آشنایی با 10 حیوان عجیب دنیا +عکس

با 10 حیوان بسیار عجیب بیشتر آشنا شوید + تصاویر

پژوهشگران با کمک دوربین‌های بسیار پیشرفته و ضد آب توانسته‌اند از 10 گونه جانوری عکس تهیه کنند.

پژوهشگران با کمک دوربین های بسیار پیشرفته و ضد آب توانسته اند از ده گونه جانوری عکس تهیه کنند که تاکنون امکان آن وجود نداشته است.
محققان در این پروژه معتقداند هرکدام از این گونه ها در نوع خود بی نظیر بوده که چندین ماه بررسی موفق به عکس برداری از آن شدند.

خزنده‌ای شبیه هیولا  
این خزنده در جنگل‌های استرالیا بر روی سطوح سنگی زندگی می‌کند. او به دلیل داشتن لکه‌هایی قهوه‌ای و سفیدرنگ و دمی صاف به دشواری دیده می‌شود. این نوع خزنده کمیاب است.

میگوی شفاف

میگوی شفاف 
این میگو تنها نوع میگوی اسکلت‌دار است که در منطقه شمال شرقی اقیانوس آرام به سر می‌برد. نام آن Liropus Minisculus است. پژوهشگران نخستین بار آن را در جزیره سانتا کاتالینا در مقابل سواحل کالیفرنیا یافتند. طول نوع نر این میگو به ۳ میلی‌متر و نوع ماده‌اش به ۲ میلی‌متر می‌رسد.

اخبار , اخبار گوناگون , حیوانات عجیب

از دنیای کوچک حشرات 
این زنبور بسیار ریز تنها ۲۵۰ میکرومتر است و میانگین عمرش تنها چند روز است. محققان این نوع زنبور را در کاستاریکا کشف کردند.

اخبار , اخبار گوناگون , حیوانات عجیب

یافته‌ای از فضا 
میکروب Tersicoccus phoenicis اگر در کارگاه‌های ناسا در فلوریدا و گویان فرانسه (واقع در آمریکای جنوبی) جا خوش نکرده بود، هیچگاه پیدا نمی‌شد. این میکروب یافت شده بسیار مقاوم بوده است. پژوهشگران در جایی که سفینه‌های فضایی ساخته می‌شوند، به دنبال میکرو اورگانیسم‌ها می‌گردند، زیرا تلاش می‌کنند این گونه مکان‌ها را پاکیزه نگه دارند.

اخبار , اخبار گوناگون , حیوانات عجیب

از تغذیه به استتار  
این موجودی تک سلولی است که نامش Spiculosiphon Oceana است. این موجود در غارهای زیر آب در سواحل اسپانیا زندگی و از اسفنج تغذیه می‌کند. پس از خوردن اسفنج‌ها، خود او نیز شبیه آن‌ها می‌شود. به همین خاطر این موجود به یک تک سلولی ‌بزرگ تبدیل می‌شود که اندازه‌اش به ۴ تا ۵ سانتی‌متر می‌رسد.

اخبار , اخبار گوناگون , حیوانات عجیب

درخت بادبادکی 
این درختی به طول ۱۲ متر در تایلند است. این درخت که Dracaena kaweesakii نام دارد، دارای برگ‌هایی به شکل شمشیر و شکوفه‌هایی به رنگ کرم است. از این درخت در کشورهای تایلند و میانمار تنها ۲۵۰۰ نهال وجود دارد.

اخبار , اخبار گوناگون , حیوانات عجیب

خرس کوچک گوشت‌خوار  
این حیوان کوچک از ۳۵ سال پیش تاکنون اولین حیوان گوشت‌خواری است که در نیم کره غربی کره زمین یافت شده است. این حیوان که شبیه خرس است در جنگل‌های آند کلمبیا و اکوادور زندگی ‌می‌کند. وزن این حیوان به ۲ کیلوگرم می‌رسد.

اخبار , اخبار گوناگون , حیوانات عجیب

شقایق دریایی زیر صخره‌های یخ‌ 
این شقایق دریایی زیر صخره‌های یخچالی در قطب جنوب به سر می‌برد. این اولین شقایق دریایی است که در شرایط اقلیمی سرد و یخبندان کشف شده است. این نوع شقایق کوچکتر از ۵ / ۲ سانتی متر است و این چنین خود را در یخ فرو می‌برد.

اخبار , اخبار گوناگون , حیوانات عجیب

“قارچ نارنجی”  
این یک گونه قارچ است که توسط پژوهشگران هلندی در زمین‌های تونس یافت شده است. به دلیل آنکه این نوع قارچ رنگ نارنجی دارد، دانشمندان آن را به یاد خانواده اشرافی هلند، “قارچ نارنجی” نامیدند.

اخبار , اخبار گوناگون , حیوانات عجیب

شهروندان تاریکی مطلق 
این موجود حلزون‌مانند حدود ۹۰۰ متر زیر سنگ‌هایی در کشور کروواسی در تاریکی مطلق به سر می‌برد. اندازه آن تنها ۲ میلی‌متر است و همین دلیل به‌تازگی توسط پژوهشگران یافت شده است. ساختار حلزونی این جانور بی‌‌‌رنگ و شفاف است.

اخبار , اخبار گوناگون , حیوانات عجیب

اخبار گوناگون – باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه را ببینید!