گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
مجله تاپ ناز / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار علمی / آسيب شناسي نارضايتي جنسيتي (TS)

آسيب شناسي نارضايتي جنسيتي (TS)

آسيب شناسي نارضايتي جنسيتي (TS)

جنسیت

اين احساس که ما از چه جنسي هستيم اهميت زيادي دارد و همين احساس است که در نارضايتي جنسيتي (TS) مختل مي شود. ترانس سکسوال (TransSexual) به گروهي از مبتلايان به اختلال هويت جنسي گفته مي شود که پيوسته درصدد کسب خصوصيات ظاهري و آناتوميک جنسي مخالف خود و رهايي از خصوصيات جنسي آناتوميک خود هستند. کسي که اين اختلال را دارد، احساس مي کند که بايد جنسيت ديگري داشته باشد: «يک روح زنانه در بدن يک مرد.» نارضايتي جنسي زن به مرد، زني است که احساس مي کند گويي او مردي است که در کالبد زن گرفتار شده و شديداً دوست دارد ويژگي هاي مردانه را کسب کند و علاقه مند زندگي کردن به سبک مردانه است. نارضايتي جنسيتي مرد به زن، مردي است که احساس مي کند گويي او زني است که در کالبد مرد گرفتار شده است. بسياري از بيماران (TS) در طول زندگي خود، نوعي از اختلال شخصيتي را نشان داده، ولي در برخي از آنها زندگي باثبات نيز ديده مي شود. آنها معمولاً از ظاهر دستگاه تناسلي خود منزجرند و تصور اينکه مجبورند تمامي عمر خود را در اين بدن بمانند آنها را غمگين، نااميد، ناراحت و خشمگين مي کند. افسردگي اين بيماران زمينه ساز اقدام آنها به خودکشي را به عنوان تنها راه رهايي از اين شرايط دشوار مهيا مي سازد.

جنسيت (gender) حالت و طبقه مادام العمر يک موجود زنده به عنوان مذکر يا مونث است و جنس تظاهر جسماني آن است.هويت جنسي gender identity)) به طور طبيعي در حدود 18 ماهگي شکل مي گيرد: طفل مي داند که يک پسر بوده و از دختر متفاوت است و شروع به يادگيري سرگرمي ها و رفتارهاي مردانه کرده و آنها را انجام مي دهد. شروع اين حالت از آغاز تثبيت زبان است. چنين رشدي در خلا صورت نگرفته و به شدت توسط والدين و جامعه تقويت مي شود اما اين فرآيند طبيعي که در اکثر موارد با موفقيت طي مي شود در پاره يي موارد مسير متفاوتي را مي گذراند، به طوري که کودک در مورد تعلق خود به يکي از دو جنس دچار ترديد شده يا کاملاً خود را متعلق به جنس مخالف جنسيت بيولوژيک خود مي داند. چنين وضعيتي معمولاً با رشد کودک ادامه مي يابد اما بر حسب شدت احساس تعلق کودک به جنس مخالف، واکنش هاي خانواده و محيط نسبت به وضعيت کودک و درمان يا عدم درمان ممکن است تدريجاً فروکش کرده يا از شدت آن کم شود و در مواردي نيز به قوت ادامه يافته و به حداکثر شدت خود يعني تقاضاي فرد براي تغيير مشخصات آناتوميک خود به صورت جنسيتي که فرد خود را متعلق به آن مي داند، برسد.

افراد TS در مراحل مختلف زندگي دچار مشکلات عديده مي شوند در محيط خانواده دائماً مورد آزار و اذيت قرار مي گيرند. بررسي هاي نگارنده نشان مي دهد که واکنش تعدادي از والدين در رويارويي با بيماري فرزندان به حدي بود که آنها ترجيح مي دادند فرزندشان بميرد يا خودکشي کند ولي تغيير جنسيت ندهد. در محيط مدرسه اين بيماران از طرف همسالان خود مورد تمسخر قرار گرفته، طرد شده و در پاره يي از موارد مورد آزار جسمي و جنسي قرار گرفته اند. مسوولان مدرسه به دليل ناآگاهي از بيماري به اين افراد انگ منحرف زده و در پاره يي از موارد به محروميت آنها از تحصيل منجر مي شد. چنين شرايطي امکان رشد اجتماعي اين بيماران را دچار مشکل مي ساخت.

در اجتماع هم اين افراد مورد تمسخر و سوءرفتار جسمي و جنسي قرار مي گيرند. بسياري از اين بيماران از حضور در اجتماع دوري مي کنند. امکان ادامه تحصيل آنها در مقاطع بالاتر خصوصاً دانشگاه ها بسيار دشوار است. از سويي اين بيماران به دليل علاقه مندي به مشاغل جنس مخالف خود در پيدا کردن شغل موردنظر دچار مشکل هستند. تلاش متخصصان بهداشت رواني در تغيير شرايط اين افراد موجب شد که در سال 1367 با ارائه آگاهي هاي لازم در خصوص اين بيماران،

امام خميني(ره) وضعيت احکام شرعي اين افراد را طي استفتاي انجام شده و بنابر نظر ايشان مبني بر «مترتب بودن روح بر جسم» اعلام کند. پس از شرايط پيش آمده امکان درمان جراحي اين بيماران بعد از مراجعه آنها به پزشکي قانوني کشور و بررسي هاي تشخيصي لازم و اخذ مجوز با تشخيص اختلال هويت جنسي و ترانس سکسواليسم را ميسر ساخت. از اواخر سال 1379 کميته کشوري «ساماندهي مبتلايان به اختلال هويت جنسي» رسماً کار خود را آغاز کرد. مسووليت کميته حمايتي طرح به دفتر امور آسيب ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي سپرده شد. طرح ساماندهي و حمايت از بيماران (TS) از زمستان سال 1380 در مرکز مداخله در بحران هاي اجتماعي شهيد نواب صفوي آغاز شد و امروزه به عنوان تنها مرکز در کشورمان به همين منظور فعاليت دارد.

لذا ضرورت توجه به نکات زير بسيار اساسي است:

بالابردن آگاهي مردم از طريق رسانه هاي ارتباط جمعي در خصوص بيماران TS ، انگ زدايي از بيماران ، حمايت از اين بيماران به منظور انطباق آنها با جنسيت مورد خواست خود، ايجاد نگاه علمي و انساني در مسوولان به جاي نگاه اعتقادي و سياسي در رويکردشان به بيماران (TS)، حمايت هاي قانوني از بيماران (TS) و پيشگيري از تبعيض و بي عدالتي اعمال شده در جذب اين بيماران در مشاغل دولتي، ارائه خدمات مددکاري و مشاوره ، ارائه آموزش هاي لازم به منظور پيشگيري از رفتارهاي پرخطر، ايجاد و حمايت از NGO هاي فعال در امر حمايت از بيماران TS، ارائه بودجه لازم توسط دولت جهت تامين بخشي از هزينه هاي درماني اين بيماران، ارائه آموزش هايي در خصوص نقش هاي جديد پذيرفته شده بعد از تغيير جنسيت و مهارت هاي اجتماعي لازم، کمک به تامين سرپناه موقت اين بيماران در صورت نداشتن حمايت خانوادگي، ارائه آگاهي هاي لازم به خانواده هاي اين بيماران در پذيرش شرايط دشوار زندگي فرزندان و پيشگيري از طرد آنها.

منبع : magiran.com

306 دیدگاه ها

 1. سپهر اومدی تهران کجا میری؟ منم دوست دارم ببینمت عزیز دلم

 2. بله
  متاسفانه همش واقعیته
  من تمتم این مراحل سخت و گذروندم و بدتر از همه نتونستم ب دانشگاه برم ب خاطر همین مریضی از پیشرفت تو زندگی دور شدم و مثه بقیه نرمال نبودم

 3. سپهر:
  سلام من خواهر ناشناس هستم بهتون ایمیل فرستادم آقا سپهراما مثل اینکه دریافت نکردین ناشناس عمل کرده چند ساعتیم میشه که به هوش اومده حالش خوبه گفته بود که برگرده بهتون ایمیل میزنه ولی خب هنوز تو بیمارستانه احتمالا فردا یا پس فردا مرخص میشه به خاطر همین از من خواست ایمیل بزنم بهتون بگم که نگرانش نباشید خودمم شک کردم که شاید ایمیلو دریافت نکرده باشید به خاطر همین کامنت گذاشتم بازم ممنون که به فکرش بودید.

 4. کیانای عزیزم
  باید برم پیش دکتر روانشناسم
  بدش میرم پیش وحید جون
  خب منم دوس دارم ببینمت

 5. سلام الی عزیز
  مرسیییییییییییییی ک خبر دادی عزیزم
  واقعا از این خبر خوشحال شدم ما رو از نگرانی دراوردی
  خدارو صد هزار مرتبه شکر ک ناشناس جوووووونم حالش خوبه

 6. الی جان راستش من هیچ ایمیلی از شما دریافت نکردم واسه همین بی خبر بودم
  ببخشید

 7. سلام منیر جون
  فک کنم دیگه الان بتونی بیای عزیزم

 8. خواهش میکنم اقا سپهر این اولین سایتیه که توش نظر گذاشتم اصولا ناشناس عاشق نظر گذاشتنه من که شما رو نمیشناسم ولی از تعریفای ناشناس معلومه که یک انسان واقعا نمونه اید خیلی شمارو دوست داره اندازه ای که به من سفارش کرد من بهوش اومدم اول به سپهر بگین اون نگران نشه.

 9. خودم افتتاح میکنم اینجارو

  شرمنده سپهر یادم رفت به خدا

  vahid.mand@yahoo.com

  منو add کن که از این به بعد چت کنیم

 10. سلام منم خوشحالم که حال ناشناس خوبه اميدوارم هرچه زودتر سالم سرحال برگرده دلمون براش تنگ شده بود و از مدير سايت بخاطر کارى که انجام داد تشکرميکنم چون واقعأ سنگين شده بود اصلأ نميتونستم واردبشم بازم تشکر

 11. راستى خواستم بگم نداجون»آرمين« گفت بگم نگران حالش نباشين خوبه فقط رفته خونه خواهرش به اينترنت کامپيوتر دسرسى نداره

 12. خدایا صدهزار مرتبه شکر که حال ناشناس خوبه خبر از این بهتر نمیشه!!!!!!!!!!!!!
  من درسته که مسلمون نیستم اما برای سلامتی ناشناس قران خوندم و دست به دامن خدا شدم.
  خدا خیلی دوست دارم.
  ____________________________________
  سپهرم دوست دارم اومدی تهران حتما ببینمت.

 13. به به سلام به دوستای گلم چه خبرا؟اول ازمدیرسایت یه تشکرخییییلی مخصوص بایدبکنم به خاطراین کارخوفش وخیلی ازاینکه ناشناس عزیزم حالش خوبه خوشحال شدم امیدوارم حالش کاملا خوب خوب بشه وبرگرده پیش ماویه گله کوچولو>>>عزیزان وقتی چندروزی نمی تونین بیاین کامنت بزارین (قبلش یه خبربه مابدین قابل توجه دیدارخانم)که ماازنگرانی نمیریم.

 14. سلام به همه ی دوستان

  لیلا -کیانا-باران و منیر عزیز واقعا ازتون ممنونم که به فکرمن بودید نمیدونم با چه زبونی از این همه محبتتون تشکرکنم بازم ممنون.

 15. سلام سپهر جان خوبی عزیز دلم ؟
  دوباره برگشتم یه مدت از دستم راحت شده بودی.
  دلم واست تنگ شده بودبیییییییییییییییش از حد.

 16. سلام
  ادمین عزیز واقغا لطف کردین ممنوووون…
  سپهر جان خوشحالم که روبراهی عزیزم امیدوارم همیشه شادو سلامت باشی و هر چه زودتر به ارزوت برسی ما همه دوست داریم و منتظریم خبرای خوبی بمون بدی ….

 17. سلام عزیزم خیلی خوشحالم که حالت خوبه, بوس بوس بوس بوس بوس دلم واست تنگ شده بود. بوس بوس بوس بوس بوس .
  نمیدونم از خوشحالی چیکار کنم………………………

 18. ناشناس عزیز
  ازینکه میبینم شرایط خوبی داری و باز به جمع ما برگشتی خیلی خوشحالم …
  امیدوارم در پناه خدا سلامت وموفق باشی…

 19. مرسی لیلای عزیز
  مرسی کیانای عزیز

 20. به سلام ناشناس گلم چطوری؟بابااین چندروزکه نبودی دلم برات یه ذره شده بود واقعاخوشحال شدم که حالت خوب شده ودوباره برگشتی پیش ماامیدوارم دیگه هیچ مشکلی برات پیش نیادوسلامت وخوشحال زندگی کنی گلم.اینم یه بوس گنده بگیرکه اومد…

 21. سلام ناشناس جان واقعأ خيلى خيلى خوشحال شدم ديدم برگشتى ماهمه باهم دوستيم پس بايدنگران هم باشيم براهمديگه دعاکنيم. راستى نگران ديدارجون>سپهر} نباش اينترنتش قاطى کرده بهش خبرميدم ازم خواسته ببينم اگه کسى پيغام گذاشته ببينم خبرش بدم قراره فردا بره ببينه چش شده امروز تعطيل بودنتونسته بره

 22. ولى خب اگه فردا اينترنتش درست بشه ميادچون ديگه ميره چندروزى تهران نيست کارى داشتين باهاش کامنت بزارين توايميلم ميخونم خبرش ميدم فعلأ من واسطه شدم بين شما وديدارجون من خودمم سخت واردسايت ميشم چون باگوشى هستم سنگينه نميشه ولى ازطريق ايميل ديدگاهاروميخونم

 23. مرسی باران خانوم.

 24. ممنون منیر عزیز که گفتی واقعا نگرانش شدم بودم.

 25. ببخشید منظورم شده بودم بود.

 26. ناشناس جان خودت چطوری ؟؟

 27. ممنون لیلا جان بد نیستم.

 28. منیر عزیز چی شد سپهر اینترنتشو درست نکرد؟

 29. خواهش میکنم منیر جان یه خبری ازش بهم بدین .

 30. امیدوارم بهبودی کامل پیدا کنی !!!
  بستری که نیستی ؟

 31. سپهر عزیز هر وقت تونستی بم اطلاع بده می خوام در مورد کسی بات مشورت کنم ممنون میشم عزیزم…

 32. منیر جان لطف میکنی ممنونم

 33. سلام ناشناس عزيز وليلا جان مرسى راستش الان باهاش تماس گرفتم حالش خوبه سلام رسوندرفته دنبال کاراينترنتش گفتن که مشکلى نداره احتمالأ ازسيم تلفنشه هنوز بيرون بودنرفته خونه چک کنم ببخشيدديرجواب دادم چندبار بهش مسج دادم جواب ندادنگران شدم زنگ زدم بهش گفت متوجه نشدکه اس دادم شماهم نگران نباشين خودش مياد

 34. سپهر دلم واست تنگ شده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ناشناس الان بهتری؟ امیدوارم همیشه خوب خوش و سر حال باشی. تو این چند روزی که نبودی خیلی بد بود خای خالیت خیلی سنگینی میکرد, وای که چقد دوست دارم.
  سپهر تو رم دوست دارما !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  بقیه ی دوستان شما رو هم دوست دارم یه بوووووووووووووووووووووووس بزرگ واسه همتون.

