گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / سلامت / پیاده روی باعث سلامت بیشتر قلب میشود
loading...

پیاده روی باعث سلامت بیشتر قلب میشود

سلامتی قلب

فرهنگ فلاح زارع کارشناس بیماری‌ها در شبکه بهداشت و درمان شهرستان البرز در حاشیه نماز جمعه امروز شهر الوند در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرستان البرز اظهار کرد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان البرز به مناسبت روز جهانی قلب سالم و روز سالمند، فشار خون نمازگزاران جمعه شهر الوند را به‌ صورت رایگان اندازه‌گیری می‌کند.

وی عنوان کرد: این خدمت از شبکه بهداشت و درمان البرز قبل و بعد از برپایی نماز جمعه در محوطه مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شهر الوند با استقبال اکثر نمازگزاران به ویژه افراد مسن و سالخورده صورت گرفت.

کارشناس بیماری‌ها در شبکه بهداشت و درمان شهرستان البرز تصریح کرد: با اندازه‌گیری فشار خون نمازگزاران و آگاهی از سوابق بیماری آنان، توصیه‌های لازم در خصوص مصرف قرص و مواد غذایی از جمله نمک، گوشت قرمز و روغن خوراکی با توجه به بالا یا پایین بودن فشار خون داده شد.

فلاح بیماری‌های قلبی-عروقی را نخستین عامل مرگ در سراسر ایران و جهان معرفی و تصریح کرد: باید با مراجعه مرتب به پزشک و آگاهی از وضعیت قلب و فشار خون و رعایت نکات و توصیه‌های پزشکی در این زمینه از دچار شدن به بیماری‌های قلبی و عروقی جلوگیری کرد.

وی پیاده‌روی را یکی از راهکارهای مناسب برای داشتن قلب سالم دانست و عنوان کرد: پیاده‌روی منظم چربی خون را کاهش داده و قدرت ماهیچه‌های قلب را افزایش می‌دهد که موجب خستگی دیرهنگام قلب و پمپاژ قوی خون به اندام بدن می‌شود.

کارشناس بیماری‌ها در شبکه بهداشت و درمان شهرستان البرز در خصوص استمرار چنین برنامه‌هایی خاطر نشان کرد: در حال حاضر آزمایش فشار خون صورت می‌گیرد و ممکن است در روزهای آتی، آزمایش قند خون نیز انجام شود.

لازم به ذکر است علاوه بر توصیه‌های لازم در خصوص فشار خون، بروشورهایی درباره بیماری کم‌خونی، بیماری سل و نیز نقش پیاده‌روی در داشتن قلب سالم به مراجعه کنندگان داده شد.

گفتنی است در پی اندازه‌گیری فشار خون مراجعه کنندگان، فشار خون تعدادی از نمازگزاران سالمند بسیار بالا اعلام شد که دستور مراجعه به پزشک در نخستین فرصت از سوی کارشناسان شبکه بهداشت و درمان البرز داده شد./فارس

loading...

2 دیدگاه ها

  1. فشار خون بالا یکی از عوامل ریشه ای بیماری های مختلف است و چون علائم بیرونی ندارد گاه تا سال ها در بیمارانی که به پزشک مراجعه نمی کنند شناسایی نمی شود و می تواند وضعیتی خطرناک ایجاد کند.

  2. علل فشار خون پایین درمان فشارخون پایین وابسته به این است كه بدانیم علت اصلی این كاهش چه بوده است؟ به همین دلیل روش‏ های درمانی از یك نفر به نفر دیگر متفاوت است. پزشك داروهای مناسب با شرایط فرد را برایش تجویز می‏ كند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *