آثار مثبت اسکار فرهادی بر گردشگری

توریسم

پس از این رویداد‌، برخی تورهای خارجی که سفر خود را به ایران لغو کرده بودند، ‌دوباره برای سفر به ایران درخواست کرده‌اند و فکر می‌کنم این جایزه‌ در گردشگری ایران بی‌تأثیر نباشد.

جایزه‌ی اسکار اصغر فرهادی برای فیلم «جدایی نادر از سیمین» گردشگری ایران را متحول می‌کند.

این پیش‌بینی محمدعلی واقفی ـ عضو هیأت مدیره‌ی جامعه‌ی تورگردانان ایران ـ پس از واکنش‌هایی است که به‌دنبال اهدای جایزه‌ی اسکار به فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته‌ی اصغر فرهادی، صورت گرفته است.

او در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پس از این رویداد‌، برخی تورهای خارجی که سفر خود را به ایران لغو کرده بودند، ‌دوباره برای سفر به ایران درخواست کرده‌اند و فکر می‌کنم این جایزه‌ در گردشگری ایران بی‌تأثیر نباشد.

واقفی به واکنش‌هایی که پس از این جایزه از برخی علاقه‌مندان سفر به ایران گرفته است‌، اشاره و بیان کرد: ‌حرف‌های پخته‌ای درباره‌ی فرهنگ و مردم ایران در مراسم اسکار توسط آقای فرهادی مطرح شد و این جریان می‌تواند به گردشگری ایران کمک کند‌، البته باید از فرصت فراهم‌شده به نحو مطلوبی بهره‌برداری شود.

این نخستین‌بار نیست که اهدای یک جایزه در تحول صنعت گردشگری کشوری تأثیر می‌گذارد. این اثرگذاری گاهی حتا با نمایش فیلم‌ها در کشورهای دیگر افزون‌تر می‌شود، نمونه‌ای بارز این موضوع فیلم‌هایی مانند «ارباب حلقه‌ها» و «هری‌پاتر» است که پس از اکران جهانی آن‌ها، گردشگری کشورهایی مانند نیوزیلند و اسکاتلند متحول شد.

مطالب مشابه را ببینید!