گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
صفحه اصلی / سرگرمی / دانستنی ها / جنس واقعی مدال های المپیک از چیست؟
loading...

جنس واقعی مدال های المپیک از چیست؟

شما چه فکر می کنید، مدال های المپیک از چه چیزی ساخته شده اند؟

آیا مدال های طلا واقعاً از جنس طلا هستند؟

قبلاً در مدال ها طلای جامد به کار می بردند، اما اکنون مدال های طلای المپیک از چیزهای دیگری ساخته شده اند. در اینجا نگاهی به ترکیب فلزی مدال های المپیک می اندازیم و اینکه چگونه در طول زمان تغییر کرده اند.

مدال المپیک

 

آخرین مدال طلای المپیک که واقعاً از طلا ساخته شده بود در سال ۱۹۱۲ جایزه داده شد. بنابراین اگر مدال های طلای المپیک طلا نیستند ، پس آنها چه هستند؟

ترکیب خاص و طراحی مدال های المپیک بوسیله گروه کمیته سازمان دهنده دهکده المپیک تعیین می شود. اگرچه، مطمئناً استانداردها باید رعایت شود:

*مدال های طلا و نقره دارای %۹۲٫۵ نقره هستند.

*مدال های طلا باید با حداقل ۶ گرم طلا پوشیده شوند.

*تمام مدال های المپیک باید حداقل ۳ میلی متر ضخامت و حداقل ۶۰ میلی متر قطر داشته باشند.

مدال های برنز از جنس برنز (یک آلیاژ از جنس مس و معمولاً قلع) هستند. این که نوشته شده مدال های طلا و نقره و برنز همیشه جایزه داده نشده صحیح است. در بازیهای سال ۱۸۹۶ المپیک، برنده هایی که مدال های نقره جایزه گرفته بودند (نفرهای دوم) مدال های برنز دریافت کردند. برنده ها در المپیک ۱۹۰۰ یادگاری های پیروزی یا کاپ ها را به جای مدال ها دریافت کردند. رسم جایزه دادن مدال های برنز، نقره و طلا از المپیک ۱۹۰۴ شروع شد. بعد از المپیک ۱۹۱۲ برای مدال های طلا به جای طلای واقعی از نقره زراندود استفاده کردند.

اگرچه مدال طلای المپیک بیشتر از نقره ساخته شده تا طلا، مدال های طلایی وجود دارد که واقعاً از طلا هستند، همانند: مدال طلای کنگره و مدال جایزه نوبل.

قبل از سال ۱۹۸۰ مدال جایزه نوبل از ۲۳ قیراط طلا ساخته شده بود. جدیداً مدال های جایزه نوبل از ۱۸ قیراط طلای سبز پوشیده شده با ۲۴ قیراط طلا تشکیل شده اند.

loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *