مجله تاپ‌ناز‌

آشنایی با انواع کارتن بسته‌بندی و مصارف آن‌ها

آشنایی با انواع کارتن بسته‌بندی و مصارف آن‌ها

در دنیای تجارت، استفاده از بسته بندی مناسب برای عرضه کالا اهمیت زیادی دارد. یک بسته بندی مناسب می‌تواند تبلیغات محصولات و خدمات شما را به بهترین نحو انجام دهد. شما می‌توانید از انواع کارتن و بسته بندی‌های کارتنی برای پک کردن اقلام مورد نظر استفاده کنید. کارتن‌ها و بسته بندی‌ها در صنایع امروزی تنوع وسیعی دارند و هر یک برای مصارف مختلف به کار می‌روند. شما می‌توانید بسته به نحوه استفاده و نوع محصولات خود، هر یک از این بسته بندی‌ها را انتخاب کنید. در این بخش بیشتر به تفاوت‌های بسته بندی‌ها و کارکرد هر یک می‌پردازیم.  

آیا با انواع کارتن‌ها آشنا بودید؟

انواع کارتن‌ها، سال‌های سال است که برای نگهداری از اشیا در فرایند حمل و نقل به کار می‌روند و از سلامت و استحکام محصول مورد نظر حفاظت می‌کنند. شما می‌توانید انواع کارتن‌ها را برای بسته بندی مواد غذایی، اشیا، پوشاک و لباس به کار ببرید. کارتن‌ها در مدل‌های تاشو، دایکاتی، تخم مرغی و… ارائه می‌شوند و هر یک نحوه استفاده خاص خود را دارند. طراحی هر یک از این کارتن‌ها با هم متفاوت است.

 شما می‌توانید این بسته بندی‌ها را با درج برند سازنده و محتوای تجاری خود، مورد استفاده قرار دهید. امکان رنگ‌آمیزی و درج انواع تصاویر رنگی، سیاه و سفید بر روی جعبه‌های کارتنی فراهم است. این ویژگی‌های کیفی مزایای استفاده از کارتن‌ها را برای بسته بندی محصولات افزایش می‌دهند.

یکی دیگر از دسته بندی‌های کارتن‌ها مربوط به ضخامت و سختی آن‌ها است. کارتن‌های سخت اغلب با قیمت بیشتری خریداری می‌شوند. در ساخت برخی از کارتن‌ها از اقلام جانبی استفاده شده که کارایی محصول را افزایش می‌دهند. از میان این محصولات می‌توان به کارتن بالا شیروانی اشاره کرد.

کاربردها و مصارف انواع کارتن بسته‌بندی

انواع کارتن با مصارف و کاربردهای خاص خود عرضه می‌شوند. برخی از مهم‌ترین مصارف کارتن‌ها را بسته به نوع و مدل آن‌ها در زیر مشاهده می‌کنید:

  1. کارتن‌های چند لایه که اغلب استحکام بالایی دارند و برای بسته بندی اقلام گران قیمت مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  2. انواع کارتن با قالب پنجره‌ای یکی از مهم‌ترین مدل‌های این محصولات برای بسته بندی اقلام تزیینی است. این محصولات با دیزاین زیبایی عرضه می‌شوند.
  3. کارتن‌های بوش یکی دیگر از مهم‌ترین مدل‌های بسته بندی جعبه‌ای است که ماهیت اقلام داخل خود را سالم نگه می‌دارند. با استفاده از این اقلام بسته بندی پودرهای شوینده به خوبی انجام می‌شود.
  4. کارتن‌های لمینتی یکی از گران‌ترین دسته بندی‌های این محصولات است که با کیفیت بالای چاپ مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کارتن‌ها مقاومت بالایی در برابر چین خوردگی، مواد روغنی و شیمیایی دارند.
  5. کارتن‌های ساده تاشو یکی از مهم‌ترین دسته بندی‌های این محصولات هستند که با مصارف ساده‌تری تولید می‌شوند. این کارتن‌ها به کرات در سوپر مارکت‌ها، مراکز فروش مواد غذایی و… به کار می‌روند و ابعاد مختلفی دارند. شما می‌توانید بسته به نوع محصولات خود این کارتن‌های ساده را انتخاب کنید. قیمت خرید کارتن‌های ساده به‌صرفه‌تر از سایر مدل‌ها است.

