آب کردن چربی دور شکم در عرض 2 ماه!

آب کردن چربی دور شکم در عرض 2 ماه!

آیا میخواهید شکمی شش تکه داشته باشید ؟ مرحله اول از بین بردن چربی های اضافی است پس با ما در این مقاله همراه شوید.

تلاش کردن و بدست آوردن دور کمر کوچک‌تر نشان می‌دهد که شما به ظاهرتان اهمیت می‌دهید. همچنین استعداد بیماری‌های مرتبط با چربی اضافه را نیز از شما دور می‌کند.

بنابراین کوچک کردن دور کمرتان، نه تنها به زیبایی شما می‌افزاید، بلکه خطر ابتلا یا پیشرفت انواع بیماری‌ها مثل دیابت، آپنه و یا نارسایی‌های قلبی را نیز کاهش می‌دهد. تغذیه و تمرین مناسب، می‌تواند در کمتر از تنها ۲ ماه دور کمرتان را کوچک‌تر کند!

رعایت نظم در گذر زمان

کاهش وزن و بهبود تناسب اندام نیاز به تعهد و انضباط زیادی دارد. شاید بدلیل اینکه در گروه کسانی که اضافه وزن دارند قرار گرفته‌اید، مشتاق باشید که در بازه‌ی زمانی کوتاهی چند سانتی‌متری دور کمرتان را کوچک‌تر کنید. بخاطر داشته باشید که نتیجه گرفتن، نیازمند زمان است. اگرچه این زمان، می‌تواند با تعهد و انضباط به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند.

تناسب اندام، یک سبک زندگی است، و باید هر روز با آن سر و کار داشته باشید. اگر تغذیه‌ی صحیحی داشته باشید و به خوبی هم ورزش کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید تا تنها در ۲ هفته کمی تغییر کنید. اگر همین رویه را برای ۲ ماه ادامه دهید، می‌توانید چند سانتی‌متری دور کمرتان را کوچک‌تر کنید.

مشکل تغذیه‌ی نادرست

هیچ مقدار ورزشی نمی‌تواند تاوان خوراک نادرست شما را پرداخت کند. بهمین منظور باید در دوره‌ی زمانی مورد نظرتان به یک رژیم غذایی کم کالری بچسبید، اگر هم توانستید چنین برنامه ای را به برنامه‌ی همیشگی زندگی‌تان گسترش دهید که چه بهتر!

از فست فودها، غذاهای سرخ کرده، غذاهای فراوری شده، غذاهای بدون ارزش غذایی و نوشابه بپرهیزید، تمام این غذاها پر از کالری هستند و هیچ ماده‌ی غذایی درست و حسابی هم برای بدن شما فراهم نمی‌آورند.

در عوض، برای تامین پروتئین مورد نیازتان گوشت کم چرب بخورید، برای فیبر، سبزیجات و میوه بخورید، و اندازه‌ی متعادلی هم کربوهیدرات برای کسب انرژی مصرف کنید.

از مصرف بیش از اندازه‌ی کربوهیدرات خودداری کنید. یک وعده‌ی غذایی پر از کربوهیدرات، حتی اگر بطور منظم توسط ورزش آنرا بسوزانید، باعث می‌شود وزنتان زیاد شود.

بجای اینکه یک وعده‌ی غذایی حجیم در روز بخورید، آنرا تبدیل کنید به شش وعده‌ی کوچک. این کار به شما کمک می‌کند تا سوخت و ساز بدنتان زیاد و حجم معده تان کوچک شود.

تمرینات کاردیو

این یک تصور اشتباه است که تمرینات کاردیو می‌توانند به تنهایی شما را لاغر کنند. اگرچه با چربی و کالری سوزی به کاهش وزن کمک می‌کند، اما برای بهترین نتیجه، به ترکیب تمرینات کاردیو و تمرین با وزنه احتیاج دارید. شما فقط با تمرینات کاردیو، به هیکلی که در نظر دارید نخواهید رسید. ناراحت نشوید! تمرینات کاردیو قطعا بی تاثیر هم نیست و وجودش الزامی است.

روزی ۳۰ دقیقه و سه چهار بار در هفته، پیش از تمرین با وزنه تان، تمرینات کاردیو انجام دهید. دویدن، دوچرخه ثابت، و استفاده از الپتیکال یا استپر، همه مثالی از تمرینات کاردیو قلمداد می‌شوند.

تمرین با وزنه

این یک تصور اشتباه است که شما می‌توانید با تمرین دادن یک اندام خاص، چربی‌های آن اندام را بسوزانید. تمرین با وزنه، کمک می‌کند تا عضله بسازید. توده‌های عضلانی هم کمک می‌کنند که سوخت و ساز بدنتان افزایش یابد. هرچه متابولیسم بدنتان سریع تر چربی و کالری بسوزاند، طبیعتا سریع‌تر هم لاغر خواهید شد. پس ارتباطش را متوجه شدید؟

بسیار خب، تمرینات مختلفی را باهم ترکیب کنید، تمریناتی همچون اسکات، دد لیفت و پرس سینه. ترکیب کردن تمرینات مختلف، تاثیر بیشتری خواهد داشت، چرا که در یک مرتبه گروه‌های عضلانی متفاوتی را درگیر خواهد کرد.

تمرینات منطقه‌ای موثر نخواهد بود، در عوض به سراغ تمریناتی بروید که بر روی مرکز بدنتان تمرکز دارند، تمریناتی همچون حرکت پلانک یا دوچرخه ثابت. مرکز بدن شما، ساختمان بدنتان است. هرچه مرکز بدنتان قوی‌تر باشد، کارایی ورزشی‌تان را ارتقا می‌دهد و از آسیب دیدنتان جلوگیری می‌کند. برای اینکه به طور قابل توجهی نتیجه بگیرید، سه چهار بار در هفته تمرینات با کمک وزن بدن انجام دهید.

 

مطالب مشابه را ببینید!