسی آمریکا تضمین شده”، تاکید کردند.

مقامات آمریکایی همچنین گفته اند که دلیلی برای انجام خشونت و حمله به سفارتخانه های آمریکا نمی بینند.

در روز سه شنبه گذشته در حمله معترضین به کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی لیبی، چهار دیپلمات این کشور از جمله سفیر آمریکا کشته شدند.

شماری از معترضین در یمن، مصر، سودان، تونس و لبنان هم در اعتراضات همراه با خشونت به فیلم توهین آمیز به پیامبر اسلام، کشته شدند./عصرایران

loading...

4 دیدگاه ها

 1. خدايتان نيامرزاد … !!! … !!!
  سكووووووووووووووووووووووت

 2. عجــــــــــــــــــــــــــــــباااااااااااااااااا…………….

 3. چه انتظار عجيبي !
  تو بين منتظران هم عزيز من چه غريبي!
  عجيبتر كه چه آسان نبودنت شده عادت !
  چه بي خيال نشستيم !
  نه كوششي نه وفائي.
  فقط نشسته و گفتيم:
  خداكند كه بيائي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *