آماده‌باش ارتش کره شمالی برای حمله به آمریکا

جنگ کره شمالی

آماده‌باش ارتش کره شمالی برای حمله به آمریکا

خبرگزاری دولتی کره شمالی نوشت: «فرمانده ارشد ارتش خلق کره اعلام می‌کند که تمامی یگانهای توپخانه‌ای اعم از واحدهای موشک راهبردی و یگانهای توپخانه‌ای دوربرد در حالت آماده‌باش جنگی قرار گیرند.»

این بیانیه پس از آن صادر شد که روز گذشته رسانه‌های خبری گزارش دادند کره جنوبی و آمریکا توافقنامه جدیدی برای اقدام نظامی مشترک علیه کره شمالی امضا کرده‌اند.

دو کشور توافق کردند هر حمله محدود از طرف کره شمالی را با اقدام نظامی مشترک پاسخ دهند.

تنش‌های بین‌المللی با کره شمالی زمانی بالا گرفت که این کشور در روز ۲۴ بهمن یک بمب اتمی ۷ کیلو تُنی آزمایش کرد که واکنش تند مجامع بین‌المللی را به همراه داشت.

کره شمالی منتقد همکاری‌های نظامی کره جنوبی و آمریکا است. ماه گذشته وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای نسبت به تبعات تهدیدهای آمریکا هشدار داد و گفت با این روند جنگ دوم کره اجتناب‌ناپذیر است.

پیونگ‌یانگ بر اثر همین تنش‌ها توافق صلح خود با کره جنوبی را لغو کرده است. این اتفاق پس از آن رخ داد که ماه گذشته شورای امنیت سازمان ملل دور تازه‌ای از تحریم‌ها را علیه کره شمالی تصویب کرد.

تحریم های قبلی علیه کره شمالی، این کشور را با مشکلات اقتصادی عمده ای مواجه ساخته و به کمبود مواد اساسی در آن کشور منجر شده است.

نوشته های مشابه