 35. کیانا جون راس میگه چون روح بزرگو مهربونی داره به افتخار کیانا و همه ی دوستان خوب و دوس داشتنی هووووووووووووورررررررااااا

 36. سلام منیر جان ممنون که اطلاع دادی عزیزم
  شادو موفق باشی گلم

 37. واااااااااااااااااااااااااااااااااب ب خدا دلم واسه همتون تنگ شده
  راستش دارم از کافی نت براتون کامنت میزارم
  از همتون ممنونم ک نگرانم بودین از همتون معذرت میخوام
  ناشناس جوووووووووووووووووووووووووووونم دلم واست ی ذره شده خیلی نگانت بودم عزیز دللللللللللللللللللللللللللللللم
  خوشحالم ک حالت خوب شده عزیزم از خدا میخوام هیچوقت مریش نشی عزیز دلم
  خداروشکر ک سالمی عزیزم

 38. لیلا جون از شمام ممنونم
  حتما ک برگشتم بت خبر میدم

 39. راستی کیانا جون چطور همدیگرو ببینیم ما ک شماره همو نداریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  عزیزم ایمیل منو ک میدونی شمارتو بفرس برام من فردا برمیگردم کافی نت شمارتو سیو میکنم
  اینجوری میتونیم باهم ملاقات کنیم

 40. نه لیلا جان مرخص شدم تو خونه استراحت میکنم باید تا امروز میموندم ولی با رضایت خودمون اومدم خونه.

 41. سلام باران جووووووووون
  عزیزم منو ببخش اینترنتم خراب شده
  بعدشم گفتم ک 1شبه میرم تهران تا از همین الان بدونی عزیزم

 42. سلام وحید جوووون 2شنبه میبینمت عزیزم

 43. ناشناسم خیلی خیلی خوشحالم ک حالت خوب شده عزیزم
  راستی میبینی ک بچه ها چقد دوست دارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  برات بهترینارو آرزو میکنم فدات شم

 44. منیر جووووووووون عزیزدلم خیلی اذیتت کردم گلم خیلی خیلی ازت ممنونم
  راستی بچه ها منو منیر جون همیشه با هم چت میکنیم و خیلی راحت حرفامونو میزنیم
  منیر جون خیلی مااااااااااااااااهی

 45. سلام کياناجان مرسى ازطرف ديدارجون>سپهر<هم تشکرميکنم چون خودش امروز اينترنتش درست نميشه گفت فردا از خدمات مرکزى ميان ببيندچشه ياازطرف مخابرات مشکل پيداکرده فردا درست بشه خبرتون ميده ولى نشه ديگه پس فرداهم نيست فرداحرکت ميکنه بره تهران دنبال کارش کارى دارى بگوبهش ميگم خودش هم دلش وسه همتون تنگ شده

 46. کیانا جوووووووون یادت نره برام ایمیل بفرستی فردا میام میخونم عزیزم

 47. ممنون کیانای عزیز الان بد نیستم اگه این سپهر بزاره من خوب شم هیجانو استرس برام خوب نیست ولی خب چی کار کنم سپهرو دوست دارم نگرانشم دلم براش تنگ شده.

 48. به به ميبنم اينترنت درست شده عزيزم اونموقع که اس دادى فکرکردم فرداصبح ميان درست کنندخب خداروشکرکه درست شدخودت برگشتى پس کارام انجام دادم ميام توچت

 49. سپهرم عزیز دلم خیلیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی دوست دارم خیلی خیلی زیاد منم انقدر دلم میخواد باهات چت کنم منم راحت حرفامو بزنم یه سری حرفا مونده تو دلم ولی دو تا مشکل دارم واسه این کار
  اول :اینکه از کامپیوتر خونه نمیتونم برای این کار استفاده کنم به خاطر یه سری از برنامه های امنیتی که توش نصبه مدام اخطار میده پس باید منم برم کافینت
  دوم :باید صبر کنم حالم یکم بهتر شه راستش میترسم از خونه برم بیرون حالم که بهتر شه حتما چت میکنیم تا اون موقع کامنت میذارم تا ببینیم بعدش خدا چی میخواد

  ولی خداییش انقدر دلم برات تنگ شده بود که اشکم دراومدنشستم گریه کردم شرمنده دیگه عزیز دلم مثلا قرار بود من بهت روحیه بدم روحیه ی خودم مرده.

 50. إ ببخشيدمن تازه متوجه شدم برام ايميل اومده نخوندم بالانخونده بودفکراينترنتت درست شده تازه اومدى متوجه نشدم اونموقع که بيرون بودى رفتى کافى نت کامنت گذاشتى من فقط دوتاى آخرى خوندم مرسى عزيزم توخودت ماهى که همه دوستت دارند

 51. امیدوارم کارات تو تهران خوب پیش بره عزیز دلم من که هر لحظه برات دعا کردم بعد اینم میکنم بهترینارو برات ارزو میکنم چون لایقشی یه سپهر که بیشتر نداریم همین قلب ناقصمونم فدای سپهر.

 52. راستى مرسى ليلاجون انشالله که توهميشه توزندگيت موفق باشى عزيزم برا کياناجون هم همينطور ناشناس هم سالم سلامت باشه ديگه مشکلى براش پيش نيادهر روز توسايت نظراش بخونيم

 53. الاااااهی عجب دوستایی !!!!!!!!!!!
  واقعا به ادم حس خوبی میده که دل کسایی که نه همو دیدن نه همو میشناسن اینقد واسه هم میتپه …
  خیلی قشنگه همتون بهترینین…

 54. ناشناس عزیزم بیشتر مراقب باش تا مشکلی برات پیش نیاد
  امیدوارم زودتر سلامت و قبراق بشی

 55. ناشناس عزیزم بیشتر مراقب سلامتیت باش تا هر چه زودتر قبراق وسلامت بشی…
  ما همه برای سلامتیت دعا میکنیم…

 56. ناشناس عزیزم نبینم روحیت مرده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  دیگه این حرفو نزن خیلی ناراحتم میکنی, آخه واسه چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ———————————————————–
  سلام منیر جون سپهر امروز میاد تهران براش ایمیل گذاشتم و شمارمو بهش دادم اما نگرانم که نخونه. شما بهش میگی که حتما ایمیلاشو بخونه؟

 57. دوستان عزیز ازتون یه کمکی میخوام! راستش من مسلمون نیستم ,خیلی دوست دارم مسلمون شم اما…………
  منم مثل سپهر که بعد عمل خونوادشو شاید از دست بده مسلمون شم باید خونوادمو فراموش کنم. این موضوع خیلی اذیتم میکنه. شما که انقد خوبید منم یه راهنمایی کنید چیکار کنم؟!!!!!!!!!!!!!!

 58. مرسی لیلا جان ولی من بیشتر از خودم نگران کارای سپهرم امیدوارم هرچه زودتر حل شه بتونه عمل کنه دلم میخواد سپهرو از نزدیک ببینم نه با چتو کامنت اونم اگه خوب شم و آرزوم به گور نره دیگه.ببینیم خدا چی میخواد.

 59. منیر جونم تو هم همینطور عزیزم
  امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشی گلم

 60. ناشناس عزیزم چرا اینقد تو کامنتات ناامیدی ؟؟؟؟
  مگه حالت بهتر نشده خدا به قلب مهربونت نظر کنه و از اولشم بهتر بشه ایشاا… تورو خدا دیگه این حرفارو نزن …
  چقد خوب میشد یه ترتیبی میدادیم همه قبل از اینکه سپهر اقدام جدیشو استارت بزنه همه میدیدیمشو قوت قلبش میشدیم …
  عزیزم امیدوار به فضل خدا باش

 61. سلام ب ناشناس عزيززززززززززززززززززززززززززززززززززززم
  فدات بشم الهي
  ب خدا دلم برات خيلي خيلي تنگ شده
  تروخدا اينقد ب فكر من نباش من خوبم عزيزم تو بايد ب فكر خودت باشي ك زودتر حالت خوب شه قدات شم
  خوشحالم ك حالت خوبه عزيزم بازم ميگم فكر من نباش من خوبم ب خودت فك كن تا زود خوب شي
  راستش منم خيلي دلم ميخواد ببينمت

 62. سلام کیانا جان میتونم بپرسم الان دینت چیه؟

 63. کیانا خانوم خوب در مورد اسلام تحقیق کن وقتی 100% مطمئن شدی بهعد به اسلام بیا بعدشم چرا به خانوادت بگی مسلمون شدی لزومی نداره بدونن

 64. نه لیلا جان نا امید نیستم
  آره خوب میشد اگه سپهرو قبل عمل میدیدیم ولی خب اگرم نتونیم این کارو بکنیم از همین جا باید براش قوت قلب باشیم باید پشتش باشیم ازش حمایت کنیم چه قبل عمل چه بعد عمل

 65. سلام عزیز دلم
  خب اگه به تو فکر نکنم که دق میکنم.

 66. سلام فکر کنم جای من اینجا خالی بود ، با این حال خوشحالم ، که ناشناس حالش خوب شده ،و برگشته ،

 67. دوستای گلم سپهر امروز رسید تهران نگرانش نباشید حالشم خوبه خوبه, کسیم حق نداره چپ نگاش کنه چون با من طرفه خیالتون راحت.

 68. ناشناس گلم من بهاییم.
  وحید جان مگه میشه نفهمن؟ دایی هام همش مواظبمن, تازه دارم با یه مسلمون ازدواج میکنم میترسم یه کاری کنن که اونو از دست بدم.
  درباره ی اسلام خیلی تحقیق کردم واقعا دوسش دارم .

 69. سلام میلاد جوووووووووووووووووووووووووووووون

 70. مرسی آقا میلاد.

 71. بله عزیزم باهات موافقم
  سپهر با داشتن دوستی مث تو پشتش محکمه و تو قوت قلبشی …
  خدا کنه قلب مهربونت سالها بتپه و شاهد بهترینها توی زندگیت باشه بهترینها…

 72. کیانا جون عزیز دلم خیلی حس قشنگیه وقتی به دین برتر خدا علاقه داری این از روح پاکت نشات میگیره حتما خدا نظر خاصی بت داره و داری شامل لطف و کرمش میشی نوری که تو دلت روشن شده پنجره ای از نور ایمان واقعیه پس تردید نکن و با دید باز و مطالعه وتحقیق پیش برو …
  عزیز دلم باز اگه کمکی سوالی داشتی روی دوستات تو همین سایت حساب کن گلم…… میبوسمت

 73. سپهر گلم اگه دوست داشتی به این سوال ها پاسخ بده و پاسخت را بنویس.ممنون:اگر این توانایی به شما داده میشد که خودتان را به زمان اینده پرتاب کنید و راه برگشتی هم نداشتید ایا این کار را میکردید؟اگر جوابتان منفی است در صورتی که میتوانستید شخص دیگری را همرا خودتان ببرید ایا تصمیمتان عوض میشد؟تاکجا حاضر بودید پیش بروید؟ وسوال دوم اگرمیتوانستید به میل خود روی هریک از تجربیات گذشته تان تاثیر بگذارید این کار را میکردید؟ تابه حال از کسی به خاطر این که از شما خوش اقبال تر یا موفق تر بوده بدتان امده است؟ بزرگترین ناامیدی شما در زندگی چه بوده است؟بزرگترین شکست چه طور؟ اگر میتوانستید طرح اصلی داستانی را که قرار است امشب در خواب ببنید بنویسید چه مینوشتید؟موفق باشی.این سولات یک سری تکنیک های رونشناسی هستش که شمارو به ارامش روحی و روانی نزدیک تر میکنه.

 74. کیانا خانوم اسلام دین فوق العاده ای هست شما سعی کن اول خواستگارتو بشناسی ببینی جوون خوبی هست یا نه بعد اگر خوب بود حتما باهاش ازدواج کن بعد ازدواج دیگه اختیار دارتون شوهرتونه میتونید راحت به اسلام بیاید شیعه منظورمه

 75. امیدوارم لیلا جان سپهرم مثل شما منو دوست خوبی بدونه برا خودش چون من که اصلا از خودم راضی نیستم امیدوارم اون راضی باشه.

 76. ناشناس عزیزم مطمئنم سپهر خیلی دوستت داره …
  شک نکن

 77. آقا وحید من الان عقد کرده ام یکی از شرطای عقدم اینه که امیر باعث عوض شدن دینم نشه!
  از این که بعد از مسلمون شدن خونوادمو از دست میدم ناراحت یا نگران نیستم , از این میترسم که بلایی سر نامزدم بیارن . آخه هر کاری ازشون بر میاد!
  نمیدونم دیگه چیکار کنم زندگی تو این شرایط خیلی سخته! از یه طرف دوست دارم مسلمون شم مثل یه مسلمون بعداز مردن خاک شم مثل مسلمونا نماز بخونم و…..
  از طرفی خونوادم نامردن !

 78. کیانا جان از این سپهر ما خبری داری ؟
  دلمون واسش تنگ شد .

 79. سلام کیاناجون ، انشااله خوشبخت بشی ، برات ارزوی موفقیت میکنم ، به دین اسلام ، خوش اومدی عزیزم

 80. کیاناجون توکلت فقط به خدا باشه، همه چی حل میشه انشاالاه،

 81. خوب اگر تو این دوران هستید که مشکلی نداره کیانا خانوم وقتی ان شاء الله رفتید منزل خودتون مسلمان شید و وقتی به خانوادتون نگید از کجا قراره متوجه بشن!!!

 82. ناشناس جون تقریبا ساعت 11 صبح بهم پیام داد که رسیده خونه اما خیلی خسته بود آخه فداش شم 2 روز بود درست حسابی استراحت نکرده بود و همش تو راه بود. من بد اقبالم نتونستم ببینمش!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 83. ناشناس گلم سپهر حالش خوبه خوبه نگرانش نباش , امروز شاید از کافی نت کامنت بذاره اینترنت خودش هنوز درست نشده.

 84. آخیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی بمیرم واسش.کیانا جان حیف شد که نتونستی ببینیش.

 85. میلاد جون ممنونم اما هنوز مسلمون نشدم!
  آقا وحید ما بهایی ها مراسم های خاصی داریم من اگه مسلمون شم و تو یکی از این مراسم ها شرکت نکنم همه میفهمن که مسلمون شدم!

 86. آره ناشناس جون خیلی خیلی ناراحت شدم که ندیدمش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 87. واقعا از دستت دلخور شدم سپهر اینترنت خونتون خراب شده کافینتارو که سیل نبرده یه خبری میدادی درسته کیانای عزیز میگه حالت خوبه
  ولی خب اگه خودتم یه خبری لنگه کفشی چیزی میفرستادی بد نمیشد
  از نگرانی در میومدم.

