مجله تاپ‌ناز‌

آموزش بافت دستکش به صورت تصویری و مرحله به مرحله

در این مطلب تاپ ناز آموزش بافت دستکش پنج انگشتی و دستکش بدون انگشت را به صورت مرحله به مرحله برای شما آموزش داده ایم و می توانید با استفاده از این مطلب روش درست بافتن دستکش را یاد بگیرید.

با نزدیک شدن به فصل زمستان همه افراد به فکر تهیه کردن لباس بافتنی می افتند. دستکش پوشش خوبی برای دست است که دارای انواع و مدل های متنوع است و با یاد گفرتن بافتن آن می توانید مدل های مختلف دستکش را ببافید که در ادامه روش بافتن دو دستکش را آماده کرده ایم.

یافتن انواع لباس مختلف مانند کلاه بافتنی و شال گردت بافتنی و دستکش نیاز به مهارت و خلاقیت دارد و اگر شما در این مورد مهارتی ندارید می توانید با استفاده از مطلب آموزشی بافت دستکش، کلاه و … و تمرین کردن زیاد و مدام، لباس های بافتنی مورد نیاز خود یا فرزندان را در منزل ببافید.

 

آموزش بافت دستکش

آموزش روش بافت دستکش با 2 روش متفاوت

دستکش های پنج انگشتی و دستکش های بدون انگشت از انواع مدل های محبوب دستکش می باشند به همین دلیل در این مطلب می خواهیم شما را با بافت دستکش های بدون انگشت و پنج انگشتی آشنا می کنیم.

آموزش بافت دستکش

 

آموزش بافت دستکش بدون انگشت

دستکش های بدون انگشت از انواع جدید مدل های دستکش می باشند که امروزه در میان خانم های جوان محبوب شده اند شما می توانید این نوع از دستکش ها را در منزل هم ببافید.

آموزش بافت دستکش

۱. ابتدا باید تعداد دانه هایی را سر بیاندازید توجه داشته باشید که برای بافت این نوع دستکش اگر از نخ کاموای ظریف استفاده می کنید باید ۵ دانه سر بیاندازید و اگر از نخ کاموای ضخیم تر استفاده می کنید ۴۰ دانه کافی است.

آموزش بافت دستکش
۲. بعد از سر انداختن دانه ها نوبت به بافتن طرح بافت می رسد برای این مدل دستکش باید دو تا رو و ۴ تا زیر ببافید تا طرح پیچ دوتایی روی دستکش ایجاد شود توجه داشته باشید برای اینکه پیچ های ریز و زیبایی بر روی مدل دستکش ایجاد شود  فاصله بین پیچ ها باید هر ۴ رج یک بار باشد.

آموزش بافت دستکش

آموزش بافت دستکشآموزش بافت دستکش
۳. بافت دستکش را تا زمانی که بلندی دستکش به اندازه دلخواهتان رسید ادامه دهید.

آموزش بافت دستکش
۴. در وسط بافت دستکش برای انگشت شصت باید دانه اضافه کنید اگر ۵۰ تا دانه سر انداخته اید رج رفت و دو دانه ای که به رو بافته اید دقیقا وسط بافت می شود توجه داشته باشید که در این مرحله باید در دو طرف دو دانه ای که به رو بافته اید دو دانه دیگر اضافه کنید ( یک دانه قبل از دانه اول و بعد دو دانه رو ببافید و سپس یک دانه دیگر را اضافه کنید) و به بافتن رج ادامه دهید.

آموزش بافت دستکش

۵. به رج برگشت دانه ای اضافه نکنید ولی دوباره به وسط رج رفت قبل از ۴ تا دانه وسط یک دانه و بعد از ۴ دانه وسط یک دانه دیگر اضافه کنید و همین روش بافت را ادامه دهید تا ۱۶ دانه در وسط بافت بوجود آید ( ۸ با دانه اضافه کردن را باید ادامه دهید).

آموزش بافت دستکش

۶. ۱۴ دانه وسط را جدا کنید و همانطور به بقیه بافت ادامه دهید.

آموزش بافت دستکش

آموزش بافت دستکش
۷. بافت را تا جایی که می خواهید دستکش روی انگشتانتان را بگیرد ادامه دهید و کور کنید سپس به سراغ بافت انگشت بروید و دانه ها را در میل بیندازید و به نخ گرده دهید و بقیه را ببافید می توانید هم از روش بافت ساده و هم کشباف در این مرحله استفاده کنید و سپس کور کنید و درز ها را هم بدوزید.

