مجله تاپ‌ناز‌

آموزش بافت جوراب و روفرشی + تصاویر انواع مدل های جوراب روفرشی بافته شده

در این بخش آموزش بافت جوراب زنانه و دخترانه با قلاب را به شما آموزش می دهیم و با استفاده از این آموزش می توانید جوراب بافتنی زیبای رو فرشی برای فصل زمستان ببافید.

آموزش بافت جوراب روفرشی بسیار کاربردی است و یادگیری آن می تواند شما را سرگرم کند. می توانید با خواندن این آموزش، جوراب بافتنی زیبا برای خود و اعضای خانواده ببافید. در ادامه توضیحات و آموزش تصویری بافتن جوراب را با توضیحات کامل را ارائه کرده ایم که امیدواریم این آموزش برای شما مفید و کاربردی باشد. در قسمت های دیگر سایت آموزش بلوز بافتنی، مدل دستکش بافتنی و مدل کیف و کوله بافتنی را هم قرار داده ایم و در ادامه همراه ما باشید.

آموزش بافت جوراب قلاب بافی زنانه و دخترانه

بافتنی هنری بسیار جالب است که با یاد گرفتن اصول اولیه آن می توانید خیلی ساده اقدام به بافت انواع مدل بافتنی زیبا و جدید کنید. جوراب بافتنی در زمستان بسیار کاربرد دارد و در این مطلب هم نحوه بافت جوراب و پاپوش را به شما آموزش می دهیم. در ابتدا نقشه بافت را قرار داده ایم که راهنمایی خوب برای بافت جوراب توسط شما است

 

بافت جوراب و روفرشی

برای شروع بافت جوراب در ابتدا به اندازه پنجه پا باید زنجیره بزنید. باید توجه داشته باشید که برای اندازه گیری بهتر است از اندازه دور پنجه پا زیر انگشتان استفاده کنید. حال در هر یک از زنجیره ها یک پایه بلند بزنید. تا رج 5 مطابق با نقشه ببافید، بدین منظور از وسط و دو طرف زنجیره ها کم کنید تا به اندازه نوک جوراب ها برسید.

بافت جوراب و روفرشی

تا این مرحله شما تا رج پنجم بافته اید. توجه داشته باشید که نمای کنار کار مطابق با تصویر زیر خواهد بود.

بافت جوراب و روفرشی

حال برای تشکیل قسمت جلویی جوراب، دو لایه جوراب را روی هم قرار دهید و به هم ببافید تا کاملا متصل گردند.

بافت جوراب و روفرشی

در این مرحله از بافت جوراب به سراغ قسمت اول بافت، یعنی رج اول که بافت را از آن شروع نمودید رفته و با بافت دلخواه خود تا پاشنه پیش بروید.

بافت جوراب و روفرشیبافت جوراب و روفرشی

برای قسمت پاشنه نصف بافت را ببافید و سپس برای نصفه دیگر و به همان اندازه زنجیره بزنید. در این مرحله در رج بعدی یک دایره کامل تشکیل می گردد که برای بافت استفاده می شود. حال بافت را ادامه دهید تا به بلندی دلخواه برای جوراب برسید. توجه داشته باشید که اگر قصد بافت پاپشو یا روفرشی راد ارید بهتر است بافت ساق پا کوتاه باشد. بعد از رسیدن به اندازه دلخواه بافت را کور نمایید.

بافت جوراب و روفرشی

حال به سراغ بافت پاشنه می رویم، از محل که در مراحل قبل برای پاشنه در نظر گرفته اید و دایره تشکیل شده، پایه بلند بزنید تا پاشنه جوراب تشکیل شود. بدین منظور رج اول را کامل پایه بلند بزنید که در مجموع حدود ۴۰ پایه بلند می شود.سپس روی هر پایه بلند رج قبلی، یک پایه بلند دیگر ببافید. توجه داشته باشید که محل اتصال قسمت عقب و جلو درز، هر سه دانه یکی می شود، سپس رج دوم تکرار می گردد تا به نه پایه برسد و بعد بافت را کور نمایید. به این صورت پاشنه جوراب شکل می گیرد.

بافت جوراب و روفرشیبافت جوراب و روفرشی

آموزش بافت جوراب به پایان رسید، توجه داشته باشید که این نوع بافت با قلاب انجام گرفت و در صورتی که کمی توانایی در قلاب بافی داشته باشید می توانید به راحتی اقدام به بافت این جوراب زیبا و شیک برای سایز های مختلف نمایید. برای زیبایی بیشتر جوراب بافتنی زنانه نیز می توانید از بافت گل با قلاب استفاده نموده و با استفاده از گل های بافتنی زیبایی بیشتری به جوراب خود ببخشید.

بافت جوراب و روفرشی

مدل های جوراب بافتنی بسیار شیک

با هنر قلاب بافی و یا بافتنی با دو میل می توانید جوراب های رو فرشی زیبایی برای کودک و بزرگسالان ببافید، البته برای بافت این مدل جوراب ها باید در زمینه انواع روش های بافندگی با کاموا مهارت کافی داشته باشید تا با در اختیار داشتن مدل جوراب بافتنی مورد دلخواه خود اقدام به بافت جوراب روفرشی زیبا کنید.

جوراب های بافتنی روفرشی دارای انواع مختلفی است که علاوه بر تنوع در نوع بافتن آنها می توان در طرح های متفاوتی آنها را بافت.

بافت جوراب و روفرشی بافت جوراب و روفرشی بافت جوراب و روفرشی بافت جوراب و روفرشی بافت جوراب و روفرشی بافت جوراب و روفرشی بافت جوراب و روفرشی بافت جوراب و روفرشی بافت جوراب و روفرشی بافت جوراب و روفرشی بافت جوراب و روفرشی بافت جوراب و روفرشی بافت جوراب و روفرشی بافت جوراب و روفرشی بافت جوراب و روفرشی بافت جوراب و روفرشی بافت جوراب و روفرشی

مطالب مشابه را ببینید!