 88. سپهر خواهش میکنم تو این مدت که خودم نبودم به اندازه ی کافی ناراحتی کشیدم درد خودمو میتونم تحمل کنم نبودن تو رو نه از 21 ام رفتی الان 24امه واقعا بی معرفتیه نا سلامتی مام دل داریم .

 89. کیانا خانوم من از مراسم هاتون خبر دارم و میدونم چه مراسم هایی دارید

  ولی وقتی بگید که شوهرم نمیزاره کی میتونه چیزی بگه!!!!!!!!!!!!!!

 90. کیانا جان اگه امکانش هست برات یا زنگ بزن یا پیامک یا ایمیل بفرست به سپهر بگو ناشناس گفت حیف که حالم خوب نیست وگرنه میومدم پیدات میکردم خفت میکردم.

 91. خودم میخواستم بهش بگما ولی برای ایمیل باید برم کافینت که با این حالم نمیتونم شمارشم ندارم.

 92. ناشناس عزیز از دست سپهر ناراحت نشو مودمش سوخته شنبه ایشالا پیگیری میکنه که درستش کنه! براشم یه مشکلی پیش اومده نمیتونه بره کافی نت. خیلی نگران حالته بهم گفت حالتو بپرسم , خوبی عزیزم؟ بهتر شدی؟ واست مشکلی پیش نیومده که؟

 93. چه طور خوب باشم دارم داغون میشم .

 94. چه مشکلی براش پیش اومده کیانا خانوم که نمیتونه بره کافینت اینجوری که بیشتر نگرانم میکنین باور کنین دارم از نگرانی میمیرم.

 95. ناشناس جون خودش خوبه مادرش بد حاله باید پیشش بمونه. عزیزم خودتو اذیت نکن! اینجوری سپهرم نگرانت میشه ها!!!!!!!!!!!!!!!!!

 96. امیدوارم حال مادرش زودتر خوب بشه.

 97. الااااهی !!! سپهر کجااااایی ؟
  چرا اینقد ناشناس مهربونتو اذیت میکنی بابا جان ؟؟
  دلت میاد ؟؟ ناشناس با اینکه خودش مشکلات داره اینقد به فکرتو نگرانته … خب ناشناس عزیزم چرا شمارشو تا حالا نگرفتی؟؟؟؟
  شنیدی میگن اگه از رفیقت خبری نبود حتما حالش خوبه که ……….
  امیدوارم حال مادرش هم بهتر بشه…

 98. میخوام بگیرم لیلا جان ولی خب گفتم از خونه نمیتونم ایمیل بزنم یا دریافت کنم باید برم کافینت که اونم حالم بهتر شه ایشالا میرم.

 99. سپهر به همه ی دوستان سلام رسوند!
  ناشناس جون سپهر سلام سفارشی رسوند و گفت که دلش خیلی برات تنگ شده!!!!!!!!!!!!

 100. وحید جان شما که از مراسم ما خبر داری حتما میدونی که تو بعضی از مراسم نمیشه غیبت کرد اونارو چیکار کنم؟

 101. دوستای خوبم از همتون ممنونم ک ب فکر منید
  راستی ناشناس عزیز ایمیلم رو ک داری میتونی شمارتو برام بفرستی اگه دلت نمیخواد لااقل برای مواقع ضروری
  خیلی دوستون دارم

 102. ناشناس عزیزم خیلی دوست دارم بخدا دلم برات ی ذره شده
  مدومم سوخته بردمش همونجایی ک ازش خریدم گفتن بعدا بام تماس میگیرن چون 3سال گارانتی داره
  عزیزم توروخدا اینقد نگران من نباش ب خودت فک کن عزیزم من حالم خوبه من ی آدم قویم بیدی نیستم ک با این بادا بلرزم این همه سختی از من ی ـدم قوی ساخته پس نگران من نباش عزیزم
  امیدوارم ک حالت ب زودی زود جوب شه عزیزم

 103. راستی رضا جون
  از کامنتت اصلا سردرنیاوردم
  اگه میتونستم ب آینده برم خب معلومه ک این کارو میکردم حال و آینده نداره حال و احساس و روحم همونیه ک هس
  تا زمانی ک روح در بدنم باشه پیش میرم و عقب نمیکشم
  منظورتون از کس دیگه کیه ؟؟؟؟؟یکی ک مثه خودم باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  تو زندگیم از کسی ب خاطر اینکه از من خوش اقبالتر بوده بدم نیومده آدم حسودیم نیستم
  بزرگترین ناامیدی تو زندگیم بودن در میون خونوادم بوده ک جز بدبختی هیچی برام نداشته مخصوصا پدر ک تو عمرم ی بارم بش نگفتم پدر
  بزرگترین شکستم این بوده ک تو زندگی ب خاطر خونواده و مریضیم از زندگی و کار و درس و دانشگاه عقب افتادم و نتو نستم مثه آدمای دیگه زندگی کنم و مهمتر تز اینا اینه ک ی عمر روحم تو جسمم اسیر بوده و نتونستم مثه ی دختر زندگی کنم وگرنه بعد از تغییر جنسیت هم میتونم ادامه تحصیل بدم البته اگه شرایطش پیش بیاد
  بهر حال من مثه بقیه نرمال نبودم ی عمر روح و جسمم با هم درگیرن و احساس میکنم ک این بزرگترین شکست زندگیمه

 104. به به سپهر جووووون سلاااااام
  خدارو شکر که خوبی این روحیه ی قوی تو قابل ستایشه افففرین به تو ….
  دوست خوبم در چه حالی هنوز اقدامی نکردی عزیزم ؟؟؟؟
  ما هم همه از صمیم قلب دوستت داریم …

 105. سپهر عزیز دلم تو هنوز سنی نداری هنوز هم میتونی برای رسیدن به ارزوهات تلاش کنی
  با روحیه ی قوی و سالم و روح لطیف و مهربونت میتونی خیلی بهتر از دیگران که به اصطلاح مشکلی تو زندگیشون ندارن و بی هدف دارن روزاشونو شب میکنن جلو بری و موفق بشی من مطمئنم و بت ایمان دارم عزیز دلم …
  پس مث قبل محکمو راسخ پیش برو فدات شم…
  راستی میشه بپرسم از چه سنی این تضاد جسم و روحتو درک کردی و باعث اذیتت شد عزیزم؟؟؟؟

 106. سلام سپهر عزیزم
  منم خیلی دوست دارم عزیز دلم
  میدونم تو بیدی نیستی که بااین بادا بلرزی نبایدم با این بادا بلرزی.
  شمارمم رو چشم بذار بهتر شم چشم برات ایمیل میکنم.

 107. کیانا خانوم تنها راهی که به نظرم میاد چون میترسید که به همسرتون آسیب برسونن اینه که بعد ازدواج به اسلام بیاید و با شوهرتون برید ی جایی که دیگه هیچ کس پیداتون نکنه

 108. چه عجب تشریف آوردید آقا سپهر

  کلتو کنده بدون با این غیبت طولانیت

 109. این سولات همه تست های روانشناسی هستند دیگه.ببین عزیزم کس دیگه میتونه هر کسی باشه:یه ادم بی احساس مثل پدرت یا یه ادم با احساس. کسی که خیلی دوستش داری میتونه باشه یا کسی که ازش متنفری.واین که میگی حال و اینده نداره حتی اگه اون اینده بعد از عملت هم باشه بازم حاظری بگی که حال و اینده نداره؟راستی سپهر جان جواب سوال اخر رو ندادی حتما با روانشناست مشورت کن خیلی خودتو باختی.

 110. رضا جان خودمو نباختم بد عمل دیکه میتونم با خیال راحت برم تو اجتماع اونم با ی ظاهر دخترونه
  میتونم برم قاطی دخترا چون منم مثه خودشونم
  میتونم عاشق بشم
  دیگه آزاد آزادم

 111. سلام لیلا جون
  از تعریفت ممنونم عزیزم
  راستش قبل از رفتن ب مدرسه اینجوری بودم از همون بچگی شروع کردم ب آرایش کردن و پوشیدن لباسای دخترونه و با دخترای محله بازی میکردم
  همون موقع میگفتم من پسر نیستم من ی دخترم
  ولی خونوادم بم میخندیدن براشون مهم نبود ک من چرا کارای دخترونه انجام میدم
  عزیزم دکتر ک رفتم گفت ک افسرده شدم منم انکار کردم ولی اون گفت برات قرص میزارم ک مصرف کنم و بعدش گفت 3 ماه دیگه برگردم گفت این کارا ب همین راحتی نیس حتی بم گفت ک مطمئنه ک من بد عمل پشیمون نمیشم

 112. رضا جان
  شما واقعا دکترید بعید میدونم

 113. ناشناس عزیزم منم دوست دارم
  آرزو میکنم هر چ سریعتر حالت خوب خوب شه عزیزدلم
  نگران منم نباش فدات شم

 114. وحید جون کی کلمو کنده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 115. باران جون کجایی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  نیستی عزیزم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 116. سپهر جون منظور آقا وحید اینه که کلتو کنده بدون یعنی کلتو کنده در نظر بگیر.

 117. عزیزم اینترنتت درست شد یا از کافینت کامنت میذاری؟

 118. سپهر عزیز دلم واقعیتو گفتم …
  پسر یکی از اقوام نزدیکم خیلی خوشگله همه میگن دختره !!!
  خودشم عاشق عروسکه مخصوصا باربی
  شال و روسری هم خیلی دوس داره همش سرش میکنه رفتاراش هم دخترونس !!!!
  از وقتی ک تو ماجراتو تعریف کردی خیلی ذهنم مشغولش شده به نظرت چیکا میتونم بکنم یعنی امکان داره ک اونم ………….

 119. فقط 2سال و نیمشه…..
  لوازم ارایشی زنونه رو هم دوس داره و استفاده میکنه….

 120. راستی سپهر جون عزیز دلم حال مامانت بهتر شده ایشالا؟

 121. به قول ناشناس یعنی به زبان ساده خودم کلتو میکنم

 122. اصلا میدونی چیه خوبی به تو نیومده همون اول که اسمتو عوض کرده بودی نباید بهت رو میدادم لازم نکرده تو در مورد دکتر بودن یا نبودن من نظر بدی واقعا ادم های بیمار مثل تو نیازی به روانشناس ندارند باید برن پیش روانپزشک.

 123. لیلا جون ب نظر من هنوز زوده باید بزرگتر بشه چون بعضیا بزرگ ک بشن عوض میشن حتی یادشونم میره ک تو بچگی کارای دخترونه کردن،مهم روحشه

 124. ناشناس عزیزم ممنونم گلم خدا‏رو شکر حالش خوبه.الان حالت چطوره عزیزم خوبی ایشالا؟

 125. وحید جون خب چرا میخوای کلمو بکنی؟

 126. خب آقا رضا مگه سپهر زوری گفته بود که بهش خوبی کنین؟
  چرا بهش توهین میکنین؟
  شاید واقعا از گفتن این حرفش منظوری نداشته زود قضاوت نکنین.

 127. سپهر جان عزیز دلم نمیدونم چرا شک کردم خودت این کامنتارو گذاشتی آخه یادته تو یه سایت دیگه یکی با اسم تو کامنت گذاشته بود؟
  اگه خودت گذاشتی میتونم بپرسم چرا با اسم دیدار میذاری ؟

 128. راستش عزیز دلم حالم اصلا تعریفی نداره
  امتحانامم شروع شده استرس نمیذاره خوب باشم
  با زور دارم میخونم

 129. برا اینکه این همه دوستو نگران کردی

 130. آقا رضا شما دکتر حسابی اصلا تو اگر دکتر بودی اینقدر بیکار نبودی که تو این سایت هی نظر بدی

 131. ناشناس عزیزم اون کامنتای بالا ک ب اسم دیداره مال منه من همون سپهرم فقط دیدار اسم دخترونه منه ک خیلیم دوسش دارم دوس داشتم همه منوبا این اسم صدامیزدن ولی افسوس ک الان نمیشه بعدشم منظور آقارضا از تغیراسم دیدار نیس بلکه رخساناس.راستی عزیزم زیاد ب خودت فشار نیار منم برات دعا میکنم ک حالت ب زودی زود خوب شه فدات شم ایشالا ک توامتحانات قبول میشی ماشاا…ناشناس خودم اعتمادب نفسش بالاس

 132. آقا رضا این حرفا در شأن ی دکتر نیس مگه نمیگی روانشناسی؟

 133. دمت گرم باز روحیه میدی
  خب حالا ما با کدوم اسم صدات کنیم؟
  دیدار یا سپهر؟

 134. ناشناس جونم:دیدار صدام کن عزیزم

 135. قربونت برم ناشناس خوبم

 136. ناشناس جونم الان بهتری؟

 137. تو نگرانم نباش عزیز دلم
  تا الان کنار اومدم خوب نیستم ولی کنار میام
  دیگه عادت کردم.

 138. خب خداروشکر عزیزم،آره دیگه عادته

 139. من هیچ وقت از نا امیدی حرف نزدم
  ولی الان ترجیح میدم بمیرم نمیگم زندگی کردن قشنگ نیست ولی درد دارم گاهی وقتا دیگه کم میارم درسته میگم عادت کردم و کنار میام ولی نمیتونم دیگه .
  سخته.

 140. چرا اینجوری حرف میزنی ناشناسم حالا تو شروع کردی تو درد جسمی دادی و ایشالا چن روز دیگه خوب میشی ولی درد من روحیه و ی عمره دارم عذاب میکشم ولی تو…تو فقط میخوای منو ناراحت کنی

 141. نه عزیزم دلم قربون شکل ماهت برم من نمیخوام کسی رو ناراحت کنم مخصوصا تو رو
  فقط حرف دلمو گفتم
  آره مشکل تو سخت تره تو روح بزرگی داری تحمل میکنی به قول خودت بیدی نیستی که با این بادا بلرزی
  ولی من به اندازه ی تو قوی نیستم.

 142. دیدار جونم ممنون از راهنماییت پس به نظرت هنوز هیچ اشاره ای به مادر وپدرش نکنم ؟؟؟؟
  ناشناس عزیزم تورو خدا اینجوری حرف نزن از خدا میخوام کمکت کته تا زودتر همه ی دردات تموم بشه و سالم وسرحال به درسات برسی …
  ناشناس عزیزم امیدوارم تو امتحاناتت موفق باشی زیادم به خودت فشار نیار عزیزم ..الان مهمترین چیز سلامتی کاملته پس خودتو اذیت نکن دوست خوبم…

 143. ممنون لیلا جان.

 144. دیدار جون قهری باهام عزیزم؟
  به خاطر حرفایی که زدم.
  خب تو عمرم یه بار حرف دلمو گفتم.
  حالا شما ببخشید .

 145. این حرفا چیه عزیزم قهر چیه؟؟؟‏!‏‏!‏‏!من دوست دارم خیلی خیلی

 146. سلام لیلا جون،بله هنوز زوده فعلا معلوم نمیشه.در ضمن این مریضی هیچ ربطی ب خوشگلی فرد نداره ک ظاهرش شبیه دختراس

 147. مرسی عزیزم
  منم دوست دارم.

 148. بجای اینکه به هم نون قرض بدید ببنید کیانا خانوم کجاست !!!!!!!!!!!

