آخرین اخبار از اهدای اعضای عسل بدیعی

آخرین اخبار از اهدای اعضای عسل بدیعی و سخنان دو مسئول بیمارستان لقمان و مسیح دانشوری

دکتر امیدوار رضایی رئیس بیمارستان لقمان که شخصاً به معاینه مرحوم «عسل بدیعی» پرداخته است گزارش این معاینه را اعلام کرد. همچنین پایگاه رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین اخبار از اهدای اعضای بدن این هنرمند درگذشته را اعلام کرد.

به گزارش رسانه ها از پایگاه رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، زهرا قیومی سوپروایزر بیمارستان لقمان گفت: با تایید مرگ مغزی و رضایت خانواده «عسل بدیعی» اعضای بدن این هنرمند به بیماران نیازمند اهدا می‌شود. پیکر «عسل بدیعی» برای انجام امور اهدای عضو به بیمارستان مسیح دانشوری منتقل شد.

دکتر امیدوار رضایی رییس بیمارستان لقمان و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی نیز گفت: شنبه شب گذشته «عسل بدیعی» را به بیمارستان کیان منتقل می‌کنند و در آنجا ایست قلبی پیدا کرده و به کما می‌رود. سپس وی را به بیمارستان تخصصی لقمان حکیم منتقل کردند که طبق ویزیتی که من از بیمار داشتم سطح هوشیاری‌اش نزدیک به 3 بود که کمترین سطح هوشیاری به شمار می‌آید.

بر طبق این گزارش، آزمایشات لازم در خصوص بررسی اهدای اعضای بدن این هنرمند هم اکنون در بیمارستان مسیح دانشوری در حال انجام است. با حضور نماینده قوه قضائیه و پزشک پزشکی قانونی، مراحل قانونی اخذ مجوز از اولیای دم طی خواهد شد و پس از اعلام نتایج آزمایشات لازم اهدای عضو نیز آغاز می‌شود.

«عسل بدیعی» روز 12 فروردین بر اثر بروز اختلالاتی در مغز به بیمارستان منتقل و سپس دچار مرگ مغزی شد. آخرین خبرها در خصوص اهدای عضو این هنرمند درگذشته از بلامانع بودن اهدای کلیه و کبد وی حکایت دارد.

در همین پیوند عضو تیم فرآهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: تقریباً تمام ارگانهای حیاتی عسل بدیعی سالم است و قلب، دو ریه، دو کلیه، کبد و لوزالمعده وی به بیماران نیازمند پیوند می‌شود و با توجه به اینکه زمان نگهداری این ارگانها محدود است همه این اعضا باید حتماً امشب پیوند شود.

به گزارش فارس، 7 عضو بدن، عسل بدیعی بازیگر فیلم «بودن یا نبودن» که در آن فیلم نقش گیرنده پیوند قلب را بازی می‌کرد برای نجات جان ۷ بیمار نیازمند از بدنش خارج شد و تا امشب به این بیماران پیوند می‌شود.

امید قبادی، معاون مرکز فرآهم آورری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: تا ساعت 14 امروز 7 ارگان اصلی مرحوم عسل بدیعی بازیگر سینما که روز گذشته به علت پارگی عروق مغز دچار مرگ مغزی شد از بدنش خارج شد و حتماً امشب همه این اعضا به 7 بیمار نیازمند پیوند می‌شود و جان آنان را نجات می‌دهد.

عضو تیم فرآهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: تقریباً تمام ارگانهای حیاتی عسل بدیعی سالم است و قلب، دو ریه، دو کلیه، کبد و لوزالمعده وی به بیماران نیازمند پیوند می‌شود و با توجه به اینکه زمان نگهداری این ارگانها محدود است همه این اعضا باید حتماً امشب پیوند شود.

قبادی افزود: قلب مرحوم خانم بدیعی توسط تیم جراحی قلب دکتر ماندگار به یک بیمار نیازمند پیوند می‌شود، دو ریه وی در بیمارستان مسیح دانشوری به عنوان تنها مرکز پیوند ریه کشور پیوند می‌شود و اقدامات لازم برای پیوند ریه‌ها در این بیمارستان آغاز شده است. این عمل حدود 7 ساعت طول می‌کشد. کبد و لوزالمعده وی نیز برای پیوند به شیراز ارسال می‌شود و کلیه‌های او نیز در دو بیمارستان در تهران برای پیوند فرستاده شده است.

وی گفت: بقیه اعضای وی مانند قرنیه و تاندونها نیز برای فراهم آوری به بانک نسوج ارسال می‌شود تا در آینده به بیماران نیازمند پیوند شود.

معاون مرکز فرآهم‌آ‌وری اعضای پیوندی بیمارستان مسیح دانشوری افزود: خانم عسل بدیعی سال ۱۳۷۷ در سن 17 سالی در اولین فیلم خود به نام «بودن یا نبودن» به کارگردانی کیانوش عیاری نقش یک بیمار نیازمند پیوند قلب را بازی می‌کرد. او همچنین خواهرزاده رضا داودنژاد است که سال گذشته پیوند کبد دریافت کرد و به واسطه او بود که خانواده خانم بدیعی با وجودی که وی کارت اهدای عضو داشت، به اهدای اعضای وی رضایت دادند.

مطالب مشابه را ببینید!