مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی آریانا سعید ؛ عکس های آریانا سعید خواننده افغان و همسرش

بیوگرافی آریانا سعید

آریانا سعید متولد 14 ژوئن سال 1985 در شهر کابل افغانستان است او خواننده زن افغان، اهنگساز و ترانه سرا است و در لندن زندگی می کند.

آریانا سعید

محبوب شدن بین افغان ها

ترانه های او میان افغان ها بسیار محبوب شده است و او یکی از آوازخوانان معروف کشور افغانستان است.

آریانا سعید

حضور در برنامه استعدادیابی

آریانا در سری مسابقات ستاره افغان (استعدادیابی خوانندگان) حضور داشت.

آریانا سعید

خانواده آریانا سعید و ماجرت از ایران

مادری او دری زبان و پدرش پشتو زیبان است، او در کودکی افغانستان را ترک کرد. آریانا و خاواده اش نخست به پاکستان و سپس به اروپا سفر کردند. اریانا در دوران تجصیل در زوریخ سوئیس عضو گروه سرود بود. پس از فال التحیل شدن از رشته مدیریت تجارت، او تصمیم گرفت که به عنوان یک هنرمند در عرصه موسیقی فعالیت خود را شروع کرد.

غلیرغم اینکه آریانا در روزهای نخست کارش با چالش های زیادی روبرو شد ولی بلاخره استعداد او با گرفتن جوایزی زیاد، در بین مردم مطرح گردید و اکنون او یکی از سرشناس ترین هنرمند افغان می باشد. گرفتن بعضی از جوایز مانند بهترین خواننده زن جوان، بهترین آوازخوان زن، بهترین اجرا کننده زنده و بهترین ویدیوی سال از جمله دست آوردهای هنری آریانا می باشد.

این خواننده در سال 2016 جزو 10 شخصیت تاثیرگذار در جامعه افغانستان انتخاب شد. در مجموع ویدیوکلیپ های آریانا در یوتیوب توجه بیش از 9 میلیون بیننده را به خود جلب کرده است.

بیشتر ترانه هایی که می خواند ساخته خودش است. او نخستین خواننده افغان است که آهنگش ماشالل در شبکه های جهانی پخش شد و آهنگ بانوی آتش نشین در شبکه هانی ام تی وی پخش شد.

آریانا سعید

ازدواج و شایعه قتل وی

این خواننده افغان در حال حاضر مجرد است. در سایت های زرد ایرانی شایعه شده است که یک دختر دارد ولی درست نیست. حتی شایعه قتل او را هم منتشر کرده اند که درست نیست.

جنجالی شدن کنسرت ها

از همان روزهای نخست حضور آریانا در افغانستان اجراهایش در تلویزیون و سپس کنسرت های مورد توجه و جنجال های زیادی قرار گرفت.

در نخستین اجرای آریانا سعید در شبکه طلوع، او آهنگی از خواننده افغان فقید احمد ظاهر را اجرا کرد که در این اجرا لباسی سفید به تن داشت که تنگ بودن این لباس باعث بح و جنجال های زیادی بین مردم افغان شد.

آریانا سعید

کنسرت روز استقلال در کابل در سال 2017 به مناسبت روز استقلال افغانستان آریانا سعید کنسرتی را در شهر کابل برگزار کرد که با جنجال های زیادی از طرف بعضی افراد دینی به دنبال داشت قرار بود که این کنسرت در استادیوم غازی با شرکت 20 هزار نفر برگزار شود ولی به دلایل مشکلات امنیتی این کنسرت در هتل کابد با حضور 5 هزار نفر اجرا شد.آریانا در مورد این کنسرت گفت که تجلیل از جشن استقلال در بین جونان به فراموشی سپرده شده است، او با اجرای کنسرتی در پی زنده کردن آن قصد دارد که پول این کنسرت را به آواره شدگان میرزااولنگ بدهد. این کنسرت با موفقیت برگزار شد.

آریانا سعید

لباس بدن نمای آریانا سعید

در کنسرت وی در پاریس باز هم لباس او جنجالی شد و با وجود اینکه لباس آریانا در این کنسرت آستین های بلند و یقه بسته داشت و هیچ جایی از بدنش معلوم نبود ولی منتقدانش می گویند که چون به رنگ بدن است طراحی این لباس جوری بود که برجستگی اعضای بدن آریانا سعید را نشان می دهد. این موضوع باز هم باعث جنجال شد.

آریانا سعید

فرار از افغانستان

در سال 2021 که طالبان به حکومت برگشت، این خواننده هم برای حفظ جان خود از کشور افغانستان خارج شد.

مطالب مشابه را ببینید!