 149. کیاناجون ی سری مشکلات داره ک فعلا نمیتونه کامنت بزاره،خدا کنه مشکلش حل بشه،کاش من این مشکلو نداشتم مشکلاتی مثه اونو ب جون میخریدم

 150. دوستای گلم سلام!
  قربون دل مهربونت بشم دیدار جون !

 151. وحید جان ممنون که به یادم بودی!
  ناشناس گلم چرا اینجوری حرف میزنی؟ قربونت بشم ایشالا هرچی زودتر خوب میشی عزیزم !!! ایشالا که امتحاناتت رو با موفقیت تموم میکنی فدات شم, ولی لیلا جون راست میگه خیلی خودتو اذیت نکن سلامتت از همه چی مهم تره!!!!!!!!!!!!!

 152. آقای دکتر رضا حسابی چرا به دیدار توهین میکنی؟
  وحید جان راست میگه اصلا تو اگر دکتر بودی اینقدر بیکار نبودی که تو این سایت هی نظر بدی! خودت به یه پزشک احتیاج داری که بفهمی چرا انقد ع… هستی! قصد توهین ندارم اما واقعا برات متأسفم!!!!!!!!!!!!!
  این حرفا در شأن یه دکتر نیست, با این حرفات ثابت کردی که دکتر نیستی!

 153. سلام ديدار عزيزم
  اميدوارم خوش وسرحال باشي
  حال مادرت بهتر شده عزيز دلم ؟
  راستي ديروز اولين سالكرد برادر كيانا بود فك كنم به همين خاطر ك نتونسته كامنت بذاره ،،، از همين جا بش تسليت ميكم و از خدا براي برادرش طلب مغفرت ميكنم …

 154. ممنون کیانای عزیزم
  امیدوارم مشکل تو ام حل شده باشه ایشالا.

 155. سلام لیلا جون،مرسی عزیزم خداروشکر حال مادرم خوب شده.منم ب کیاناجون تسلیت میگم امیدوارم روح برادرش ب بهشت برین شاد بشه آمین

 156. منم تسلیت میگم عزیزم.

 157. از همه ی دوستان ممنونم! آره دیروز اولین سالگرد فوت داداشم بود خیلی بهم ریختم ,مشکلات هی پشت سر هم داره واسم میاد!

 158. ایشالا که خیلی زود مشکلاتت تموم میشه .

 159. دیدار جون عزیزم تو چه طوری؟

 160. انشاالاه ، که مشکلت ریشه کن شه ، بازم تسلیت میگم

 161. مرسی ناشناسم من سرحال سرحالم مثه بعضیا روحیمو از دس ندادم شوخی کردم.امیدوارم حالت خوب باشه فدات شم

 162. خب خدارو شکر که سر حالی عزیزم.
  تو خوب باشی منم خوبم.

 163. سلام به دوسای عزیزم
  دیدار وناشناس عزیزم چطورید ؟؟ ایشاا… ک خوب و خوش و سلامتین …
  ناشناس عزیزم چه میکنی با امتحاناتت ؟؟؟
  کیانای گلم امیدوارم هر چه زودتر تمام مشکلاتت حل بشه وخوش وخرم باشی وهمیشه خندووون…

 164. قربونت لیلا جون یکیش مونده دوازده تیره اونم بدم راحت میشم .

 165. خب به سلامتی
  ایشاا.. موفق باشی عزیزم

 166. سلام ب همه دوستاي عزيزم
  ممنونم ليلا جون اميدوارم توام هميشه سلامت باشي عزيزم
  ناشناس عزيزم اميدوارم امتحاناتت زود تموم شه و قبول شي

 167. امیدوارم عزیز دلم.

 168. فدات شم عزیزم ممنوووووون

 169. کیانا خانوم ان شائ الله با اومدن به دین اسلام و ازدواج کامل با نامزدتون همه غم های زندگیتون از بین بره

 170. سپهر چرا همیشه آنلاینی تو یاهو ولی جواب نمیدی 3 ساعت بعد جواب میدی؟؟

 171. راستی ناشناس نمیخوای شناس کنی خودتو !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 172. وااااااااااااااا وحیدجون‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏ بار اول خوابت برد بار دومم دیرجواب دادی حالام ازم گله داری؟؟؟؟؟؟؟بعدشم امروز خط خراب بود

 173. اسم ناشناس قلب دیداره

 174. وحید جون ناشناس بودن که قشنگ تره.

 175. از همه ی دوستان ممنون. ایشالا هر کسی تو دنیا مشکلی داره مشکلش حل شه منم بینشون!!!!
  ناشناس عزیزم امیدوارم امتحاناتت رو با موفقیت تموم کنی !
  دیدار عسیسم خوفی فدات شم؟؟؟؟؟

 176. وای چقد قشنگ دیدار خیلی احساساتی شدم قربون قلب مهربونت بشم عزیزدلم………….. بووووس

 177. سلام عسیسم،شکرخدا خوفم تو چطوری عسیسم؟زمان مشکلاتتو حل میکنه گلم

 178. خدا نکنه لیلاجووووووووون،عزیزمی.راستش منم خیلی احساساتیم زود اشکم درمیاد

 179. دیدار کلا بین من و تو فقط تو مقصری من همیشه معصومم (:

 180. ناشناس بودن که قشنگ نیست شناس بودن قشنگه اینکه اسمتو صدا کنن نه لقب تو ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

 181. وحید جوووووووون ینی چی !!!!منظورت چیه؟؟؟‏!‏‏!‏‏!‏

 182. وحید چ عجب نگفتی سپهر و دیدار صدام کردی؟؟؟‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏

 183. میدونم وحید جووووون اولین بار ک دیدمت معصومیت و تو نگاهت دیدم چهره معصومی داری

 184. منظورم اینکه همیشه حق با منه (:

 185. دیگه دیدار صدات میکنم خواهش میکنم معصومیت از خودتونه

 186. قربون قلب مهربون بشم عزیز دلم
  ضربان قلب ناشناسم به خاطر دیدار میتپه
  اسم دیدارم قلب ناشناسه .

 187. وحید جون عزیزم اسم من دردی از کسی دوا نمیکنه پس ناشناس یا اسمم چه فرقی میکنه داداش؟

 188. قربونت کیانا جون.

 189. فدات شم دیدار جون چرا احساساتیم میکنی عزیز دلم آخیییی منم گریه میکنما!!!!!!

 190. آخیییییییییییی
  خیلی دوست دارم دیدار جون .
  خیلی خیلی خیلی

 191. من بیشتر من بیشتر،ب اندازه تمام لحظه های عمرم دوست دارم ناشناسم،آخه چرا اینقد دلت صاف و مهربونه؟؟؟؟؟

 192. شما سرور مایید وحید جووووون،حرفای شما کاملا درسته برمنکرش لعنت

 193. قربون شکل ماهت برم
  خب دلم جای توا دیگه بایدم صاف و مهربون باشه.

 194. الاااااهی جفتتون ماهید
  بیخود نیس که دوستون دااااارم فدای هر دوتوووووون

 195. شکسته نفسی می فرمایید ناشناس عزیزم و تودل بروی من 

 196. لیلا جوووووون خودت ماهی عزیزدلم،خب مام دوست داریم قربونت برم

 197. لیلا جون عزیزم ماهی از خودته.

 198. دیدار جون فدات شم حقیقتو گفتم.

 199. فداتوووون بشم لطف دارید
  منم هردوتونو واقعا دوس دارم
  و میدونم روح مهربون ولطیفی دارین بووووووووووس

 200. دیدار جون گلم سلام من یه چن روزی نیستم میخوام جایی برم نگرانم نباش دوست خوبم باشه؟؟؟؟

 201. تو چن تا سایت دیگه نگاه کردم چن تا ناشناس نظر گذاشته بودن که من نبودم
  حالا چه خبره نمیدونم والا
  حالا گیر دادن با اسم ناشناس نظر میذارن حالا خوبه ما با این اسم نظر گذاشتیم چیکار میکردن اینا؟؟!!!
  فکر کنم از این به بعد باید بنویسیم ناشناس یک ناشناس دو و الی آخر

 202. دیدار جون رفیق خداحافظ تو هم مواظب این ناشناس یکو دوها باشا ماشالا دارن همه جا نظر میدن به طفلک آقا میلاد یه کامنت گذاشته بود کلی شرمنده شدم گفتم حالا همه فکر میکنن منم.

  دوستان دیگر خداحافظ شما.

 203. سلام ناشناس عزیزم حالت بهتر شده ؟؟؟؟؟
  هر جا میری ایشال… خیره خوش و سلامت باشی دوس خوبم …
  اتفاقا منم اون کامنتو خوندم خیلی تعجب کردم چون روحیاتتو خوب شناختم میدونم که تو نبودی مطمئنم …

 204. وااااااااااااااااااااااااااای من نظرای شما رو دائما دنبال میکردم
  خوشم نمیومد کامنت بذارم ولی دیگه نتونستم جلوی خودمو بگیرم
  دیدار جون میتونم بپرسم از چیه این ناشناس خوشت میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  آدم قحطی بود؟؟؟؟!!!!!من که ازش خوشم نمیاد.
  یه جور با هم حرف میزنید آدم فکر میکنه عاشقو معشوقید
  هی قربون صدقه ی هم میرید حالا شانس من خوبه نوشته یه چن روزی نیستش چون اگه بود کامنت نمیذاشتم اونوقت حرفم تو دلم میموند عقده ای میشدم
  به نظر من برو سراغ یکی دیگه این همه آدم ولش کن بابا هی با ادب حرف میزنه آدم حرصش درمیاد.
  تازه ناشناس مریضم هست مگه غیر از اینه؟؟؟؟؟؟
  اه اه اه حالم ازش به هم میخوره از من به تو نصیحت.حالا هر جور راهتی من حرفامو گفتم.

 205. لاله خانوم مواظب حرف زدنتون باشید درسته ناشناس نیست من که خواهرشم هستم
  مگه ناشناس به شما چیکار کرده که حالتون ازش به هم میخوره؟؟؟ها؟؟
  به باادب بودنش حرصتون در میاد خب چیکار کنه شمارو فحش بده خوبه اون موقع دوست داشتنی میشه؟؟
  بیچاره ناشناس ببین گیر کی افتاده
  درسته مریضه ولی بالاخره خوب میشه دیگه
  صبرکنید خودش برگرده اون موقع خوب جوابتونو میده.

 206. ببخشید اشتباهی نظر گذاشتم.

 207. دیدار جوووون قربون شکل ماهت برم رفتنم کنسل شد برگشتم این بالای کامنت من نمونه ای بارز از ناشناسهای دیگره عزیزم.

 208. اون کامنت دو تا مونده به آخری که نوشته ببخشید اشتباهی نظر گذاشتم مال من نیست یکی بگه اینجا چه خبره؟؟؟؟؟

 209. این سه تا کامنت بالایی رو کی با اسم ناشناس گذاشت دیگه؟؟؟؟؟؟؟
  مسخره کردن.

 210. دوستان عزیز ناشناس کم کم تا دو روز رفته
  اینام واسه خودشون با اسم ناشناس دارن حال میکنن.
  انگار به جز ناشناس اسم دیگه پیدا نمیکنن باهاش نظر بدن.

 211. اون سه تا کامنتو من گذاشتم الی خانوم.
  میخواستم اذیتت کنم.

 212. نه بابا چقدر شما……
  لطفا از اسم ناشناس استفاده نکن.
  خوشم نمیاد لاله خانوم.

 213. لاله خانوم به جای اینکه با اسم ناشناس کامنت بذارین یکم شعور داشته باشین به مردم توهین نکنین اینجا همه ناشناسو میشناسن یه کم احترام داشته باشین لابد تو سایتای دیگه ام شما با اسم اون کامنت گذاشتین که خرابش کنین پیش بقیه!!!

 214. اون همینجوریشم پیش بقیه خرابه لزومی نداره من خودمو حرص بدم
  من فقط اومدم با دیدار جووون حرف بزنم.
  دیدار خوبی عزیزم؟

 215. سلام الی جان خوبی گلم ؟ ناشناس عزیز چطوره روبراهه ک ایشاا… ؟؟؟
  الی جان فدات شم نگران نباش ناشناس رو ما همه خوب میشناسیم …
  ادمای بیکار هم زیادن ما خودمون متوجه هستیم گلم نگران نباش !!!!!

 216. باور کنین لیلای عزیز انقدر اعصابم داغون شد دیدم دارن بااسم ناشناس کامنت میذارن خوب چرا دوست دارن خرابش کنن؟؟؟؟
  اون بیچاره مگه با کسی کاری داره؟؟
  جز خوبی چیزی ازش دیدین؟؟؟
  ناشناس چن روزی رفته قم که حالو هواش عوض شه یکم حالش بهتر شه
  منم نتونستم طاقت بیارم زنگ زدم بهش گفتم با اون وضع قلبش کلی ناراحت شد .

 217. خیلیا ایمیلشو دارن و میدونن که اسمش ناشناسه میگم شاید میخوان اذیت کنن نمیدونم والا خودمم گیج شدم.

 218. عزیزم اصلا مهم نیس هر کسی ی شخصیتی داره گلم …
  ناشناس واس همه ی ما عزیزو محترمه

 219. مرسی لیلای عزیز لااقل تو این دو روز هوامو داشتی
  میبینه چه شیر تو شیری شده؟؟؟؟
  فکر میکنم دیگه به قول آقا وحید خودمو شناس کنم ایمیلمم تغییر بدم اینطوریکه نمیشه!
  بازم ممنون.

 220. دوستان عزیز خواهشن اگه کسی شماره ی دیدار عزیزو داره برام ایمیل کنه خیلی کارم ضروریه خواهش میکنم.
  nashenasfh@yahoo.com

 221. سلاااااام ناشناس عزیزم
  خوبی بهتری ؟؟؟؟؟؟
  قم خوش گذشت ؟؟؟ اشکالی نداره به نظرم اصلا مهم نیس خودتو ناراحت نکن !!!
  اتفاقی هم نیوفتاده بود فک کنم خودش به اشتباهش پی برده …
  من بی صبرانه موافقم که ناس بشی ک کسی دیگه به خودش اجازه ی کپی نده …
  ولی ما اینجوری بت عادت کردیم دوست خوبم….

 222. راستی از دیدار خبری نداری ؟؟؟؟؟
  جاتون این چن روز کلی خالی بود …

 223. ناشناس جان چه خبر ؟؟؟ تونستی خبری از دیدار بگیری ؟؟؟؟

 224. نه عزیزم ازش خبر ندارم
  هزار بار بهش گفتم خبر بده اگه نمیخوای بیای
  تو همه ی سایتا دارم دنبالش میگردم تا اونجایی که برو خودت ببین تو سایت اون دختره که به همه چیز تبدیل میشه برام چی نوشتن
  واقعا دیگه از دیدار انتظار نداشتم
  یه خبر مگه چیه؟؟؟!!
  اونم نمیده همینجوری میذاره میره.
  بعد میگن از دستش دلخور نشم صبر کن برگرده …..!!!

