مجله تاپ‌ناز‌

آموزش ساخت باربیکیو خانگی محکم و بسیار زیبا با روشی ساده

در این مطلب با آموز ساخت باربیکوی خانگی زیبا و بسیار محکم آشنا می شوید و می توانید خودتان در منزل، حیاط، بالکن و یا تراس یک باربیکیو بسازید.

غذاهایی که روی آتش پخته می شوند، طعمی بسیار لذیذ دارند و اگر شما مایل هستید که غذاهایتان را روی آتش بپزید، نباز به صرف هزینه های زیاد و اضافی برای خرید باربیکیو نیست و می توانید خودتان دست به کار شوید و یک باربیکیو خانگی بسازید.

ساختن باربیکیو در محیط حیاط و تراس خیلی راحت است و اگر شما مایل هستید باربیکیو را به صورت حرفه ای بسازید، بهتر است مراحل ذکر شده را در ادامه این مطلب به صورت مرحله به مرحله طی نمایید.

آموزش ساخت باربیکیو خانگی

آموزش ساخت باربیکیو زیبا و کاربردی در منزل

باربیکیو را می توانید با استفاده از مصالح مختلف مانند چوب، سیمان و آجر در منزل بسازید و سپس از این کباب پز خانگی برای پخت انواع مختلف غذا بهره ببرید. در ادامه روش ساخت باربیکیو با آجر و سیمان را به شما آموزش می دهیم.

آموزش ساخت باربیکیو خانگی

روش ساختن باربیکیو به صورت مرحله به مرحله

برای ساخت و طراحی باربیکیو در ابتدا از یک سینی پخت و پز برای مشخص کردن محل قرارگیری آجرها استفاده کنید و تا جای ممکن تعداد آجرها را کم کنید تا نیاز به برش کاری آنها نباشد.

آموزش ساخت باربیکیو خانگی

یک پیمانه سیمان را با 5 پیمانه شن مخلوط کنید و به ترکیب شن و ماسه، آب اضافه کنید تا ملات برای ساخت باربیکیو سفت شود. باید توجه داشته باشید که برای ریختن ملات روی اولین لایه از آجرها بهتر است سطحی را که قرار است روی آن ملات بریزید بررسی کنید تا در صورت وجود ناهمواری با اضافه کردن ملات آن را صاف کنید.

آموزش ساخت باربیکیو خانگی

می توانید از یک spirit level به منظور علامت گذاری در سطح بیرونی باربیکیو استفاده کنید تا مطمئن شوید آجرها را به صورت درست و صاف چیده اید و پس از قرار دادن اولین لایه آجرها آنها را باز بررسی کنید تا از درست قرار گرفتن زاویه ها مطمئن شوید.

مطلب پیشنهادی: تزیین تراس + مدل های مختلف دیزاین تراس با طرح های شیک و خلاقانه

آموزش ساخت باربیکیو خانگی

در این مرحله از نحوه ساختن باربیکیو یک فلز گره زده شده را در ملات فرو کنید تا دیواره داخلی باربیکیو به دیواره طولانی تر آن وصل شود.

آموزش ساخت باربیکیو خانگی

باید توجه داشته باشید که چیدن آجرها و ساخت لایه های بیشتر را باید از گوشه و قسمت کناری شروع کنید و آجرها را به صورت یکی در میان بچینید طوری که گوشه ها به صورت نصف آجری به نظر برسند.

آموزش ساخت باربیکیو خانگی

برای اینکه مطمئن شوید باربیکیو خانگی بدرستی جلو می رود می توانید برای بررسی زوایا از spirit level استفاده کنید.

 

آموزش ساخت باربیکیو خانگی

پس از اینکه 5 سطح از دیواره باربیکیو را ساختید با استفاده از چوب و spirit level از صاف بودن سازه اطمینان حاصل کنید.آموزش ساخت باربیکیو خانگی

در این مرحله به اندازه 7 لایه آجر را روی هم بچینید و آجرهای قسمت دیواره داخلی و دیواره سمت جپ را به سوی داخل باربیکیو بچرخانید تا لبه ای برای گذاشتن سینی زغال ایجاد گردد. برای لبه بیرونی دیواره ها هم می توانید از یک آجر نصفه استفاده کنید و در نهایت سه ردیف دیگر آجر بچیننید و مراحل ذکر شده را تکرار کنید.

مطلب پیشنهادی: طرح روف گاردن + مدل های روف گاردن روی پشت بام های بزرگ و کوچک

آموزش ساخت باربیکیو خانگی

برای اینکه باربیکیو ظاهری زیبا داشته باشد، برشی کوچک از شیلنگ را بردارید و آن را در میان آجها روی ملات بکشید و با اضافه کردن سطح نهایی آجرها یک لایه شیک و زیبا ایجاد کنید و پس از اینکه کارتان تمام شدن تمام سطح های باربیکیو را بررسی کنید.

آموزش ساخت باربیکیو خانگی

در قسمت کنار باربیکیو برای اینکه مکانی مناسب برای قرار دادن کباب ها داشته باشید می توانید یک سنگ بزرگ را روی دیواره ها قرار دهید.

آموزش ساخت باربیکیو خانگی

آموزش ساخت باربیکیو خانگی آموزش ساخت باربیکیو خانگی

تصاویری از انواع مدلهای باربیکیو خانگی

ساخت باربیکیو یا کباب پز در منزل یا ویلا، پشت بام خانه، بالکن و آلاچیق ایده ای خوب و جذاب است. استفاده از این وسیله روشی خوب برای پخت و کباب کردن غذا است، پس اگر مایل هستید بخشی از فضای باز منزل را به پخت کباب اختصاص دهید، طراحی و ساخت مدل های خاص و کاربردی باربیکیو می تواند ایده ای جذاب باشد. در ادامه تصاویر متنوع از انواع مدل های باربیکیو را ببینید و ایده بگیرید.

آموزش ساخت باربیکیو خانگی

آموزش ساخت باربیکیو خانگی

NM0701I

آموزش ساخت باربیکیو خانگی

مطالب مشابه را ببینید!