قیمت کارتن به چه عواملی بستگی دارد؟

آشنایی با انواع کارتن بسته‌بندی و مصارف آن‌ها

انواع کارتن با رنج قیمتی متفاوتی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند. شما می‌توانید بسته به نوع نیازهای خود هر یک از انواع کارتن‌ها را با کاربرد متفاوت خریداری کنید. برخی از مولفه‌های تأثیرگذار بر قیمت بسته بندی‌های کارتنی به شرح زیر هستند:

  1. نوع و مدل طراحی کارتن‌ها یکی از مهم‌ترین موارد تعیین کننده قیمت آن‌ها است.
  2. نوع متریال مورد استفاده در ساخت و آماده سازی کارتن‌ها دومین ویژگی است که برای تعیین قیمت این محصولات مورد توجه قرار می‌گیرد. هر چه جنس این کارتن‌ها ضخیم‌تر باشد، قیمت نهایی محصول نیز افزایش می‌یابد.
  3. قیمت این کارتن‌ها با اضافه کردن نوشته‌های چاپی و شکل و تصاویر مختلف افزایش می‌یابد.
  4. ابعاد کارتن‌ها نیز برای تعیین قیمت آن‌ها بررسی می‌شوند؛ بی شک با افزایش ابعاد بسته بندی کارتنی، قیمت آن نیز بیشتر می‌شود.

برای انتخاب کارتن در خصوص عرضه عمده محصولات، در نظر گرفتن قیمت این محصولات اهمیت زیادی دارد. با در نظر گرفتن این مؤلفه مهم، برآورد بودجه در بیزینس‌ها و تجارت‌های مختلف به سهولت انجام می‌شود.

بسته بندی چه تاثیری در میزان فروش ما دارد؟

آشنایی با انواع کارتن بسته‌بندی و مصارف آن‌ها

با استفاده از بسته بندی‌های استاندارد، کالای شما با حفظ کیفیت اولیه به دست مشتری می‌رسد و نگرانی در رابطه با خرابی و آسیب دیدگی آن در فرایند حمل و انتقال نخواهید داشت. به علاوه شما می‌توانید با تزیین بسته بندی محصولات خود، کالای مورد نظر را شکیل‌تر در اختیار مشتریان قرار دهید. بسیاری از برندهای تجاری جهانی، با استفاده از بسته بندی‌های زیبا و مناسب، شهرت محصولات خود را افزایش داده‌اند.

مجموعه دامون مبنا با در اختیار قرار دادن باکیفیت ترین دستگاه‌های خط تولید کارتن، شما را در رسیدن به اهداف تجاریتان، همراهی خواهد کرد. بسته بندی باکیفیت مهم‌ترین اصل برای فروش بیشتر محصولات محسوب می‌شود. استفاده از انواع کارتن باکیفیت، رضایت مشتریان شما را بیشتر جلب می‌کند.  

جمع بندی

در سال‌های اخیر اهمیت بسته بندی محصولات در اغلب کمپانی‌های تجاری جهانی ثابت شده است. شما می‌توانید با انتخاب انواع کارتن باکیفیت برای بسته بندی کالای خود، بر میزان فروش مجموعه خود بیفزایید و مشتریان بیشتری جذب کنید. کارتن‌ها بخشی از اطلاعات برند تجاری شما را در بر می‌گیرند. امکانات چاپ انواع آرم و نشان‌های تجاری بر روی بسته بندی‌های کارتنی، میزان استفاده از این اقلام را بیشتر از همیشه کرده است. شما می‌توانید تصاویر مورد نظر خود را بر روی این بسته بندی‌ها به سادگی چاپ کنید.

مطالب مشابه را ببینید!