 225. غصه نخور فدات شم اصلا اهمیت نداره مطمئن باش شخصیت ندارن …
  تعجب میکنم چرا تا حالا شمارشو نگرفته بودی ؟؟؟؟ کیانا داره ها

 226. دیداااااااااااااااار کجاییییییییییییییییییی پ
  کیاناااااااااااااااااااااااا تو کجا موندی چرا نیستی گلم ؟؟؟
  اتفاقی که نیوفتاده ؟؟؟؟
  بیا گلم دارن ناشناسو به خاطر نگرانیش به خاطر دیدار سرزنشش میکنن !!!!!!!!!!!

 227. عزیزم قبل از این به خاطر مسائلی نشد بگیرم ولی حالا دربه در دنبال شمارش میگردم که نیست.
  کیا خانومم نیست آخه مشکل اینجاست!!!

 228. به ایمیلش pmدادی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  وحید چی ؟؟؟؟؟
  فک نکنم دیدار بی فکر باشه حتما مشکلی براش پیش اومده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  به هر حال خودتو نگران نکن عزیزم برات خوب نیس !!!!!!!

 229. آره چندین بار
  میدونم بی فکر نیست عزیزم
  خدانکنه که مشکلی براش پیش اومده باشه
  به آقا وحیدم باید ایمیل بفرستم یادم نبود.

 230. لیلا جون بالاخره پیداش کردم.

 231. پس منو بی خبر نذار فدات شم
  ممنون…

 232. خب چی شد ؟؟؟ کجا بود ؟؟؟
  حال این دریا رو خوش دارم بگیری اساااااسی

 233. سلام! اینجا چه خبره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ناشناس جون این لاله دیگه کیه؟؟؟؟؟؟

 234. سلام کیانا جان خبر سلامتی شما
  مهم نیست کیه
  خوشحالم که حالتون خوبه.

 235. لیلا جان عزیزم دیدار همین جا بود ولی خب هم قلبش درد میکرد و هم یه مشکلی با من داشت که نمیومد تو سایت که امیدوارم حل شده باشه
  گرفتن حال دریا رو هم بی خیال شو
  بحث کردنمون فقط موضوع رو کشدار میکنه.

 236. سلام بله متوجه شدم دیشب برام pm گذاشته بود خیالم راحت شد
  خودت خوبی فدات شم ؟؟

 237. سلام،من بازم اومدم دوستای خوبم.ببخشید ک نتونستم زودتر بیام و شماروهم نگران کردم

 238. سلام فدات شم الان بهتری ؟؟/
  تو مگه ناراحتی قلبی هم داشتی ؟؟؟
  امیدوارم چیز مهمی نبوده باشه …

 239. سلام لیلاجون وای خدانکنه،قبلا نداشتم فقط همین چن روزه بود دکتر میگفت از فکرزیاد و ناراحتیه،ازت ممنونم عزیزدلم

 240. دیدار عزیزم کارات به کجا رسیده ؟؟
  هنوز اقدام جدیتو شروع نکردی فدات شم ؟؟؟
  خب خدارو شکر
  فکرو خیال نکن فدات شم همه چی روبرا ه میشه مطمئنم…

 241. واااااااااااااااااااااااااااااای ، اینجا چه خبره؟

 242. ناشنااااااس کجایییییییی ؟؟؟ کسی از ناشناس خبر داره ؟؟؟ مگه قرار نشد هرکی خواست جایی بره قبلش اطلاع بده ک بقیه نگران نشن !!!!!!

 243. majid0852
  منم مثل توگیج شدم!
  اصلابیامنوتوباهم؟؟؟!!!

 244. شما کی هستین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  منظورتون کیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 245. ببخشیدولی کسایی رومیشناسم که تاراهنمایی لباس پسرونه یادخترونه پوشیدن واخلاق های پسرونه یادخترونه داشتن ولی الآن ازدواج کردن وبچه دارن

 246. ببخشیدمیخواستم مطالبی در موردخودارضائی بزارین درموردآسیب هایی که به انسان میزنه راه هایی برای ترک کردن خود ارضائی خواهش میکنم قربونت برم ادمین هرجارفتم گیر نیاوردم

 247. دیدارجان منظورت منم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 248. دیدار منظورم میلاد بودنه مجید
  ببخش میلادجان

 249. ایرادی نداره عزیز ، فدای سرت

 250. سلام به همه ی دوستای گلم این مدت که نبودم دلم برای تک تکتون تنگ شده بود چقدراینجاشلوغ شده معلوم نیس چه خبره این دختره لاله دیگه کیه!!!؟؟؟

 251. سلاااااااااااااام باران جون خوش اومدی
  خوبی گلم ؟؟؟؟
  زیاد مهم نیست عزیزم

 252. سلام عزیزدلم مرسی گلم شماها که خوب باشین منم خوبم دلم خیلی برات تنگ شده بود.

 253. دیدارجونم توروخدازودتربیااینجاکامنت بزار دلم برات یه ذره شده گلم…

 254. به به چشم روشن دریا خانوم
  چ عجب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  تا دیروز ازم گله داشتی میگفتی اگه جایی میری قبلش خبر بده حالام خودت رفتی و کسی نفهمید کجا رفتی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  از انتظار دادنم خوووووووووووووووشت میاااااااااااااااااااااااااااااااد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 255. ببخشید نوشتم دریا
  بااااران جووووون

 256. حواسم نبود بخدا
  بازم معذرت میخوااااااااااااااااااااااااااااام

 257. سلام عزیزم خوبی گلم؟شرمنده من یه مدت ایران نبودم سفرم یهوشدببخشیداگه قبلش خبرت نکردمعزیزم من انقدردوست دارم که اصلا دوست ندارم توازدستم ناراحت باشی…!!!حالاکه من اومدم شماهانیستین؟!ازآقاوحیدوناشناس خبرداری؟؟توروخدازودزودبیاکامنت بزار.

 258. لیلاااااااااااااااااا کیاناجان شماهاکجایین؟؟

 259. سلااااااااااااااااااااااااااام باران جوووووووووووووووووووون
  از سفر خوووووووش اومدی عزیزدلم
  از آقاوحیدم خبر دارم
  کیانا جووووووووووووونم ازدواج کرده میخواد بره ماه عسل
  لیلا جوووووووووووووووووووووووووووووووووووونم ی مدت نمبتونه بیاد

 260. عزییییییییزم من کی باشم ک ازدستت دلخور باشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
  خوشحالم برگشتی

 261. خیییییییییییییلی خوشحال شدم کیاناجووووووون امیدوارم زندگی خوبی روشروع کنی وبه هرآرزویی دوست داری برسی ولی زودبرگردچون دلم برات تنگیده…امیدوارم لیلا جوووووون هم زودبیاد….آقاوحیدلااقل شمابیا ی سری به ما بزن.

 262. دیدارناشناس کجاس؟؟؟دیدارکارات چطورپیش میره؟؟بالاخره موفق شدی برای عملت کاری کنی؟؟؟؟؟درضمن توبهترین دوست منی دوست ندارم ازمن دلخور باشی گلم…

 263. نمیدونم ناشناس کیه و نمیخوام راجبش صحبت کنی
  دارم کارای عملمو دنبال میکنم فعلا ک مشکلی نیس
  خوب توام بهترییییییییییییییییییین دوست منی گفتم ک از این حرفا نزن من از کسی دلخور نیستم چ برسه ب تو ک دوست عزیزمی

 264. قول میدم آخرین بارباشه که راجبش حرف میزنم چون دوست نداری راجبش حرف بزنی ولی میخوام بدونم که چی شده؟؟تو وناشناس خییییلی باهم خوب بودین حالاچی شده که نمیخوای راجبش حرف بزنی.بایدبگم خیلی خوشحالم که داره کارات جورمیشه ومشکلی نیس امیدوارم ازاین به بعدهم هیچ مشکلی پیش نیاد.

 265. الان داشتم دوباره کامنت هاروچک میکردم متوجه اسم دریاشدم که لیلاوبقیه میخواستن حالشوبگیرن که بعدبیخیالش شدن!!؟دریاکیه؟؟؟؟؟؟

 266. نه عزیزم
  مشکلی نیس دریا ی دختری بود ک از اول ب ناشناس بدوبیرا گفت ولی بدا با همه دوس شد و دیگه پیداش نیس
  عزیزم فعلا مشکلی نیس ولی بدا مشکلات زیاد میشه (منظورم درباره کارای عمله)

 267. ممنون که برام توضیح دادی باشه دیگه راجب ناشناس چیزی نمیگم امایه چیزی یهوبه مغزم رسیدکه امیدوارم اشتباه فکرده باشم…..

 268. درباره چی عزیزم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  حرفتو کامل کن

 269. دوستان شماچیزی درباره خودارضائی میدونین اگه میدونین بنویسیدخواهش میکنم ازتون التماس میکنم

 270. پيامدهاي خودارضايي و مبارزه با آن بازديد: 39423

  نظر بدهيد / راي بدهيد / ارسال به دوستان / طرح سوال

  «استمنا» يا «خودارضايي» يكي از راه هاي انحرافي در ارضاي ميل جنسي است كه نسل جوان را در معرض آسيب هاي جدي قرار مي‏دهد. از همين رو مي‏توان آن را نوعي انحراف جنسي يا بيماري ناميد كه با جديت بايد در درمان آن كوشيد. آسيب هاي ناشي از خودارضايي به گونه هاي مختلفي تقسيم ‏پذير است كه به اختصار به برخي از آنها اشاره مي‏شود:

  يك. آسيب هاي جسماني‏
  يكي از روش هاي شناخت پيشرفت بيماري ها در پزشكي، مرحله‏ بندي (staging) علايم بيماري است. براين اساس، برحسب عوارض ايجاد شده در بيمار مبتلا به خودارضايي، سه مرحله (stage) بيان شده است:(masturbation.www.herballove.com /library /resource overmas/stage.asp/ Stages of excessive )

  1. مرحله مشكل ساز (Problematic)
  در افرادي كه مدتي است گرفتار خودارضايي شده اند، زودرس ترين عوارض ناشي‏از خودارضايي عبارت است از:
  الف. خستگي و كوفتگي (Fatigues/Tiredness)،
  ب. عدم تمركز حواس (Lack of concentration)،
  ج. ضعف حافظه (Poor memory)،
  د. استرس و اضطراب (Stress/Anxiety).

  2. مرحله گرفتاري شديد (Severe)
  بروز علايم زير در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است كه شدت ابتلاي وي يا مدت آن بيش از مرحله اول است و در نتيجه عوارض شديدتري ظاهر شده است:
  الف. خستگي و كوفتگي (Fatigues/Tiredness)،
  ب. نوسان خلق يا تغييرات سريع خلقي (Mood swings)،
  ج. حساسيت بيش از حد و زودرنجي ( Irritability)،
  د. كمردرد (Lower back pain)،
  ه. نازك شدن موها (Thinning hair)،
  و. ناتواني جنسي زودرس در جواني (Youth impotence)،
  ز. بي‏خوابي يا بدخوابي و مشكلات مشابه (Insomnia/Sleep problem).

  3. مرحله گرفتاري بسيار شديد يا حالت اعتياد (Addictive)
  الف. خستگي و كوفتگي (Fatigues/Tiredness)،
  ب. ريزش شديد موها (Severe hair loss)،
  ج. تارشدن ديد چشم ها (Blurred vision)،
  د. وز وز گوش (Buzzing in the ears)،
  ه. انزال زودرس و غيرارادي يا خروج مني به صورت قطره قطره ( prematurelyEjaculation)،
  و. درد كشاله ران و ناحيه تناسلي (Groin/Testicular pain)،
  ز. دردهاي قولنجي در ناحيه لگن و استخوان دنبالچه ( the pelvic cavity or tail bonePain or cramps in).

  نحوه پيدايش عوارض‏
  در دانش پزشكي، روند پيدايش علايم يك بيماري و چگونگي بروز عوارض و نشانه هاي كلينيكي، در شناخت هر چه بيشتر يك بيماري بسيار مهم است و مي‏تواند پزشك را در تشخيص و درمان بهتر بيماري و مريض را در پيشگيري كمك كند. به اين دليل مناسب است درباره نحوه پيدايش برخي از عوارض خود ارضايي كه در به آن اشاره شد بيشتر به آن توضيح داده شود تا خواننده عزيز با روند پيدايش اين عوارض، يا به اصطلاح پاتوفيزيولوژي (Pathophysiology) آن آشنا شود.
  1. خستگي و كوفتگي: انقباض شديد و يك مرتبه تمام عضلات بدن در جريان انزال (ارگاسم يا اوج لذت جنسي)، باعث مصرف سريع مواد غذايي ذخيره شده در عضلات و به طور عمده كاهش گليكوژن (ماده اصلي لازم براي توليد انرژي عضلاني) مي‏شود. خستگي عضلاني تقريبا با سرعت تهي شدن عضلات از گليكوژن رابطه مستقيم دارد و هرچه اين سرعت بيشتر باشد، خستگي بيشتر است ‏فيزيولوژي گايتون، ترجمه دكتر فرخ شادان، تجديد نظر هفتم، 1986 (تهران: چهر، 1365)، ج 1، ص 313.. در خودارضايي، به علت انقباض هاي مكرر عضلات بدن، ذخاير گليكوژن عضلات به سرعت تمام مي‏شود و خستگي و كوفتگي هميشه از عوارض بديهي آن است.
  2. ريزش مو: خودارضايي به تدريج با تغييرات هورموني و شيميايي كه در بدن ايجاد مي‏كند، باعث افزايش هورمون جنسي مردانه؛ يعني، تستوسترون به دي هيدرو تستوسترون (DHT=Dihydrotestosterone) مي‏شود كه از عواقب بالا بودن ماده DHTدر خون، ريزش موها و تاسي و بزرگ شدن پروستات و عوارض ناشي از آن در پيري است. Herballove.com .
  3. خود ارضايي مكرر باعث تحريك بيش از حد سيستم عصبي پاراسمپاتيك و افزايش تخليه اَسِتيل كولين (Acetyle Choline) از انتهاي اين رشته ها در مغز مي‏گردد كه اين خود باعث پاره‏اي از عوارض جسماني و رواني، چون حواس‏پرتي (Absentmilndedness)، كمي حافظه (Memory)، عدم تمركز حواس، سياهي رفتن چشم و در نهايت تاري ديد مي‏شود. تمام اين علامت ها ناشي از تغيير تعادل ميزان مواد شيميايي موجود در مغز است كه بين سلول هاي عصبي رد و بدل مي‏شود و انتقال پيام هاي مختلف را بر عهده دارد. 4_men.org .
  برخي نيز بر اين عقيده‏اند كه علت بروز اختلالات مغزي (مانند حواس پرتي، عدم تمركز حواس و كاهش حافظه) ناشي از ظرفيت عظيمي از انرژي بدن است كه در هر بار انزال، تخليه شده و هدر مي‏رود؛ زيرا مايع مني حاوي مقدار بسيار زيادي DNA (هسته 400-300، اسپرمي كه در هر انزال خارج مي‏شود)، RNA آنزيم ها، پروتئين ها، مواد قندي، لسيتين (Lecithin)، كلسيم، فسفر، نمك هاي بيولوژيك، تستوسترون و… است. اين ذخاير عظيم انرژي – كه بايد در بدن براي رشد و تقويت بخش هاي مختلف مورد استفاده قرار گيرد – بيهوده و به طور مكرر از بدن خارج مي‏شود و هر كدام عوارضي را به دنبال مي‏آورند.
  براي مثال از آنجا كه سلول هاي خوني و پلاكت ها در مغز استخوان ها توليد مي‏شود و به تكامل نهايي مي‏رسد و براي توليد آنها نيز انرژي بسيار زيادي مورد نياز است؛ در افراد گرفتار خودارضايي، تكامل مغز استخوان و در نتيجه توليد سلول هاي خوني با مشكل مواجه شده و منشأ كم خوني، ضعف و خستگي در اين افراد است. نيز دفع فسفر و ليستين بيش از حد از طريق انزال هاي مكرر، باعث كاهش ذخاير اين مواد مي‏شود كه مواد حياتي براي سلامتي سلول هاي عصبي هستند و در نتيجه اختلال عملكرد سيستم عصبي، مانند حواس پرتي، عدم تمركز حواس و… بروز خواهد كرد. http://www.anael.org .