آموزش بافت دستکش

آموزش بافت دستکش

آموزش بافت دستکش آموزش بافت دستکش

روش بافت دستکش ۵ انگشتی

در ادامه مطلب آموزش بافت دستکش ۵ انگشتی را به صورت مرحله ای و با بهترین روش مشاهده خواهید کرد.

آموزش بافت دستکش
۱. ابتدا ۴۴ دانه سر بیاندازید و سپس ۶ سانت را به صورت کشباف ببافید.
۲. میل را از داخل دانه ها در آورید و کشباف را تا بزنید تا دانه ها در دو ردیف قرار بگیرند.
۳. دانه ها را باید به گونه ای به میل برگردانید که دانه ها به صورت یکی در میان از هر ردیف در میل قرار گیرند و دوباره همان ۴۴ دانه که سر انداخته اید به دست آید.
۴. در این مرحله باید به روش کشباف دولا بافت را ادامه دهید ( دانه های زیر را ببافید و دانه های رو را به صورت نبافته با میل بگیرید) با این روش دستکش بدون درزی بافته می شود و فقط در قسمت کشباف مچ دست درز می خورد.
۵. بعد از بافتن ۴ سانت محل انگشت شصت را علامت بزنید ( با یک نخ دیگر ۱۲ دانه اضافه کنید و داخل میل دیگری نگه دارید) سپس دوباره ۴۴ دانه را ادامه دهید تا به نزدیک ۴ انگشت دست برسید.
۶. دانه ها را ۴ قسمت کنید و برای هر انگشت ۱۱ دانه را در نظر بگیرید.
۷. برای انگشت کوچک به همان روش کشباف دولا ببافید و برای انگشتان بعدی ۱۱ دانه را که جدا کرده بودید از بغل انگشت نیز ۲ دانه دیگر بگیرید که جمعا ۱۳ دانه خواهید داشت سپس یکی یکی انگشت ها را تا انتها ببافید و در انتهای هر انگشت دانه ها را به صورت یکجا کور کنید.
۸. با کمک دانه هایی که علامت گذاشته اید و ۱۳ دانه ای که اضافه کرده اید انگشت شصت را ببافید.

آموزش بافت دستکش

مدلهای دستکش بافتنی جدید و شیک

دستکش بافتنی زنانه و دخترانه پاییزی و زمستانی در انواع مدل های بدون انگشت و تک انگشتی بافته می شوند، ایده های جذاب و متنوع زیادی برای بافت این نوع از دستکش ها وجود دارند، حالا در صورتی که به این هنر علاقه دارید و مقداری آنرا یاد گرفته اید، می توانید با الگو گرفتن از مدل های موجود خیلی راحت دستکش های بافت زیبایی در انواع مختلف ساق کوتاه و بلند و نیز انگشت دار یا بدون انگشت و تک انگشتی را خودتان ببافید، در ادامه این مطلب مدل های جدید و شیک از دستکش های بافت دخترانه را مشاهده می کنید که امیدواریم از تماشای آنها لذت ببرید.

آموزش بافت دستکش

با رسیدن به فصل سرما بازار استفاده کردن از انواع لباس های بافت مانند پلیور، ژاکت، دستکش و … داغ می شود، از آنجا که خیلی از خانم های خوش ذوق و خوش سلیقه مایل هستند، بافت های زمستانی همچون دستکش، کلاه و … را خوشان در منزل با هنرمندی خود تهیه کنند، به همین دلیل پس از یادگیری 2 نوع بافت از دستکش های انگشت دار و تک انگشتی که در بالا در اختیار شما قرار داده ایم می توانید از تصاویر زیر الگو بگیرید.

آموزش بافت دستکش آموزش بافت دستکش آموزش بافت دستکش آموزش بافت دستکش آموزش بافت دستکش آموزش بافت دستکش آموزش بافت دستکش آموزش بافت دستکش آموزش بافت دستکش آموزش بافت دستکش آموزش بافت دستکش آموزش بافت دستکش آموزش بافت دستکش آموزش بافت دستکش آموزش بافت دستکش

مطالب مشابه را ببینید!