مجله تاپ‌ناز‌

آموزش بافت کلاه دخترانه جدید با استفاده از قلاب

در این بخش تاپ ناز برای کدبانوهای خانه دار آموزش بافت کلاه خترانه جدید را به صورت مرحله آموزش داده ایم و با این آموزش می توانید یک کلاه بافته شده بی نظیر دخترانه داشته باشید.

بافت کلاه دخترانه بسیار سرگرم کننده است و یکی از بافتنی های عالی است که یادگیری آن برای تمام زنان جذاب است. در این مطلب می خواهیم دو مدل بافت جدید و جالب کلاه دخترانه لبه دار و کلاه فرانسوی دخترانه را که بسیار زیبا هستند و برای دختر بچه ها و دختران جوان مناسب است به شما آموزش دهیم با ما همراه باشید.

آموزش بافت کلاه دخترانه لبه دار زیبا

کلاه بافتنی یکی از پوشش های زیبا برای فصل زمستان است. کلاه های بافتنی مدل های متنوعی دارند. اگر به دنبال کلاه بافتنی دخترانه علاقه دارید به شما پیشنهاد می کنیم طریقه بافت کلاه دخترانه را که در ادامه ارائه کرده ایم از دست ندهید و با این آموزش بافت کلاه با قلاب، کلاه بافتنی دخترانه زیبایی ببافید. برای بافتن کلاه با این روش شما نیاز به کاموا، قلاب و سوزن برای اتصال بخش های مختلف کلاه به هم هستید.

 بافت کلاه دخترانه

نخستین مرحله برای بافت کلاه بافتنی دخترانه، اندازه گیری دور سر است، با استفاده از سانتی متر دور سر را اندازه بگیرید. باید توجه داشته باشید که اندازه دور کلاه باید کوچکتر از دور سر باشد. بهتر است اندازه دور کلاه را حدود 2.5 سانتی متر کمتر از دور سر بگیرید. بعد از اندازه گرفتن به سراغ قلاب و کاموا بروید و چهار زنجیره بزنید و سپس با یک شلال آنها را به هم وصل کنید. باید توجه داشته باشید که هدف بافت دایره ای کوچک شبیه به عکس زیر است.

 بافت کلاه دخترانه

حالا هشت زنجیره بزنید و آنها را از قسمت مرکز حلقه به هم وصل کنید، برای این کار از شلال استفاده کنید. سپس شروع به بافت ردیف ها کنید و از این طریق دایره خود را کامل کنید. این کار را ادامه دهید تا دایره شما کامل شود.

 بافت کلاه دخترانه

حالا مرکز کلاه را سنجاق قفلی بزنید و سپس بافت را با زنجیره و شلال ادامه بدهید.

 بافت کلاه دخترانه

حالا در دانه اول، دو عدد پایه کوتاه بزنید و این نوع بافت را ادامه دهید تا به عرض دلخواه برای کلاه دست پیدا کنید. این کوک ها کل دور تا دور سر را پوشش خواهد داد.

 بافت کلاه دخترانه

در این مرحله از بافت کلاه دخترانه با بافت تک دانه کار را ادامه دهید تا وقتی که به اندازه دلخواه برای کلاه دست پیدا کنید. انتخاب اندازه کلاه سلیقه ای است و می توانید آن را با تا بالای گوش ببافید و یا تا زیر گوش ها ادامه دهید.

 بافت کلاه دخترانه

برای بافت قسمت لبه کلاه دخترانه، باید دو ردیف دور تا دور کلاه ببافید. برای این کار از پایه کوتاه استفاده کنید و کازر را تا وقتی که به اندازه دلخواه برسید ادامه دهید تا لبه کار به دست آید.

 بافت کلاه دخترانه

حالا با استفاده از کاموا و سوزن درشت، قسمت های انتخابی کلاه را کوک بزنید تا کلاه شما به شکل دلخواهتان در آید.

 بافت کلاه دخترانه

بافت کلاه تمام شد و باید توجه داشته باشید که از این آموزش برای بافت کلاه نوزاد و دختر بچه ها هم می توانید استفاده کنید. در ادامه این مطلب تصویر نمونه تکمیل شده کلاه بافتنی دخترانه را می بینید و می توانید الگو بگیرید.

 بافت کلاه دخترانه

آموزش بافتن کلاه فرانسوی دخترانه زیبا

کلاه فرانسوی یکی از انواع کلاه های شیک و مناسب برای خانم های جوان است که با شروع فصل سرما می توانند این کلاه زیبا را ببافند و با این پوشش و بافت شال گردن، جذابیت استایل پاییزی و زمستانی خود را بیشتر کنند. برای بافت این کلاه زیبا باید مراحل را پشت سر هم انجام دهید.

  • برای سر انداختن دانه های کلاه فرانسوی باید تعداد آن ها ۸ تا باشد.
  •  در رج بعدی باید به ترتیب یک ژته, یک زیر, یک ژته, یک زیر بافته شود تا به انتهای رج رسید. تعداد دانه های انداخته شده بر روی میل در رج دوم ۱۵ دانه است(ژته در واقع اضافه کردن دانه بر روی میل به هنگام بافتن می باشد).
  •  در رج سوم تمامی دانه ها باید رو بافته شوند.
  • در چهارمین رج باید به ترتیب یک ژته, دو تا از زیر, یک ژته, دو تا از زیر تا انتهای این رج بافته شود.
  • در پنجمین رج نیز باید یک ژته, سه تا از زیر, یک ژته, سه تا از زیر تا آخر رج بافته گردد.
  • برای بافتن رج های بعدی باید به همین روش بافته گردد و زمانی که ارتفاع بافت کلاه به ۱۷ سانتیمتر رسید باید ما بین دو ژته به تعداد ۲۱ دانه بافته شده باشد.
  •  در این مرحله باید به اندازه سه سانتی متر بافت ساده انجام شود. در این بافت، کلاه فرانسوی حالتی افتاده پیدا خواهد کرد.
  •  سپس دانه ها باید دو تا یکی بافته شوند تا تعداد دانه های روی میل به نصف برسند. بعد از آن به اندازه سه الی پنج سانتی متر یکی زیر یکی رو یعنی کشباف بافته شود.
  • در نهایت باید تمامی دانه ها کور گردند و در قسمت بالای آن، منگونه کاموایی از همان نخ کاموا وصل شود.
  • حال شما صاحب یک کلاه فرانسوی دخترانه خواهید بود.

 بافت کلاه دخترانه

 بافت کلاه دخترانه

مطالب مشابه را ببینید!