  دو. آسيب هاي روحي و رواني‏
  ضعف حافظه و حواس‏پرتي، اضطراب، منزوي شدن و گوشه‏گيري، افسردگي، بي‏نشاطي و لذت نبردن از زندگي، پرخاشگري، بداخلاقي و تندخويي، كسالت دائمي و ضعف اراده، احساس حقارت، عدم اعتماد به نفس، احساس گناه و عذاب وجدان بروندادهاي رواني و روحي خودارضايي است. شرح پاره‏اي از اين موارد در مباحث گذشته روشن شد.

  سه. آسيب هاي اجتماعي‏
  ناسازگاري خانوادگي، بي‏ميل شدن به همسر و ازدواج، ناتواني در ارتباط با جنس مخالف و همسر، احساس طرد شدن، از بين رفتن عزّت، پاكي، شرافت و جايگاه اجتماعي، دير ازدواج كردن و لذت نبردن از زندگي مشترك‏ جهت آگاهي بيشتر نگا: قائمي، علي، خانواده و مسائل جنسي كودكان، (تهران: انتشارات انجمن اوليا و مربيان جمهوري اسلامي ايران، چاپ دهم، 1376)..

  چهار. آسيب هاي معنوي و اخروي‏
  هيچ يك از آسيب هاي پيش گفته، به اهميت آسيب هاي معنوي نيست؛ زيرا آسيب هاي معنوي، جان و دل و به عبارت ديگر كنه حقيقت وجود آدمي را تباه مي‏سازد. خودارضايي از نظر دين يك گناه است و به تعبير قرآن زنگار بر دل مي‏نهد: «كَلاَّ بَلْ رانَ عَلي‏ قُلُوبِهِمْ ما كانُوا يَكْسِبُونَ»؛ «چنين مباد! بلكه اعمال (ناشايست) دل هاي آنان را زنگار زده است».مطففين (83)، آيه 24.
  زنگ يا زنگار در اشياي مادي، همان چيزي است كه روي فلزات و اشياي قيمتي مي‏نشيند و معمولاً نشانه پوسيدن و از بين رفتنِ شفافيت و درخشندگي آن و در نهايت ضايع شدن و از بين رفتن آن است.
  علامه طباطبايي در تفسير الميزان ‏مي‏فرمايد: از آيه شريفه سه نكته استفاده مي‏شود:
  1. اعمال زشت، نقش و صورتي به نفس و روح انسان مي‏دهند؛
  2. اين نقش و صورت خاص، مانع آن است كه نفس آدمي حق و حقيقت را درك كند؛
  3. نفس آدمي به حسب طبع اوليه‏اش صفا و جلايي دارد كه با داشتن آن، حق را آن طور كه هست درك مي‏كند. طباطبايي، سيد محمد حسين، ترجمه تفسير الميزان، ترجمه سيد محمد باقر موسوي همداني، (تلخيص)، (قم: دفتر انتشارات اسلامي، بي‏چا، بي‏تا)، ج 20، ص 385.
  همچنين آسيب هاي معنوي جهان گذران را در مي‏نوردد و اگر اصلاح نگردد، حيات جاودان آدمي را در معرض تباهي و شوربختي قرار مي‏دهد. از اين رو نصوص ديني نسبت به آن هشدارهاي لازم را داده ‏اند. پيامبر اكرم‏صلي الله عليه وآله وسلم در اين باره مي‏فرمايد: «ناكح الكف ملعون»؛«ملعون است كسي كه خودارضايي كند» ري شهري، محمد، ميزان الحكمة، ج 12، ص 5654..
  امام صادق‏عليه السلام نيز مي‏فرمايد: «با سه گروه خداوند در روز قيامت سخن نمي‏گويد و پاكشان نمي‏خواند و عذابي دردناك دارند، از آن سه‏اند، خودارضايي كننده و كسي كه لواط دهد»همان، ح 19049..
  در روايات ديگري امام صادق‏عليه السلام خودارضايي را گناه عظيم و مورد نهي الهي معرفي فرموده است‏ همان، ح 19050..

  راه هاي درمان‏
  1. نخستين گام براي درمان اين عادت شوم، اعتقاد و ايمان به درمان‏پذيري آن و دوري از يأس و نااميدي است. اما رسيدن به نتيجه و ايجاد هرگونه تغيير و دگرگوني نيازمند گذشت زمان، انتخاب راه صحيح و به كارگيري دقيق دستورها است. البته ترك عادتِ نامطلوب، در زمانِ كوتاه بدون راهنماي كارآزموده و دلسوز، امكان ندارد. از همه اينها مهم‏تر، اراده و خواست فرد، نقش كليدي و محوري را ايفا مي‏كند. درمان و چاره جويي بايد منطبق بر خواست فرد باشد؛ زيرا تا وقتي كه او نخواهد، مي‏توان با قاطعيت گفت كه درمان نخواهد شد.
  بنابراين بيمار اگر بخواهد، مي‏تواند بر بيماري اش غلبه كند و جمله معروف «خواستن توانستن است»، عين حقيقت است. اراده همچون نهالي است كه بايد آن را پرورش داد تا به مرحله خودشكوفايي و ثمردهي برسد؛ به عبارت ديگر، اراده تقويت شدني و پرورش يافتني است و راه پرورش و تقويت آن اين است كه برخلاف ميل خود، اندك اندك به مقابله با اين عادت شوم برخيزد تا پس از مدتي لذت توانستن را بچشد ق، مؤسسه پژوهشي – فرهنگي اشراق، خودارضايي يا ارضاي انحرافي جنسي، صص 29 – 30..
  2. تلاش براي تقويت اراده از گام هاي مهم در امر بهبود است. نگوييد اراده از ما سلب شده است! ممكن است اراده انسان ضعيف شود؛ ولي هيچ گاه از بين نمي‏رود. نشانه اينكه هنوز اراده باقي است، اين است كه شخص اين عمل را در حضور ديگران و در هر شرايطي انجام نمي‏دهد. براي تقويت اراده، راه هاي زيادي پيشنهاد شده كه از جمله آنها تلقين به خود است‏ جهت آگاهي بيشتر نگا: پرسش ها و پاسخ ها دفتر 7 _ پرسش ها و پاسخ هاي برگزيده (ويراست جديد)، پرسش 46..
  ويكتور پوشه – روان شناسِ فرانسوي – مي‏گويد: افراد مبتلا به اين عادت شوم، هر روز به دفعات مختلف با تمركز فكر به خود بگويند: «من به خوبي قادرم اين عادت بد را از خود دور كنم، من قادرم». تكرار اين عبارت ساده، اثر عجيبي در تقويت اراده و روحيه دارد.
  پل ژاگو بر آن است كه: «تلقين، قبل از خواب نيز مؤثر است»همان، ص 34..جهت آگاهي بيشتر نگا: پرسش ها و پاسخ ها دفتر 7 _ پرسش ها و پاسخ هاي برگزيده (ويراست جديد) پرسش شماره ‏46.
  3. سعي شود شكم به هنگام خواب، بيش از حد معمول پر نباشد.
  4. از پوشيدن لباس هاي تنگ و چسبان اجتناب گردد.
  5. از نگاه كردن به مناظر، فيلم ها و تصاوير تحريك كننده، خودداري شود و شخص به محض مواجهه با اين امور، چشم خود را بسته و يا به زمين و يا آسمان نگاه كند.
  6. از شنيدن و خواندن مباحث و مطالب جنسي و حتي شوخي هاي تحريك‏كننده و فكر كردن در اين امور، دوري شود.
  7. از خوردن مواد غذايي محرك، مانند خرما، پياز، فلفل، تخم‏مرغ، گوشت قرمز و غذاهاي پرچرب – اجتناب و به ميزان ضرورت اكتفا شود.
  8. قبل از خواب مثانه تخليه شود.
  9. از نوشيدن افراط گونه آب و مايعات پرهيز شود (به خصوص شب ها و قبل از خوابيدن).
  10. هيچ‏گاه نبايد به بدن عريان خود نگاه كرد.
  11. از دست‏ ورزي با اندام جنسي، بايد اجتناب نمود و در هيچ شرايطي، نبايد دست‏ ورزي كرد!
  12. هرگز نبايد به رو خوابيد.
  13. به منظور تخليه انرژي – زايد بدن، به طور منظم و زياد بايد ورزش كرد.
  14. هيچ‏گاه نبايد بيكار بود؛ شخص بايد براي اوقات فراغت خود، برنامه داشته باشد و آن را با مطالعه، ورزش، زيارت، عبادت و … پر كند.
  15. هرگز در مكاني خلوت و تنها و دور از نظر ديگران نبايد ماند.
  16. هرگاه شخص مورد هجوم افكار جنسي واقع شد، بايد بلافاصله از مكان خلوت و دور از نظر ديگران خارج شود و خود را به كاري سرگرم كند. در اين زمينه گفت و گو با دوستان، مشاركت در عبادت هاي جمعي (مانند جلسات دعا، نماز جماعت و…) بسيار مفيد است.
  17. هفته‏اي يكي دو روز، روزه مستحبي مفيد است و اگر شخص توان آن را ندارد، ميزان صَرف غذا را كاهش و فاصله هر وعده غذا را افزايش دهد و يا تعداد دفعات غذا را كاهش داده و به حداقل خوراك اكتفا كند.
  18. از سخن گفتن ملايمت‏آميز، شوخي و خنده با نامحرمان خودداري كرده واز نرمي و لينت در كلام بايد اجتناب ورزيد.
  19. هيچ‏گاه نبايد با نامحرم و جنس مخالف، در مكان خلوت و دور از نگاه ديگران باقي ماند (حتي براي آموزش و …).
  20. قرآن زياد بخواند و درباره معاني آيات آن فكر كند.
  21. بايد هميشه براي ذهن فكر خود محتواي مطلوب و موضوع مناسب داشت.
  22. منشأ اين مشكل، عدم پاسخ صحيح و مناسب به يكي از نيازهاي واقعي انسان است كه بايد به طور طبيعي و صحيح (ازدواج) ارضا و تأمين شود. اما اگر به شكل صحيح تأمين نشود، شخص دچار خطا و گناه خواهد شد كه عواقب سوء آن نيز دامنگير او مي‏شود. بنابراين در صورت امكان با كم كردن سطح توقعات و انتظارات، بايد براي ازدواج اقدام كرد؛ چرا كه بهترين راه حل ازدواج است.
  23. از كردارهاي پيشين خود بايد توبه كرد. خداوند توبه كاران را مي‏بخشد. توبه و اطمينان از قبول توبه، بزرگ‏ترين عامل تقويت و دلگرمي براي آغاز حركتي نو است. گناه هر چه باشد، نبايد احساس بي‏ارزشي و نا اميدي به فرد دست دهد. بله! گناه ناراحتي و عذاب وجدان دارد؛ لكن به مفهوم پايان فرصت ها و انتهاي راه و نابودي نيست. كسي كه از صميم دل رجوع كند و تصميم قاطع بر جبران لغزش بگيرد، محبوب درگاه خداوند است: «إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ التَّوَّابِينَ»؛ بقره (2)، آيه 222..
  چه عاملي از اين كارسازتر كه شخص گنه كار احساس كند در صورت توبه، خداوند او را دوست مي‏دارد و در نظر خداوند چنان است كه گويي گناهي مرتكب نشده است. امام باقرعليه السلام در اين باره مي‏فرمايد: «التائب من الذنب كمن لاذنب له»؛اصول كافي، ج 2، ص 435.؛ «توبه كننده مانند كسي است كه اصلاً گناه نكرده است».
  «توبه» يعني شروع زندگي پاك و سازنده و حركت در نور و روشنايي. اگر شخص از گناه خويش مي‏ترسد، بايد از بالاترين گناه (يأس و نوميدي) بترسد.

  در پايان بار ديگر تأكيد مي كنيم كه اگر كسي بخواهد و اراده اي جدي بر ترك اين عمل داشته باشد مطمئناً موفق مي شود فقط شرط اساسي آن داشتن اراده اي محكم است كه در اين باره در نوشته بعدي به آن خواهيم پرداخت. علاوه بر اين مي توان با مطالعه تجربه هاي موفق افرادي كه مدت ها با اين معضل دست و پنجه نرم مي كردند و بخاطر عدم شناخت كافي يا جدي نگرفتن راه مقابله با آن و يا به هر دليل ديگري گرفتار اين رفتار ناپسند بوده اند، اين احساس را در خود تقويت كرد كه واقعاً خواستن توانستن است زيرا در مسير مبارزه با اين گناه، احساس ضعف و سستي كردن آفتي بزرگ است.

  اكنون از تمام خوانندگان گرامي چه خوب است اين درخواست را داشته باشيم كه تجربه موفق خود را ذكر كرده تا ديگران نيز قوت قلب كافي براي مبارزه و مقابله با چنين انحراف رفتاري را پيدا كنند گر چه روشن است كه مي توان با يك برنامه ريزي مناسب و عمل به راهكار هاي ارائه شده به طور دقيق و كامل به چنين هدفي دست يافت و تجربه هاي موفقيت آميز برخي افراد گواه آشكاري بر اين مطلب است. بيان تجربه هاي موفق توسط خوانندگان براي ديگر عزيزان مي تواند بسيار مفيد باشد. بنابراين آماده شنيدن اظهار نظرها و بيان تجربه هاي موفق تمام عزيزان هستيم تا آن را در اختيار ديگران قرار دهيم.

  مقاله ديگري نيز با عنوان درمان خود ارضايي با عزمي راسخ در نشريه موجود است که مي توانيد به آن مراجعه کنيد.

 271. عزیزم اگه بری بگردی پیدا میشه
  این همه اطلاعات هس میتونی بگردی جیییییییییییییییگر

 272. آسیب‏های اجتماعی‏ :
  ناسازگاری خانوادگی، بی‏میل شدن به همسر و ازدواج ، ناتوانی در ارتباط با جنس مخالف و همسر(استمناء بعد از ازدواج )، احساس طرد شدن، از بین رفتن عزّت، پاکی، شرافت و جایگاه اجتماعی، دیر ازدواج کردن و لذت نبردن از زندگی مشترک‏.

