مجله تاپ‌ناز‌

اصول و قواعد آرایش لب باریک (برای خانم هایی که لب باریک و نازک دارند)

در این مطلب تاپ ناز آموزش آرایش لب باریک را در چند مرحله ساده در اختیار شما قرار داده ایم و امیدواریم که با طی کردن این مراحل بتوانید میکاپ بی نظیر و بدون نقص داشته باشید و لب های زیبایی داشته باشید.

لب تاثیر زیادی بر زیبایی چهره دارد  به همین دلیل شما در موقع میکاپ لب باید حساسیت های لازم را به خرج دهید و با توجه به فرم لب ها از آرایش لب باریک، آرایش لب بزرگ و … برای میکاپ لب ها استفاده کنید.

 

آموزش نحوه آرایش لب باریک

خانم هایی که لب باریک و نازک دارند مایل هستند که لب هایشان برجسته باشد و اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید پس با آشنایی با اصول میکاپ لب باریک و نازک می توانید لب های زیبایی داشته باشید.

 

برجسته سازی لب ها با استفاده از میکاپ

 

۱. در ابتدا با اسکراب، لب هایتان را لایه برداری کنید و سپس بالم لب یا مرطوب کننده را روی لب بزنید. یکی از بهترین روش ها برای لایه برداری لب، استفاده از مسواک و شکر می باشد و شما می توانید مسواک را به مقداری شکر آغشته کنید. سپس مسواک را با کمک حرکت دورانی روی سطح لب بکشید تا پوست های مرده لب شما از بین بروند و سپس لب های خود را آبکشی کنید و کمی مرطوب کننده یا بالم روی لب بزنید.

۲. کمی کانسیلر روی لب ها بزنید تا ماندگاری رژلب بیشتر شود.

۳. در این مرحله لب ها را کانتور کنید که برای کانتورینگ لب ها باید کمی پودر و یا کرم کانتور رنگی را در قسمت مرکزی بالای لب های بالا و زیر لب های پایین بزنید.

اصول و قواعد آرایش لب باریک

۴. با استفاده از یک هایلایتر خم بالای لب ها را کمی برجسته کنید. سعی کنید از رنگی برای هایلایت کردن لب استفاده کنید که به رنگ پوست شما نزدیک تر باشد همچنین هایلایتر را می توانید با کمک انگشت یا قلم مویی نرم روی لب ها بزنید.

 

۵. برای کشیدن خط لب ابتدا مداد خط لب با رنگی مناسب انتخاب کنید و سپس با کمک مداد یک X را روی لب بالایی خود بکشید و آن را ادامه دهید تا حاشیه بالای لب شما کامل گردد. حاشیه لب پایین را باید پر رنگ تر کنید و سپس دو خط را به هم وصل کنید. قسمت داخلی این خطوط حاشیه ای را به کمک رژلب پر کنید و هر چقدر رژ لب به سوی مرکز لب ها می رود باید به صورت محوتر زده شود. به کمک رژ لب رنگ روشن می توانید قسمت مرکزی لب ها را روشن و برجسته تر کنید.

اصول و قواعد آرایش لب باریک

بهترین رنگ رژلب برای لب های باریک

چنانچه لب شما باریک است بهتر است برای میکاپ از رژ لب صورتی یا قرمز استفاده کنید زیرا این رنگ ها باعث برجسته نشان دادن لب های شما می شوند. باید توجه داشته باشید که رنگ های نود رژ لب درخشندگی بیشتری را به لب ها می بخشند ولی رنگ های تیره رژلب باعث می شوند تا لب ها نازک و صاف تر به نظر آیند.

 

اصول و قواعد آرایش لب باریک

برای برجسته کردن لب ها می توانید از برق لب رنگ نود استفاده کنید که در این صورت باید برق لب را روی قسمت مرکزی لب های خود بزنید. باید توجه داشته باشید با انجام این تکنیک لب هایی خوش فرم و برجسته خواهید داشت.

 

اصول و قواعد آرایش لب باریک

همان گونه که در این مطلب خواندید، برای حجیم کردن لب های باریک نیاز نیست به سراغ تزریق ژل و جراحی زیبایی بروید و می توانید با یادگیری تکنیک های میکاپ لب باریک به لب های خود حالت و فرمی خاص و زیبا دهید و جذابیت ظاهری را بیشتر کنید.

مطالب مشابه را ببینید!