  پیامدهای خودارضایی:
  ۱. مرحله مشکل ساز (Problematic)
  در افرادی که مدتی است گرفتار خودارضایی بیمارگونه و به شکل اعتیاد شده اند(روزانه بیش از ۱تا ۲بار) ، زودرس ترین عوارض ناشی‏از خودارضایی بسیار زیاد عبارت است از:
  الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
  ب. عدم تمرکز حواس (Lack of concentration)،
  ج. ضعف حافظه (Poor memory)،
  د. استرس و اضطراب (Stress/Anxiety).
  ۲. مرحله گرفتاری شدید (Severe)
  بروز علایم زیر در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است که شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله اول است و فرد حتی در روز ۳ تا ۴ بار استمناء می کند و در نتیجه عوارض شدیدتری ظاهر شده است:
  الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
  ب. نوسان خلق یا تغییرات سریع خلقی (Mood swings)،
  ج. حساسیت بیش از حد و زودرنجی ( Irritability)،
  د. کمردرد (Lower back pain)،
  ه. نازک شدن موها (Thinning hair)،
  و. ناتوانی جنسی زودرس در جوانی (Youth impotence)،
  ز. بی‏خوابی یا بدخوابی و مشکلات مشابه (Insomnia/Sleep problem).۳. مرحله گرفتاری بسیار شدید یا حالت اعتیاد (Addictive)
  بروز علایم زیر در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است که شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله دوم است و فرد حتی در روز ۵ بار استمناء می کند و در نتیجه عوارض بسیار شدیدتری ظاهر شده است:
  الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
  ب. ریزش شدید موها (Severe hair loss)،
  ج. تارشدن دید چشم‏ها (Blurred vision)،
  د. وز وز گوش (Buzzing in the ears)،
  ه. انزال زودرس و غیرارادی یا خروج منی به صورت قطره قطره ( prematurelyEjaculation)،
  و. درد کشاله ران و ناحیه تناسلی (Groin/Testicular pain)،
  ز. دردهای قولنجی در ناحیه لگن و استخوان دنبالچه ( the pelvic cavity or tail bonePain or cramps in).

  در دانش پزشکی، روند پیدایش علایم یک بیماری و چگونگی بروز عوارض و نشانه‏های کلینیکی، در شناخت هر چه بیشتر یک بیماری بسیار مهم است و می‏تواند پزشک را در تشخیص و درمان بهتر بیماری و مریض را در پیشگیری کمک کند. به این دلیل مناسب است درباره نحوه پیدایش برخی از عوارض خود ارضایی که در به آن اشاره شد بیشتر به آن توضیح داده شود تا خواننده عزیز با روند پیدایش این عوارض، یا به اصطلاح پاتوفیزیولوژی (Pathophysiology) آن آشنا شود.۱. خستگی و کوفتگی:
  انقباض شدید و یک مرتبه تمام عضلات بدن در جریان انزال (ارگاسم یا اوج لذت جنسی)، باعث مصرف سریع مواد غذایی ذخیره شده در عضلات و به طور عمده کاهش گلیکوژن (ماده اصلی لازم برای تولید انرژی عضلانی) می‏شود. خستگی عضلانی تقریبا با سرعت تهی شدن عضلات از گلیکوژن رابطه مستقیم دارد و هرچه این سرعت بیشتر باشد، خستگی بیشتر است .در خودارضاییبسیار زیاد و بیمار گونه، به علت انقباض‏های مکرر عضلات بدن، ذخایر گلیکوژن عضلات به سرعت تمام می‏شود و خستگی و کوفتگی همیشه از عوارض بدیهی آن است.۲. ریزش مو:
  خودارضایی شدید و بیمارگونه به تدریج با تغییرات هورمونی و شیمیایی که در بدن ایجاد می‏کند، باعث افزایش هورمون جنسی مردانه؛ یعنی، تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون (DHT=Dihydrotestosterone) می‏شود که از عواقب بالا بودن ماده DHTدر خون، ریزش موها و تاسی و بزرگ شدن پروستات و عوارض ناشی از آن در پیری است.

  ۳. خود ارضایی مکرر و بیمار گونه و اعتیادی باعث تحریک بیش از حد سیستم عصبی پاراسمپاتیک و افزایش تخلیه اَسِتیل کولین (Acetyle Choline) از انتهای این رشته ها در مغز می‏گردد که این خود باعث پاره‏ای از عوارض جسمانی و روانی، چون حواس‏پرتی (Absentmilndedness)، کمی حافظه (Memory)، عدم تمرکز حواس، سیاهی رفتن چشم و در نهایت تاری دید می‏شود. تمام این علامت‏ها ناشی از تغییر تعادل میزان مواد شیمیایی موجود در مغز است که بین سلول‏های عصبی رد و بدل می‏شود و انتقال پیام‏های مختلف را بر عهده دارد.
  برخی نیز بر این عقیده‏اند که علت بروز اختلالات مغزی (مانند حواس پرتی، عدم تمرکز حواس و کاهش حافظه) ناشی از ظرفیت عظیمی از انرژی بدن است که در انزال های مکرر در یک روز ، تخلیه شده و هدر می‏رود؛ زیرا مایع منی حاوی مقدار بسیار زیادی DNA (هسته ۴۰۰-۳۰۰، اسپرمی که در هر انزال خارج می‏شود)، RNA آنزیم‏ها، پروتئین‏ها، مواد قندی، لسیتین (Lecithin)، کلسیم، فسفر، نمک‏های بیولوژیک، تستوسترون و… است. این ذخایر عظیم انرژی – که باید در بدن برای رشد و تقویت بخش‏های مختلف مورد استفاده قرار گیرد – بیهوده و به طور مکرر از بدن خارج می‏شود و هر کدام عوارضی را به دنبال می‏آورند.
  برای مثال از آنجا که سلول‏های خونی و پلاکت‏ها در مغز استخوان‏ها تولید می‏شود و به تکامل نهایی می‏رسد و برای تولید آنها نیز انرژی بسیار زیادی مورد نیاز است؛ در افراد گرفتار خودارضایی، تکامل مغز استخوان و در نتیجه تولید سلول‏های خونی با مشکل مواجه شده و منشأ کم خونی، ضعف و خستگی در این افراد است. نیز دفع فسفر و لیستین بیش از حد از طریق انزال‏های مکرر، باعث کاهش ذخایر این مواد می‏شود که مواد حیاتی برای سلامتی سلول‏های عصبی هستند و در نتیجه اختلال عملکرد سیستم عصبی، مانند حواس پرتی، عدم تمرکز حواس و… بروز خواهد کرد.
  آسیب‏های روحی و روانی‏
  ضعف حافظه و حواس‏پرتی، اضطراب، منزوی شدن و گوشه‏گیری، افسردگی، بی‏نشاطی و لذت نبردن از زندگی، پرخاشگری، بداخلاقی و تندخویی، کسالت دائمی و ضعف اراده، احساس حقارت، عدم اعتماد به نفس، احساس گناه و عذاب وجدان بروندادهای روانی و روحی خودارضایی بیمارگونه و به شکل اعتیادی است. شرح پاره‏ای از این موارد در مباحث گذشته روشن شد.

  ————————————————–

  راه‏های درمان‏ برای اعتیاد به خود ارضایی :
  ۱. نخستین گام برای درمان خود ارضایی بیمار گونه ، اعتقاد و ایمان به درمان‏پذیری آن و دوری از یأس و ناامیدی است. اما رسیدن به نتیجه و ایجاد هرگونه تغییر و دگرگونی نیازمند گذشت زمان، انتخاب راه صحیح و به کارگیری دقیق دستورها است. البته ترک اعتیاد و عادتِ نامطلوب، در زمانِ کوتاه بدون راهنمای کارآزموده و دلسوز، امکان ندارد. از همه اینها مهم‏تر، اراده و خواست فرد، نقش کلیدی و محوری را ایفا می‏کند. درمان و چاره جویی باید منطبق بر خواست فرد باشد؛ زیرا تا وقتی که او نخواهد، می‏توان با قاطعیت گفت که درمان نخواهد شد.
  بنابراین بیمار اگر بخواهد، می‏تواند بر بیماری اش غلبه کند و جمله معروف «خواستن توانستن است»، عین حقیقت است. اراده همچون نهالی است که باید آن را پرورش داد تا به مرحله خودشکوفایی و ثمردهی برسد؛ به عبارت دیگر، اراده تقویت شدنی و پرورش یافتنی است و راه پرورش و تقویت آن این است که برخلاف میل خود، اندک اندک به مقابله با ایک اعتیاد برخیزد تا پس از مدتی لذت توانستن را بچشد

  ۲. تلاش برای تقویت اراده از گام‏های مهم در امر بهبود است. نگویید اراده از ما سلب شده است! ممکن است اراده انسان ضعیف شود؛ ولی هیچ گاه از بین نمی‏رود. نشانه اینکه هنوز اراده باقی است، این است که شخص این عمل را در حضور دیگران و در هر شرایطی انجام نمی‏دهد. برای تقویت اراده، راه‏های زیادی پیشنهاد شده که از جمله آنها تلقین به خود است‏
  ویکتور پوشه – روان شناسِ فرانسوی – می‏گوید: افراد مبتلا به این استمناء بیمار گونه و اعتیادی ، هر روز به دفعات مختلف با تمرکز فکر به خود بگویند: «من به خوبی قادرم این اعتیاد را از خود دور کنم، من قادرم». تکرار این عبارت ساده، اثر عجیبی در تقویت اراده و روحیه دارد.

  پل ژاگو بر آن است که: «تلقین، قبل از خواب نیز مؤثر است»۳. سعی شود شکم به هنگام خواب، بیش از حد معمول پر نباشد.۴. از پوشیدن لباس‏های تنگ و چسبان اجتناب گردد.۵. از نگاه کردن به مناظر، فیلم‏ها و تصاویر تحریک کننده، خودداری شود۶. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی‏های تحریک‏کننده و فکر کردن در این امور، دوری شود.۷. از خوردن مواد غذایی محرک، مانند خرما، پیاز، فلفل، تخم‏مرغ، گوشت قرمز و غذاهای پرچرب – اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا شود.۸. قبل از خواب مثانه تخلیه شود.۹. از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات پرهیز شود (به خصوص شب‏ها و قبل از خوابیدن).۱۰. از دست‏ورزی با اندام جنسی، باید اجتناب نمود و در هیچ شرایطی، نباید دست‏ورزی کرد!۱۱. هرگز نباید به رو خوابید.۱۲. به منظور تخلیه انرژی – زاید بدن، به طور منظم و زیاد باید ورزش کرد.۱۳. برای اوقات فراغت خود، برنامه داشته باشد و آن را با مطالعه، ورزش، زیارت، عبادت و … پر کند.۱۴.سعی کنید کمتر در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران باشید.۱۵. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، باید بلافاصله از مکان خلوت و دور از نظر دیگران خارج شود و خود را به کاری سرگرم کند. در این زمینه گفت و گو با دوستان، مشارکت در برنامه های جمعی بسیار مفید است.

 273. من هنوزازچیزی مطمئن نیستم پس بهتره حرفموکامل نکنم دیگه نمیخوام ادامه بدم وراجبش حرف بزنم گاهی وقتا سکوت بهترین کاری که بایدانجامش بدیم پس بهتره دیگه 2تایی فراموشش کنیم عزیزم.

 274. کناردریانشسته بودم وازغم دوریت آرام گریه می کردم قطره ای ازاشکم به دریا افتاد تازمانی که آن قطره اشک راپیداکنم دوستت دارم…. (تقدیم به دوست عزیزم دیدار)

 275. مممممممممممممرسی عزیییییییییییزم
  خیییییییییلی زیبا بود

 276. گاهی از دور تو را خوب ببینم کافی ست
  دل خوشم با غزلی تازه همینم کافی ست

  تو مرا باز رساندی به یقینم کافی ست

  قانعم،بیشتر از این چه بخواهم از تو

  گاه گاهی که کنارت بنشینم کافی ست

  گله ای نیست من و فاصله ها همزادیم

  گاهی از دور تو را خوب ببینم کافی ست

  آسمانی! تو در آن گستره خورشیدی کن

  من همین قدر که گرم است زمینم کافی ست

  من همین قدر که با حال و هوایت گهگاه

  برگی از باغچه ی شعر بچینم کافی ست

  فکر کردن به تو یعنی غزلی شور انگیز

  که همین شوق مرا، خوب ترینم! کافی ست …

 277. چه می شود همه از جنس آسمان باشد
  چه قدر فاصله اینجاست بین آدمها

  چه قدر عاطفه تنهاست بین آدمها

  کسی به حال شقایق دلش نمی سوزد

  و او هنوز شکوفاست بین آدمها

  کسی به نیت دل ها دعا نمی خواند

  غروب زمزمه پیداست بین آدمها

  چه می شود همه از جنس آسمان باشیم

  طلوع عشق چه زیباست بین آدمها

  تمام پنجره ها بی قرار بارانند

  چه قدر خشکی و صحراست بین آدمها

  به خاطر تو سرودم چرا که تنها تو

  دلت به وسعت دریاست بین آدمها

 278. بی نظیربودخیییییییییلی قشنگ بودیکم احساساتی شدم ممنون گلم….ویه اتفاق جالب دیگه ای که افتاداین بودکه…دیداراسم اصلی من شقایق هس اماچون اسم بارانودوست دارم بیشتروقتاخودم روتوی کامنتام باران معرفی میکنم واین به نظرمن خیییییلی جالب بودکه اسم شقایق هم توی این شعرزیبات بودحالا هرکدوم که برات راحت ترهس میتونی بهم بگی.؟

 279. سلام بچه ها خوبین.چه خبرا؟

 280. سلام نداجون خوبی؟؟هیچی سلامتی شما…

 281. عزیزم شاید باور نکنی ولی همون اولش فهمیدم باران و شقایق ی نفرن
  ممنوووووووون ب خاطر راسگوییت
  این شعرام قابل شمارو نداشت

 282. سلاااااااااااام ندا جووووووون
  خوبی عزیزم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  سلامتی
  چ عجب ؟؟؟؟؟؟؟ کم پیدایی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

 283. سلام دیدار جان.ممنون خوبم.من هستم شما نیستی .شما یادی از ما نمی کنی ؟؟؟؟/

 284. امیدوارم نسبت به من بدبین نشده باشی حالا بگوکی فهمیدی؟؟؟؟؟پس چرابهم چیزی نگفتی؟؟؟؟

 285. ندا جوووووون دیگه نمیای بام چت کنی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  وگرنه من ک هستم عزییییییییییییییییزم

 286. چرا بدبین شم باران جووووون ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  خب گفتم ک از همون اول میدونستم

 287. نمیدونم چه جوری ازت تشکر کنم دیدار جان انشاالابه هرچی میخوای برسی خدا آدمایی مثل تو زیاد کنه که به من بیچاره نگاه کنند.هرروزبیشترازدیروز برات دعامیکنم ممنونم ممنونم خیلی ماهی دیدار هرچه قدر ازلطف که به من کردی تشکر کنم بس نیست خیلیی ممنون سال های ساله بودکسی حتی بهم سلام هم نکرده بود دیدارتو یه فرشته ای سالم وسربلندومو فق باشی هرکجاکه الآن هستی وهرکجا درآینده باشی تو ازماه هم ماه تری خدایا اجازه نده که این فرشته هیچ وقت اخم کنه ناراحت بشه اشک های مرواریدیش روی گونه هایش باشن بازم میگم خیلی خیلی خیلی ممنون

 288. ی دنیا ممنون عزییییییییزم
  این حرفا چیه گلم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!منم برات آرزوی موفقیت میکنم دوست خوووووووووووبم
  اگرم دوس داری بیا با هم دوس بشیم من ک خییییییییییلی دوس دارم بات دوس بشم عزیییییییییییزم
  امیدوارم این اسمتم از رو خودت برداری و ب زندگی امیدوار باشی این اسم لایق تو نیس نفسم
  من همیشه در کنارتم اینو فراموش نکن
  دوباره برگرد میخوام بات دوس شم

 289. سلام دیدارخوبی؟؟

 290. ممممرسی عزیییییییییییییییییزم خوبم شکرخدا
  خودت چطوری فدات شم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  راستی نمیخوای ایمیلتو بزاری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  مال من اون بالا هس نوشتم

 291. دیدارمنم میخوام باهات دوست بشم من ایمیل ندارم میشه تنظمات ایمیل رو بهم یاد بدی بازم میگم خیلی خیلی ممنون درباره اسم من من بیچارم یعنی بیچاره بودن تو سرنوشته منه من همیشه بیچاره بودم وتااین لحظه هم بودم خیلی باسرنوشتم جنگیدم ولی خسته شدم و یه روز هردورگمو باهم زدم ولی مادرم ۲دناقیقه بعدمنو دید واز شانس بدم نموردم اگه میموردم خیلی خوب میشد تاحال۱۰باردیگه خواستم خودکشی کنم ولی جرأت نداشتم حتی نامه خدافظی هم نوشتم ولی من بدبخت جرأت ۲باره پیدانکردم حتی یادم نمی یادکی ازته قلبم خندیدم همه زندگیم شده لبخند های اجباری حتی ۲ساله باهیچ کس حرف نزده بودتاوقتی که تویی که یه فرشته ای رو پیداکردم اولین جایی که دردمو گفتم وتو اولینی که به من اهمیت دادی توازماه هم ماه تری تو بهترینی تو به من معتاد جواب دادی پس یه فرشته ای

 292. صفحه اصلی
  ثبت نام
  ورود
  منابع
  پذیرش آگهی
  درباره ما
  تماس با ما

  دوشنبه 16 مرداد 1391 – 10:30 | سال پنجم | 5008 مقاله
  نشریه‌ی خوارزمی را در فیس بوک دنبال کنید.
  آموزش ساخت ID در Yahoo

  به هنگام خواندن این مطلب اگر هر جای کار با مشکلی مواجه شدید یا سوالی داشتید حتما در بخش نظرات آنرا مطرح کنید تا در اسرع وقت به آن پاسخ داده شود.

  ساختن ایمیل در یاهو برای همگان آزاد و رایگان است. اگر شما هم مایل هستید دریاهو صاحب ایمیل شوید، فقط کافیست مراحل زیر را با دقت طی کنید:

  ۱٫ به آدرس http://mail.yahoo.com بروید، برای اینکار یا بر روی این لینک کلیک کنید، یا آدرس آنرا به شکل زیر در مرورگر خود وارد کنید.

  آدرس را در نوار آدرس مرورگر خود وارد کنید

  ۲٫ پس از آنکه صفحه ایمیل یاهو کاملا باز شد، بر روی دکمه نارنجی رنگ Sign up for Yahoo که بالا سمت راست صفحه قرار دارد کیلک کنید.

  http://file.modirs.ir/up/5.jpg

  البته اگر فردی (یا خود شما) با کامپیوتری که استفاده می کنید قبلا یک ایمیل یاهو ساخته باشد آنوقت دکمه نارنجی رنگی ظاهر نمی شود و بجای آن شما باید بر روی لینکSign Up که پایین سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید. زمانی که شما این مطلب را می خوانید ممکن است جای آن تغییر کرده باشد؛ در هر حال شما باید چیزی شبیه Sign Up را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید.

  بر روی دکمه Sign Up کلیک کنید

  ۳٫ پس از کلیک بر روی دکمه !Sign up for Yahoo (یا لینک Sign Up) شما به صفحه ای هدایت می شوید که باید مشخصات خود را با دقت در بخشهای مربوط وارد کنید، نگران انگلیسی بودن نوشته ها نباشید، ما تک تک مراحل را همراه هم طی خواهیم کرد:

  فرم ثبت نام ایمیل یاهو ۳ قسمت اصلی دارد:

  – قسمت اول فرم ثبت نام (Tell us about yourself…) از شما می خواهد مشخصات خود را وارد کنید:

  روبروی نوشته My Name، نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.

  روبروی نوشته Gender بین دو گزینه Male (مذکر) و Female (مونث) گزینه مناسب را انتخاب کنید.

  روبروی Birthday تاریخ تولد خود را (میلادی) مشخص کنید. (اگر تاریخ تولد میلادی خود را نمی دانید، از این برنامه تبدیل تاریخ شمسی به معادل میلادی استفاده کنید.)

  روبروی I live in کشوری که در آن ساکن هستید را انتخاب کنید.

  ربروی Postal Code، کد پستی خود را وارد کنید (۵ رقمی).

  نمونه پر شده قسمت اول فرم ثبت نام ایمیل یاهو:

  نمونه پر شده قسمت اول فرم ثبت نام ایمیل یاهو

  – در قسمت دوم ثبت نام (Select an ID and password)، شما باید برای خود یک نام کاربری و رمز عبور (پسورد) انتخاب کنید. نام کاربری شما (Yahoo ID) مشخصه ای است که از این به بعد برای شناسائی شما استفاده می شود، پس در انتخاب آن دقت کنید.

  روبروی Yahoo! ID and Email دو مستطیل را مشاهده می کنید، در مستطیل اولی، نام کاربری موردنظر خود را وارد کنید. سعی کنید نامی با معنی انتخاب کنید که به خاطر سپردن آن کار دشواری نباشد. (برای مثال من ممکن است payamrahmani را انتخاب کنم و اگر موجود نبود، عددی را به آخر آن اضافه کنم). اگر نام کاربری مورد نظر شما از قبل توسط فرد دیگری انتخاب شده باشد، پیام قرمز رنگ This ID is not available را مشاهده خواهید کرد که باید نام کاربری مورد نظر خود را تغییر دهید. مستطیل دومی هم بخش دوم ایمیل شما خواهد شد، برای این قسمت شما سه گزینه yahoo.com، ymail.com و rocketmail.com را دارید.

  روبروی Password رمز عبوری (پسورد) برای خود انتخاب کنید.

  روبروی Re-type Password رمز عبور خود را دوباره وارد کنید.

  (رمز عبوری که انتخاب می کنید را در اختیار هیچکس قرار ندهید، در انتخاب رمز عبور از حروف و اعداد استفاده کنید تا رمز عبورتان امن باشد. همچنین سعی کنید در رمز عبورتان از نام خودتان، شماره شناسنامه و موارد مشابه دوری کنید چون نشخیص آنها برای دیگران آسان است)

  مستطیل های سبزی که وجود دارند به شما نشان می دهند که رمز عبور شما چقدر امن است، مستطیل های بیشتری که سبز شوند، رمز عبور شما امن تر است. نمونه پر شده قسمت دوم فرم ثبت نام ایمیل یاهو:

  نمونه پر شده قسمت دوم فرم ثبت نام ایمیل یاهو

  – قسمت سوم (In case you forget your ID or password) بخشی است که شما باید به مواردی پاسخ بدهید. اگر روزی شما نام کاربری یا رمز عبور خود را فراموش کنید، این اطلاعات به شما کمک خواهند کرد که آنها را دوباره به دست بیاورید.

  روبروی Alternative Email شما باید یک ایمیل از خود ذکر کنید، اگر در حال حاضر ایمیل دیگری دارید (جیمیل، ایمیل یاهو، لایو، هات میل، …) آنرا در این قسمت ذکر کنید، این ایمیل بسیار مهم است چرا که اگر روزی رمز عبور خود را فراموش کنید و به یاهو اطلاع بدهید، رمز عبور را به این ایمیل برای شما می فرستد. پس فقط اگر به ایمیل خود اطمینان دارید آنرا در این قسمت ذکر کنید.

  اما اگر اولین بار است که ایمیل می سازید و ایمیل دیگری ندارید، این قسمت را خالی بگذارید.

  روبروی Secutiry Question شما باید یکی از سوالات امنیتی را انتخاب کنید، این قسمت هم در آینده در صورت فراموش کردن رمز عبورتان در بازیابی آن به شما کمک خوهد کرد. یکی از سوالات را انتخاب کنید.

  حالا روبروی Your Answer جواب مناسبی انتخاب کنید. اشتباه نکنید! پاسخ مناسب به سوالات به معنی پاسخ صحیح به آنها نیست چراکه در این صورت افراد دیگر ممکن است جواب شما را به راحتی حدس زده و رمز عبور شما را به دست بیاورند. پس پاسخی که در نظر می گیرید باید تقریبا پاسخی نامربوط باشد، آنرا یادداشت کنید و در جای امنی نگاه دارید تا در آینده اگر لازم شد از آن استفاده کنید.

  نمونه پر شده قسمت سوم فرم ثبت نام ایمیل یاهو:

  نمونه پر شده قسمت سوم فرم ثبت نام ایمیل یاهو

  حالا قسمت های اصلی را طی کرده ایم. در قسمت بعد فقط کافیست نوشته داخل مستطیل را روبروی Type the code shown وارد کنید، اگر خواندن نوشته برای شما سخت است Try a new code را بزنید تا نوشته جدیدی ظاهر شود.

  در قسمت بعد گزینه ی Do you agree را تیک بزنید:

  ((( به‏روز رسانی: گزینۀ Do you agree حذف شده است )))

  پر کردن دو قسمت آخر فرم

  حالا بر روی دکمه Create My Account کلیک کنید. اگر قسمتی از فرم را اشتباه پر کرده باشید، در همان صفحه میمانید و پیغام خطایی روبروی قسمت مربوطه به شما داده می شود، آن قسمت را اصلاح کنید. اگر با پیغام خطایی مواجه نشوید، به صفحه تبریک برده می شود که بالای صفحه به شما تبریک گفته است (Congratulations). بر روی دکمهContinue که سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید.

  حالا شما در صفحه اصلی ایمیل خود هستید، تبریک می گویم، ایمیل شما ساخته شده است.

  *** مهم: ***

  هر بار که کارتان با ایمیل‏تان تمام شد (همۀ ایمیل‏هایتان را خواندید و فرستادید) بالا سمت چپ صفحه بر روی Sign Out کلیک کنید تا از ایمیل‏تان خارج شوید؛ مخصوصا اگر چند نفر از یک کامپیوتر استفاده می‏کنید یا ایمیل‏تان را در کافی‏نت و یا با استفاده از کامپیوتری غیر از کامپیوتر خودتان باز می‏کنید.

 293. خب عزیییییییییییییزم حالا میتونی id ردس کنی
  بووووووووووووووس

 294. ببخشید دیدارجان من باموبایل میام توسایت واصلابه کامپیوتر دست نمی زنم اگریه باردست بزنم زیر لگد های برادرم له میشم من میخوام ایمیل موبایلم رو درست کنم ولی هیچی نمی فهمم اززحماتی که برای من بیچاره کشیدی ممنون من جزخون دل خوردن تویه زندگیم هیچی ندارم ازوقتی تو که یه فرشته ای روپیداکردم این خون دل خوردنا یه کم کمترشده .بازم میگم ممنون تو ازماه هم ماه تری

 295. مرسی جییییییگرمنم خوبم باشه بعداایمیلموبهت میدم چون میخوام شمارتوبهم بدی…

 296. بدا میپرسم بت میگم بیچاره
  ولی دوس ندارم با این اسم صدات کنم
  حالا اسمتو بگو اگرم دوس نداری من ب ی اسم دیگه صدات میکنم هر چی باشه از بیچاره بهتره عزیییییییییییییییزم

 297. باشه باران جووووووووووونم

 298. سلام,من تازه بااین سایت آشناشدم,یه راست رفتم قسمت پربازدیدترینها!!!نوشته بود”نخستین فردتغییرجنسیت داده شده درایران درگذشت”,پیش خودم دو.دوتا,چهارتاکردم گفتم خب مرده خدابیامرزتش اما””پربازدیدترین!!!””رفتیم متنشوخوندیم دیدیم ن!واقعاکنجکاوشدم چراااااا؟؟؟ٌ
  حالاک میرم سراغ نظرات دوستان میبینم”دِ نَ دِ”قهرمان داستان خدابیامرزمریم خاتون…نیست بلکه دیــــــــدارخانومه ودوستان!!!که نظراتشون مثل فصلای یه کتاب رمانه که اگه به یکی ازبرادران کارگردان داده بشه پتانسیل عظیمی برااسکارگرفتن داره تاروی اصغرفرهادی کم ش!!!
  اولش ک نظراتومیخوندم میگفتم دوستی خاله خرسه ست,تعجبم وقتی بیشترشدکه دیدم همچین صمیمی هستین اونم توی فضای مجازی؟!؟!
  خلاصخواستم بگم اگه یه کم وقت کردین یه خدابیامرزی به این مریــــــــــــــــــم خاتون بگین که باهم آشناتون کرد
  خیلی خوشحال شدم که اینقدرآدم باشعـــــــــورزیادداریم,تحت تاثیرقرارگرفتم

 299. دیـــــــــــــــــــدااااااااااارجاااااااااااان سلااااااااااااام
  راستشوبخای ازبس اینcommentهاطولانی بود حوصله نداشتم تااخر بخونم,میشه جواب منم بدی
  بگی چی شد؟بسلامتی عمل کردی؟ٌ؟تهران اومدی؟
  بهرحال برات آرزوی ســـــــــــلامتی,خوشـــــــــــبختی وشــــــــــــادی میکنم

 300. مممممرسی مسیحاجان
  تهران ک اومدم و میام ولی هنوز عمل نکردم باید کارای قانونیش طی بشه

 301. مسیحا جان برای اون خدابیامرزم شادی روح فرستادیم
  ولی همشون تو این ساییت با من آشنا نشدن
  اصلانم ب نظر من فضاش مجازی نیس
  من الان ی عالمه دوس خوب دارم و خیلی خیییییییییییییییییلی خوشحالم حتی باشون ملاقاتم کردم

 302. نظرات این بخش به دلیل بالا رفتن حجم صفحه مسدود شد
  لطفا در صفحات دیگر دیدگاه های خود را بیان کنید